Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 14:01   #1
Crvenilo po tijelu

Iskocile mi neke kao "crvenice" po tijelu, tj. po prsima i po trbuhu uglavnom .. nije da ih je pretjerano puno, al se primjeti .. ne svrbe, peku, bole, nish u tom stilu .. mislio sam to mazat nekom anti-mikotik kremom (Lamisil 1% terbinafinum) il kaj vech, nekako su onak .. kao da blijede, manje ih je, valjda more pomaze .. al ne znam jel pametno da ja to na svoju ruku mazem tim kremicama i slicno, jer uopce ne znam jel to gljivicna infekcija il koji vrag ? thx
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:52   #2
Anyone ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 19:33   #3
Hmm, najbolje je otići kod dermatologa.
Po ovom kratkom opisu cini mi se kao pityriasis rosea
Inače za ovo nema lijeka (što MANJE tuširanja, odnosno ne koristiti bilo kakav sapun ili gel za tuširanje – samo obična voda i pudranje običnim puderom 3 do 4 puta dnevno, nositi prozračnu pamučnu odjeću), bolest obično dosta dugo traje (oko 6 - 14 tjedana) i pojavljuje se u pravilu jednom u životu, NIJE ZARAZNA.

http://www.aocd.org/skin/dermatologi...sis_rosea.html

No svakako posjetiti dermatologa!!!
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:04   #4
ja sam istu stvar primijetila prije neka tri tjedna. prosli sam otisla dermatologici i rekla mi je da je u pitanju pitirijaza (dakle, ovo kaj eht pise). dobila sam injekciju i sad cekam da prodje. injekcija je pomogla da se ne siri dalje, a doktorica mi je rekla da moze trajati i po 3 mjeseca te da je dobro da sam dosla. bas to jutro kad sam imala dogovoreno pocelo se siriti (do tada sam imala jednu ili dvije fleke na trbuhu, a to jutro su se pojavile jos tri velike i brdo malih, te jos po nogama i samo su mi naocigled iskakale ), tako da mislim da bih izgledala ko ovaj na slici da nisam dobila tu injekciju.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 09:30   #5
Vrlo je bito sto manje se znojiti, nositi pamučnu odječu, ne korisiti gelove ili sapune prilikom tuširanja (samo obična voda), ne trljati spužvom i pudrati sa punoooo najobičnijeg pudera. Ja sam isto to imao i dugoooo je trajalo. Nista me nije svrbilo, peklo ili tako nešto, jedino što odvratno izgleda. Meni je trajalo oko 2,5 mjeseca i odjednom se naglo povuklo i sad kao da nikada ništa nije ni bilo.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 09:57   #6
Quote:
Eht kaže: Pogledaj post
Vrlo je bito sto manje se znojiti, nositi pamučnu odječu, ne korisiti gelove ili sapune prilikom tuširanja (samo obična voda), ne trljati spužvom i pudrati sa punoooo najobičnijeg pudera. Ja sam isto to imao i dugoooo je trajalo. Nista me nije svrbilo, peklo ili tako nešto, jedino što odvratno izgleda. Meni je trajalo oko 2,5 mjeseca i odjednom se naglo povuklo i sad kao da nikada ništa nije ni bilo.
Sto manje se znojiti ? A shit, tesko izvedivo zbog teretane al izgleda da cu morat :\ .. ne izgleda kao na onoj slikici, ono su bash velike fleke, ja ih sad imam vishe, al nisu tolko velike ... izgleda da se siri .. idem do dermatologa onda pod hitno, thx
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 14:35   #7
U pocetku fleke budu male pa se sire, spajaju, ponekad znaju nestati na dan dva pa se ponovo pojaviti....ma uzas uglavnom sto se estetike tice.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:45   #8
moje su bile nestale na skoro tjedan dana i sad se pojavilo brdo sitnih wtf? a bila kod dermatologice na kontroli i rekla je da je zadovoljna i da je ok.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 01:19   #9
Evo i mene u vaš klub...mislim da sam i ja "ponosna" vlasnica ove pityriasis rosea. Traje mi neka 4-5 dana do sada. Na području ispod desne ruke se nalazi. Nije baš onako crveno kao na slici, ali mislim da je to to. Rubovi kružića su nešto crveniji, a unutra svijetliji. Malo me zna svrbiti to, ali ja se ne svrbim...jaka sam...ako sad ne izgleda ružno kako vi pričae da izgleda jel ima nade da ni neće...I zanima me kakvo ej stanje s kupanjem i sunčanjem? Morska voda pomaže ili odmaže?
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:32   #10
Quote:
collie5 kaže: Pogledaj post
Evo i mene u vaš klub...mislim da sam i ja "ponosna" vlasnica ove pityriasis rosea. Traje mi neka 4-5 dana do sada. Na području ispod desne ruke se nalazi. Nije baš onako crveno kao na slici, ali mislim da je to to. Rubovi kružića su nešto crveniji, a unutra svijetliji. Malo me zna svrbiti to, ali ja se ne svrbim...jaka sam...ako sad ne izgleda ružno kako vi pričae da izgleda jel ima nade da ni neće...I zanima me kakvo ej stanje s kupanjem i sunčanjem? Morska voda pomaže ili odmaže?
meni je dermatologica dala neku injekciju i cinilo se da je ona sprijecila daljnje sirenje (bas to jutro kad sam bila narucena kod nje krenulo je prema nogama a na trbuhu su mi pred ocima iskakale nove fleke ). nakon tjedan dana na kontroli je super izgledalo i sad opet ovo .

inace osim ovih "higijenskih" savjeta valjda nema pravog lijeka nego odlazi i dolazi tjednima ili mjesecima

moje je prva dva tjedna izgledalo jako bezazleno, samo par flekica, jedna dosta veca. a sad je tak ruzno da vec razmisljam da cu morat ic kupovat jednodijelni badic ak ne prodje za tri tjedna jer onda idemo na more - puno su sitnije ali ih je tona.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:07   #11
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Iskocile mi neke kao "crvenice" po tijelu, tj. po prsima i po trbuhu uglavnom .. nije da ih je pretjerano puno, al se primjeti .. ne svrbe, peku, bole, nish u tom stilu .. mislio sam to mazat nekom anti-mikotik kremom (Lamisil 1% terbinafinum) il kaj vech, nekako su onak .. kao da blijede, manje ih je, valjda more pomaze .. al ne znam jel pametno da ja to na svoju ruku mazem tim kremicama i slicno, jer uopce ne znam jel to gljivicna infekcija il koji vrag ? thx
Ja sam imala tako nesto prije 5-6 godina i doktorica mi je dala samo tekuci puder i rekla da se sto manje znojim i da ne koristim gelove i sapune dok mi to ne prodje, a pojavilo mi se kada sam koristila (tada) novi Dove gel za tusiranje, mislim da je bio neki plavi.
Opet mi se pojavilo prije 10 dana i to samo par tockica, od toga jedna cak u pupku.
Nije mi se dalo kupovati tekuci puder vec sam ih namazala cink oksid kremom i brzo su prosle, cak brze nego s tekucim puderom.
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 11:29   #12
Quote:
rose1985 kaže: Pogledaj post
Ja sam imala tako nesto prije 5-6 godina i doktorica mi je dala samo tekuci puder i rekla da se sto manje znojim i da ne koristim gelove i sapune dok mi to ne prodje, a pojavilo mi se kada sam koristila (tada) novi Dove gel za tusiranje, mislim da je bio neki plavi.
Opet mi se pojavilo prije 10 dana i to samo par tockica, od toga jedna cak u pupku.
Nije mi se dalo kupovati tekuci puder vec sam ih namazala cink oksid kremom i brzo su prosle, cak brze nego s tekucim puderom.
mislim da ovo tvoje (bar drugo) nije to, jer sam na vise mjesta procitala da se vise ne vraca nakon sto jednom "prebolis".
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 13:53   #13
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
mislim da ovo tvoje (bar drugo) nije to, jer sam na vise mjesta procitala da se vise ne vraca nakon sto jednom "prebolis".
Ja sam jednu zaraznu bolest (ne sjecam se tocno sto je bilo) imala cak 3 puta iako se radilo o bolesti koja se samo jednom "preboli".
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:31   #14
Quote:
rose1985 kaže: Pogledaj post
Ja sam jednu zaraznu bolest (ne sjecam se tocno sto je bilo) imala cak 3 puta iako se radilo o bolesti koja se samo jednom "preboli".
ajme
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:14   #15
Izgleda da je ipak gljivicna infekcija, nisam iso do dermatologa, doktorica opce prakse prepisala neku kremu .. Plimycol (clotrimazolum) i eo mazem nekih tjedan i nesh i jako se stanje poboljsalo, prakticki nestalo sve .. cesto idem na more, vjerujem da hidroterapija morskom vodom pomaze :P
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:04   #16
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Izgleda da je ipak gljivicna infekcija, nisam iso do dermatologa, doktorica opce prakse prepisala neku kremu .. Plimycol (clotrimazolum) i eo mazem nekih tjedan i nesh i jako se stanje poboljsalo, prakticki nestalo sve .. cesto idem na more, vjerujem da hidroterapija morskom vodom pomaze :P
ajd drago mi je zbog tebe, ja isto vjerujem u dobre moci morske vode samo ja istu necu vidjet jos tri tjedna

ej, ak ti nije problem (i ako nije predugacko), mozes mi prepisati s papirica indikacije za plimycol?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 17:27   #17
Evo kupila sam danas ovaj tekući puder (žena u ljekarni je reklauder za kozice )
Tha Turtle...kazes da ti plymicol pomaže? Hm...možda da ju i ja nabavim. Meni dr.nije ništa dala. Rekla je da jednostavno moram čekati da prođe (6tjedana je rekla).
Kakvo je stanje sa solarijem i PS? Smije li se ici? A obično sunce? Šat je bolje/gore?
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:41   #18
Quote:
collie5 kaže: Pogledaj post
Evo kupila sam danas ovaj tekući puder (žena u ljekarni je reklauder za kozice )
Tha Turtle...kazes da ti plymicol pomaže? Hm...možda da ju i ja nabavim. Meni dr.nije ništa dala. Rekla je da jednostavno moram čekati da prođe (6tjedana je rekla).
Kakvo je stanje sa solarijem i PS? Smije li se ici? A obično sunce? Šat je bolje/gore?
ja sam jucer zvala dermatologicu, jer je od sljedeceg tjedna na godisnjem pa je nece biti kad ja budem isla.

rekla mi je da se samo perem kad mogu (kad se uznojim ili kad me svrbi), najbolje samo obicnom vodom ili ako bas trebam neko sredstvo, onda exomega. mislim da je to slicno onome sto ja vec ionako imam doma a-derma ulje za kupanje sa zobi za hiperosjetljivu kozu - je to je to! "Aderma Exomega Shower and Bath Oil" (ima i mlijeko i gel)

sto se tice mora, rekla je da ce mi more ciniti dobro i da se suncati mogu bez problema, samo ne na najjacem suncu (sto ionako ne radim vec godinama). za solarij ti zbilja ne znam reci, ali ja ne bih. inace, ova stranica koju je dao eht kaze ovo:

"Ultraviolet light treatments given under the supervision of a dermatologist may be helpful."

meni je rekla da obicno traje i do 3 mjeseca, meni je jedan zasigurno prosao, a najvjerojatnije i bar 5 tjedana (joj, da bar traje samo 6 tjedana! ).

inace, ja se najvjerojatnije ipak necu suncati po tome jer mi ruzno izgleda pa cu se na plazi "pokrit".

p.s. mene je plymicol malo strah koristit jer ako nije za to ... (ipak je plymicol za gljive) ...
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 13:41   #19
Da,znam, pylimicol bolje ne koristiti bez upute liječnika.
A daj mi please reci gdje se tebi sve proširilo? Koliko je to tebi ružno da se nećeš sunčati? Ne znam dal si extra gadljiva pa ti je i najmanja promjena na tijelu jako ružna ili je to zbilja tako ružno? Meni je na par mjesto to baš jače primjetno (a ta su mjesta skrivenija..tipa...ispod pazuha tj. po toj bočnoj strani tijela), a po trbuhu su mi samo crvenkaste flekice koje se ne vide baš jako.

Meni se čini da je sunčanje problem zato što se onda znojimo, a to nije poželjno pa zato...

Ja nikad nisam išla u solarij jer sam dosta tamnoputa, ali sam na topicu o psorijazi vidjela da je nekoj curi pomoglo pa sam mislila možda bi i nama bilo bolje.

Ja sam tek sad u drugom tjednu (k'o da sam trudna ) pa možda meni zato to ne izgleda još tako strašno ili ???

Jel se to širi do nekog tjedna i onda stane takoi tako bude do kraja ili se širi koliko i do kad hoće?

Prvo se nisam toliko bedirala, ali sad mi više nije svejedno. Ni rolati se ne mogu otići jer se uznojim i onda me svrbi.
collie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 13:54   #20
dakle, ovak (sorry ak se ponavljam), meni se prvo pojavila jedna jedina flekica na desnoj strani malo iznad gaca. pa je rasla tjedan-dva. bila je crvena a u sredini kao zuckasta (smeckasta, kajaznam, neka glupa boja) i ljustila se. totalno sam se ustrtarila jer inace nikad po tijelu nisam imala apsolutno nikakvih koznih problema, a ovo mi je vec izgledalo . i tak sam dogovorila ciscenje lica (jer sam ionak morala) i pitala jel doktorica bude tam kad ja dodjem da me pogleda. znam da je zena inace u guzvi, al ovak sam bila sigurna da ce me bar pogledat na trenutak.

to jutro kad sam trebala ic gledam se u krevetu i skuzim jos nekoliko (mozda pet-sest) sitnijih i samo crvenih flekica po tijelu, i onda skuzim jos par na natkoljenicama i onak, dok bih gledala potkoljenice, i vratila pogled na trbuh, bilo ih je jos, i tak svaki put, kad bih ponovno pogledala. tak da sam jedva docekala doktoricu. ona je samo bacila pogled na mene i rekla "aha, to je to" (pitirijaza) i rekla curkama koje su mi cistile lice da mi daju injekciju. nisam zapamtila sto je bilo u njoj, al navodno da djeluje protiv sirenja. i onda mi je rekla da je ta pitirijaza dosta cesta, i da moze trajat do 3 mjeseca. tusiranje obicnom vodom, ja sam vec onda imala exomegu doma i tusirala se s njom, jer je ona za totalno netolerantnu kozu pa sam znala da ne moze naskodit, a sad mi je i dokica to potvrdila.

nisu mi se odmah fleke povukle, ali bar nisu isle dalje, i do kontrole nakon nekih tjedan dana bilo ih je puno manje al ova najveca je jos stajala kao smedja flekica.

i onda sam strgala nogu i nisam se mogla posteno istusirati 3-4 dana i pogledam se jedno jutro, a ono na trbuhu ko ospice. na tisuce malih crvenih flekica. nisam gadljiva, ali sam mozda razmazena, uvijek sam imala savrsenu kozu tijela, al ipak mislim da ne pretjerujem kad kazem da to ne bih pokazivala NIKOME. sad kad se opet mogu normalno tusirati, puno je bolje, ali strah me da se ne bi jos koji put vratilo do ozdravljenja, pa se moram opskrbiti i "pokrivnim" badicem. meni je na podrucju tocno izmedju grudnjaka i gaca i do strana tijela (ledja cak nisam ni gledala ), cijeli taj "pravokutnik". al bogu hvala, izvan toga ne ide. e, da i izgleda malo "groznicavo", ko mjehurici od groznice, al nisu oni.

pretpostavljam da se suncat mogu al da isplahnem znoj u moru ili pod tusem. kao sto rekoh, na sunce ionako idem tek kasno popodne, ostalo vrijeme sam ili u vodi ili u hladovini.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.