Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 17:59   #1321
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Vi ste nažalost kupili poluproizvod uz amatersku montažu i uslugu.

Drugi put pametnije...
ako vrata dođu 6-7.000kn onda valjda nije kinez, kinezi koštaju 1.000kn.

Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Nedavno sam naletila na ovo, pa se ne mogu načuditi cijeni, jel to valja išta?

http://solarno.hr/katalog/proizvod/V...80mm-multilock
mene isto zanimaju ta kineska iz kataloga.. dovoljno je da ih treba duplo duže provaljivati od običnih da ispune svrhu.

Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,

Iz vlastitog iskustva ( preko tri tisuće ugrađenih protuprovalnih vrata i nijedna provaljena ) znam da je standardnim lopinama , narkomanima i slićno , nemoguće provaliti kvalitetna ( čitaj : NE KINESKA ) talijanska protuprovalna vrata koja je ugradila firma koja se time bavi - a ne različiti aluminijaši , pvc stolari , vodoinstalateri , a na žalost u HR se tako specifičnom ugradnjom bave različiti diletanti ( normalno i mušterije su tome krive jer većinom gledaju kako što jeftinije proći ).
kakva je statistika za kineska vrata, recimo u zg?

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Hehehe meni je smijesno ovo protuprovalna vrata budu zaustavila lopova.
A sto ako lopov vas doceka pri povratku u stan i prisloni iza vas pistoljcic i veli, ajmo lijepo uci u stan.
Odijednom protuprovalnih vrata vise nema...
i to je moguće, naročito za vrijeme rata i recesije.

s time da će profi lopovi ići prvo na skuplje objekte baš sa protuprovalnim vratima (i siporexom).

Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
Primijetio sam da 3-4 salona prednjače u Zagrebu, svaki ima jedan eventualno dva best buy modela. To znači da valjda 80% grada ima ista vrata sa istim cilindrima. To mi jedostavno ne ulijeva povjerenje. Mislim da nijedna ta vrata zapravo nisu protuprovalna i da svaki lopov ima set alata za njih. Na jednom im je privjesak "za Mitru", na drugom "za Protektu",.. itd.
kao kod autiju.

neka me netko ispravi, ali lopovi nisu fokusirani na cilindar, nego na brzi grubi ulazak.

Quote:
cukelja kaže: Pogledaj post
U fazi sam kupnje protuprovalnih vrata pa sam u nekim nedoumicama

Ima li smisla vrata ispunjavati kamenom vunom radi dodatne zvučne i toplinske izloacije ako mi je poviše vrata ona drvena kutija sa osiguračima kroz koju ionako prolazi večina buke iz stubišta ,a takoder u onaj dio vrata gdje je kvaka se nesmije ništa stavljati da bi brava mogla funkcionirati?(proizvođać navodi da je zvučna izloacija vrata bez ispune 30-33 db ,dali je ovo dovoljno?)
kog vraga se proizvođači hvale tom izolacijom, pa kamena vuna dođe 20-30kn/m2, mogu ju staviti i u najobičnija kineska vrata za 700kn!

Quote:
skarabej kaže: Pogledaj post

I da, dobila sam 5 ključeva i vlasničku karticu s kojom mogu izraditi još 40 ključeva ako želim. Toliko o 2 ključa.
sa osor stranice: "Tu treba biti oprezan - nije svaki cilindar koji kupite sa sigurnosnom karticom zaštičen od neovlaštenog kopiranja ključeva.U većini slućajeva sigurnosna kartica ne znaći ništa.
KLJUČEVI MORAJU BITI PATENTIRANOG PROFILA - JEDINO JAMSTVO !!! "
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:21   #1322
"Pravog lopova nebudu zaustavila vrata, eventualno nas na 20 min dok ih izbijemo iz zida."



-Vatrogasac.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:16   #1323
POzdrav svima!
Trebao bi zamijeniti ulazna vrata u stan pa sam naletio na http://www.hlmcentar.hr/protuprovaln...uprovalnaVrata
Mišljenja?
boky29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:25   #1324
ima li netko vrata koja se otvaraju prema van?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:27   #1325
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
ako vrata dođu 6-7.000kn onda valjda nije kinez, kinezi koštaju 1.000kn.



mene isto zanimaju ta kineska iz kataloga.. dovoljno je da ih treba duplo duže provaljivati od običnih da ispune svrhu.

Kineska vrata se DUPLO KRAĆE provaljuju od običnih , naročito ako "obična" vrata imaju gornju , dodatnu bravu.



kakva je statistika za kineska vrata, recimo u zg?

Što se tiče provala u kineska vrata ili možda reklamacija na ista ?



i to je moguće, naročito za vrijeme rata i recesije.

s time da će profi lopovi ići prvo na skuplje objekte baš sa protuprovalnim vratima (i siporexom).



kao kod autiju.

neka me netko ispravi, ali lopovi nisu fokusirani na cilindar, nego na brzi grubi ulazak.

Ispravak : lopovi su u 99,9 % fokusirani na cilindar - zašto ? Zato što lomom cilindra ulaze u prostor za par sekundi , a bez buke.Drugi način je pajsanje vrata - to se već više čuje i pribjegava se tome isključivo ako je cilindar zaštičen.
Kvalitetna protuprovalna vrata sigurnosnim protektorom cilindra , te čeličnom konstrukcijom to onemogućavaju ( bar u realnom vremenu koliko bi si netko priuštio piliti fleksom protektor u haustoru ).



kog vraga se proizvođači hvale tom izolacijom, pa kamena vuna dođe 20-30kn/m2, mogu ju staviti i u najobičnija kineska vrata za 700kn!



sa osor stranice: "Tu treba biti oprezan - nije svaki cilindar koji kupite sa sigurnosnom karticom zaštičen od neovlaštenog kopiranja ključeva.U većini slućajeva sigurnosna kartica ne znaći ništa.
KLJUČEVI MORAJU BITI PATENTIRANOG PROFILA - JEDINO JAMSTVO !!! "
Da , ovo je naše i 100% točno. Većini cilindara na tržištu kartica ne znači ništa , ključevi se mogu umnožavati u bilo kojoj kvalitetnijoj ključarskoj radnji.
Kad na MUL-T-LOCK 7*7 kartici piše : DO NOT DUPLICATE , sa tom karticom možete
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:29   #1326
Quote:
boky29 kaže: Pogledaj post
POzdrav svima!
Trebao bi zamijeniti ulazna vrata u stan pa sam naletio na http://www.hlmcentar.hr/protuprovaln...uprovalnaVrata
Mišljenja?
KINA !!! pa vidi samo tu kromiranu bravu u fotogaleriji..
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:31   #1327
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
ima li netko vrata koja se otvaraju prema van?
Kojih dimenzija ? Većinom svi imaju vrata sa otvaranjem na van ..
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:09   #1328
super povoljna vrata

Moram ovo proslijediti svima...

http://solarno.hr/katalog/proizvod/V...80mm-multilock

Pogledajte gornji link i vidjet ćete slijedeće :

1.Garancija je 3 godine - pa naknadno 24 mjeseca - a na dnu je 5 anni ( ili ti po naški 5 godina ). Pa tko tu koga jeb..
2.Probajte u google upisati : www.multilock.it
TAKO NEŠTO NE POSTOJI LJUDI MOJI.

Sada uvaljuju kineska vrata pod europskim proizvodom.
Zaista ne znam da li da se smijem ili da plačem.
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 23:21   #1329
Imam Dierre protuprovalna vrata koja su prije par mjeseci počela škripati.
Pokušao sam ih podmazati uljem, ali kako ih ne mogu podignuti nije baš uspijevalo.
Prije par dana su počela zapinjati za pod.
Kupio sam ih prije 6 godina.
Kako ovo popraviti?
Kako se uopće podmazuju?
Tko se u Splitu bavi servisom?
tvujnov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 01:25   #1330
Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
Kojih dimenzija ? Većinom svi imaju vrata sa otvaranjem na van ..
standarne dimenzije.

nisam još vidio da se nekome otvaraju vrata prema van, valjda iz sigurnosnih razloga?

[QUOTE]
Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
1.Garancija je 3 godine - pa naknadno 24 mjeseca - a na dnu je 5 anni ( ili ti po naški 5 godina ). Pa tko tu koga jeb..
2.Probajte u google upisati : www.multilock.it
ali normalno da su vrata kinez, i mercedesi se danas šarafe u kini.

možda uvoze od talijanskog dilera pa prekste robu made in EU.

na garanciju zaboravi jer u 5 godina većina tih frimi u hr propadne.

Quote:
tvujnov kaže: Pogledaj post
Imam Dierre protuprovalna vrata koja su prije par mjeseci počela škripati.
Pokušao sam ih podmazati uljem, ali kako ih ne mogu podignuti nije baš uspijevalo.
možda je i taj Dierre kineski talijan.

Zadnje uređivanje nobrainer : 03.02.2015. at 01:37.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:02   #1331
[QUOTE=nobrainer;53172730]standarne dimenzije.

nisam još vidio da se nekome otvaraju vrata prema van, valjda iz sigurnosnih razloga?

Da , panti su vani , ali ako su vrata zaključana i svi klinovi su u svojim ležištima , i kada se prerežu panti vrata se ne mogu otvoriti...

Quote:
ali normalno da su vrata kinez, i mercedesi se danas šarafe u kini.

Zašto bi bilo normalno da se vrata proizvode u Kini - proizvodnju sam osobno vidio u slijedećim talijanskim tvornicama : ALIAS, DIBI , MASTERDOOR ,... gdje su apsolutno svi dijelovi EU porijekla , ali pošto smo mi tržište sklono muljanju a kontrola ne radi svoj posao.. dešava se ovo gore..

možda uvoze od talijanskog dilera pa prekste robu made in EU.

na garanciju zaboravi jer u 5 godina većina tih frimi u hr propadne.

Garancija u mojoj firmi je oduvijek bila 5.godina a postojimo od 1992.godine , i eto - još nismo propali.Zašto ? Jer radimo posao kako spada , i znamo napraviti kalkulaciju troškova i prodajne cijene proizvoda , što mnogi na žalost ne znaju.





možda je i taj Dierre kineski talijan.
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 05:59   #1332
Ima li ko iskustva sa ovim turskim vratima

http://www.formetsteeldoor.com/teknikbilgi
__________________
mali ili velik
El.Guapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:00   #1333
ak su ko ova ja se ne bi zalil
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 17:41   #1334
Mottura 54.787 ili Mul-T-lock interactive+ ?
__________________
mali ili velik
El.Guapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 22:06   #1335
Imam ulazna pvc vrata, ali nemam spijunku pa me zanima da li se moze ugraditi ista i kome bi se trebao obratiti za takvo sto, bi to znao bilo kakav majstor ili treba netkostrucan, naravno ako se uopce moze naknadno ugraditi
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 15:56   #1336
zamolio bih znalce i vas koji se malo bolje kužite da mi preporučite (ako je moguće za te novce) vrata do 5000 kn (s ugradnjom).
taman kad mislim da sam suzio izbor, vrata koja su do tada hvaljena netko proglasi kineskim proizvodom, i ja se pogubim
(konkretno mislim na protector 3 vrata koja mi odgovaraju i dimenzijama i cijenom)
hvala
__________________
kao u dispozitivu
sinister-minister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 11:21   #1337
Quote:
sinister-minister kaže: Pogledaj post
zamolio bih znalce i vas koji se malo bolje kužite da mi preporučite (ako je moguće za te novce) vrata do 5000 kn (s ugradnjom).
taman kad mislim da sam suzio izbor, vrata koja su do tada hvaljena netko proglasi kineskim proizvodom, i ja se pogubim
(konkretno mislim na protector 3 vrata koja mi odgovaraju i dimenzijama i cijenom)
hvala
gle , vrlo je jednostavno - SVA vrata tzv.protuprovalna koja imaju na podu metalni prag koji dolazi sa okvirom vrata su kineske proizvodnje , pa tako i Protectum 3 vrata.

Odgovorno tvrdim da ne postoje na našem tržištu protuprovalna vrata talijanske proizvodnje sa kompletnom uslogom montaže ( znači uključeni "futer" štokovi , a ne zidarska obraa špalete što u konačnici montaže izgleda jako ćelavo ) koja koštaju ispod 6.000,00 - 6.500,00 kn.
Zna se desiti i da se neka firma zatvara pa rasprodaje zalihe pod budzašto , ali tu onda zaboravi garanciju.Svaki , i minimalni servis na protuprovalnim vratima je od 350,00 kn na više , pa se ipak isplati investirati malo više novaca
u kvalitetnu firmu..
NITKO NIJE DOVOLJNO BOGAT DA KUPUJE JEFTINO !
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 08:05   #1338
Do 6000 kn vrata s ugradnjom i zazidavanjem svjetlarnika, ima li neko ideju?
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 15:54   #1339
Pozdrav, dvoumim se između dvojih vrata u md profilu, kineska protuprovalna za 1200 kn, ili pvc vrata mislim da amileo za 1899kn, suzio sam izbor jer sve cjenovno mi previše novaca, koje bi ipak trebala trajati jedno vrijeme? nebih da se odmah izvitopere, stavljaju se na kuću u natkriveni ulaz. hvala
zzz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:21   #1340
Da ispricam svoju tuznu pricu, uglavnom pozovem protectum, 1. covjek je bio u takvoj zurbi da mi je to valjda trebao bit pokazatelj, al ajde dobro, izmjeri da ponudu , vrata sa zazidavanjem svjetlarnika 5300 kn..ok..dodje covjek tj 2 od kojih jedan sve radi, drugi nema pojma , samo melje, i radi cijeli dan vrata do 5 popodne, rekoh ja sam mislila da ce se vrata radit 2 dana, al ne on enma vremena sutra doc itd, ok...platim..pala prva kisa kad gornji dio tj zazidani svjetlarnik se lagano napuhnuo, jbt ja popizdila, zovem njih....opet ovaj dodje , ja samo kaj ga ne ubijem..i doci ce kao to popravit tj mijenjat, kakav je to materijal , drvo ije, kaj je to nemam pojma...al uglavnom gorak okus..(
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.