Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2019., 13:52   #1
Dragged Across Concrete

Izvrstan film, ljudi!



Slow pace (zaplet se polako i "neumoljivo" gradi)...napet, isprepletena radnja...čitavo vrijeme vam bude jasno (nakon što se situacija malo zakuha) da će se stvari morati razrješiti (nakon što se - arrgh! - vežete za likove) i da će netko na kraju morat izvuć deblji kraj.
I do samog kraja nećete znati tko...što je sastavni dio "frustracije"/nervoznog isčekivanja, i konačno - pozitivnog dojma kojeg film zbog te "ufuravajuće frustracije", ostavlja.

https://www.youtube.com/watch?v=wGK_mtf8eSQ

Preporuka!
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 18:53   #2
Je, svidio mi se.
I izvrsno odrađeno nasilje.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 20:00   #3
Moje recenzija od prije par mjeseci:

Film traje 2 i pol sata, i gledaš film i dosta scena možeš reći da su se mogle izrezati van, skratiti film barem na 2 sata, i sve bi bilo isto. Ali opet, da li bi bilo isto, nekako što više razmišljam te duge razvučene scene su dali filmu nekakvu posebnu atmosferu i osjećaj kod gledanja.
Mel i Vince odlični u glavnim ulogama, film je pravi krimić stare škole, ovaj redatelj voli gore što je već i prije dokazao, i ovdje ga je uspio ubaciti u film naravno. Film je iznenađujuće nepredvidljiv unatoč dosta jednostavnoj priči, NIJE SPOILER ALI MOŽDA NEKOME JE čak redatelj na pola filma uspije istrollati gledatelja u jednoj dosta wtf sceni KRAJ SPOILERA, stvarno je sve odlično.
2 palca gore.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 22:59   #4
Jedan od boljih filmova ove godine.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 08:36   #5
Napisao sam vec na temi Filmventura ali i tu cu komentirati jer film zasluzuje. Dakle, odlican film. Lagani tempo, dobra gluma, zanimljiva radnja a i scene su jako dobro prikazane. Po meni jako dobro.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 13:14   #6
I meni je bio dosta dobar, makar sam ja veliki Melov fan pa sam malo subjektivan

Gluma vrhunska od svih likova, ne samo Vince i Mel nego i drugi. Jedino što mu malo zamjeram je dužina filma, 150 minuta je dosta dugo, nekako sam dojma da bi i u 120 minuta sve stalo. Ali opet, što je netko već napisao, te neke duge scene baš daju poseban štih filmu

Od mene 8/10
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 19:58   #7
Veoma dobar film. Sve sto mislim o filmu i sta bi rekao ste vec rekli. 8/10 moja ocena, koju je dao i kolega pre/iznad mene.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2019., 00:54   #8
Jako dobar film. Šteta što je prošao relativno nezapaženo.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 23:11   #9
Odličan film, po meni nešto najbolje što sam gledao u zadnjih par godina. Ima neki Tarantinovski štih. 8/10.
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 23:17   #10
meni je ovo onako baš fino uvrnuto osvježavajuće. racionalni nepredvidljivi sarkastični dijalozi u kojima se akteri u pravilu uopće ne gledaju u oči su mi prejaki. sva pucnjava isto prebolesno* djeluje na ekranu, eksplicitne scene prebolesne*. ne znam tko mi je bolji mel, vince, one nigge ili oni manijaci.
sve žene u filmu su mi prikazane nekako pesimistično, ja ovdje isčitavam malo i utjecaj cronenberga (povijest nasilja, ruska obećanja).

41

prebolesno*=predobro
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 09:22   #11
Napokon mi i ovo došlo na red, nemam pojma zašto sam ga toliko odgađao. Uglavnom, sami hvalospjevi, pa sam očekivao nešto ekstra... Dobio razvučeni film koji bi da je kraći bio puno efektniji. Koja je poanta scena Jennifer Carpenter? Ženska je u filmu skoro 15 minuta, stoji na jebenim vratima i priča s mužem oko bebe i kako joj se ne ide na posao - taman da bi dobila metak u glavu čim napravi jedan korak u banku. Ili je jeftino cimanje gledatelja na emocije ili propala aluzija na apsurdnost života - nula posto utjecaja na radnju ima, osim što je tamo. Par je takvih scena tamo, jednostavno razvučene da bi dobile tarantinovski štih. Vince i Mel okej u ulogama, s time da Vince, koji cijelo vrijeme bi-ne bi sve to radio, na kraju krene u bitku bez jednog prigovora, negativci od superuspješnih postanu negativci iz crtića koji ne mogu napraviti ništa, Mel na trenutak uskoči u kožu Martina Riggsa (ali je dobar) i onaj isforsirani happy end mi je bio pasmater, daj me ubij. Skrivao se tu zgodan film, ima zgodnih dijelova, ali i dalje ne vidim odakle ti toliki hvalospjevi.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 21:35   #12
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Koja je poanta scena Jennifer Carpenter?
poanta je ta da režiser jednim sporednim načinom povezuje priču tj. likove dosta inovativno s moje strane gledišta

Quote:
negativci od superuspješnih postanu negativci iz crtića koji ne mogu napraviti ništa
to su najobičnije ništarije koje hvataju ljude na prepad, čim im se malo pokažu zubi oni su u problemu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 22:29   #13
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
poanta je ta da režiser jednim sporednim načinom povezuje priču tj. likove dosta inovativno s moje strane gledišta
Tebe sam samo čekao. Kakav "sporedni način"? U jebenom filmu je, stoji u pola scene i troši vrijeme - radnja niti napreduje zbog nje, niti je bitan faktor za nju. Što je inovativno u tome da snimiš scenu koja nema veze s filmom i ostaviš je u filmu jer, eto, snimio si je?

Quote:
to su najobičnije ništarije koje hvataju ljude na prepad, čim im se malo pokažu zubi oni su u problemu
Šta? Naoružani su do zuba, imaju sve po špagi, likovi su profesionalci cijelo vrijeme i onda odjednom - raspašoj, ne znaju ni metka ispaliti. Ono, jebote, sjede u kombiju i pjevaju kumba-ja jer ništa ne mogu napraviti?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 06:21   #14
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Tebe sam samo čekao.
ja sam tvoj penicilin

Quote:
Kakav "sporedni način"? U jebenom filmu je, stoji u pola scene i troši vrijeme - radnja niti napreduje zbog nje, niti je bitan faktor za nju. Što je inovativno u tome da snimiš scenu koja nema veze s filmom i ostaviš je u filmu jer, eto, snimio si je?
pa pokazuje nam perspektivu onih koji su u strahu, koji su u pogibelji, i tu smo na tragu onog što ti pokušavam objasniti, to su likovi koji hvataju na prepad takve regularne ljude koji su puni svojih problema.

Quote:
Šta? Naoružani su do zuba, imaju sve po špagi, likovi su profesionalci cijelo vrijeme i onda odjednom - raspašoj, ne znaju ni metka ispaliti. Ono, jebote, sjede u kombiju i pjevaju kumba-ja jer ništa ne mogu napraviti?
jednostavno, pojavili su se oni kojima ne mogu prodavati fore i znaju da im se bliži kraj

to su više kao nekakvi teroristi
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 08:22   #15
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa pokazuje nam perspektivu onih koji su u strahu, koji su u pogibelji, i tu smo na tragu onog što ti pokušavam objasniti, to su likovi koji hvataju na prepad takve regularne ljude koji su puni svojih problema.
Ovo nema nikakvog smisla. O čemu ti pričaš? Ne kužim što govoriš? Kakvi likovi u strahu? Kakvi likovi što hvataju na prepad?

Njezin lik nije u nikakvoj pogibelji, njezin lik je kao u socijalnoj drami koja nema veze sa filmom, kužiš šta ti govorim? Da je pretvorena u onog ženskog taoca, to bi bila druga priča - cijela njezina 10 minuta scena sa bebačom na vratima bi imala smisla. Ovako je talac ženska koju sam vidio u jednoj sceni i za koju me boli neka stvar hoće dobiti metak u glavu.

Quote:
jednostavno, pojavili su se oni kojima ne mogu prodavati fore i znaju da im se bliži kraj
Tko? Mel i Vince? Da, dinamični duo, Smrtonosno oružje. Od likova koji su vješto planirali svaki korak, film ih na kraju pretvara u grupu TNT koja radi glupost na glupost. Čitam da je studio želio izbaciti par scena, ali ovaj nije dao. Mogu ti točno reći koje su scene trebale ići van jer su glupost - one dvije gdje lik poubija sve u trgovini i ona u autu s onim likovima, da bi na kraju skužili kako je lik ubijao za sitniš s kojim je onda kupio kombi - daj me nemoj jebati. Čisti višak koji još više razvlači radnju.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 08:44   #16
Teško je objasniti zašto je to odlično tako kako je, ovisi od osobe i trenutka kako mu film sjedne dok ga gleda, slično je i s novim Tarantinom koji isto ima 10 minuta scene vožnje bez ičega, pa me taj film iritirao, a ovdje mi je jedenje sendviča 10 minuta super. Nekako sva ta razvučenost daje poseban osjećaj filmu, ne znam.

A scena od 10 minuta s Carpentericom je meni se čini žestoko trollanje publike. Kao da recimo u nekom filmu najaviš neku super poznatu glumicu da je top billed, i ubiješ ju bezveze nakon 10 minuta a prvih 8 si gradio njen lik kao neki bitan za priču, čak glumi i daje sve od sebe, emocije ovo ono...Presmiješna scena
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 18:15   #17
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ovo nema nikakvog smisla. O čemu ti pričaš? Ne kužim što govoriš? Kakvi likovi u strahu? Kakvi likovi što hvataju na prepad?

Njezin lik nije u nikakvoj pogibelji, njezin lik je kao u socijalnoj drami koja nema veze sa filmom, kužiš šta ti govorim? Da je pretvorena u onog ženskog taoca, to bi bila druga priča - cijela njezina 10 minuta scena sa bebačom na vratima bi imala smisla. Ovako je talac ženska koju sam vidio u jednoj sceni i za koju me boli neka stvar hoće dobiti metak u glavu.
ne razumijem zašto tebi treba biti sve kao po nekoj špranci? pa pusti brate mili malo druge da se pokušaju na svoj način izraziti, da budu kreativni, da budu drugačiji.

dakle u ovom filmu pesimizam ironija i sarkazam (pa i groteska) doslovno pršte iz svakog jebenog kadra. to transcendentalno iskustvo u kojem gledamo nečiju sudbinu i možemo ju pretočiti na drugu je po meni u ovom filmu sasvim prikladno. jer te žrtve su kad gledamo realno samo statistika.
pa mene je taj koncept više uznemirio nego taj tvoj (već 100 puta viđeni) kojeg zazivaš

Quote:
Tko? Mel i Vince? Da, dinamični duo, Smrtonosno oružje. Od likova koji su vješto planirali svaki korak, film ih na kraju pretvara u grupu TNT koja radi glupost na glupost. Čitam da je studio želio izbaciti par scena, ali ovaj nije dao. Mogu ti točno reći koje su scene trebale ići van jer su glupost - one dvije gdje lik poubija sve u trgovini i ona u autu s onim likovima, da bi na kraju skužili kako je lik ubijao za sitniš s kojim je onda kupio kombi - daj me nemoj jebati. Čisti višak koji još više razvlači radnju.
jebiga nije ti ovo face/off i matrix. dam se kladit u što želiš na ovom svijetu da su pravi obračuni i postupci njihovih aktera više nalik na ovima iz filma nego na ono što ti zazivaš.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 19:55   #18
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa pusti brate mili malo druge da se pokušaju na svoj način izraziti, da budu kreativni, da budu drugačiji.
Znači, needitiranje filma je biti drugačiji? Oukej...

Quote:
dakle u ovom filmu pesimizam ironija i sarkazam (pa i groteska) doslovno pršte iz svakog jebenog kadra. to transcendentalno iskustvo u kojem gledamo nečiju sudbinu i možemo ju pretočiti na drugu je po meni u ovom filmu sasvim prikladno. jer te žrtve su kad gledamo realno samo statistika.
Što je u ovom filmu ironično, a što sarkastično, a što "transcendentalno" iskustvo? Baš me zanima.

Quote:
pa mene je taj koncept više uznemirio nego taj tvoj (već 100 puta viđeni) kojeg zazivaš
"transcendentalno" te uznemirilo

Quote:
jebiga nije ti ovo face/off i matrix. dam se kladit u što želiš na ovom svijetu da su pravi obračuni i postupci njihovih aktera više nalik na ovima iz filma nego na ono što ti zazivaš.
M-da, rifaju u opasnoj situaciji kao da znaju da su u filmu. Ako te zanima grity stvarnost i kako to izgleda, pogledaj Carnahanov "Narc". Tamo će te štošta uznemiriti i sasvim sigurno nećeš vidjeti da likovi rifaju dok je opasna situacija.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 21:47   #19
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Znači, needitiranje filma je biti drugačiji? Oukej...
ne, editiranje tvoje tvrdnje a i filma je drugačije

Quote:
Što je u ovom filmu ironično, a što sarkastično, a što "transcendentalno" iskustvo? Baš me zanima.
pa cijeli film, atmosfera, ugođaj, sjebani bezperspektivni likovi koji pokušavaju riješiti svoje probleme pod svaku cijenu. emocije u kurtzu.


Quote:
"transcendentalno" te uznemirilo
pa da, dosta blisko i slično ovoj našoj tmurnoj svakodnevnici.

Quote:
M-da, rifaju u opasnoj situaciji kao da znaju da su u filmu. Ako te zanima grity stvarnost i kako to izgleda, pogledaj Carnahanov "Narc". Tamo će te štošta uznemiriti i sasvim sigurno nećeš vidjeti da likovi rifaju dok je opasna situacija.
a što je to tu toliko zanimljivo da bi trebao pogledati, budi precizniji.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 22:21   #20
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
onaj isforsirani happy end mi je bio pasmater, daj me ubij..
Zadnjih 4-5 minuta filma je katastrofa, ko da gledam neki drugi film.
__________________
"Allow me a moment's silence Mr Hearst, sir, I'm having a digestive crisis and must focus on suppressing it's expression"
Desmozgenes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.