Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 21:51   #41
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Nije. On je samo prekopirao njemačku sturmgewehr (jurišnu pušku) StG44.
A nju je konstruirao tim pod vodstvom Huga Schmeissera (Šmajser).

Evo pogledaj.
[SLIKA OBRISANA]
Ups,zanimljivo nisam to znao,to je bila prva automatska puska.I MG42 Njemacki puskomitraljez bi i danas pravio masakre na bojistu kao nijedan drugi s obzirom na brzinu paljbe.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 21:55   #42
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Postoje ali nisu ni blizu tako učestali kao poslije 2. svj. rata. Diskolika ti je i kuglasta munja, narandžasta lopta koja izađe iz dubine rudnih planina, za vrijeme tektonskih poremećaja, kao što su potresi. Juri enormnim brzinama, mijenja smjer dotovo trenutno i bez ikakve inercije, ali se, za razliku od letjelice, iznenada razleti i nestane.
Sad, ucestalost nije toliko bitna, jer mi ne znamo koliko su prije bile zaista ucestale. Mi ono sto imamo od proslosti su samo neke slike i opisi u ljetopisima, sto ne znaci da se nisu desavali cesce.

A sto se tice povecanja ucestalosti nakon drugog S.R., po mom misljenju se radi i o porastu informacija dostupnih ljudima sirom svijeta, sto ne iskljucuje da dolazi i do izvjesnog povecanja samog fenomena. Ali svakako treba znati da je prije bilo puno teze zabiljeziti neki dogadaj.

Uostalom, Vede opisuju Vimane, koji su letjelice, u vise tipova (zemaljske, meduplanetarne i pangalakticke), sto je takoder interesantno, jer se prema Vedama one proizvode i projektiraju i na Zemlji, sto je svakako interesantno.

Sto se tice kuglastih munja, znam za taj fenomen, i on je izuzetno fascinantan, posto munje pokazuju "inteligenciju" u svom kretanju, a jos nema sluzbenog objasnjenja sto i kako nastaju i zasto mijenjaju smjer.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:14   #43
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Nije. On je samo prekopirao njemačku sturmgewehr (jurišnu pušku) StG44.
A nju je konstruirao tim pod vodstvom Huga Schmeissera (Šmajser).
P.S. Dobro, konstruirao ju je jednako kao što su i amerikanci konstruirali raketu Saturn V koja je čovjeka odnijela na Mjesec. A znamo tko je zaslužan za tu raketu: Wernher von Braunn.


Evo pogledaj.
[SLIKA OBRISANA]
Kalašnjikova puška i stg 44 samo slično izgledaju. radni princip je drukčiji. Po principu bi kopija stg 44 bio FN-FAL.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:17   #44
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Treći Reich je uvijek bio ispred, i iznjedrio je svu tehnologiju koja se danas koristi. Od Diesel motora, kalašnjikova, preko raketne tehnologije i mlaznih motora pa sve do nuklearne energije.
Ako postoji 4. Recih, vrlo je vjerojatno da posjeduju svu onu tehnologiju koju susrećemo u teorijama zavjere. Skalarno oružje, Schaubergerovu tehnologiju a možda i nešto puno fascinantnije: upravljanje prostorno-vremenskim kontinuumom. Teleporti i vremeplovi za lakše razumijevanje.

No jedno mi nije jasno: gdje su? Sa tolikim potencijalom, mogu zgaziti sve velesile.
Diesel motor je stariji od trećeg reicha, raketnu tehnologiju su razvijali i Amerikanci i Rusi i Francuzi i Britanci i tko sve neije. Razlika je bila u viziji. Von Braun je htio raketu dići u svemir, ovi ostali nisu. Prvi mlazni motor koji je bio upotrebljiv napravili su Britanci, iako je bilo i ranijih pokušaja.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:31   #45
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Kalašnjikova puška i stg 44 samo slično izgledaju. radni princip je drukčiji. Po principu bi kopija stg 44 bio FN-FAL.
Ok razlika je samo u tome sto bravljenje kod kalasnjikova radi na nacelu rotirajuceg zatvaraca ali Kalasnjikov je prva replika jer je npr FN-FAL dosao poslije ili npr M-16 ALI STG 44 je bio revolucionaran kao prva automatska puska a ne kratka strojnica koje ispaljivaju slabiju pistoljsku municiju pa su Rusi odmah replicirali istom klasom oruzja.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:35   #46
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Kalašnjikova puška i stg 44 samo slično izgledaju. radni princip je drukčiji. Po principu bi kopija stg 44 bio FN-FAL.
Koriste "pozajmicu gasova" (ne znam kako se to kaze na hrvatskom jeziku, jer ja sam ipak sluzio vojsku u JNA), zar ne? I FN-FAL i AK-47 su nastali na osnovu StG44. Ne trebamo cjepidlačiti. Sva tehnologija nastala je u 2. svj. ratu.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:45   #47
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Ok razlika je samo u tome sto bravljenje kod kalasnjikova radi na nacelu rotirajuceg zatvaraca ali Kalasnjikov je prva replika jer je npr FN-FAL dosao poslije ili npr M-16 ALI STG 44 je bio revolucionaran kao prva automatska puska a ne kratka strojnica koje ispaljivaju slabiju pistoljsku municiju pa su Rusi odmah replicirali istom klasom oruzja.
Ali nije replika. Jedina je sličnost koncept. A to je da se u jednu pušku stavi preciznost i snaga puške i kontrola i vatrena moć strojnice koja puca streljivo za pištolje. Ideja je starija i od stg 44. Još u prvom svjetskom ratu se pojavilo oružje koje konceptualno nalikuje jurišnom oružju, samo što nitko nije smanjio snagu streljiva. Prvi su to napravili Njemci sa svojom kurtzpatronom.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:46   #48
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Koriste "pozajmicu gasova" (ne znam kako se to kaze na hrvatskom jeziku, jer ja sam ipak sluzio vojsku u JNA), zar ne? I FN-FAL i AK-47 su nastali na osnovu StG44. Ne trebamo cjepidlačiti. Sva tehnologija nastala je u 2. svj. ratu.
Obe verzije koriste pozajmicu gasova samo sto Kalasnjikov bravi cijev rotacijom zatvaraca a stg 44 ne i tu je Rus uveo jednu ne toliko bitnu konstruktorsku promjenu ali je stg44 bio revolucionarna nova vrsta oruzja znatno snaznija od strojnica koje su drugi dotad imali u rukama obicno na 9mm pistoljsko streljivo i dvostruko veceg dometa a opet 3 puta laksu od puskomitraljeza koji su vec postojali a to je automatska puska.Ja sam mislio da ju je izumio Rus ali i to je Svabozanimljivo.Ostali su samo kopirali tu osnovnu ideju na vise nacina,ali ni do danas nepostoji bolje oruzje u rukama vojnika.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:00   #49
Pozajmica plinova je starija od stg44. pogledaj garand. Bravljenje rotacijom i bravljenje njihanjem zatvarača su dva jako različita koncepta. Nije to baš mala konstrukcijska izmjena.
U prvom svjetskom ratu imaš avtomat fedorov, koji je preteča jurišnih pušaka, u biti prvi korišteni. Čukundjed koncepta je puška cei-rigoti, prvi puta korištena pozajmica plinova. Jedina je razlika što nisu smanjili puščani metak sa pune veličine kao što je švabo to napravi sa svojim 7,9x30 kurtz i rus kasnije sa svojim m43 7,62x39.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:11   #50
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Diesel motor je stariji od trećeg reicha, raketnu tehnologiju su razvijali i Amerikanci i Rusi i Francuzi i Britanci i tko sve neije. Razlika je bila u viziji. Von Braun je htio raketu dići u svemir, ovi ostali nisu. Prvi mlazni motor koji je bio upotrebljiv napravili su Britanci, iako je bilo i ranijih pokušaja.


U viziji i jest stvar. Sve se stvari razvijaju lagano, ali onda netko ima viziju i to primjeni.
I danas znamo za skalarnu tehnologiju ali ju većina negira. Znamo za Schaubergera ali ga se negira. Onda će je netko jednog dana primjeniti, a ti ćeš reći: e pa nije ju on izmislio nego Tesla ili Schauberger. Jasno.
Nacisti, ma kakvi bili, ipak su fanatično tragali za novim tehnologijama i tjerali cijeli svijet da ih razvija.
Sada, kada nema takmičenja, čitavo čovječanstvo spava, znanost je krajnje neefikasna. nema tog uzleta, nema revolucionarnih otkrića, ne mogu se riješiti osnovni problemi kao što je na primjer energija.

Daklem, ako nacisti imaju leteće tanjure, jasno je da ih oni nisu izmislili. Na njima su radili i Francuzi i Talijani, a i Schauberger je dao osnovnu ideju, i nije bio nacist (dapače, nacisti su ga htjeli ubiti smatrajući da je lud i da kao takav ne zaslužuje da živi). No oni imaju neku svoju poremećenu viziju nadljudi, i kopaju. Od njih po tom pitanju treba učiti.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:26   #51
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Pozajmica plinova je starija od stg44. pogledaj garand. Bravljenje rotacijom i bravljenje njihanjem zatvarača su dva jako različita koncepta. Nije to baš mala konstrukcijska izmjena.
U prvom svjetskom ratu imaš avtomat fedorov, koji je preteča jurišnih pušaka, u biti prvi korišteni. Čukundjed koncepta je puška cei-rigoti, prvi puta korištena pozajmica plinova. Jedina je razlika što nisu smanjili puščani metak sa pune veličine kao što je švabo to napravi sa svojim 7,9x30 kurtz i rus kasnije sa svojim m43 7,62x39.
Nisam to znao,cudi me da se onda automatske puske nisu vise koristile u WW2.Jeli fedorov imao rafalnu paljbu,jeli bio automatska puska?Znam da je oftopic ali zanima me.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 00:59   #52
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Diskolika tijela se pojavljuju vec dugo kroz povijest i postoji jako puno slika koje prikazuju diskolike oblike na nebu, a znamo da se slike prije nisu samo tako slikale, sto ce reci, oni koji su ih naslikali su bili duboko impresionirani time.

A i opisi postoje o raznim diskolikim tijelima kroz povijest.
svejedno, Naciji imaju svoje i u prošlom i ovom stoljeću-samo njihova tehnologija je aktualna.

uostalom, opet te pitam, da li misliš da je nacistička ideologija toliko razvijena da parira vanzemaljskoj?
možda su čak primljeni u galaktički savez jer su dosegli warp-tehnologiju, a nama je ostala demokreacija.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 01:02   #53
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Nisam to znao,cudi me da se onda automatske puske nisu vise koristile u WW2.Jeli fedorov imao rafalnu paljbu,jeli bio automatska puska?Znam da je oftopic ali zanima me.
nisu se koristile u 2.sv ratu jer Rusi nisu imali metaka niti su papovke imale feder.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 01:06   #54
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Ne kontam sto su mošti.
posmrtni ostatci, no kako kaže niže potpisani ništa nije sigurno, a bitno je nevidljivo oku.
Zaista ... bilo što je teško potvrditi samo riječima, uvijek se nađe netko da ih preokrene.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 09:10   #55
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Treći Reich je uvijek bio ispred, i iznjedrio je svu tehnologiju koja se danas koristi. Od Diesel motora, kalašnjikova, preko raketne tehnologije i mlaznih motora pa sve do nuklearne energije.
Ako postoji 4. Recih, vrlo je vjerojatno da posjeduju svu onu tehnologiju koju susrećemo u teorijama zavjere. Skalarno oružje, Schaubergerovu tehnologiju a možda i nešto puno fascinantnije: upravljanje prostorno-vremenskim kontinuumom. Teleporti i vremeplovi za lakše razumijevanje.
Slazem se.

Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
No jedno mi nije jasno: gdje su? Sa tolikim potencijalom, mogu zgaziti sve velesile.
Moje misljenje je da stvari tu idu malo vise od "nasega nivoa" te da postoje odredjene "sile" koje odobravaju takve "akcije", pri kojima se slika svijeta potpuno mijenja. Mozda im je dozvoljeno djelovati "unutar pojedine strukture" na nacin na koji djeluju, ali im je zabranjeno "mijenjati samu strukturu"?! Tako nekako gledam na to.

Swerdow je pisao (ipak je teorija o 4-om Reichu njegova pa cu se drzati njega) da je 4-ti Reich protuteza tzv. "iluminatskom" porodicama koje takodjer posjeduju zavidnu tehnologiju (vjerojatno dobijenu od nizih astralnih rasa) - HAARP i sl.

IMO Swerdlow je u mnogo toga dobar kao "polazisna tocka" i kao genijalan ukazivac, no rijetko kada su me njegovi finalni zakljucci ostavljali u stanju visem od ravnodusnosti
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:11   #56
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Nisam to znao,cudi me da se onda automatske puske nisu vise koristile u WW2.Jeli fedorov imao rafalnu paljbu,jeli bio automatska puska?Znam da je oftopic ali zanima me.
Avtomat fedorov je mogao pucati pojedinačno i rafalno. Imao je mogućnost biranja, kao i sve današnje. Koristio se i tijekom revolucije u Rusiji, i u građanskom ratu i u zimskom ratu. Ne razumijem samo zašto ga nisu usavršili za drugi svjetski rat.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:13   #57
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
nisu se koristile u 2.sv ratu jer Rusi nisu imali metaka niti su papovke imale feder.
Papovka je jugoslavenska puška. Imala je feder. I imali su metaka, pogledaj sve one ppsh automate. Ameri su ima mnogo pomogli u logistici.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 18:19   #58
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
Slazem se.



Moje misljenje je da stvari tu idu malo vise od "nasega nivoa" te da postoje odredjene "sile" koje odobravaju takve "akcije", pri kojima se slika svijeta potpuno mijenja. Mozda im je dozvoljeno djelovati "unutar pojedine strukture" na nacin na koji djeluju, ali im je zabranjeno "mijenjati samu strukturu"?! Tako nekako gledam na to.
a možda se ne smije dirat u tuđu slobodnu volju, pa jedini načini djelovanja ostaju oni manipulacijske prirode
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 18:48   #59
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

uostalom, opet te pitam, da li misliš da je nacistička ideologija toliko razvijena da parira vanzemaljskoj?
možda su čak primljeni u galaktički savez jer su dosegli warp-tehnologiju, a nama je ostala demokreacija.
Ne, naravno da ne mislim da je njihova ideologija napredna. Ona je nazadna, ali ideologija i tehnologija nisu iste stvari. Tko kaze da netko tko je moralni primitivac ne moze imati naprednu tehnologiju? I inace postoje mnogi vektori koji su potpuno nezavisni.

Ne shvacam zasto bi nacisticko tehnolosko prvenstvno znacilo i ideolosko? A definitivno su imali mnogo tehnologija koje su i Rusi i Ameri htjeli i "posvojili" nakon rata. A nisu oni samo od Nacista uzimali. Uzimali su oni i od Japanaca...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:04   #60
ko se ono raspisao o vrilovima pred koji dan tu? evo, naletila slučajno, ima i kontroverzna I.Živković tekst

a evo i stare Mišakove priče tu

ufff, koja offtopičina.. sva sreća nisam jedina
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.