Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 15:45   #1041
doktor ti moze preporuciti stvari ali ti imas pravo zahtjevati dodatne preporuke/preglede drugih specijalista
nemas se sta sramiti traziti
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 11:56   #1042
Evo da i ja prenesem svoja iskustva s kolonoskopijom. Bio danas i skoro umro, a imam dosta visok prag boli. Trebalo je napraviti kolono s ileoskopijom, ali nije išlo jer sam prekinuo pretragu zbog nepodnošljivih grčeva. Inače sam mršav pa je to vjerojatno uzrok. Gastroskopiju podnosim bez problema. Usput dok sam jaukao na stolu i gledao kud on gura onu cijev vidio sam da mi je na par mjesta malo oštetio sluznicu crijeva i nakon pretrage imam krvi u stolici. Jel to normalno. Uglavnom u tu bolnicu više ne idem jer odnos prema meni ne da je bio odvratan nego još odvratniji.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 12:42   #1043
Zna biti tragova krvi.
Sutradan nebi više smjelo, ako bude onda kontaktiraj LOM-a
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 23:01   #1044
Mozete li mi reci dali u nasicama jos uvijek obavljaju kolonoskopiju pod anestezijom? U pon sam narucena u osijeku bez anestezije pa ako bi ikako mogla izbjeci pon bez anest?
slavonka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 17:47   #1045
kolonoskopija poliklinika Sunce

Pozdrav svima, bio sam na kolonoskopiji u poliklinici Sunce i mogu recivsve najbolje o posvećenosti pacijentu i paznji jer ipak je to nelagodni pregled. U kratko... Kad te pozovu u nutra daju ti nesto poput jednokratnih bokserica sa rupom na riti. Sestra ti da injekciju za opustanje i namaze te s nekim gelom da manje boli. Zatim se legnes na lijevi bok i doktor krece u akciju... Da sada ne detaljiziram i sestra i doktor u suradnji se trude maksimalno da te ne boli. I nije... Jer oni tocno znaju di i kada boli. Ja sam jos zbog operacije na zeludcu imao jako presavinuto debelo crijevo ali su to njih dvoje odlicno odvozili. Stvarno jako dobro i bez jake boli, naravno da konstantno osjecas i zrak koji ti upuhuju i tu kameru koja ti migolji unutar trbuha. Cijena sve zajedno 800 kn. Meni je priprema za ciscenje crijeva bila pet puta gora od pregleda. Ako se odlucite za Sunce necete pogrijesiti za razliku od bolnica gdije rade mesari a ne doktori. Pozdrav.
babalumba123 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.02.2015., 07:40   #1046
..kao i u svim bolnicama ..opis je isti ,isti postupak,jedina je razlika što više vremena imaju za pacijente a to je generalni problem u bolnicama,isti kolega vas radi.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 21:32   #1047
Quote:
babalumba123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, bio sam na kolonoskopiji u poliklinici Sunce i mogu recivsve najbolje o posvećenosti pacijentu i paznji jer ipak je to nelagodni pregled. U kratko... Kad te pozovu u nutra daju ti nesto poput jednokratnih bokserica sa rupom na riti. Sestra ti da injekciju za opustanje i namaze te s nekim gelom da manje boli. Zatim se legnes na lijevi bok i doktor krece u akciju... Da sada ne detaljiziram i sestra i doktor u suradnji se trude maksimalno da te ne boli. I nije... Jer oni tocno znaju di i kada boli. Ja sam jos zbog operacije na zeludcu imao jako presavinuto debelo crijevo ali su to njih dvoje odlicno odvozili. Stvarno jako dobro i bez jake boli, naravno da konstantno osjecas i zrak koji ti upuhuju i tu kameru koja ti migolji unutar trbuha. Cijena sve zajedno 800 kn. Meni je priprema za ciscenje crijeva bila pet puta gora od pregleda. Ako se odlucite za Sunce necete pogrijesiti za razliku od bolnica gdije rade mesari a ne doktori. Pozdrav.
Ja sam bil tam. I mogu reći sve isto. Zbilja se potrude. Al ono sjedenje na šekretu je zbilja u kurcu.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 14:38   #1048
Tumačenje nalaza kolonoskopije

Pozdrav,

Molio bih nekoga da mi protumači nalaz kolonoskopije. Inače imam Crohnovu bolest.

Nalaz kaže:
Aparatom se napreduje do 20tak cm teminalnog leuma koje je edematozne hiperemične sluznice sa manjim aftoidnim lezijama.

Kolon uredan do 20 cm od AK granice gdje se nailazi na segmentalne areale hiperemične sluznice sa također vidljivim manjim aftoidnim lezijama.



Posebno me zanima dio o debelom crijevu pošto nikada sa njim nisam imao problema, a bolest mi je uvijek bila lokalizirana na ileum tankog crijeva.

Unaprijed puno hvala!
noels123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:49   #1049
Chron zahvaća u biti čitavo crijevo,stoga je moguće da sad u ovoj fazi imate i zahvaćenost debelog crijeva.ako imate takvu dijagnozu moguće je sve od Chrona očekivati tako da mene nalaz ne iznenađuje.toliko mogu reći iz Vašeg posta jer ne znam niti koliko imate dijagnozu ,godina ,terapiju itd itd tako da i ovaj komentar uzmete sa rezervom .
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:11   #1050
konoskopija

Može li mi tko pojasniti kolonoskopiju s ileoskopijom?
na kolonoskopiji sam bila tako da mi je to poznato ali sada moram na ovu drugu pretragu...
nata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:47   #1051
To je kad ti endoskop uđe u terminalni ileum (dio gdje se tanko spaja sa debelim crijevom). pa vide još otprilike ovaj dio koji je obojen crveno:


Pogledaj post br #1048 njemu su to napravili.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 22:03   #1052
na kolonoskopiji mi je nađeno u cekumu oko ušća apendiksa areal od 5 cm hiperemične i edematozne sluznice sa punktiformnim erozijama i u sigmi i rektumu (oko 20cm) sluznica jače edematozna,hiperemična,vulnerabilna,s erozijama,kontaktno krvari, bez ulkusa.... dijagnoza UK- ali on treba biti nesegmentiran,kako to malo u cekumu pa ništa pa na kraju ima?? jel to može u UK biti?
hoodr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:30   #1053
Zanima me kako ste se osjećali nakon pretrage?
Imam isti dan gastroskopiju i kolonoskopiju. Pretrage su ujutro, a navečer planiram na koncert. Je li to izvedivo?
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:28   #1054
Izvedivo. Samo se nemoj prezderati nakon pregleda nego pomalo jedi da "se napunis".
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:06   #1055
Super, hvala! Neću se prežderati
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:34   #1056
i ako piješ ne vozi
ne, šalim se. ako piješ nemoj pivu da te ne napuhne...
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:43   #1057
Ok, neću piti
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 10:48   #1058
Evo da se i ja "pohvalim". Nisam izdržala kolonoskopiju, bolovi su bili prestrašni.
Prije kolonoskopije sam bila na gastroskopiji i mislila sam da gore od toga ne može, ali sam se ipak prevarila

Pregledano mi je 60ak cm od AK granice. Nalaz: pregledani dio sluznice crijeva s pripadajućim žilnim crtežom urednog je nalaza, mjestimice spazmi.
Kolko se meni čini taj dio je ok, pa mi nije jasno zašto sam dobila terapiju Colospu i probiotike?
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 12:04   #1059
mora ti pisati dijagnoza/zakljucak
probiotici su inace ako ti je ostecena crijevna flora, sto je dobro samo šit zdravstvo ne pokriva :P

ali ako ti nije nista onda budi sretna
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 12:46   #1060
Nije ni meni napisana dijagnoza vec samo u nalazu biopsije pise da se u lamini propriji nalazi povecan broj eozinofila.Te da s tim nalazom odem na kontrolu svom gastroenterologu.Avamys ni ja nisam izdrzala prvu kolonoskopiju,drugu sam radila pod anestezijom..
aki80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.