Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 00:22   #21
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
smrznuto voće (najbolje su mi višnje, ali dobro je i šumsko) onako iz leda stavim u mikser, dodam vanilin šećer i mlijeka koliko treba da se napravi gust sladoled... promiksam i sladoled gotov

otkad sam to vidjela u jednoj reklami za neki turbo-mikser, više uopće ne kupujem sladoled
i kakvo ti to bude kad zalediš? kremasto ili onak.. za ubit čovjeka
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 22:00   #22
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
i kakvo ti to bude kad zalediš? kremasto ili onak.. za ubit čovjeka
to se uopće ne ledi nego se odmah jede

kako je voće već zaleđeno, samo se doda šećer i mlijeko i smiksa
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 00:16   #23
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
to se uopće ne ledi nego se odmah jede

kako je voće već zaleđeno, samo se doda šećer i mlijeko i smiksa
aha, to ja nekad sebi radim, ali s jogurtom.. mlijeko ne volim..

uvijek ubacim isključivo SMRZNUTO voće- pa onda nekih narednih 10-tak minuta jogurt ima onak kremastu teksturu, taman koliko mi treba da pojedem..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:08   #25
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post

je, možda- ako imaš baku u nekom selu bogu-iza-nogu, koje nije vidjelo auta bar tjedan dana- a ona ima kokice koje sretne i slobodne trčkaraju po dvorištu..:
Upravo tako. Imam svježa domaća jaja sa sela od rodice od necijepljenih kokoši koje žive i jedu doma po vrtu. Kupljena jaja izbjegavam i nikad ih ne bih jela sirova. Uostalom, naslov teme jest ZDRAV DOMAĆI SLADOLED, a tu sam mislila i na isključivo domaće, prirodne sastojke.

Evo, složila sam sladoled (6 jaja, 3 jogurta, lješnjaci, med i jagode unutra) i to papam već nekoliko dana i super je.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:45   #26
Nekako sam bila uvjerena da si mislila na sastojke koji su usto i zdravi u smislu da pridonose zdravstvenom stanju, a ne samo zdravstveno ispravni (sto je i bijeli secer).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:56   #27
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Imam svježa domaća jaja sa sela od rodice od necijepljenih kokoši koje žive i jedu doma po vrtu. Kupljena jaja izbjegavam i nikad ih ne bih jela sirova. Uostalom, naslov teme jest ZDRAV DOMAĆI SLADOLED, a tu sam mislila i na isključivo domaće, prirodne sastojke.
e jbg, ja nemam baku na selu, a jaja koja kupim u marketu su mi sve samo ne zdrava
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:36   #28
Ja volim sladoled od malina i banana. Zamrznute maline kupim, smiksam sa malo mlijeka sa štapnim mikserom (čak i muž jako voli taj sladoled, baš je fini). Banane narežem na kolutiće, složim na foliju na pladanj, zamrznem, pa kad su zamrznute, prebacim u vrečicu (inače bi se sljepile). Isto ih zmiksam ša štapnim ko maline. Nikakav šečer ni jaja, samo voće i malo mlijeka (da se lakše smiksaju).
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:40   #29
bluegirl to nije onda sladoled nego milkshake
no to ne znači da je manje dobro
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:30   #30
Nije, jer mlijeka ide ono 3-4 žlice, tolko da ti mikser ne krepa. I tvrdo je, možeš praviti kuglice (a gotovo je ono, za 3 minute, pranje štapnog uključeno).

Probaj

Znam kaj je sladoled a kaj milkshake .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:36   #31
To je sladoled. I ja ga znam tako raditi (samo s biljnim mlijekom ili jogurtom). Uz banane cak ne treba nikakva tekucina. Mogu jesti cijele smrznute banane. Pogotovo s cokoladnim preljevom i ljesnjak krokantom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:43   #32
Ja dodam mlijeko samo radi miksera, mogla bi i vodu, jer se taj okus niti ne osječa . Uf lješnjaci i čoka, ali to je već druga priča .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 09:51   #33
Meni je ipak naj kad zamutim bananu i jogurt. Ništa više nije potrebno. Osim ako želim neki drugi okus pa dodam još nekog voća. Ne znam zašto bi uopće morali stavljati jaja u sladoled?
TheBlaženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 10:24   #34
Jaja sadrze lecitin koji je emulgator, omogucava mijesanje masnoce i vode bez da se razdvajaju. Ali stvarno su nepotrebna u vecini sladoleda koje ljudi ovdje rade. Mlijeko je vec emulzija.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:10   #35
Pozdrav,ja imam problem sa aparatom za pravljenje sladoleda.nazalost dobila sam ga iz ceske,pa ne mogu procitati upute.
stavila sam onu kutiju sta ide u zamrzivac 12 sati prije i onda kad san isla ubaciti smjesu voca i mlijeka i upaliti ga da radi,nisam mogla,jer se ta smjesa vec bila malo zaledila pa mi nije moglo vrtiti tu istu smjesu...
gdje grijesim?
bubamara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:50   #36
Ulijevat smjesu dok aparat radi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 00:34   #37
a nekako je mala rupa za to,a ja sam htjela sa banana komadicima,al probat cu sve izmiksat,pa onda
bubamara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 01:05   #38
Ako imas vrc s kljunom, probaj iz njega lijevati.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 00:44   #39
a budem tako nekako probala.hvala
bubamara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:27   #40
Čitala sam malo postove za pripremu sladoleda, i ostala sam zgrožena kako ljudi samo natrpavaju koje-kakve nezdrave sastojke, i eto ti sladoleda. Kada stavite kiselo vrhnje i slatko vrhnje mogli ste staviti i "ciglu" margarina pa da imate "fini" kremasti sladoled. Čast izuzecima koji pokušavaju napraviti zdraviju varijantu koristeći jogurt i voće. Što fali takvom sladoledu? I zdravo može biti ukusno. A da ne govorimo o uspoređivanju emulgatora i koje kakvih pojačivača okusa i jaja... Nije problem toliko u emulgatorima koliko ih u svemu ima, a oni se doslovno nakupljaju u mozgu. Da se razumijemo, nije ni jaja dobro često i u velikim količinama konzumirati, ali uspoređivati to i emulgatore, izvan svake pameti...
SmallRaspberry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.