Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2013., 00:24   #1
Inherent Vice (2014)


Ovog puta nema petogodišnjeg čekanja novog filma Paula Thomasa Andersona. Nakon prošlogodišnjeg Mastera, već 2014. bi trabao stići novi film - Inherent Vice.

Film Inherent Vice adaptacija je istoimenog romana iz 2009. godine, autora Thomasa Pychona. Radnja je smještena u Los Angeles, početkom 70-ih godina prošlog stoljeća, a vrti se oko privatnog detektiva, koji je neprestano pod utjecajem marihuane, a kojeg bivša djevojka unajmi da pronađe njenog bogatog ljubavnika koji je netragom nestao.

Glumačku postavu za sad čine: Joaquin Phoenix bit će glavni lik, privatni istražitelj Larry ‘Doc’ Sportello, a u sporednim ulogama naći će se Reese Witherspoon, Benicio del Toro, Owen Wilson, Martin Short, Sean Penn, Josh Brolin...

http://www.imdb.com/title/tt1791528/

Warner Bros. sa produkcijom filma namjerava početi ovo ljeto, a u kina će stići 2014.
david_1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:18   #2
Ovo bi moglo da bude zanimljivo,ne vjerujem da će film biti WOW,ali mislim da neće biti dosadan,te da će iznenaditi većinu gledatelja...Mogli su napraviti i bolju glumačku postavu,ali tu je Sean Penn i Owen Wilson,vjerujem da će dobro odglumiti...
__________________
Fast & Furious 4ever ... ♥ Filmofil & Serijofil ♥
Ms. Ranny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 14:17   #3
Malo me strah Joaquin Phoenixa u toj ulozi.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 17:32   #4
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Malo me strah Joaquin Phoenixa u toj ulozi.
Trebao je to glumiti Robert Downey Jr., ali je navodno odustao zbog promocije Iron Mana 3. Al vjerujem da Phoenixu neće biti problem glumiti napušenog inspektora

Film se spominje kao The Big Lebowski Paula Thomasa Andersona, tj. bizarna krimi-komedija. Definitivno je sposoban napraviti sjajan film s ogromnom glumačkom postavom, dokazao je to s Magnolijom i Boogie Nightsom, tako da od ovog stvarno puno očekujem.

Glavna ženska uloga pripala je Katherine Waterston: http://www.deadline.com/2013/05/kath...inherent-vice/
david_1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 15:01   #5
Quote:
david_1991 kaže: Pogledaj post
Trebao je to glumiti Robert Downey Jr., ali je navodno odustao zbog promocije Iron Mana 3. Al vjerujem da Phoenixu neće biti problem glumiti napušenog inspektora
U tome je problem, bojim se da bi se mogao i previše uživiti u ulogu.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 19:16   #6
Počelo snimanje, prve slike:

http://cigsandredvines.blogspot.com/...e-immerge.html

Phoenix će rasturiti to...
david_1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:53   #7
Vi se šalite?? Ne sumnjam ni trenutka da ce Joaquin Phoenix briljirati u ovoj ulozi kao sto je to napravio i u "The Master-u"
Mene je osobno ta uloga ostavila bez daha, sam nacin kojim se uzivio u ulogu i na koji je nacin prikazao "nestabilnog" Freddia Quella tjera me da kazem da je to najbolje izveden glumacki akt koji sam imao priliku vidjeti svojim ocima.
(http://www.youtube.com/watch?v=mJBjD9vJJaU) PTA je izjavio da je ova scena snimana samo ovaj jedan put (kojeg imamo priliku vidjeti i u filmu) te da razbijanje wc skolje uopce nije bilo u scenariju, također da su se bojali za Joaquinovo zdravlje poznavajuci kako se covjek ne stedi pri glumi

Da jos nadodam moja malenkost smatra da je The Master trebao pokupiti nagradu Oscar za najbolji film, glavnu musku ulogu (Joaquin Phoenix), sporednu musku ulogu (Philip Seymour Hoffman), sporednu zesnku (Amy Adams) te najbolju kameru, zvuk i redatelja. Da znam, netko ce reci da je 7 Oscara prepuno ali djelo poput ovoga koje je pokazalo u zadnjih 10-ak godina po meni neviđenu razinu glume i nacina naracije ovakvo nesto zasluzuje.

P.S. Jel mozda netko zna je li je knjiga "Inherent Vice" prevedena na hrvattski i je li uopce izasla u Hrvatskoj?
SkyEnD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:11   #8
Film je konačno dobio release date - 12. 12. 2014.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:28   #9
knjiga je nečitljiva i neduhovita, pitanje je hoće li anderson uspjeti napraviti nešto od toga
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:55   #10
Nisam čitao pa ne znam, ali sam pročitao da ima jako dobre kritike i da je Thomas Pynchon dosta cijenjen u Americi te ga tamo spominju kao kandidata za Nobela. Što se tiče Andersona, u njega ne sumnjam. Skoro svi njegovi filmovi su mi remek-djela, jedino mi se Punch-Drunk Love nije baš svidio.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 14:52   #11
Wooohooo! A baš sinoć razmišljam o tome kad bi mogao izaći...
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:02   #12
Ovo najviše čekam ove godine.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 15:21   #13
Op, op... čini se da je vrlo, VRLO mali broj sretnika vidio već film.

Quote:
Mix together The Big Lebowski and [Robert] Altman's The Long Goodbye and turn it into a two-and-a-half hour PT Anderson epic and you're getting close to the awesome experience of Inherent Vice. Even Joaquin Phoenix's performance has echoes of '70s Elliott Gould with a touch of The Dude. But don't get me wrong, the film is its own animal. A drug-fueled detective story filled with great psychedelic music and beautiful, grainy cinematography. It's both hilarious and confounding at times. But Anderson does an incredible job of making the incredibly complex plot both comprehensible and entertaining. Even though he's apparently said he's still tinkering, it felt like a finished film and will definitely go down as one of my favorites of his.
Inače, sada kada je objavljen kompletan popis filmova na Cannesu, izgleda da je PTA ipak odlučio još malo prčkati sa post-produkcijom preko ljeta pa ga premijerno prikazati na jesen u dobroj staroj Telluride/Venice/Toronto kombinaciji.

+ Evo prve dvije slike, kakve god da jesu, Jaquina kao glavnog lika -- Doca Sportella:



U odnosu na drugu sliku, koja je stvarni kadar iz filma, ovo je samo fotka sa seta.



Ne, ovo na drugoj slici nije on. LOL To je samo montažer zvuka, a kadar iz filma je na telki na zidu iza.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 17:42   #14
Film će navodno trajati 167 minuta, a wide release će dobiti 9. siječnja 2015., a prije toga će se prikazivati na festivalima. Od trailer još ništa.

Ovdje imamo prvu impresiju:

Quote:
Mix together The Big Lebowski and Altman‘s The Long Goodbye, turn it into a two-and-a-half hour PT Anderson epic and you’re getting close to the awesome experience of Inherent Vice. Even Joaquin Phoenix‘s performance has echoes of 70′s Elliot Gould with a touch of The Dude. But don’t get me wrong, this film is its own animal. A drug-fueled detective story filled with great psychedelic music and beautiful, grainy cinematography, it’s both hilarious and confounding at times. But Anderson does an incredible job of making the incredibly complex plot both comprehensible and entertaining. Even though he’s apparently said he’s still tinkering, it felt like a finished film and will definitely go down as one of my favorites of his.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:20   #15
Na IMDb-u je postavljeno vrijeme trajanja od 148 minuta, a pojavile su se i prve slike:



__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:24   #16
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post




Ne, ovo na drugoj slici nije on. LOL To je samo montažer zvuka, a kadar iz filma je na telki na zidu iza.
ne mogu ne primjetit B&W-e.elitno-nema šta!
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:34   #17
Ovo se najviše čeka ove godine
Drago mi je da se vratio opet onom zajebantskom boogie-nights stilu.
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 13:26   #18
knjiga mi nije bila nešto ali film jedva čekam, vjerujem u PTA i Phoenixa
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 13:32   #19
Danas je MPAA objavio rating za Vice.


Inherent Vice
Rated R For drug use throughout, sexual content, graphic nudity, language and some violence.
Release Date: December 12, 2014
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 02:43   #20
Prve scene u traileru za 52. New York Film Festival na kojem će film 26. rujna imati i premijeru pa ćemo već tada čuti prve kritike:

http://www.cinemablend.com/new/P-T-A...ere-67152.html
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.