Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 00:34   #321
U ovom filmu zanimljivo je to sto kamera konstanto ide gotovo ni u jednom trenutku nije stala , zaista 2 puta sam ga pogledao bilo bi steta da je bilo ko drugi odnio oskara za film godine!!!!
Niki Vr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:48   #322
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Ali, Pajkiću, izvedba mu je ništa drugo doli prosjeka.
Slažem se. I nikakav oscar to nebi promijenio.
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:53   #323
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Slažem se. I nikakav oscar to nebi promijenio.
Tako reci, mislio sam da si i ti među onima koji njegovu glumu izjednačuju s genijem.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:56   #324
Učinilo mi se da preveliku važnost daješ oscarima.
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 01:34   #325
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Učinilo mi se da preveliku važnost daješ oscarima.
Ove godine nemam velikih zamjerki na oskare(što se bitnih kategorija tiče), to je to (osim što su zajebali Interstellar za glazbu i dali ga GBH.. blasfemično).
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:56   #326
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
set izgleda kao teatar, da, nego kako bi teatar trebao izgledati?
ma sve super
al imam dojam da je to film za ljude koji se bas kuze u taj teater
kao sad da napravis film o staticarima kako pricaju o statici
nebi svima bio interesantan.

nisam bas povezala o cemu pricaju,
preisforsirano za moj ukus


Quote:
ne razumijem što znači sve sobe iste, s obzirom da su sve sobe bile različite. iste u kojem smislu?
nekako ima dojam da nisu prave sobe
izgleda sve umjetno
studio pretvoren u teater.
vidi se da nije pravi teater
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:10   #327
Aha, vidi se da nije pravi teatar, sniman je u St. James Theatru u New Yorku.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:38   #328
Ne, nacrtali su kazalište na kompjuteru, kao dinosaure u "Jurskom parku". He he he.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 23:14   #329
Fakat svakakve gluposti možeš pročitati.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 23:45   #330
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
ma sve super
al imam dojam da je to film za ljude koji se bas kuze u taj teater
kao sad da napravis film o staticarima kako pricaju o statici
nebi svima bio interesantan.

nisam bas povezala o cemu pricaju,
preisforsirano za moj ukus



nekako ima dojam da nisu prave sobe
izgleda sve umjetno
studio pretvoren u teater.
vidi se da nije pravi teater
mislim da si jedina koja ima takav dojam. priča se nije baš doticala teatra u nekom stručnom smislu, jedino možda kada bi se spomenuo carver. teatar je iskorišten kao suprotnost filmu, mjesto gdje živi umjetnost, u usporedbi s filmom koji je populistički. a i ovo nije u niti jednom trenutku bio film u kojem (kazališni) glumci pričaju o kazalištu, nego je cijelo vrijeme bio film u kojem jedan lik želi da ga se doživi i prizna kao pravog umjetnika. teatar je čisto forma koja bi mu, eto, to mogla omogućiti.

ne znam koliko toga je snimano u pravom teatru (sama pozornica sigurno nije dio seta), a koliko u studiju, ali meni je cijeli bekstejdž izgledao jako uvjerljivo i neupadljivo. ništa mi nije izgledalo umjetno.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 08:46   #331
Meni je film bio bas bezveze, bilo je i puno boljih filmova koji su snimani vezano uz to podrucje pa nisu pokupili oskara. Tako da oskar nije nikakvo mjerilo da se radi o dobrom filmu vec mozda dobrom filmu u toj godini. A kako nije bilo bas nesto predobrih filmova u toj godini onda je tako ispalo kako je ispalo.

Po meni je to za ocjenu dovoljan, jer me nije nicim ispirirao.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 12:45   #332
Zar te film treba inspirirat da bi ga mogao nazvati odličnim filmom? Mene rijetko koji film inspirira pričom (češće su to dokumentarni filmovi), i smatram da to uopće nije bit filma kao filma. Zapravo cijela umjetnost sama po sebi nije inspirirajuća već je ona produkt inspiracije, a inspiracija dolazi u umjetnika preko prirode, znanosti, religije, osjetila, doživljaja itd. Naravno, pojedincu neki film može biti inspirirajuć na način da nakon pogledanog filma i sam poželi napraviti film, ali nekako sumnjam da ti o tome pričaš.
Recimo 2001: Odiseja u svemiru je film koji smatram jednim od najboljih ikad snimljenih (ako ne i najbolji) mene svojom radnjom ničime ne inspirira, ali to je film koji je perfektno napisan i režiran, kadrovi su predivni, ponekad zastrašujući, kostimografija je fenomenalna, muzika je kolosalna, a priča je intrigantna i na duhovnoj i materijalnoj razini. Takve stvari mene zanimaju kada gledam film, nije mi bitno dal u filmu ima nešto što će me inspirirati u nečemu izvan umjetnosti, za takve stvari mi je dovoljan pogled na svijet oko sebe.

Birdman je meni svakako jedan od najboljih filmova koje sam pogledao. Režiran je maestralno, napisan također, glumci su napravili odličan posao, odradili su kompleksne likove u duugim kadrovima, a to je u filmu dosta rijetko, doslovno su odradili kazališne izvedbe (a to ne mogu svi filmski glumci). Ovo je film u kojem se mnogi mogu pronaći, tj. siguran sam da se svi mogu pronaći, ali neki ne poznaju prirodu samih sebe pa im je to teško. A to i jest bit filma, svi smo mi na neki način glumci u ovom svijetu, prilagođavamo se okolini, stavljamo maske na lice, pokušavamo stvoriti blockbuster od svog života, a u sebi smo nesigurni i skeptični. I tako sve dok ne uspijemo pronaći masku koja je najsličnija nama samima i koja nam omogućuje da glumimo istinskog sebe. Ne kažem 'glumimo' bez razloga, zbilja vjerujem da je u ovom životu tj. ovom nastanjivanju materije potrebno glumiti jer (kao prvo i dovoljno) moramo nekako upravljati svojim tijelima. I tako sve do mistične nam smrti kada će sve maske pasti. I to smatram da se dogodilo (Spoiler)...
...u zadnjoj sceni filma, Riggan se cijeli život bori sa svojom ulogom u životu, tražio je kostime i maske posvuda, a zarobila ga je baš ona koju 'istinski on' nije stavio već koja mu je dodijeljena za ulogu u filmu. I ta je maska u očima drugih postala 'njegova' maska, što je njega očito probijalo tako jako da je dijelom i sam postao uvjeren u tu masku, dok se drugi dio njega bori protiv toga i nastoji naći odgovarajuću, pravu. To ga dovodi do ludila i nažalost do smrti.
Ne kažem da je ovo ispravna interpetacija filma, ali ja sam tako vidio film i to jest čar ovog filma, pruža ti da razmišljaš o onome što si odgledao.
Birdman
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 13:28   #333
Quote:
mojo27 kaže: Pogledaj post
Ne kažem da je ovo ispravna interpetacija filma, ali ja sam tako vidio film i to jest čar ovog filma, pruža ti da razmišljaš o onome što si odgledao.
Birdman
Nije li boldano čar svakog kvalitetnijeg filma?

Birdman je dubok poput moje tegle u kojoj obitava fikus. Površan, baziran na polutalentu poluglumca, oko kojeg se stvaraju pomalo već bolesna veličanja i uzdizanja u nebesa (što i sam film čini). Film za ljude koji vjerojatno nemaju baš doticaja s ostalim umjetnostima. Onom, kome treba skinuti kapu jest kamerman, baš kao i dj-u Inarrituu koji je itekako znao iskoristiti čovjeka u svhu ne umjetnosti, već promocije samoga sebe.

Birdman, nije ništa drugo doli komercijalni kvaziumjetnički bulšit koji se ne razlikuje puno od Avengesa.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 13:57   #334
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Nije li boldano čar svakog kvalitetnijeg filma?

Birdman je dubok poput moje tegle u kojoj obitava fikus. Površan, baziran na polutalentu poluglumca, oko kojeg se stvaraju pomalo već bolesna veličanja i uzdizanja u nebesa (što i sam film čini). Film za ljude koji vjerojatno nemaju baš doticaja s ostalim umjetnostima. Onom, kome treba skinuti kapu jest kamerman, baš kao i dj-u Inarrituu koji je itekako znao iskoristiti čovjeka u svhu ne umjetnosti, već promocije samoga sebe.

Birdman, nije ništa drugo doli komercijalni kvaziumjetnički bulšit koji se ne razlikuje puno od Avengesa.
Sa boldanim se slažem, tako sam se trebao izraziti.
Ali sa ostatkom nikako (ok za kamermana). Ne samo da smatram da film ima veze sa ostalim umjetnostima, ne za sve direktno, ali sa svim se može povući paralela (teško mi je o likovnoj umjetnosti pričati, pošto mi je njena moć uvijek bila misterija, što je malo čudno pošto sam za to poprilično talentiran), nego i samim životom.
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 01:22   #335
Meni je bio odličan film.
Volio bi da naprave Birdman superheroja film, bilo bi zanimljivo.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 16:40   #336
Meni nije sjeo film. Nekako mi je dosadan.
CaleMendel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 12:51   #337
meni je iskreno rečeno trebalo preživjeti prvih 15 min (samo smo se pogledavali i razglabali hoćemo li ga ugasiti) i onda me je film uvukao i ispao odličan!
liona1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 23:34   #338
Tijekom gledanja me stalno vukla asocijacija na Black Swan. Psihološka borba glavnog lika u borbi sa svojim strahovima, sumnjama i unutanjim ja. Neke scene su mi genijalne, ali premalo ih je i kad se sve zbroji čak je i naporan kad se zaokruži kao cjelina. Michael Keaton je doduše faca.

Black Swan mi ga u toj nekakvoj usporedbi jede za doručak.
Mancunian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 04:13   #339
Ni dobra gluma Nortona ni uloga Keatona nisu uspjele spasit ovaj film od obicnog kazalisnog filma.

Nije mi bio dobar.

2/10
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 08:11   #340
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Ni dobra gluma Nortona ni uloga Keatona nisu uspjele spasit ovaj film od obicnog kazalisnog filma.

Nije mi bio dobar.

2/10
Strogo. Običan kazališni film ti je inače uvijek loš, ili?
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.