Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2005., 09:25   #1
Psihofarmaci: Helex

Moja prijateljica je prezhivljavala (pre oko godinu dana) teshku brachnu krizu. Nekako je proshla taj najtezhi period, sada su okej, ali u tom periodu je uvek pila Helex (kazhe da se ne bi poubijali). Sada povremeno kad se oseti deprimirana ili tuzhna, ili shta ja znam, pre ciklusa, popije tabletu. Kazhe, bolje nego da pizdim ceo dan. Ona pije to jednom do tri puta mesechno, a s druge strane kazhe da se to treba piti redovno da bi delovalo kako treba Sada, malo mi je to komplicirano za shvacanje..ako ne deluje ni tih tri puta mesechno, zashto se onda uzima? Inache njoj je to prepisala psihijatrica, i to ne kao redovnu terapiju (onomad da) vec kad se oseti jako loshe (valjda depresivno ili ne znam kako se sve to opisuje).Jeli neko od vas uzimao te tablete i zashto?
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 12:30   #2
Jesam ja.

Da nekog ne ubijem. Da sebe ne ubijem. Općenito da se suzdržim od ubijanja. Da preživim dan. Da preživim tjedan. I mjesec.

Prvi mjesec sam ga pila kao terapiju. Fakat ga se 30 dana mora piti da uravnoteži neki vrag negdje. Iza toga samo tu i tamo kad je bilo vrlo napeto razdoblje.

Sad ga nisam takla već....uh, ma ima već dugo.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 10:05   #3
ne mora se helex pit redovno da bi imao učinka, on je anksiolitik a ne antidepresiv. antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja. ovo djeluje 20 - 30 min od uzimanja
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:51   #4
Quote:
misery- kaže: Pogledaj post
ne mora se helex pit redovno da bi imao učinka, on je anksiolitik a ne antidepresiv. antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja. ovo djeluje 20 - 30 min od uzimanja
Helex iliti Xanax je i antidepresiv i anksiolitik.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 22:27   #5
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Helex iliti Xanax je i antidepresiv i anksiolitik.
Ne baš. Samo je anksiolitik, a često se uzima u kombinaciji s nekim antidepresivom.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:49   #6
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne baš. Samo je anksiolitik, a često se uzima u kombinaciji s nekim antidepresivom.
Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači. Ja samo mislim da je jako opasan.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 13:35   #7
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači.
Odkud ti ovo?
Kolko ga pijem da ima takva svojstva ja nebi bila depresivna...
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 15:29   #8
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači. Ja samo mislim da je jako opasan.
slazem se,sve je opasno ako se zloupotrebljava,npr. ako uzimas 2,3 mg
dnevno 6 mjeseci non-stop,onda je opasan...vec si navucen...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 23:47   #9
Meni su propisani na 30 dana. Toliko je preporučljivo uzimati ih da bi se izvukao iz tjeskobe i depre.

A uzimala sam ih tu i tamo po potrebi kad se osjećaj vratio. Nisam rekla da djeluju tek nakon nekoliko tjedana, već da je tako preporučeno.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 00:07   #10
nisam ni rekla da si rekla.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 21:20   #11
Ja sam trošila Helex oko godinu dana zajedno s Prozacom i bilo je učinka u smislu smanjenje depresije i anksioznosti.

Helex (ili Xanax - to ti je od drugog proizvođača) koristim i danas kad mislim da ću popizdit ali ne ono malo već kad sam na rubu živaca jer me smiri i nekako od njega otupim. Sada ga korstim povremeno u kriznim situacijama, ali nekako u zadnje vrijeme te krize mi se javljaju skoro svaki dan, pa ću morati opet k liječniku da mi da recept jer baš u ljekarnama nisu oduševljeni kad ga hoćeš kupit bez recepta, a Prozac nema šanse.
anthea 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 19:11   #12
Quote:
Luđakinja kaže:
antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja.
Ne bi se s ovim složio.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 00:50   #13
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže: Pogledaj post
Ne bi se s ovim složio.
istina- konjski može djelovat drugi dan
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 19:52   #14
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
Ne bi se s ovim složio.
a jel? piješ kakve? pročitaj upute, pitaj doktora.

za koje ti to misliš da tako učinkovito liječe depresiju?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 01:58   #15
helex je srodan apaurinu, a apaurin piju trudnice kada čuvaju plod. to mi je danas rekao psihijatar na pitanje izaziva li ovisnost i je li opasan.

znači, ne brini se

ipak, dodala bih, on je kao štaka i bolje je naučiti hodati bez nje
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 22:13   #16
Quote:
Lindelia kaže:
helex je srodan apaurinu, a apaurin piju trudnice kada čuvaju plod. to mi je danas rekao psihijatar na pitanje izaziva li ovisnost i je li opasan.

znači, ne brini se

ipak, dodala bih, on je kao štaka i bolje je naučiti hodati bez nje

ne bi se bas slozila da je helex srodan apaurinu. ja sam ga pila radi napadaja panike koje sam imal u guzvama, prometnim ili bilo kakvim gdje je bilo brdo ljudi. panike su mi krenule jednostavno nakon jedne traume, koja se takodjer desila na otvorenom i dugo vremena nisam smjela sama izaci van. Onda sam potrazila savjet dr koja mi je rekla da je helex lijek br 1 za takve stavri. On uopce nije antidepresiv, dok recimo apaurin je. ja sam ga koristila prvo tjedan dana kada bi izlazila van, na posao. i to samo po jednu tabl od 0,25 mg, dakle naslabiju, onda sam iduci tjedan pocela i tu malu poloviti i uzimati svaki drugi dan.pila sam ga samo dva tjedna, bilo je to prije 2 godine i dan danas ga nosim u torbici ako mi zatreba. meni je djelovao vrlo brzo po uzimanju, mozda nakon20 minuta, opustao me i jednostavno nisam vise razmisljala sta ce se desiti ako izadjem van. no ono sta mi je u tu svrhu rjesavanja panika najvise pomoglo su homeopatksi pripravci. Inace imam averziju prema kemiji, a homeopatija to ipak nije. Dakle, prije pocetka uzimanja prozaca ili zolofta, ili bilo cega tome slicno, svakako preporucam odlazak homeopatu. danas svaki psihic preporucuje navedene tablete, prepisuju se kao aspirini, sta definitivno nije uredu.

probajte probleme koje imate rjesavati razgovorom i nekim drugim metodama, a kemiju ostavite za kraj, ako bas nema izlaza!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 00:13   #17
Quote:
me_and_myself kaže:
helex uopce nije antidepresiv, dok recimo apaurin je.
Nije apaurin AD.
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 16:40   #18
Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
ne bi se bas slozila da je helex srodan apaurinu. ja sam ga pila radi napadaja panike koje sam imal u guzvama, prometnim ili bilo kakvim gdje je bilo brdo ljudi. panike su mi krenule jednostavno nakon jedne traume, koja se takodjer desila na otvorenom i dugo vremena nisam smjela sama izaci van. Onda sam potrazila savjet dr koja mi je rekla da je helex lijek br 1 za takve stavri. On uopce nije antidepresiv, dok recimo apaurin je. ja sam ga koristila prvo tjedan dana kada bi izlazila van, na posao. i to samo po jednu tabl od 0,25 mg, dakle naslabiju, onda sam iduci tjedan pocela i tu malu poloviti i uzimati svaki drugi dan.pila sam ga samo dva tjedna, bilo je to prije 2 godine i dan danas ga nosim u torbici ako mi zatreba. meni je djelovao vrlo brzo po uzimanju, mozda nakon20 minuta, opustao me i jednostavno nisam vise razmisljala sta ce se desiti ako izadjem van. no ono sta mi je u tu svrhu rjesavanja panika najvise pomoglo su homeopatksi pripravci. Inace imam averziju prema kemiji, a homeopatija to ipak nije. Dakle, prije pocetka uzimanja prozaca ili zolofta, ili bilo cega tome slicno, svakako preporucam odlazak homeopatu. danas svaki psihic preporucuje navedene tablete, prepisuju se kao aspirini, sta definitivno nije uredu.

probajte probleme koje imate rjesavati razgovorom i nekim drugim metodama, a kemiju ostavite za kraj, ako bas nema izlaza!
Ciao, zanima me o homeopatiji koliko pomaže kod panike?
Kome se u splitu obratiti (ili u široj okolici)
Meni je dr prepisala mali helex pa sam po dana spavala u bunilu od 1 tbl. I rekla nikad više:
Godinama se borim s panikom bez kemije. Budem po 2 god oK paa 2-3mj u balunu.
Skeptična sam prema kemikalijma, vidim da je ljudima koji godinama piju Ad isto na periode kao i meni koja ne pijem ništa
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 15:50   #19
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
helex je srodan apaurinu, a apaurin piju trudnice kada čuvaju plod. to mi je danas rekao psihijatar na pitanje izaziva li ovisnost i je li opasan.

znači, ne brini se

ipak, dodala bih, on je kao štaka i bolje je naučiti hodati bez nje
Helex ili xanax ne možeš uspoređivati s apaurinom, apaurin je diazepam.
Helex je, osim što je poprilično jači od apaurina, ima blago antidepresivno djelovanje.
Kod dužeg uzimanja, itekako se stvara ovisnost.
Trudnice mogu uzimati apaurin, ali samo onaj od 2mg, ili tzv. baby apaurin, i samo uz liječničku preporuku.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 16:05   #20
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
Helex ili xanax ne možeš uspoređivati s apaurinom, apaurin je diazepam.
Helex je, osim što je poprilično jači od apaurina, ima blago antidepresivno djelovanje.
Kod dužeg uzimanja, itekako se stvara ovisnost.
Trudnice mogu uzimati apaurin, ali samo onaj od 2mg, ili tzv. baby apaurin, i samo uz liječničku preporuku.
baš sam to htjela reći,nekako mi Helex i Apaurin(Normabel) nikako ne idu u istu grupu.
Ja nekad popijem normabel 5 mg kad ne mogu spavati,ali da me baš nešto posebno smiri kad sam u banani,ne baš
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.