Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 14:27   #1
Što biciklisti čitaju...ako čitaju?

Kad nitko neće, budem ja

Upravo kupljeno:

"Snaga intuicije", "Putovanje snovima" i Grishamov "Kralj milijunskih odšteta"

Inače: Puno krimića, thrillera, teorije zavjera, špijunažu, dobre drame, dosta duhovnoga, po malo mistike...puno toga me zanima
A najčitaniji autori u mojoj sobi su: John Grisham, Patricia Cornwell, Mario Puzo, Harlan Coben, Robert Ludlum, William Lashner, David Silva, čitam dosta skandinavaca...pa Dalaj Lama, Og Mandino...ima dosta toga
Ako se još nekoga sjetim, navedem kasnije
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:49   #2
Diplomisala sam književnost , tako da.... eto...
U zadnje vrijeme sam tako lijena za čitanje, ali hm - od krimića, fantasy, romana realizma, shakespearea, bla, bla, bla.... pa ne znam, Joanne Harris, Kai Meyer, Iris Murdoch (sve ima jedno veze s drugim, haha), Terry Pratchett... transurfing, itd.
Malo sam kaotična u zadnje 3 godine, obavezno simultano načmem 3-4 knjige, a onda 2 pustim, uzmem 3 druge i tako dalje. Baš sam dvije takve (koje sam "pustila" prije godinu dana) pročitala sad oko Nove godine.
I da, nije topic, ali više nikome, nikad ikad, ni u kom slučaju neću posuditi bilo kakvu knjigu. Rijetko koju dobih natrag bez višemjesečnog utjeravanja.
Trenutno se dvojim nastaviti li čitati G. Martina ili ne . Feast of Crows je bila ultra dosadna....
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 17:24   #3
zadnje procital Metro 2033 Dmitry-a Glukhovskog.


čeka se Metro 2034 u algoritmu
GrimReaperKC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:15   #4
Quote:
luda_elfica kaže: Pogledaj post
Diplomisala sam književnost , tako da.... eto...
U zadnje vrijeme sam tako lijena za čitanje, ali hm - od krimića, fantasy, romana realizma, shakespearea, bla, bla, bla.... pa ne znam, Joanne Harris, Kai Meyer, Iris Murdoch (sve ima jedno veze s drugim, haha), Terry Pratchett... transurfing, itd.
Imam kompletan Discworld doma na polici.

Trenutno čitam Tiganu, već su kupljene prve četiri knjige Pjesme Vatre i Leda i čekaju na red.

Naravno, volim SF i Fantasy.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:23   #5
Vidiš, Tiganu već godinama namjeravam pročitati... Pjesmu za Arbonnu sam počela, provi dio je pročitan, već sam i zaboravila.
Jedino Salvatorea baš ne mogu prožvakati. Ne znam čitam li knjigu ili igram D&D s nekim lošim pripovjedačem (ne volim te "tekstualne" igrice - ubijte me sad fanovi, ali ja volim gotov proizvod, haha, nemam živaca za to).
Nemam, nažalost, kompletan Discworld, jer tooooliko je toga , a mene sve zanima, tako da lova ode na ovo, ono, malo tu, malo tamo... i onda se sa svime bavim polovično, pa tako i čitam knjige :LOL: Malo sam neorganizirani. Premalo vremena, dan ima samo 24 sata, itd... I ne volim to posuđivati od nekog, moram imati svoje
Uglavnom, prije sam i puno više toga stigla, šmrc.
I da, imam manje polica sad, nego što sam imala kod roditelja i pune su... A nema tako puno knjiga po mojim kriterijima, baš naprotiv Nikad dosta.
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:36   #6
Zaboravil sam Anitu Shreve i Kishona
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:03   #7
I tako... malo po malo izlazi na vidjelo zašto ja moram dežurati u Algoritmu kad dolazi novi Pratchett.
Ja sam bio uvjeren da je radi toga što ga malo naručuju, a kad ono - gdje god se okrenem, netko čita
Također, kompletni Discworld mi je na polici, te pride još par djela njegovih koji su van te serije (Good Omens, The Nation, dark side of the sun, itd)
Još sa strane volim primiti u ruke Tom Holta (ajmo reći - alternativne verzije već napisanih djela. Pa ima "Snow White and the 7 Samurai", "Who`s afraid of Beowulf" i slično ), J.K. Rowling (je, i Harry Trotter mi je OK), Tolkien i Douglas Adams kao nezaobilazno štivo
Salvatore mi je prije bio zakon. Imam hrpu njegovih knjiga i stvarno su mi bile mrak. Ali nedavno sam nabavio trilogiju koju još nisam bio čitao - i odustao. Nisam imao živaca više za to. Ne znam dal sam ga prerasao ili je jednostavno loša knjiga
Od fantasya još Terry Brooks, Guy Gavriel Kay, SF - previše autora piše Star Wars serijal da bi ih pojedinačno nabrajao
Kad pročitam ovo gore nabrojano - hjup. Geek/nerd
Van tih žanrova -Kishon, Stephen King, Patricia Cornwell i Dan Brown. S time da zadnji prolazi dok ne skužiš da su mu sve knjige na istu shemu

Stripovi u neograničenim količinama - sve od Alan Forda do malo "ozbiljnijih" izdanja (Frank Miller, Alan Moore, opet Star Wars itd...)
Nažalost, otkad mi se dijete rodilo slabo stignem čitati
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:28   #8
I jedno popratno pitanjce.

Sa čega čitate?
...sa papira, sa monitora, ili ebook readera.

Lično, smatram da je papir ubjedljivo najbolji.
zeljko_v is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:32   #9
Samo papir čitam. Ovo sve drugo mi nema smisla jednostavno nije to TO
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:36   #10
Preferiram papir, ali čitam i e-knjige na telefonu (Samsung Galaxy S, 4" ekran).


Quote:
luda_elfica kaže: Pogledaj post
Uglavnom, prije sam i puno više toga stigla, šmrc.
I da, imam manje polica sad, nego što sam imala kod roditelja i pune su... A nema tako puno knjiga po mojim kriterijima, baš naprotiv Nikad dosta.
Da, kako se zaposliš tako i slobodno vrijeme ode nekam...


Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Također, kompletni Discworld mi je na polici, te pride još par djela njegovih koji su van te serije (Good Omens, The Nation, dark side of the sun, itd)
Good Omens je meni jedna od najboljih knjiga ikad.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:41   #11
Papir.
Teže nabavljive primjerke stripova - monitor
I slažem se, nema do papira. Ali - Kindle je druga najbolja stvar. Nemam (još), ali sam imao prilike koristiti i stvarno je dobar, te (čim se neke pare skupe) planiram nabaviti svoj primjerak.

Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Good Omens je meni jedna od najboljih knjiga ikad.
Definitivno u vrhu
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:15   #12
1. papir - u e-obliku čitam tekstove na kojima radim, tako da ih za sada ne preferiram. Volim knjige papirnate. Najviše volim one koje sam raskupusala. Ne neurednošću, nego manijakalnim iščitavanjem. Takva mi je, recimo Possession od Antonie Byatt , LOTR i slično. Knjige koje čitaš s nekoliko "priručnika" sa strane + karte "svijeta", itd. Super! Osjećam se kao luda avanturistkinja u potrazi za izgubljenim svjetovima

2. Algoritam je kod mene u zadnje vrijeme sekundarni izvor - www.bookdepository.co.uk - čitaj - free shipping worldwide!!!
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:17   #13
Metroov katalog

Zezam se Uvijek imam nešto za čitanje, momentalno je na meniju Lodovico Ariosto - Orlando Furioso
Jako dobre knjige (dvije su), oko 500 strana sitno tiskanih stihova, ali isplati se

Čitam samo sa papira. Imam par knjiga na kompu, ali nemam volju čitati sa kompa, nije to to.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:29   #14
Quote:
luda_elfica kaže: Pogledaj post
2. Algoritam je kod mene u zadnje vrijeme sekundarni izvor - www.bookdepository.co.uk - čitaj - free shipping worldwide!!!
Ideš! Imaš cugu kad se vidimo!

http://www.bookdepository.co.uk/Snuf.../9780552163361

Al je preorder, još 112 dana!
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:36   #15
Naručiš si koju drugu dok čekaš Imaju stalno neke akcije još k tome, a i nagradne igre (nisam još ništa dobila) - ali veseli čovjeka

Oni su krivi što na zidu imam već treću godinu za redom kalendare s ilustracijama Linde Ravenscroft , a i za moje kojekakve izlete u alternativna područja, ovdje ne bih mogla ništa od toga nabaviti... a tamo sve na jednom mjestu
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:54   #16
Quote:
luda_elfica kaže: Pogledaj post
2. Algoritam je kod mene u zadnje vrijeme sekundarni izvor - www.bookdepository.co.uk - čitaj - free shipping worldwide!!!

Baš si morala, a?
Pa što će meni od plaće ostati
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 09:19   #17
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Baš si morala, a?
Pa što će meni od plaće ostati
Moram pazit da ne bukmarkam stranicu. Bit će lakše ak ću svaki put morat tražit njen post.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 10:27   #18
Ostavio sam i ja podosta para na bookdepository od kad sam ga nasao
Samo u zadnje vrijeme nije problem nac knjigu vec vremena za citanje
Uzeo sam i prve 4 knjige iz Song of Ice and Fire vec mjesecima čekaju na red
Mlaen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 10:44   #19
Eh, da... Jučer, čim sam se sjetila stranice, otišla sam, potrpala 10 knjiga u košaricu.... i onda malo gledala pa ispraznila
Tako si bezopasno guštam. Sreća da imam kočnicu (i neke stvari koje moram prije poplaćati). Ali sljedeći mjesec, odnosno kad preživim plaću od veljače, jer je manja satnica, tuuuluuuuum!!!
Ne znam kakav je prijevod Transurfinga na engleski, hrvatski prijevod je blago rečeno...hm, nedosljedan. To me brat zarazio, ali, he, on čita izvornik na ruskom, a ja nek' se slikam... Mislila sam kako je to bezveze, sve te "samopomoći", "budite sretni u 10 lekcija" , itd., ali kad sam počela čitati, nisam mogla stati. Tamo negdje od sredine 1. knjige pa nadalje.
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:39   #20
Što nitko ne čita Douglasa Adamsa i vodič za autostopere kroz galaksiju? Pa to je biblija satiričnog sf-a
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.