Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 09:57   #1
Škare za grane

Bok svima!

Kupujem škare za grane, pa da pitam za savjet dva tri.

U glavnom mi trenutno trebaju za krčenje gustiša na zemljištu koje je do moje parcele, a susjed to baš ne održava. Prije godinu dana sam kupio nekakve jeftilen sa nakovnjom za kakvih 100 kn, i kada je pukao nakovanj sam saznao da nema druge nego bacit škare.

Tako da sam sada odlučio kupiti nešto kvalitetnije. Kako imam i mali voćnjak koji sam zasadio prije godinu dana, mislio sam uzeti neke škare koje će mi poslužiti i za te voćkice.
Govorim o nekim malo većim škarama od onih ručnih..

Nakon proučavanja po trgovina širom grada Zagreba, vidio sam da mi u cijenovni razred ulaze Wolfgarten, Fiskars, Gardena. Kada sam u jednoj trgovini skoro kupio Wolfgarten, ali me prodavač odgovorio i rekao da uzmem Fiskars, jer je njemu kao voćaru super, i da je jako zadovoljan, odlučio sam kupiti neki njihov model. A čak u dotičnom dućanu nisu imali ni jedne Fiskars škare

Koliko sam skužio, najbolje da uzmem škare koje nemaju nakovanj, nego su sa prolaznom oštricom, tako da dobijem precizniji i što čišći moguči rez, jelda?

Gledam njihove modele, pa nisam pametan kojeg da uzmem. Snimio sam u jednoj trgovini da imaju L28 L38 i L73, a u drugoj imaju L70 L74 i L78 ..
Razmišljam da možda uzmem malo duže, iako bi mi možda radije kraće (jeftinije) poslužile skroz dobro. A opet da ne skužim za par godina da sam trebao uzeti nekaj duljega.
Dali netko od vas koji čitate ovo koristi neki njihov model?

Dali možda znate neku web lokaciju gdje bih mogao nabaviti neke njihove škare povoljnije? Gladam da ih ima na jeftinije.hr, iako nisam baš siguran da je toliko jeftinije.. Radije ih vidim u živo i oprobam malo..

Isto tako, ako imate kakav drugi prijedlog, pucajte

hvala puno
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 13:27   #2
Svakako potraži Fiskars škare.
Pogledaj ovdje:
http://www.ealati.hr/proizvod/fiskar...a-grane-l72-s/
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:21   #3
Da da, vidio sam tu stranicu, ali su čak malo skuplji od bauhausa, pa mi je ta opcija draža jer mogu fizički vidjeti škare.
Razmišljao sam o ebay ili amazon kombinacijama, ali mi se čini da nisu baš povoljnije.

Eventualno ako ima neki web Shop za koji ne znam
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 15:16   #4
Cijena od 330 kuna je vrlo povoljna, vrijede svaku kunu.
Inače, Fiskars alat možeš naći u trgovinama Poljoopskrbe.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 16:00   #5
Gledao sam na Maksimirskoj, nisu imali velik izbor, budem bacio oko na samoborsku još, hvala :-)
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 00:10   #6
malo me i zbunjuju razni modeli .. Ti preporučaš da uzmem ovaj L72s?
Razmišljao sam možda dat malo više kuna pa malo dulje uzet, tipa L74, ali koliko vidim imaju drugačiju oštricu. Ima li razlike?

Najgore od svega mi je kaj prodavači u dućanima ili nemaju pojma kada ih tako nekaj pitam, ili imaju neku svoju teoriju koja je skroz različita od one koju sam čuo od nekog drugog prodavača
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 00:55   #7
Wolfgarten, a posebno Gardenu prekoči to nisu alati to su igračke, istina malo su bolji alati od čistokrvnog kineza, ali njihova previsoka cijena neopravdava lošu kvalitetu.

Uzmi Fiskarsa sa duljim drškama za rad na većoj visini od svoje visine jer nećeš uvijek rezat nešto što je na tvojoj visini odnosno dostupno.

Bolje alate prave još Felco, Kuker i Lowe od Fiskarsa baš za profesionalnu upotrebu, ali su zato cijena da te zaboli glava za hobi potrebe.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 21:58   #8
U potrazi za solidnim škarama, ne moraju nužno biti teleskopske. Je li bolje birati mimoilazne ili nakovanjske?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 22:46   #9
ako se ne varam ovisi o tome dali ćeš rezati žive ili suhe grane..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 01:57   #10
To je caka koju sam tek u dućanu shvatila. U principu suhe grane se teže režu nego friške, ne? Je li to znači da škare koje su za suhe grane mogu dobro rezati i svježe, a obratno ne vrijedi?
Meni treba prvenstveno za svježe. Proljetna rezidba. S tim da imamo samo nekoliko voćki. Na godišnjoj razini to je skoro jednokratna upotreba, pa se pitam koliko bi novaca za taj sport trebalo izdvojiti.
Dosta mi je važno da imaju onaj neki mehanizam za lakše rezanje, npr. serija PowerGear kod Fiskarsa. I da nisu jako teške.
Danas sam gledala Gardenu u Bauhausu jer s njihovim škarama imamo jako dobra iskustva.Cca 75 cm je 500 kn.
Sad razmišljam i o Gardolu. Možda bi i to bilo dovoljno za ono što mi treba.

https://www.bauhaus.hr/gardol-premiu...-za-grane.html

Ili teleskopska verzija koja je dosta teža, a reže nešto tanje grane

https://www.bauhaus.hr/gardol-premiu...om-drskom.html

Ili verzija s bypassom
https://www.bauhaus.hr/gardol-premiu...om-drskom.html

I koja je razlika u upotrebi između nakovnja i bypassa?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 19:14   #11
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
To je caka koju sam tek u dućanu shvatila. U principu suhe grane se teže režu nego friške, ne? Je li to znači da škare koje su za suhe grane mogu dobro rezati i svježe, a obratno ne vrijedi?
Meni treba prvenstveno za svježe. Proljetna rezidba. S tim da imamo samo nekoliko voćki. Na godišnjoj razini to je skoro jednokratna upotreba, pa se pitam koliko bi novaca za taj sport trebalo izdvojiti.
Dosta mi je važno da imaju onaj neki mehanizam za lakše rezanje, npr. serija PowerGear kod Fiskarsa. I da nisu jako teške.
Danas sam gledala Gardenu u Bauhausu jer s njihovim škarama imamo jako dobra iskustva.Cca 75 cm je 500 kn.
Sad razmišljam i o Gardolu. Možda bi i to bilo dovoljno za ono što mi treba.

https://www.bauhaus.hr/gardol-premiu...-za-grane.html

Ili teleskopska verzija koja je dosta teža, a reže nešto tanje grane

https://www.bauhaus.hr/gardol-premiu...om-drskom.html

Ili verzija s bypassom
https://www.bauhaus.hr/gardol-premiu...om-drskom.html

I koja je razlika u upotrebi između nakovnja i bypassa?
bypass ima glađi rez pa rana brže zacijeli i manje je podložna infekciji. još su bolje škare s dvije oštrice.

kupi ovo ili nešto tome slično:
http://miagra.4d.com.hr/Katalog/Detalj/5137 . to ti je ok za grane 2-3 cm. kupiš još neku pilu, može i u lidlu i imaš sve pokriveno, za tanke i debele grane, a do onih 500 kuna možeš kupiti još nekoliko voćki.
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 22:50   #12
Te male imam od Gardene, odlične su. A dugačke sam kupila jutros od Gardola, one prve koje sam linkala, 220 kn. Danas su već radile i baš sam zadovoljna.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 16:45   #13
Imam nekoliko škara, Fiskars i Gardena, koje bi trebalo urediti za proljeće.Malo očistiti, pobrusiti... ne daju više čisti rez i zacvikavaju se.
Kamo da ih odnesem? Postoji neki servis za to? Ili neka druga pouzdana adresa? Zagreb-zapad.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 17:30   #14
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko škara, Fiskars i Gardena, koje bi trebalo urediti za proljeće.Malo očistiti, pobrusiti... ne daju više čisti rez i zacvikavaju se.
Kamo da ih odnesem? Postoji neki servis za to? Ili neka druga pouzdana adresa? Zagreb-zapad.
Pogledaj video pa probaj sama.
https://www.youtube.com/watch?v=5CQygCSdHx0
https://www.youtube.com/watch?v=1vvBkPQZzOU
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2022., 01:18   #15
Gledala sam slične videe, ali nisam baš sigurna u sebe. Treba paziti na stalno isti kut, na to da ne dobijem zupce od pregrube turpije i na kraju sve upropastim. Zato sam i postavila pitanje.
Sa sjekirama, motikama nemam problema. To obavim fleksericom, ali ovo je osjetljivo.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 22:45   #16
Nisam u zg al primijetil sam da obrti koji rade kopije ključeva rade i brušenje noževa... ne znam jel svi to mogu ali nekako su to srodna područja pa eto valjda imaju te alate. nosil sam vrtne škare gardena za grane i sjećam se da je cijena bila dosta skupa pa od tad sam pokušavam to napravit kad osjetim da treba na bilokakvim škarama. ne znam jel radim "po pravilima struke" ali samo otprilike pod niskim kutem povlačim na brus. čišćenje radim s malo octa i nekom četkicom
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2022., 17:08   #17
Teleskopske škare

U potrazi sam za nekim dobrim dugačkim teleskopskim škarama i za sada sam pronašao samo jedan model Fiskars UP86 kojeg prodaje MALL.HR. Međutim njega više nemaju na zalihama, pa razmišljam o kupnji vjerojatno nešto novijeg modela Fiskars UPX86. Za ovu godinu mi više škare ne trebaju, uspio sam nekako sve orezati starim kratkim škarama, ali bih volio imati nekakve teleskopske škare za sljedeću sezonu.

Zanima me ima li netko iskustva s ovim škarama: pada li često opruga sa škara, koliko brzo se istroši uže, koliko se lako može baratiti škarama u zapetljanoj krošnji, i koliko debela grana se stvarno da odrezati. Također me zanima što mislite, da škare kupim odmah sada, ili će im cijena možda nešto pasti preko ljeta kada će biti manja potražnja?

Gledao sam i ovaj video u kojem se Fiskars škare uspoređuju sa škarama marke Gardena koje nisam uspio pronaći na hrvatskim internet trgovinama. Ne razumijem baš jezik u videu, ali imam osjećaj da su te Gardena škare nešto bolje od Fiskara.

Bilo kakvi savjeti su dobrodošli.

EDIT: Pronašao sam i Gardena škare. Sad se pitanje svodi što je bolje: Fiskars ili Gardena?
komna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.