Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2009., 16:28   #41
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Da, to je to, prema onome što sam ja vidjela na aukcije.hr. I? Jesi li zadovoljan s tim?
Jesam ,solidan proizvod mada ne znam koliko je tocan ,ja sam ga uzeo iz zezancije jer je bio jeftin .
To je mali uređaj -display je 3.5 cm *2 cm.
Opcija za svijetlo ti i nije potrebna tak da mi je teško dati konačnu ocijenu.Za kućne biljke je ok no za vanjsku primjenu ne znam koliko se može pouzdati u uređaj koji košta tak malo ( mislim na pravu cijenu ne onu koja je kod nas).
Ako možeš preko ebaya kupi ga .Možeš li?
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 19:33   #42
To je taj "stroj". Ja nikako da ga isprobam, danas smo pazarili nekakav kombi da se nađe. Izgledaćemo doduše ka skupljači perja ali nema veze, biće lakše i meni i gujama. Sutra ću, pod cijenu prebacivanja Božića na Nedilju, isprobati MAKINU.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 08:46   #43
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
To je taj "stroj". Ja nikako da ga isprobam, danas smo pazarili nekakav kombi da se nađe. Izgledaćemo doduše ka skupljači perja ali nema veze, biće lakše i meni i gujama. Sutra ću, pod cijenu prebacivanja Božića na Nedilju, isprobati MAKINU.
Ode Božić, ode Nedilja.. Ode i Nova..

Zadnje uređivanje ciklama2805 : 04.01.2010. at 09:12.
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:21   #44
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Ode Božić, ode Nedilja.. Ode i Nova..
Ode i ja, skoro na kvasinu.....Svaka čast, dobro ste primjetili, malo smo bili "načitani" (objasniću drugon zgodon) ovi dana pa je to razlog, ne i opravdan. Ali biće, vrlo skoro, samo da se sitin šta je ono bilo, a ha ha ha. Daklem, kako pisma kaže:
Daj nam Bog zdravlje, k tomu veselje
Na tom mladom litu svega obilja......
puno sriće i zdravlja u novoj godini sa strojen ili bez njega!!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 19:22   #45
Kad sam bio mlađi i ja sam puno "čitao", ali se sad ne sjećam više šta., i baš mi je dobro sad kad ne "čitam". Nego ajajas znaš li ti da je Zagor iz Zagore , a ne iz Zagorja
Sve najbolje
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 19:32   #46
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Nego ajajas znaš li ti da je Zagor iz Zagore , a ne iz Zagorja
Sve najbolje

Također sve najbolje u novoj!!!
Vengo, odakle je Čiko ako je Zagor iz Zagore???
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 21:33   #47
Čikola, to je negdje u blizini.BTW prošli tjedan sam bio negdje u tvojoj blizini, lijepa su ti brda.
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:33   #48
Čikola, to je negdje u blizini.
Kad ti kažeš onda je sigurno tako, he he heU ZAGORI NA IZVORU RIJEKE ČIKOLE...........
E a da si vidija ono šta san ja gleda prije pola sata. Čoviče normalno je da traktor ore zemlju. Kod nas je čovik krenija u pothvat stoljeća, kod njega bageri oru. Napravija je čuresa, od hektara i hektara krša napravija je maslinike i vinograde. Bilo je o tome i na tv a ja san to zadnji put vidija prije godinu, godinu ipo. Sad je to za nevirovat. Priora je brda di je nekad bilo vojno strelište i borova šuma koja je samo nagrđivala dalmatinski krš. I normalno bila potencijalna opasnost od požara. Da se mene pita ja bi zapalija i ono šta je ostalo i da čoviku neka sadi masline. A kad si bija blizu moga si se javit.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:53   #49
Glede "čitanja":
Snimanje emisije za djecu: Pitaju seljaka kako mu pocinje i izgleda
radni dan. A seljak ce:"Ja cim se ustanem maznem si jednu
rakiju".-"A nemozete tako, ovo je emisija za djecu, morate reci
npr. da citate knjige ili tako nesto". "Pa dobro, ja procitam
knjigu odmah ujutro, onda
prije nego odem na njivu procitam jos jednu. Kad se vratim
s njive jedem i procitam jos pet sest knjiga. Onda se nadem sa svojim
susjedom u knjiznici i procitamo svaki jos po desetak knjiga. E a
navecer dolazi
najbolje, odemo do drugog susjeda koji doma ima stampariju i
tamo se ubijemo citajuci"
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:21   #50
Quote:
El Choro kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje se kod nas može nabaviti taj weed cloth, tj. tkanina za borbu protiv korova. Slično mulch foliji, samo dugotrajnije i vodopropusno.

Također, ako znate za dobavljače eko herbicida, posebno kukurznog glutena, bio bih vam zahvalan.
Postoje dvije vrste takvih folija:
-jedna služi kao zaštita protiv korova u uzgoju povrća koje se navodnjava odozgo prskanjem (salata,češnjak...),širina je 1,6m,a bale su 250m dugačke...
postoje sa perforacijama(rupama) u tri moguća razmaka i bez perforacija...
-druga je pletena i služi za prekrivanje tla u kontejnerskom uzgoju presadnica cvijeća i povrća,postoji bijela i crna,raznih širina od 2m-5m,dužina bale je 100m...
Ja sam ih nabavio iz Italije,a cijena je bila oko 6kn/m2,inače im je vijek trajanja oko 5 godina...
fahrenheit 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 19:26   #51
Zaboravio san reć da je ona "čang šlang" sila od stroja isprobana. Nisan siguran koliko je precizan ali mislin da je zaslužija ocjenu +4. Malo me buni ono za vlagu ali ima vrimena svladaćemo mi i to. Glede vlage čoviče nemoš doć u polje od blata. Moraću tražit negdi u kršu plac za guje, ovo nije normalno. Mislija san nešto radit ali nemože mi kamion doć sa materijalon. A ciklona nikako da popusti. Ali kad začepi mislin da ćemo morati plesati ples kiše da dozovemo koju kap. Strahota. Da san bar napravija gustirnu maga san imat vode za izvoz.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 23:01   #52
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
Postoje dvije vrste takvih folija:
-jedna služi kao zaštita protiv korova u uzgoju povrća koje se navodnjava odozgo prskanjem (salata,češnjak...),širina je 1,6m,a bale su 250m dugačke...
postoje sa perforacijama(rupama) u tri moguća razmaka i bez perforacija...
-druga je pletena i služi za prekrivanje tla u kontejnerskom uzgoju presadnica cvijeća i povrća,postoji bijela i crna,raznih širina od 2m-5m,dužina bale je 100m...
Ja sam ih nabavio iz Italije,a cijena je bila oko 6kn/m2,inače im je vijek trajanja oko 5 godina...
možeš to i kod mene nabaviti.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:34   #53
@Salel,
zanači imaš tu weed cloth, koju ja mogu prebaciti preko zemlje i da mi korov ne raste, ili se to ukopava i zemlja nanosi na nju, pa ne raste korov?
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:39   #54
Čekrk, vinč , ali ne na struju

Gdje mogu kupiti onaj vinč-čekrk kao na prikolicama za voziti brodove ili čamce. Tam negdje 80 -tih sam to imao a sad sam pitao već na 4 mjesta i dobio sam negativan odgovor
kao ovo:
http://i47.tinypic.com/16jkcr5.jpg
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:00   #55
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
@Salel,
zanači imaš tu weed cloth, koju ja mogu prebaciti preko zemlje i da mi korov ne raste, ili se to ukopava i zemlja nanosi na nju, pa ne raste korov?
da.ukopavaju se samo rubovi ili se s nečim pritisnu.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:22   #56
Quote:
El Choro kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje se kod nas može nabaviti taj weed cloth, tj. tkanina za borbu protiv korova. Slično mulch foliji, samo dugotrajnije i vodopropusno.

Također, ako znate za dobavljače eko herbicida, posebno kukurznog glutena, bio bih vam zahvalan.
Ove tkanine možete kupiti na sljedećim mjestima u Hrvatskoj:
-sjeverna i centralna Hrvatska,Kadmo d.o.o Zagreb
-Slavonija,Agrofructus,Donji Miholjac
-Dalmacija,Agroalba d.o.o,Trogir

Cijena je 4,10kn neperforirani i 4,63 sa perforacijom,pdv uključen...
fahrenheit 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:38   #57
Ima li ovoga kod nas, usitnjavanje biljnih otpadaka , samostalni pogon, dakle benzin.
http://i46.tinypic.com/2yzmm3r.gif

Hvala, ako netko zna
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 10:21   #58
gdje kupiti sadnice kestena a da znam sto sam kupio?
kokodakalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:22   #59
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ima li ovoga kod nas, usitnjavanje biljnih otpadaka , samostalni pogon, dakle benzin.
http://i46.tinypic.com/2yzmm3r.gif

Hvala, ako netko zna
ima VIKING
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:37   #60
Mislin da ovaj samelje VIKINGA dok rečeš čokoladna tortica.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.