Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 15:54   #2161
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Kod možeš iskoristiti kad kupiš proizvoda u iznosu najmanje 30$. Tada će ti se iznos smanjiti za 10$ koje si dobila registracijom preko nečijeg linka i upisom koda kojega dobiješ kad se registriraš.
Na paketu će ti pisati iznos smanjen za tih 10$ i neće pisati iznos poštarine. Poštarina se kreće od 9,99$ pa na više ovisno o težini paketa.

Trenutno ti je 160kn koje ne podliježu PDV-u cca 24$. Znači ako kupiš u iznosu od 34$, smanjit će ti se iznos košarice za 10$ i to je tih 24$ koje će ti pisati na paketu. Na to ćeš platiti još najmanje 9,99$ šipinga koji također neće biti vidljivi na paketu.

Ispod imaš moj link (ukoliko se odlučiš za registraciju preko njega) preko kojega se možeš registrirati i tad ćeš dobiti kod za popust. U pojašnjenju dane su i upute ako ti zatrebaju


Link za popust od 10$ za prvu narudžbu:
http://goo.gl/q3gjzd
(ako imate problema, evo i upute kako do koda
E hvala ti puno, upravo takvo pojašnjenje sam i tražila! :klap:
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 16:01   #2162
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
E hvala ti puno, upravo takvo pojašnjenje sam i tražila! :klap:
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:44   #2163
Cure, jel se može na vitacostu, ono otvorit novi account, a platit "starom" karticom i šta je sa adresom, jel može bit ista?

I da li se PDV plaća, za pakete iznad 160 kuna, na cjelokupni iznos narudžbe il samo razliku od 160 kuna na više...tudum sam za ove poreze, prireze i slično...
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 23:54   #2164
Quote:
livy kaže: Pogledaj post
Cure, jel se može na vitacostu, ono otvorit novi account, a platit "starom" karticom i šta je sa adresom, jel može bit ista?

I da li se PDV plaća, za pakete iznad 160 kuna, na cjelokupni iznos narudžbe il samo razliku od 160 kuna na više...tudum sam za ove poreze, prireze i slično...
moze ista kartica, al moras otvorit account na drugo ime(za adresu ne znam), a ovo drugo, na cijeli iznos....pa mene nikad ne krkne taj PDV...do 36$ narucim +postarina..
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 09:01   #2165
Otprilike i tako mi i je cifra, al ne dam ni kune ovima ako ne moram...Txn!
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 19:52   #2166
Quote:
livy kaže: Pogledaj post
I da li se PDV plaća, za pakete iznad 160 kuna, na cjelokupni iznos narudžbe il samo razliku od 160 kuna na više...tudum sam za ove poreze, prireze i slično...
Sa stranica carine:




Dakle, PDV se plaća na pošiljke čija vrijednost prelazi 22 E u kunskoj protuvrijednosti. Plaća se na cjelokupnu vrijednost, a uključuje i poštarinu. Uz to se plaća i naknada za podnošenje paketa na carinjenje, koja se obično kreće oko 40 kn.

Kako Vitacost ne piše iznos poštarine na paket, velika je vjerojatnost da će paket samo proći kroz carinu ravno u dostavu.

Ali ako kojim slučajem na paketu nije nalijepljena carinska deklaracija nego je priložena izpod zaštitnog najlona, paket će biti otvaran, a budući da je u paketu priložen račun na kojemu piše i poštarina, naplaćuje se PDV (osim u slučaju kad je vrijednost pošiljke zajedno s poštarinom manja od 22 E).

Premda ni to nije 100 % sigurno jer nedavno mi je stigao paket težine preko 5 kg + vrijednost narudžbe oko $15, a poštarina oko $20, otvaran, vidjeli su račun, ali nisu mi opalili PDV.

Tako da je osim iznosa očito važno i tko ti otvori paket i kakve je toga dana volje.



Još vrijedi popust 10% na cijelu narudžbu uz kod: ABNCCW10

Za popust $10 pri prvoj narudžbi, klik na link: http://bit.ly/1v3vlxr
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:13   #2167
Jjinxie, hvala ti. Tako sam i sama mislila. Na kraju sam naručila sa ebaya. Radilo se o kozmetici. Došlo me je jeftinije sa shippingom, a još su i odvojeni paketi. Ne da mi se na sreću kod carine. Jednostavno mi se ne isplati proizvod, ako platim i pdv.

Bilo je riječ o 46 dolara sa shippingom, tako da ako i piše bez shippinga ipak ne znaš oče se zakačit pdv, nije mi se dalo zezat.
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:08   #2168
Da, ponekad je baš frustrirajuće to ograničenje na 22 E.

Meni je danas stigao paket od 11.6. Golema kutija za par sitnica. Otvaran na carini. Naravno, deklaracija nije nalijepljena na paket, nego priložena pod najlon s bočne strane kutije.

Stvarno ne kužim zašto ne razrežu najlon i ne izvade deklaraciju, umjesto da otvaraju paket.





Srećom, nije carinjen jer je i s poštarinom bio ispod $24.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 17:23   #2169
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Vec je stigla, za 6 dana! Isprobam je ovaj ili drugi vikend pa javim.
Samo da javim, refundirali su mi shitty kanu koju sam naručila (Starwest botanicals henna powder). S njima stvarno nikad nisam imala problema s refundom.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 18:47   #2170
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Samo da javim, refundirali su mi shitty kanu koju sam naručila (Starwest botanicals henna powder). S njima stvarno nikad nisam imala problema s refundom.
a ne čekala te s recenzijom i nadala se da ponovo nekad bit in stock.
znači nije dobra?
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 21:37   #2171
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
a ne čekala te s recenzijom i nadala se da ponovo nekad bit in stock.
znači nije dobra?
Možda je bila nekoć dobra, ali kako sam uzela vjerojatno predzadnju vreću, vjerojatno je već dugo bila na skladištu tako da ne boji ništa, sijede su mi zlatne . Ja se nadam onoj drugoj, Vitacost Dosha henna - ta ima baš dobre recenzije. Samo, nema je više na stranici tako da je malo vjerojatno...
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 19:22   #2172
Opet sam "podletjela" na carini. 93 kn za paket koji je s poštarinom vrijednosti $31.

Naravno, deklaracija pod najlonom. Kutija golema, unutra flaxseed oil (kapsule) i probiotik. I doslovno naramak papira.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 08:21   #2173
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post
Opet sam "podletjela" na carini. 93 kn za paket koji je s poštarinom vrijednosti $31.

Naravno, deklaracija pod najlonom. Kutija golema, unutra flaxseed oil (kapsule) i probiotik. I doslovno naramak papira.
Katastrofa
Definitivno više ne naručujem sa vitacosta, ne isplati se nikako radi skupe poštarine i rizika od carine. iHerb je možda skuplji za dolar dva po proizvodu, ali im je pt jeftinija i redovno se na kutije stavlja iznos narudžbe bez pt.
NinaDrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:13   #2174
Samo Iherb ne daje nikakav refund....a ja sam sretnica kojoj 2 paketa nisu došla...
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:54   #2175
...

nemam nikakvih problema s costom, stovise s herbom sam imala, ako budem imala carinu za platit, postat cu iznos racuna
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 17:52   #2176
Račun je priložen u kutiji, nema se što slati.
A na računu piše iznos narudžbe s poštarinom.

Sve što je iznad kunske protuvrijednosti 22 EUR (a to je nešto više od $24) podliježe plaćanju PDV-a. (Carina se ne plaća do 150 EUR.)

U svotu za carinjenje ulazi i poštarina. Sve to jasno piše na stranicama Carine (link u prijašnjem postu).
A naknada za podnošenje paketa na pregled jasno je izražena na stranicama Hrvatske pošte i kreće se između 36,60 i 56,20 kn.



Svaki paket s Vitacosta čija je vrijednost zajedno s poštarinom veća od $25 može završiti na carini i može (ali ne mora) biti otvaran, i sasvim je u skladu sa zakonom da se na njega plati PDV + naknada.

Većina pošiljaka ima carinsku deklaraciju nalijepljenu na kutiju, a na njoj ne piše poštarina. Ako je iznos oko $25, takav će paket proći bez problema i gotovo uvijek bez otvaranja. Bez obzira na to što je unutra račun na kojemu je iskazana i poštarina. (Dok ne otvore paket, račun se ne vidi. )

Ako je snop deklaracija pod najlonom pa se ne vidi kolika mu je vrijednost, takav će paket biti otvaran. Ako je na računu vrijednost zajedno s poštarinom veća od protuvrijednosti 22 EUR, slijedi naplata PDV-a i naknade za podnošenje paketa na pregled.

I to je to.

Nema tu nikakvog temelja za žalbu.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 22:54   #2177
Sorry, sad sam skužila da piše "postat", a ne "poslat".
Mislila sam da da kaniš poslati račun Carini i žaliti se na iznos.

Što se tiče postanja, već sam prije postala jedan račun koji sam dobila (ne znam je li bilo na ovoj ili na iHerb temi). Na računu uvijek piše samo iznos PDV-a. Naknada za otvaranje paketa ide HP-u, a oni ne izdaju nikakav račun za nju!
Dvaput sam im već poslala mail u vezi s tim, ali do danas još nisam dobila odgovor.

Taj mi se dio čini mutnim, pogotovo otkad je uvedena fiskalizacija.
Mislim, kvragu, izdaju mi račun na 2 kn za ležarinu kad idem podići paket, ali ne dobijem račun za 40-ak kuna naknade za otvaranje paketa?!?

P.S. Evo tog prošlog računa za PDV, za paket koji je s poštarinom bio $31.93 (vidi se iznos na slici), a platila sam PDV + naknadu ukupno oko 95 kn.

Dakle, vrijednost paketa bez poštarine bila je samo $21.94 i da je deklaracija s iznosom bila nalijepljena na kutiji, prošao bi bez problema.

__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 09:10   #2178
..

20.03.2015?
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 11:00   #2179
Kaj ti nije jasno?
Račun je od 20. 03. 2015., od jednog prethodno carinjenog paketa o kojemu sam već pisala (pa na Photobucketu već imam uploadan taj račun), ne od prekjučer.

Pročitaj cijeli post. Piše ti: "Što se tiče postanja, već sam prije postala jedan račun koji sam dobila (ne znam je li bilo na ovoj ili na iHerb temi)." i "Evo tog prošlog računa za PDV, za paket koji je s poštarinom bio $31.93..."

Kaj, bilo bi neke razlike da fotkam, uploadam i postam račun od neki dan?

Datum iz srpnja ima veću "težinu" od datuma iz ožujka?

Ili su se možda zakoni u međuvremenu promijenili?

P.S. Evo, pofotkala sam zadnji račun. Je li ti datum sad OK? Dovoljno friško?

Ako ti i dalje nije jasno, uza sve linkove na carinske propise i sve fotke, bojim se da bi svaki daljnji pokušaj objašnjenja bio gubitak vremena.

__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*

Zadnje uređivanje jjinxie : 10.07.2015. at 12:07.
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 22:56   #2180
Link za popust: https://www.vitacostrewards.com/jdHhLfR

>*
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.