Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 19:48   #81
Prve godine sam ih pazio i mazio i puštao da rastu, pa mi je bilo žao jer ih je bilo po podu, ko će to brat.
Ove godine sam sve odrezao od zemlje 50 cm. Bočne sam odrezao na dužinu 30 do 50 cm, kako gdje, ovisno kakav ti je razmak između kupina, koliko imaš izboja iz zemlje , ja samo 2.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 12:28   #82
help
kako razmnožiti kupinu ?
thx
..i fakat kako orezivati bočne mladice (izdanke ) ?
kaj_znachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:25   #83
naj lakse vrh grane zapiknes u rahlu zemlju pred kraj 8 mj i ostavis tako 4 tjedna zaljevas tako ce prenjeti sve gene,nakon toga je odrezes granu 25cm od zemlje i u proljece ju presadis gdje zelis nadam se da sam pomogao
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 14:47   #84
ako nekoga zanima prodajem ili iznajmljujem plantažu kupina kod Đakova cca 6000 kvadrata + 4000 kvadrata praznog zemljista

Mobiteli na peem.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 24.03.2010. at 07:56. Reason: uklonjen br.mob.
juri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:14   #85
Quote:
juri kaže: Pogledaj post
ako nekoga zanima prodajem ili iznajmljujem plantažu kupina kod Đakova cca 6000 kvadrata + 4000 kvadrata praznog zemljista
neda ti se, ili nemreš prodati proizvod ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 24.03.2010. at 07:57. Reason: uklonjen br.mob.
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 11:03   #86
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
neda ti se, ili nemreš prodati proizvod ?
Ma u principu se promijenila situacija.
Kada sam sadio kupine prije 7 godina nisam bio zaposlen ni ja ni žena. sada radim kao trgovački putnik od pon.do pet. a petak i subotu navečer sviram. Nedjelju prespavam. Žena radi u vrtiću. Pa ti sad vidi...
juri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:52   #87
Da , to je fakat teško odraditi ako nisi stalno pri njima. Žena me je izbacila iz kreveta tih mjeseci , jer sam joj oduzeo godišnji....:O)
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:31   #88
bok svima. kupio bih Loch Ness sadnice kupina, pa ako netko zna gdje ima na potezu Krapina - Vž - Zg bio bih zahvalan, ili ako ima koji uzgajatelj preporuku za koju drugu sortu i zna gdje ima, molim isto... hvala
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 15:30   #89
kupine

Ima li itko mozda iskustava kako da li uspijevaju u Dalmaciji, u ravnim kotarima ako se navodnjavaju jer to tu nije problem?

Vidim da se preporuča sadnja na padinama pa me zanima koji je razlog tomu?

Naime imam teren od 10ha koji sam nedavno naslijedio pa planiram posaditi nekakvu kulturu a da nije maslina ili loza. U kombinaciji su kupine ili orašasto voće- bajami lješnjaci i sl.

Također ako netko zna firmu zainteresiranu za otkup kupina?

Zahvaljujem na odgovoru!
dadozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:05   #90
To je stvar za tebe. Ja bih recimo mogao plasirati robu na Krk, ali me ubije prijevoz. A mišljenja sam da bi to bilo dobro za Dalmaciju , jer kupina dolje nema. Samo, razmišljaj tko će to brati na +30C, znači odjednom Od 5 ujutro do 10 ujutro na veeelikoj površini moraš imati puno korisnih ljudi. Jer ako bereš 5-8 kg na sat - konzumne kupine-znači lijepe za oko, nezgnječene,u posudice od 250 gr, koliko ćeš ih platiti, po kg ili po satu? Kupina sa navodnjavanjem rodi do 4 kg po biljci u mjesec i pol dana ( ovisi o razmaku sadnje). Ne naučeni na rad prigovarati će da im se ruke nemogu oprati poslije branja, tražiti će rukavice i sl. Možeš kupiti i stroj, ali onda niš od prodaje u svježem stanju, a i nemaš valjda milion kn viška.
U svakom slučaju stavi sve na papir,a najviše ruke, i da li ih ima. A možda možeš strance pozvat pa nek beru i jedu i još ti plate pobrano.

Ovi kaj sade na padinama sa kap po kap navodnjavanjem nikad ne uspiju navodniti gornji dio kupina. Ja imam sve na ravnom , i ne vidim problem. Najveći problem je magla. Obavezno tlo na analizu prije sadnje.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment

Zadnje uređivanje somied : 13.04.2010. at 17:53. Reason: spojeno
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 22:00   #91
hello da se i ja javim, još mi kupine nisu oduzele toliko vremena
3 tjedna nakon presađivanja uglavnom imam po dva izbojka mladica,negdje jedan.
Koliko sam čitao mladice u zadnje vrijeme uspješno se presađuju već od 7mj. Isprobat ću neke ranije presaditi a druge krajem 8 pa javim što je bolje
marinboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 15:39   #92
NE.
U 9 mj, i stavi ih u posudice na način: U posudice staviš humus, zakopaš u zemlju do ruba ili malo dublje ( pronađi ih kasnije) i zapikneš vrh mladice u posudicu, zatim čekaš, čekaš, čekaš i u 10 ili 11 mjesecu presadiš na mjesto koje želiš. ili ih pikneš u metar do i obavezno odreži nakon mjesec - mjesec i pol dana kad je formiran korjen, ili će biljka misliti da mora i dalje iz matične biljke vući hranu, a ne formirati vlastiti korijen.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 01:38   #93
jel bi rasle kupine recimo oko popovace mislim zbog klime i to nisam uspjela pohvatat sto im tocno treba pa ako netko zna
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:38   #94
rastu di hoces to je najbolje kod kupina,kao i sve kolko rada tolko i uspjeha sretno
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 00:32   #95
diabolica napraviti ću po onom drugom sistemu,vrh u zemlju i kasnije odrezati,sva graja se tako razmnožava pa će i ova
marinboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 09:13   #96
Ja sam prošle godine u 9 mjesecu zapiknuo u zemlju , a ovo proljeće mi izboji rastu oko 40 cm
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 00:07   #97
Kupine

Lijep pozdrav svima!
Nisam sigurna da li se već raspravljalo o kupinama..ali bi mi bilo od velike pomoći ako netko ima iskustva s podizanjem nasada kupina, da mi napiše koju riječ o tome!
Koliko je otprilike potrebno vlastitih i/ili posuđenih financijskih sredstava za pokretanje takvog posla, kakvo je stanje na tržištu itd?!

Hvala puno!!
anita2329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 00:22   #98
Eto baš kod mene , mi je vjetar poništio jedno 20 mladica kupina ( dakle onih koje mi trebaju dati rod sljedeće godine) i porušio 6 stupova , pa sam odlučio investirati u betonske stupove, ili iz susjedove šume ( što je jeftinije , ako si brz), a inače je 1 stup 45 kn, a meni ih treba zasad 28 komada i to samo čeone. Ubi me ova plastika, čeoni moraju biti kao od stene odvaljeni, jaki kao Petar Čelik....
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 16:45   #99
A koliko imate sadnica kupina?
anita2329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 22:06   #100
cca 450
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.