Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2022., 19:05   #1601
Najnovija vijest vezana za update S8.
Prema Sammobileu, spominje ga i Simple Alpaca na YT, S8 i S8+ dobivaju patch s datumom 1. studeni 2021.
Neočekivano, ali izgleda, istinito. Znači, nema upgradea na viši sustav Androida niti ONE UI-ja. Samo sigurnosna zakrpa.
Update je počeo u Francuskoj, cca tjedan dana prije Božića i tijekom sljedećih dana/tjedana bi trebao doći na sve Osmice.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2022., 16:58   #1602
Jedno pitanje za vas bivse vlasnike s8. Imam ga vec cca 3 god, kupljen polovan. I mob mi je necu rec savrsen ali skoro. Moram ga punit 2 puta dnevno.
Na koje mobove ste presli i jeste li vidjeli razliku u odnosu na s8?
__________________
https://blog.dnevnik.hr/nero81
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2022., 19:23   #1603
Svaki noviji će imati bolju bateriju, a ostatak ti još nije neka mega razlika.
Pogotovo ako koristiš mobitel kao prosječna osoba i zadovoljan si s S8.
Nećeš primjetiti neke ogromne razlike osim onog što je očito drugačije - tipa čitač otiska ispod ekrana ili na drugoj poziciji, širokokutna/zoom/macro kamera, veći refresh rate (iako to neki ni ne skuže), ...

Sad, ako su ti performanse jako bitne i iskorištavaš pun potencijal (tipa da hoćeš imati maksimalno FPS-a u igrama, koristiš mobitel kao priručni laptop ili radiš nešto "napredno") - tad će ti noviji flagship imati smisla.
Trenutno, S8 je još uvijek solidan mobitel i u rangu nekih novih mid range mobitela.

Ja sam prešao na S10e i razlika je (meni) bolji položaj čitača, širokokutna kamera koju nekad koristim i ravan ekran (zakrivljeni ekran kojeg S8 ima mi nije nešto).
Samo performanse - za to što koristim (YouTube, razni messengeri, surfanje, podcasti, navigacija) - ne vidim neke razlike.

Tako da ako si zadovoljan o S8 - razmisli da si samo zamijeniš bateriju.
Što se tiče prelaska - meni je tad jedino S10e bio prihvatljiv zbog veličine, a sad su "smanjili" i S21 i S22 pa postoji izbor u flagshipovima.
No, ako baš hoćeš mijenjati - razmisli i o nekim trenutno best buy mobitelima tipa A52s (samo probaj u dućanu ili negdje da vidiš paše li ti veličina).

Ako se odlučiš za zamjenu, ovdje možeš otvoriti temu, napisati što trebaš i do koliko novca pa ćeš dobiti prijedlog
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2022., 21:19   #1604
S8 je bio smartphone koji je donio novi trend u mobilnu industriju (omjer 18:9 umjesto dotadašnjih 16:9). Prelijepog dizajna koji niti danas ne izgleda previše zastarjelo. Recimo, živi wallpaperi baš sa S8 su mi i dalje top i jedini koji opravdavaju ime "infinity" displaya. Još na AOD kad se pojavi ona sitna prašina oko sata... još uvijek nenadmašno i od samog Samsunga.
Zavisi što tražiš od moba i za što ti služi. Ako si nekakav prosječni korisnik, možda izmjena baterije i problem riješen.
Jesi li navikao na Samsungov UI ili je svejedno?
Ja bih ti preporučio možda S21, najobičniji. Taj će još biti dosta dobar barem 2 godine.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2022., 07:32   #1605
Džaba ja pišem... Ostatak postova prebačen na Usporedbe mobitela.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.