Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 20:39   #1
Internet preko d-linka

Imam tv koji ide preko d-linka, a na netu sam našo da se preko d-linka može spojit i net. E sad, ima neka fora s uparivanjem i da to nije baš tak jednostavno, pa prije nego bi probao to spajat zanimaju me iskustva (ako ih netko ima).

Zanima me ima li netko spojen net preko d-linka i na koji način ga je spojio? Jel potrebno mijenjat nešto na postavkama routera i kod kojeg teleoperatera ima internet uslugu.

Zahvaljujem na odgovoru.

Svake dodatne informacije bile bi od velike pomoći
kamix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:26   #2
Daj malo više napiši kako imaš spojeno, iz ovoga nije ništa jasno.
Na primjer, zašto imaš tv spojen u taj d-link, a ne direktno u router od internet providera?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 19:25   #3
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Daj malo više napiši kako imaš spojeno, iz ovoga nije ništa jasno.
Na primjer, zašto imaš tv spojen u taj d-link, a ne direktno u router od internet providera?
D-link (aka powerline) koristim iz razloga jer moji ukucani (prvenstveno majka) ne mogu podnjeti kablove. Preko d-linka imam spojenu televiziju u dnevnom boravku, dok je glavni router u mojoj sobi.

Iz routera (btw optika je u pitanju) ide lan kabel koji je spojen na jedan D-link koji je uštekan u struju u mojoj sobi, dok je u dnevnom boravku drugi d-link (njegov par) iz kojeg lan kabel ide u tv prijamnik i putem kojeg se dobiva normalna slika. Sve radi savršeno dok je d-link uštekan DIREKTNO u zid, odnosno nije uštekan preko produžnih kablova itd. Rade svi programi uključujući i HD - besprijekorno.

E sad, kod moje djevojke je slična situacija. Isto tako i kod nje postoji tv preko d-linka jer, između ostalog, ni ONA ne voli kablove kao ni njezini ukućani Isto joj televizija radi savršeno dobro.

E sad, nešto sam sitno googlao i vidim da se preko d-linka može dobit i internet konekcija.

Jel itko spajao internet konekciju preko d-linka?
kamix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 01:37   #4
Ajde od sad nadalje to radje zovi powerline jer d-link je samo odredjena marka pa to malo zbunjuje.

Uglavnom da bi dobio internet ne moras nista dodatno namjestat. Spojis pc/laptop kabelom u taj powerline isto kao sto je sad spojen tv prijemnik i imas internet. Ako si mislio dobit bezicni internet to mozes jedino ako ti taj powerline ima ugradjen wifi sto ne znam jel postoji uopce.

Mislim da jedini problem koji mozes imat je recimo ako ti je powerline ustekan u router u npr. LAN4, a LAN4 je iskljucivo za televiziju(to je moguce kod nekih operatera). U tom slucaju samo ustekas powerline u neki drugi LAN port.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 02:45   #5
Ako ja dobro shvacam, iz powerlinea ustekam direktno lan kabel u pc/laptop i konekcija je tu? Ne treba mi dodatni router?

Od sad je to powerline, hvala na informaciji, ucis dok si ziv
kamix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 03:46   #6
Da, tako bi trebalo bit.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:25   #7
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Da, tako bi trebalo bit.
Evo, isprobano. Radi ko singerica!
kamix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.