Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 00:05   #41
Kao netko tko nije procitao knjigu, imam jedno pitanje. Da li je A.Christie u knjizi krajolik imedju Vinkovaca i Broda opisala kao Alpe?
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 01:01   #42
Nije. Koliko se sjećam nije ga opisala... A, to što mi sad Hrvati prigovaramo na uvjerljivost toga kako je to izgledalo ili izgleda. To znamo mi i nitko drugi. A, sad jel bi film bio bolji ili zanimljiviji da vidimo ravno i polje, bez lavine, mosta, tunela i sl.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:37   #43
Ja koliko se sjećam knjige da nema opisa krajolika osim toga da je bila hrpa snijega
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:08   #44
Mislim da nema u knjizi nekih velikih opisa. Agathi Christie je vjerojatno bilo u vrijeme kad je pisala knjigu puno teže saznat kako točno izgleda Slavonija, a to vjerojatno i nije bilo pretjerano bitno, jer tko čita krimiće radi opisa krajolika? Tako da se njoj tu ne može nešto puno zamjerit. E sad, autori filma su odlučli da je bitnije da film izgleda atraktivno nego da je geografski precizan. Mi ćemo im to naravno zamjeriti, ali netko tko ne zna kako izgleda istok RH (a to je vjerojatno većina gledatelja) to neće baš uzimati kao nedostatak.
Koliko sam vidio film dobiva prosječne ocjene, ali uglavnom iz drugih razloga. Fanovi vani se više uzbuđuju zbog čudnih Poirotovih brkova nego naših planina.

Inače, kad se izuzmu ovakve greške, film mi je bio skroz ok, ali nije najbolja adaptacija ove knjige.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 08:49   #45
Zasto nebi eiffelov toranj u instanbulu? Ili zasto instanbul ne izgleda, kao karipski neki grad? Koga briga za takve stvari?
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:38   #46
Mislim da miješati opće poznata mjesta kao Pariz i Istanbul s prostorom između Vinkovaca i Sl. Broda je stvarno neutemeljeno...
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:02   #47
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Mislim da miješati opće poznata mjesta kao Pariz i Istanbul s prostorom između Vinkovaca i Sl. Broda je stvarno neutemeljeno...
Kako je slavonija nebitna ljudima izvan HR, tako je ostatku svijeta nebitan Istanbul.

Realno, kog boli kurac, ali staviti crnca i pakistanca kao konduktera na pozeskoj postaji je sve

Znaci, istina je, da je totalno nebitno za radnju (i openito), ali tako mozes reci za doslovno sve. Zasto ono lika "jebu" jer nije pogodio npr bostonski naglasak, ako je radnja trebala biti u Bostonu. I ono najsmijesnije zna biti, ako i pogodi naglasak, ali vise vuce na istocni bostonski naglasak, a lik je trebao biti sa zapadnog dijela (karikiram ofkors).
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:33   #48
ok film, iako na momente dosadan.

Johnny Depp se je skroz postarao O_o nije ni sjena onome glumcu kakvim ga pamtim

nisu mi uopće smetale "Alpe" usred Slavonije, baš su se te snježne planine lijepo uklopile u cjelokupnu atmosferu filma.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=vQqUKhZeRbc
plavusaxxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 17:52   #49
Teško mi se odlučit na gledanje samo radi visoke produkcije i hollywoodske a glumačke postave, s obzirom da sam dvaput gledao bbc-ov MOTOE sa Davidom Suchetom (utjelovljenjem Poirota za sva vremena), tako da mi je priča itekako poznata.

Možda nekad, kad sam u fazonu teže dokolice.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:17   #50
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Ustinov mi je također katastrofa u toj ulozi, Finney je navodno najvjerniji (barem prema onome kako ga je Agatha zamislila)
To sam i ja čula, ali nikako mi nije jasno, Finney je previše histeričan, a Poirot ne bi smio biti histeričan.

Dobar mi je Branagh. Zapravo me ugodno iznenadio film, očekivala sam smeće koliko su ga svi pljucali.

Umrla sam na crnog policajca u Brodu.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:43   #51
Ja nisam očekivala smeće, ali baš sam to i dobila

Ovaj film je užasan. Koja loša gluma, koje očajno pozerstvo i preseravanje, vlak izgledao kao da je od kartona...još su me planine u Slavoniji najmanje zasmetale. Branagh nije loš i to me držalo da odgledam film do kraja.
Upropašten dobar književni predložak da bi se netko mogao malo naslikavati s Johnnyem Deppom i Michelle Pfeiffer
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:26   #52
Ni meni se nije svidio film.Površan i oni brkovi ...
Poirot je suzdržan tip koji se ne voli grliti niti biti previše prisan sa ljudima a ovaj je skoro svakoga skoro poševio.
Osom Poirota i Michel i Johnya nitko nije imao neku dubinu .Ovi stariji filmovi su baš fino bili raspoređeni ,svaki lik je imao svoj karakter i dubinu .Ne znam koji kuki su onog Grofa stavljali kad je samo blenuo u daljinu i šutio.
Zadnjih pola sata sam premotala.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:08   #53
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ni meni se nije svidio film.Površan i oni brkovi ...
Poirot je suzdržan tip koji se ne voli grliti niti biti previše prisan sa ljudima a ovaj je skoro svakoga skoro poševio.
Osom Poirota i Michel i Johnya nitko nije imao neku dubinu .Ovi stariji filmovi su baš fino bili raspoređeni ,svaki lik je imao svoj karakter i dubinu .Ne znam koji kuki su onog Grofa stavljali kad je samo blenuo u daljinu i šutio.
Zadnjih pola sata sam premotala.
Ja ga nemam namjeru niti ga gledati... kada sam na reklami za film u Poiroa vidjela one brčine, ma molim vas... Kada je to u povijesti Poirot imao tak velike brčine

Meni je ciklus od David Suchet zakon i tak bih Poirot trebao izgledat(čak je u dokumentarcu Poirot i ja ili Tajna Agathe Christie netko mu je rekao da je Agatha živa u potpunosti bih se složila s njim(kao Poirotom) ili u tom smislu)..
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:16   #54
Sada kada kažem da se meni cijeli film svidio ispast će da trolam Ali stvarno jest, brčine su mi zakon, treba imati muda takvo što nositi i biti ozbiljan. Brannagh mi je napravio dobar lik, nije neurotičan i naporan kao Finney, a ni suhoparan kao Suchet, ne bi imao ništa protiv da snime i neki drugi dio iz opusa.

Što se tiče ovih planina... OK, na tom dijelu ih nema, ALI u Slavoniji postoje planine (Psunj i Papuk) nije baš tolika ravnica kako se misli, a postoji čak i takav visoki most, nedavno bio na njemu Samo što je željezno-betonski. Kako je jedan moj frend rekao; da je taj vlak u Banovoj Jaruzi skrenuo desno umjesto lijevo, nitko živ ne bi prigovarao na krajolik jer ekčuli postoji u stvarnosti (iako nema lavina )
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:15   #55
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Sada kada kažem da se meni cijeli film svidio ispast će da trolam Ali stvarno jest, brčine su mi zakon, treba imati muda takvo što nositi i biti ozbiljan. Brannagh mi je napravio dobar lik, nije neurotičan i naporan kao Finney, a ni suhoparan kao Suchet, ne bi imao ništa protiv da snime i neki drugi dio iz opusa.

Što se tiče ovih planina... OK, na tom dijelu ih nema, ALI u Slavoniji postoje planine (Psunj i Papuk) nije baš tolika ravnica kako se misli, a postoji čak i takav visoki most, nedavno bio na njemu Samo što je željezno-betonski. Kako je jedan moj frend rekao; da je taj vlak u Banovoj Jaruzi skrenuo desno umjesto lijevo, nitko živ ne bi prigovarao na krajolik jer ekčuli postoji u stvarnosti (iako nema lavina )
Psunj - najviši vrh 985 m

Papuk - 953

to su brežuljci ko u Shireu

OVO NA FILMU JE FAKING MOUNT EVEREST!

i da, meni smeta i to puno takav bezobrazno nehatan odnos prema takvim sitnicama
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:16   #56
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Psunj - najviši vrh 985 m

Papuk - 953
I, opet, nije ravnica
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:48   #57
Kao ljubitelj Agathe Christie pogledao sam najnoviju verziju Ubojstva u Orient Expressu i ostao (pomalo) razočaran. Iako su svi većinom pogledali ranije verzije tog filma i imaju svoj sud o njemu prvo me razočarao krajolik koji je prikazan za mjesto radnje. Niti željezničke postaje u Vinkovcima i Brodu izgledaju kao da su negdje na Divljem zapadu niti Slavonija ima planine kao da je u Alpama. A i ne znam da li je itko ikad čuo za lavinu u Slavoniji.
Nakon Davida Sucheta i njegove interpretacije Poirota, nije mi legao niti glumac koji ga glumi u ovom filmu. Osim neobičnih brkova i način ponašanja je dijametralno suprotan od Suchetovog. Na trenutke (pogotovo na samom početku) imao sam osjećaj kao da gledam Sherlock Holmesa a ne Poirota. Npr. da je djevojka guvernanta odmah je razotkrio po tragu krede po rukama i knjizi iz zemljopisa, ili po jedva vidljivom tragu čizme pri krađi dijamanta odmah je znao da tri svećenika nisu kriva. Iritirala me i agresivnost koju je glumac unio u inetpretaciju lika Poirota jer nisam imao osjećaj da ga je Christie takvim prikazala.
tedybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:57   #58
Quote:
tedybear kaže: Pogledaj post
Kao ljubitelj Agathe Christie pogledao sam najnoviju verziju Ubojstva u Orient Expressu i ostao (pomalo) razočaran. Iako su svi većinom pogledali ranije verzije tog filma i imaju svoj sud o njemu prvo me razočarao krajolik koji je prikazan za mjesto radnje. Niti željezničke postaje u Vinkovcima i Brodu izgledaju kao da su negdje na Divljem zapadu niti Slavonija ima planine kao da je u Alpama. A i ne znam da li je itko ikad čuo za lavinu u Slavoniji.
Nakon Davida Sucheta i njegove interpretacije Poirota, nije mi legao niti glumac koji ga glumi u ovom filmu. Osim neobičnih brkova i način ponašanja je dijametralno suprotan od Suchetovog. Na trenutke (pogotovo na samom početku) imao sam osjećaj kao da gledam Sherlock Holmesa a ne Poirota. Npr. da je djevojka guvernanta odmah je razotkrio po tragu krede po rukama i knjizi iz zemljopisa, ili po jedva vidljivom tragu čizme pri krađi dijamanta odmah je znao da tri svećenika nisu kriva. Iritirala me i agresivnost koju je glumac unio u inetpretaciju lika Poirota jer nisam imao osjećaj da ga je Christie takvim prikazala.
No dobro, ovaj dio je vizualno zapravo i najviše blizak realnosti u filmu, ako ćemo baš ići tim smjerom.

Danas nije, ali stari vinkovački kolodvor (ovaj danas je negdje 60-ih izgrađen pa opet obnovljen početkom 2000-ih) i nije baš izgledao puno bolje nego na divljem zapadu

Zapravo, svi su izgledali tako, bili su mahom dosta mali i nikakvi po veličini...

Ima ovdje jedna slika sa razglednice, 1915. - ima taj jedan salonski štih iz westerna

https://www.kolekcionar.net/photos/4...53b4ecee92.jpg
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:05   #59
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
No dobro, ovaj dio je vizualno zapravo i najviše blizak realnosti u filmu, ako ćemo baš ići tim smjerom.

Danas nije, ali stari vinkovački kolodvor (ovaj danas je negdje 60-ih izgrađen pa opet obnovljen početkom 2000-ih) i nije baš izgledao puno bolje nego na divljem zapadu

Zapravo, svi su izgledali tako, bili su mahom dosta mali i nikakvi po veličini...

Ima ovdje jedna slika sa razglednice, 1915. - ima taj jedan salonski štih iz westerna

https://www.kolekcionar.net/photos/4...53b4ecee92.jpg
Drago mi da si stavio razglednicu na kojoj se vidi vinkovački kolodvor iz 1915.:klap: Je, ima nešto štiha iz westerna. Jedino, sumnjam da je režiser ili neki od njegovih savjetnika za lokacije proučavao povijest i kako su kolodvori izgledali prije sto godina. Hvala na trudu
tedybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:09   #60
Quote:
tedybear kaže: Pogledaj post
Drago mi da si stavio razglednicu na kojoj se vidi vinkovački kolodvor iz 1915.:klap: Je, ima nešto štiha iz westerna. Jedino, sumnjam da je režiser ili neki od njegovih savjetnika za lokacije proučavao povijest i kako su kolodvori izgledali prije sto godina. Hvala na trudu
Definitivno nisu, ali to jednostavno nije takav film,treba to razumjeti.

Ima recimo krasnih filmova sa redateljima picajzlama koji se stvarno ufuraju u povijest onoga što prikazuju i to onda zna stvarno biti fascinantno.

Weir je recimo takav, njegov Master and Commander http://www.imdb.com/title/tt0311113/?ref_=nm_flmg_dr_3 ima super prikaz onog vremena, brodovlja, plovide, brdo onako sitnih stvari gdje vidiš i trud i da je netko čitao.

Naravno, film je film, nije ovoj vrsti filma cilj biti dokumentarac, to onda ne bi imalo opet smisla
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.