Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 00:52   #81
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Mislim da je to ubačeno kao plot-line koji pratimo kao dio Dixonove preobrazbe
Jebate, ovo bi onda jos gore bilo. U radnju ubacit zbunjujuceg lika koji u prici nema nekog velikog smisla zbog preobrazbe lika koja je i dalje izvedena nevjerojatno traljavo
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 03:53   #82
Radnja filma na prvu i je zanimljiva,ali kako su usrali scenarij s hrpu nelogičnosti.

I moram primjetit kako film jaako scenarijom podsjeca na Nocturnal Animals.

Vratimo se filmu. Sve je več spomenuto.
Npr. Je li moguče da čovjek koji umire od raka radi sa zdravim ljudima? Preobrazba Dixona(Rockwell)?? Covjek je govno,sadista i odjedanput se mijenja kad pročita pismo?? Onda,naravno taj navodni silovatelj??? Scena kad izudara Dixona, ovaj mu veli da je cop, ovaj se počne opravdavat da nije znao i nije kriv - i nakon sveg tog još ga jednom nogom udari .
Naravno,NAJVECA rupa je novi šef policije. On svojim ocima vidi pokušaj ubojstva,policijsku brutalnost, i kao da se ništa njje dogodilo..
Onda,otkud je Dixon mogao znati da je kamion baš njihov?? Pregršt glupih odluka likova,, 6/10. Pokušaj kopije brace Coens, neuspio
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 10:10   #83
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Istina da mi nakon prvih sat vremena malo "padne", ali zbog više narativnih peripetija ni ne mogu gledat na ovaj film tako u cjelini. U nekom drugom momentu ga ponovno digne i ono najbitnije, nije klišeiziran i predvidvljiv...

...Neke poveznice s Coenima su i meni pale na pamet, ali ovo je ipak splet ozbiljnijih tema, nešto bliže prošlogodišnjem Manchester by the Sea.
Nepredvidljiv je radi nepredvidljivosti, a to je već viđeno. Kad se previše cilja kako nešto napraviti nepredvidljivim, pa to na kraju izazove niz nelogičnosti u radnji i neuvjerljiv razvoj likova.

Hm, Coeni se ne bave dovoljno ozbiljnim temama u svojim filmovima? Moj dojam je da je većina ozbiljnih tema u Three Billboards obrađena površno i na pojedinim mjestima na razini promašene karikaturalnosti i meni je to za koplje niže od najboljih ostvarenja kod braće Coen...
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 10:24   #84
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Nepredvidljiv je radi nepredvidljivosti, a to je već viđeno. Kad se previše cilja kako nešto napraviti nepredvidljivim, pa to na kraju izazove niz nelogičnosti u radnji i neuvjerljiv razvoj likova.

Hm, Coeni se ne bave dovoljno ozbiljnim temama u svojim filmovima? Moj dojam je da je većina ozbiljnih tema u Three Billboards obrađena površno i na pojedinim mjestima na razini promašene karikaturalnosti i meni je to za koplje niže od najboljih ostvarenja kod braće Coen...
Bolji je ovaj film od zadnjih...sad ću točno provjeriti...5 njihovih filmova.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:19   #85
Pa dobro. Ja samo kažem kako nisam imao problema s tim. A i zašto bi svaki film morao imati razriješenu svaku plot liniju kako bi ugodio jednom dijelu publike?

Kad dođeš do kraja shvatiš da to ni nije toliko u fokusu koliko razvoj tih karaktera i tu je cijela bit. Mogu si jedino zamislit da je autor u glavi više imao neku osnovnu plot liniju gdje je kontrastirao nekoliko karakternih likova pa se priča gradila along the way. Ok, imamo te billboarde, pritisak na policiju, rasizam i netrpeljivost i nekoliko socijalnih situacija koje obilježavaju (crno)humorni momenti. Ostalo je jedino pitanje ubojice koji je kroz film ionako nevidljiv uz par misleading situacija. U cijeloj toj zbrci želja za pravdom i osvetom po meni čak i može imati taj element koji te vodi da misliš da znaš kako si na dobrom tragu, dok tek kasnije shvatiš da nisi. A nitko od njih ionako nije napravio nešto po tom pitanju konkretno. Bila je scena zastrašivanja i prijetnje u dućanu i ona scena u baru gdje je Dixon slučajno načuo nešto.

I nisam mislio uspoređivati s Coenima, više sam uzeo neku paralelu miješanja ozbiljnih tema s crnim humorom gdje u principu usporedbe i staju.

I ne pišem ovo kako bih opravdao sekvence koje stvaraju dojam nelogičnosti u scenariju kod dijela gledatelja, već da naglasim kako zbog ukupnosti svih elemenata meni kao gledatelju nisu pokvarile dojam. Ja sam neometano uživao u filmu, i kaj ćeš sad
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:07   #86
Pa taj lik koji je se pojavljuje u radnji je neki silovatelj ali je bil pod policijskom zaštitom. Moguće da je i poznavao počinitelja. I jednostavno je htjeo malo provocirati glavnu junakinju jer je bolesni luđak. U svakom slučaju film je karikiran do maksimuma. Zato i je crna komedija,a ne ozbiljna drametina. Ne treba tražiti neku preveliku dubinu u njemu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:08   #87
Malo nategnuta cijela priča, ali sam se rasplakala kao kišna godina na scenu sa srnom :O
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:05   #88
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Npr. Je li moguče da čovjek koji umire od raka radi sa zdravim ljudima? Preobrazba Dixona(Rockwell)??
Morama se na ovu, da prostiš, glupost nad glupostima, osvrnuti.

A sa kojim ljudima bi čovjek trebao živjeti i raditi, sa bolesnima

Ili možda misliš da je rak zarazan ili što?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:13   #89
Zajednica ga je trebala ekskomunicirati nakon dijagnoze.
Da ne zarazi druge postene clanove zajednice tom...sramotom.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:45   #90
Uostalom da, koji kurac se onda slijepi imaju družiti sa "zdravim" ljudima i kretati se među njima. Ima da ostaju doma.

U nabrajanjima nedostataka filmovima, ovo je već postao jedan viši nivo, doista treba vlastitim umom doći do toga.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:13   #91
Ok, film s nelošom glumom i dosta zabavnih scena, ali 8.3 na imdb? Pa nije to film s DiCapriom. Mozda nekih 7/10.

Ali definitvno fali bolji kraj..
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 03:14   #92
ček, od missourija do idaha ima nekih 2500 km. zašto je vojnik toliko putova da bi doša zapritit ovoj s kojom nema nikakve veze?

aj mogu razumit da se kasnije slučajno nađe u kafiću 2500 km od kuće i tu otkriva detalje nekog svog silovanja, i da baš tu sidi prosvjetljeni bivši policajac, al prijetnja mildred je bez ikakve logike.
macijauskas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 08:44   #93
Meni je film na kraju imao smisla jer sam si objasnila da je sustav namjerno zaštitio i zataškao ubojstvo s obzirom da je riječ o vojniku koji služi Domovini i upravo se vratio iz misije. Tako sam ja to shvatila i tako sam s protumačila zašto ovo dvoje na kraju idu na put.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:51   #94
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa taj lik koji je se pojavljuje u radnji je neki silovatelj ali je bil pod policijskom zaštitom. Moguće da je i poznavao počinitelja. I jednostavno je htjeo malo provocirati glavnu junakinju jer je bolesni luđak. U svakom slučaju film je karikiran do maksimuma. Zato i je crna komedija,a ne ozbiljna drametina. Ne treba tražiti neku preveliku dubinu u njemu.
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Meni je film na kraju imao smisla jer sam si objasnila da je sustav namjerno zaštitio i zataškao ubojstvo s obzirom da je riječ o vojniku koji služi Domovini i upravo se vratio iz misije. Tako sam ja to shvatila i tako sam s protumačila zašto ovo dvoje na kraju idu na put.
OMG.
Lik nije ima nikakve veze sa ubojstvom u Ebbingu već je pričao o nekom silovanju koje se očito dogodilo u Iraku ili gdje je već bio..đizus.
Rečeno vam je u filmu direktno da tip nije bio u americi u vrijeme ubojstva.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:16   #95
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
OMG.
Lik nije ima nikakve veze sa ubojstvom u Ebbingu već je pričao o nekom silovanju koje se očito dogodilo u Iraku ili gdje je već bio..đizus.
Rečeno vam je u filmu direktno da tip nije bio u americi u vrijeme ubojstva.
OMG. Uopće nije očito da se dogodilo u Iraku a u filmu se pojavljuju bar 2 trenutka koja sugeriraju krajnju nelogičnost u tvojoj suverenoj tvrdnji.

Pod br. 1 zašto bi taj lik koji je silovao i zapalio neku žensku imao potrebu doći u neku vukojebinu u kojoj se dogodio sličan zločin i prijetit majci pokojnice ako nikako nije involviran?

Pod br. 2 frapantna sličnost zločina. Spaljivanje i silovanje.


Iz svega toga proizlazi da moja teorija da ga sustav štiti i da on je zapalio i silovao curu iz Ebbinga nije ništa manje vjerojatna od tvoje teorije o slučajnosti koja sugerira da je tip identičan zločin počinio u nekoj dalekoj zemlji u misiji.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:04   #96
Sustav ga štiti.
Inače je poznato kako se Ameri brinu o svojim vojnicima nakon povratka kući. Ubili se od brige.
To tvoje pod br.1 se i mi svi pitamo.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:11   #97
Po meni je to prije ogromna rupa u scenariju. Inače filmovi barem natuknu da sustav nekoga štiti, a ovaj ništa. Ne treba nam sve biti nacrtano, ali ovaj film ima previše rupetina.
Olias is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:44   #98
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Sustav ga štiti.
Inače je poznato kako se Ameri brinu o svojim vojnicima nakon povratka kući. Ubili se od brige.
To tvoje pod br.1 se i mi svi pitamo.
Film je prepun libtardskih referenci i klišeja prema tome što je poznato ili nije je manje bitno. Pa i lik katoličkog svećenika je out of the blue uveden u priču disfuncionalne obitelji samo zato da bi mater mogla imat oscar-worthy monolog o pedofiliji. Ili policjot ultimativni retard i prikriveni gay koji mrzi crnce i sl. Uvodit uopće lik američkog vojnika pa ga onda dehumanizirati i prikazat kao krvoločnog ubojicu savršeno se uklapa u (libtardsku) logiku (ili manjak iste) filma pa su shodno tome sve solucije moguće između ostaloga i ona da ga sustav štiti jer br.1 ?

Meni je nevjerojatno da netko može srat po Shape of Water i njegovom tobožnjem PC taktiziranju kad je ovaj film po tom pitanju suptilan ko slon u staklarni. Dobro da se netko ne samobičuje jer je bijel i funkcionalan.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:21   #99
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post

Meni je nevjerojatno da netko može srat po Shape of Water i njegovom tobožnjem PC taktiziranju kad je ovaj film po tom pitanju suptilan ko slon u staklarni. Dobro da se netko ne samobičuje jer je bijel i funkcionalan.
Evo me. Za razliku od pretencioznog smeća nazvanog Oblik žabe ovaj filmić ne premdjeva na nekoj dubini i jasno je da se radi o crnoj komediji od samoga starta pa do kraja. Dabog da uzeo sve Oscare onom Torovom izdrkavanju.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:23   #100
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
OMG.
Lik nije ima nikakve veze sa ubojstvom u Ebbingu već je pričao o nekom silovanju koje se očito dogodilo u Iraku ili gdje je već bio..đizus.
Rečeno vam je u filmu direktno da tip nije bio u americi u vrijeme ubojstva.
Pa znam da nije ali možemo gledati da su i ti bolesnici silovatelji povezani na nekom dark webu npr. pa tamo razmjenjuju svoje iskustva. Uopće je to nebitno. On ionako služi samo kao sredstvo za iživljavanje i sad bu ili bil razbijen il bu ga likvidirali. LIk predstavlja klasičnu karikaturu šljama.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.