Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2007., 17:21   #61
Koje ste srolje! Prodavačica ti se nije nasmijala, možda bi trebala plesati oko tebe, nevalja vam K+, koga ga vraga onda kupujete? Možda bi bilo bolje da otpusti 10 000 radnika pa bi vama bilo lakše kupovati u Merkatoru slovenski Poli ili Radensku. Čovjek kupi pik, pa normalno je da plasira svoj proizvod a ne Sorgerovo smeče, a vrećicu ako si imalo ekološki svjestan mogao bi imati sa sobom kad ideš u dučan !!
kiro is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.07.2007., 18:04   #62
kiro ti si stvarno prosviro
pa ako netko zaposljava 10 000 radnika u ovoj drzavi onda je njegova odgovornost puno veca od ive ivica koji drzi lokalni market s dvije tete.a ako imas neke insiderske informacije da je je todiju tesko, samo daj ziro racun, pokrecem odmah akciju za spasavanje al kad vidim onu viletinu pod sljemenom, ipak mislim da bi mogao tete i malo bolje platiti, jer ipak nije on kao ti mercatori, bille i kille, posteno kupio zemlju, sagradio ducan, zaposlio ljude i poceo s poslovanjem. dosta je on tog i dobio.
al ko je meni kriv kad nisam bila jedna od onih 100 bogatih tudjmanovih obitelji.
ili, sto mu vrijede svi brand manageri, pr agencije i ostala sranja kad je petnaest godina premalo da se neke stvari zaborave
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 18:17   #63
Quote:
kiro kaže: Pogledaj post
Koje ste srolje! Prodavačica ti se nije nasmijala, možda bi trebala plesati oko tebe, nevalja vam K+, koga ga vraga onda kupujete?
Trgovina je usluzna djelatnost, a ta usluga se i naplacuje, kroz trgovacku marzu. Pa ako te netko mrzi jer si mu dosao u trgovinu, pa sad nesto mora raditi, a onda takvu "uslugu" jos i naplacuje, sto bi mi sad trebali, jos ih i sazaljevati?

A sto se tice K+ robne marke, porijeklo tih proizvoda je uglavnom Srbija i Bosna, pa ne vidim zasto bi im trebali davati prednost nad slovenskim proizvodima, koji su, ako nista drugo, proizvedeni po EU standardma, kontroliranim i provodjenm pod EU zakonodavstvom.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 19:57   #64
Quote:
kiro kaže: Pogledaj post
Koje ste srolje! Prodavačica ti se nije nasmijala, možda bi trebala plesati oko tebe, nevalja vam K+, koga ga vraga onda kupujete? Možda bi bilo bolje da otpusti 10 000 radnika pa bi vama bilo lakše kupovati u Merkatoru slovenski Poli ili Radensku. Čovjek kupi pik, pa normalno je da plasira svoj proizvod a ne Sorgerovo smeče, a vrećicu ako si imalo ekološki svjestan mogao bi imati sa sobom kad ideš u dučan !!
Pa u konzumu imaš najmanje Hrvatskih stvari.Sve je više Srpskih,Slovenskih i da ne nabrajam dalje kojih proizvođača.Samo treba čitati na proizvodima.
Omega A is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:06   #65
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
u konzumu mi se jedino svidja to sto mi je blizu i sto imaju one srpske banini slatkise (mmmmmmm...), ali ima daleko vise minusa nego pluseva:

- nadrkane tete u superkonzumu (jer moraju primat' ambalazu pa sve ljude koji ju donesu tretiraju k'o posljednje propalitete)
- vrecice...da...vec sam par puta dobila onu za voce!
- spore i totalno ignorantne na odjelu s kruhom i na blagajnama (u cast izuzecima). ono... skupi se 15-20 ljudi i tek onda ova zove kolegicu...umjesto da ju nazove telefonom ili otrci po nju ili da je tuka spremna jerbo nista ne radi (fakat su flegma) ili da je netko sa kamerom i razglasom zaduzen za to, ona se dere pred svim kupcima i doziva ju k'o da su brdjanke
- krivo postavljene cijene (na polici za neke proizvode pise recimo 8.99, a isti proizvod vec mjesecima kosta 2-3 kn vise...i onda se za*ebes ako si na knap s parama) i onaj laznjak ''trajno niska cijena'' ispod proizvoda kojima je cijena cak i povisena
- smanjen izbor
- i imam dojam k'o da sam ne znam kol'ko uzrujala njenu visost ako ju slucajno nesto pitam dok slaze stvari na police... samoposluga u doslovnom smislu.
NIŠTA od ovog gore ne stoji za Super Konzum u Samoboru, dapače, skoro je sve suprotno od tog

Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
- kad stave voce i povrce na akciju, onda je ful trulo da ni svinje ne bi jele (a i inace su im kasete cesto pune plijesni)
Ovo je jebiga skoro pa istina
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 21:22   #66
Quote:
Omega A kaže: Pogledaj post
Samo treba čitati na proizvodima.
Na mnogim K+, a pogotovo Standard proizvodma nisam uspio ustanoviti proizvodjaca i zemlju porijekla, samo popis uvoznika za razne zemlje u regiji... Nisam bas siguran da su takvi proizvodi propisno deklarirani...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 08:11   #67
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Na mnogim K+, a pogotovo Standard proizvodma nisam uspio ustanoviti proizvodjaca i zemlju porijekla, samo popis uvoznika za razne zemlje u regiji... Nisam bas siguran da su takvi proizvodi propisno deklarirani...
Mora biti proizvođač.Vjerojatno si previdio.Upravo je u tome fora, da je naziv proizvođača napisan vrlo sitno i to obično u "šumi" teksta,tako da ga je teže uočiti, pogotovo starijim osobama.Osim toga manipuliraju bojom ambalaže na onom dijelu na kojem se piše tekst,tako da se i zbog toga tekst vrlo teško čita,jer boja teksta je pomno odabrana, kako bi bilo što teže čitljivo.Pa i na deklaracijama uvozne robe znaš imati gomilu sitnog teksta i masu podataka.Najbolji primjer ti je "PROIZVOĐAČ" XY NJemačka- vrlo krupno, a onada "zemlja podrijetla" ili "zemlja proizvidnje"Kina -vrlo sitno gotovo nevidljivo i dalje od onog prvog teksta.Pa plus uvoznik,naziv prodavača,naziv robe,pa ne znam ni ja više što sve ne i to sve na maloj etiketi.I kako da to vidi i shvati, recimo neka starija osoba,kad ne mogu ni mlađe.A ima svega.
Omega A is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 22:29   #68
scena iz Konzuma zbog koje sam noćima imala noćne more

ljeto, grad Krk..ulazim u Konzum i prvo me zapuhne neki fuj miris, a odmah zatim ugledam tetu kak bosonoga gazi po raskomadanim lubenicama

a pozitiva...ovo ljeto sam bila u Rijeci u Tower centru... njihov Konzum...ajme, nešto tak sređeno, čisto, poslagano na policama, opskrbljeno...nisam vidjela u cijelom ZG-u (mislim na Konzume...)
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:29   #69
U Konzum idem samo ako mi treba par sitnica a on mi je najbliži. Danas sam ušla djetetu kupiti par voćnih jogurta, a ono na polici voćni jogurti sa rokom trajanja do 06.08. 2007. znači još jučer su trebali biti maknuti sa police ali slučajno nisu. Prije par dana je isti slučaj bio sa jajima, na svim jajima prošao rok trajanja.
Aurora.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 14:48   #70
meni se neki dan desilo da sam u jednom gradu u konzumu kupila kremu za suncanje koja je bila na vikend akciji za 30 kn, a drugi dan, u konzumu u drugom gradu (a jos uvijek je bio vikend i vikend akcija) je ta ista krema bila 65 kn!Ko zna koliko su ih taj dan prodali za duplo skuplje od onog sta je trebalo bit!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 16:02   #71
a nije ti palo na pamet da sve konzumove prodavaonice nemaju iste akcije?


meni su ovakve teme urnebesne - ljudi u kapitalizmu cvile da im u ovom il u onom dućanu nije dobro, da im tete nisu ljubazne i da dobivaju loše vrećice. halo, tržište postoji, odi kupovat negdje drugdje ako ti ne paše, u tome i je poanta tržišta.
nigdje u zakonu ne postoji obaveza da konzum mora prodavat gavrilović jer ti kupuješ gavrilović!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 18:35   #72
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a nije ti palo na pamet da sve konzumove prodavaonice nemaju iste akcije?


meni su ovakve teme urnebesne - ljudi u kapitalizmu cvile da im u ovom il u onom dućanu nije dobro, da im tete nisu ljubazne i da dobivaju loše vrećice. halo, tržište postoji, odi kupovat negdje drugdje ako ti ne paše, u tome i je poanta tržišta.
nigdje u zakonu ne postoji obaveza da konzum mora prodavat gavrilović jer ti kupuješ gavrilović!

... oprosti što sam te uznemirio otvaranjem ove teme... sada se osjećam postiđen i pomalo neugodno nakon što si mi očitao(la?) lekciju... (feminizirani avatar mi daje za pravo da te nadalje oslovljavam kao damu...)

... nego slatkice ne ljuti se, ali imam par logičkih primjedbi i par pitanja na tvoj osvrt... kažeš urne besna tema... a vidim razumiješ se i u kapitalizam i u tržište i u zakone... hebiga ja se samo kužim u dobre kobasice (gavrilovićeve) kojih nema u Konzumu pa mi to nije jasno i "cvilim" na internetu ( valjda ga neće ukinuti zbog uznemiravanja uspješnih biznismena i i tržišnih znalaca) zajedno sa mamama koje se žale na izbor i kvalitetu namirnica ... nego, objasni nam s aspekta tržišnog znalca kada je (datum) i kako (kojim aktom) započeo kapitalizam i tržište na ovim prostorima (da bude lakše skoncentriraj se na prostor unutrašnje kružnice promjera 1 km sa središtem u ... tvom ormaru... odnosno tamo odakle si)... zanima me dalje, služeći se kojim tržišnim i marketinškim mehanizmima i metodama je citirana firma premoćno trijumfirala pred "konkurencijom" na "postojećem tržištu" (to bi trebalo ući u dječije udžbenike, umjesto onog šarlatana Kotlera) ... i gdje bi to trebalo drugdje putovati ili seliti se radi kupovine da se dođe do "gavrilovićevih" kobasica... u Petrinju valjda? ...i zašto bi se selilo... nek se sele oni, tamo odakle su došli...

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nigdje u zakonu ne postoji obaveza da konzum mora prodavat gavrilović jer ti kupuješ gavrilović!
... vidiš honey, nigdje u zakonu ne postoji ni obveza da Mercator mora prodavati Drogine ili Kolinskine proizvode, niti da ne treba platiti proizvode na polici dobavljaču na vrijeme, niti da se treba naplatiti polica dobavljaču, niti da proizvode s isteklim rokom treba utopiti kupcu, niti da se prepakiravaju i krivo deklariraju namirnice, niti da lijepo pozdraviš kada uđeš u dućan, niti da pomogneš invalidnoj osobi da prevlada stepenicu... kakav ti to zakon čitaš i citiraš honey, podjeli s nama...

...na kraju, bez želje da se pretvori u polemiku... da citiram Zbigniewa Brzezinskog ... "I want you to understand: This is not a conflict. It may well be a clash of civilizations, but it is not a conflict."... adio...
peregrine is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.08.2007., 12:45   #73
Quote:
peregrine kaže: Pogledaj post
nego, objasni nam s aspekta tržišnog znalca kada je (datum) i kako (kojim aktom) započeo kapitalizam i tržište na ovim prostorima
onog trena, mili, kad si se mogao okrenuti na peti, izaći iz konzuma i otići u susjednu billu/mercator/mercatone/lidl/dionu/privatni dućan/kerum/interspar po te iste gavrilovićeve kobasice umjesti da se jezdiš
ak si nezadovoljan njihovom ponudom i uslugom, jedini način da im to pokažeš jest da im nedaš svoj novac, nego ga trošiš drugdje gdje ima proizvoda koje ti želiš.
a ne da se jezdiš na njih.
simple as that.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 13:55   #74
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
scena iz Konzuma zbog koje sam noćima imala noćne more

ljeto, grad Krk..ulazim u Konzum i prvo me zapuhne neki fuj miris, a odmah zatim ugledam tetu kak bosonoga gazi po raskomadanim lubenicama

a pozitiva...ovo ljeto sam bila u Rijeci u Tower centru... njihov Konzum...ajme, nešto tak sređeno, čisto, poslagano na policama, opskrbljeno...nisam vidjela u cijelom ZG-u (mislim na Konzume...)
Potpisujem. Živim u Rijeci a bio sam prije dva tjedna na GO u Krku. Njihov Konzum i ovaj u Rijeci (Tower) su razlika ko dan i noć.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 16:13   #75
A čujte, treba financirat dvorac i sve to...
Kaj mislite tko to plaća?

Mene osobito živcira uništavanje malih proizvođača, kontinuirano okrupnjavanje (OLGICA SPEVEC KAJ RADIŠ ) i na kraju ucjenjivanje dobavljača.
Zašto nema više LURINIH proizvoda?
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 22:37   #76
Quote:
Misliteljica kaže: Pogledaj post
Zašto nema više LURINIH proizvoda?
Zato kaj je rajić prodao luru francuzima a ne todoriću
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 16:31   #77
Quote:
Aurora.os kaže: Pogledaj post
U Konzum idem samo ako mi treba par sitnica a on mi je najbliži. Danas sam ušla djetetu kupiti par voćnih jogurta, a ono na polici voćni jogurti sa rokom trajanja do 06.08. 2007. znači još jučer su trebali biti maknuti sa police ali slučajno nisu. Prije par dana je isti slučaj bio sa jajima, na svim jajima prošao rok trajanja.
Halo, državni inspekorat?
Halo, tržišna inspekcija?
Halo, sanitarna inspekcija?

Problem solved.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 11:01   #78
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Halo, državni inspekorat?
Halo, tržišna inspekcija?
Halo, sanitarna inspekcija?

Problem solved.
Isto tako, zbog neke moje profesinonalne deformacije, radim ono i što nije baš zanimljivo, čitam tko je proizvođač robnih marki pojedinih lanaca. Tako da na onim ružnim, bar po etiketi, sokovima STANDARD, bijela etikata sa crvenim, nigdje ne piše proizvođač, jedino distributer za RH: Konzum d.d.
Zanima me da li je to po zakonu moguće, pa se nastavljam na tri pitanja i citata!
Eto!

Lijep pozdrav!

Inače, Konzum kao neki "naš" lanac, only domestic product etc. robne marke voćnih jogurta, preloših čokoladnih deserta, a i kad se pretvori u kn/g, preskipuh naspram dukatovih pudinga proizvođač je, odnosno zemlja porijekla Njemačka.
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 17:21   #79
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a nije ti palo na pamet da sve konzumove prodavaonice nemaju iste akcije?


meni su ovakve teme urnebesne - ljudi u kapitalizmu cvile da im u ovom il u onom dućanu nije dobro, da im tete nisu ljubazne i da dobivaju loše vrećice. halo, tržište postoji, odi kupovat negdje drugdje ako ti ne paše, u tome i je poanta tržišta.
nigdje u zakonu ne postoji obaveza da konzum mora prodavat gavrilović jer ti kupuješ gavrilović!
Zaboravljas da su ekipa kupci...a u kapitalizmu postoji nepisani zakon da je kupac uvijek u pravu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 17:01   #80
Ja ne znam šta ste se uvatili gađenja samo Konzuma kad je svaki, ali svaki dućan kod nas pomalo katastrofalan, što s ponudom, što s uslugom. Nije to do Tode, ni do Keruma, već do nacije. Takvi smo i točka. Kupovala kod nas u Mercatoru, Kerumu, Konzumu, Billi, Metrou, Getrou, Prehranu da ne spominjem (mega katastrofa)... sve probala, sve to dođe na isto. Za svaki će se lanac dućana naći prodavaonica u kojoj je osoblje uslužno, a na drugom koraku ona u kojoj su neljubazni do bola. Ponuda svježeg voća i povrća jednako je loša, ostalih proizvoda kako gdje, na kraju zaključim kako bih se samo kombinacijom nekoliko dućana mogla opskrbiti relativno zadovoljavajuće, ali su mi povrh svega najbitniji moji živci pa me to više ne tangira. Pričica iz života - fascinantno mi je kako se prodavačica u Sloveniji kad mi je rezala Ementaler ispričavala jer nikako nije mogla narezati fete, a da joj se ne kidaju. Naime, bile su vrlo tanke, i zbog povećih rupa na siru na tanjim dijelovima su pucale, no nije joj palo na pamet pojačati debljinu noža, dok ove kod nas, ali u svakom dućanu, jednostavno pređu preko moje molbe da mi sir narežu malo tanje i bez pardona mi režu fete težine barem 2 dkg. Da ne bi slučajno odrezale koju fetu više i time se dodatno umorile.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.