Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 16:15   #1
Get Out (2017)



Trailer
IMDb
Rotten

Quote:
Mladi Afroamerikanac Chris sa svojom djevojkom Rose tijekom vikenda odlazi na udaljeno imanje kako bi se upoznao s njenim roditeljima, majkom Missy i ocem Deanom. Njihovo pretjerano uslužno ponašanje Chris u početku tumači kao nervozni pokušaj ublažavanja činjenice da se njihova kći zabavlja s tamnoputim mladićem, ali kako vikend odmiče, otkriva niz pojedinosti koje ga vode do zastrašujućih događaja koje nije mogao niti zamisliti.

Ovaj napeti horor redatelja Jordana Peelea dobio je odlične kritike diljem svijeta. Prozvali su ga zastrašujućim, napetim, s odličnim preokretom, obradom teme rasizma na nov i svjež način te s odlično uklopljenim komičnim scenama.
Quote:
POČETAK PRIKAZIVANJA: 27.04.2017

Ovo bi moglo biti zanimljivo, pari teški mindfuck, nadam se da tolike pozitivne kritike nisu samo zbog teme rasizma,
već da film stvarno vrijedi.

Zadnje uređivanje Mr. Jigsaw : 26.03.2017. at 16:48.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:42   #2
Dugo iščekivani film u horor zajednici. Kolege sa bloody disgustinga ga hvale uzduž i poprijeko. Dugo nisam vidio pohvala za ovako jedan horor film. http://bloody-disgusting.com/tag/get-out/
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 00:08   #3
Javite kad se pojavi.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 16:55   #4
Budget: $4.5 million

Box office: $154.5 million

I dalje raste... svaka čast.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:35   #5
Ništ čudno. Horor žanr još jednom pokazuje i dokazuje da je najprofitabilniji žanr na svijetu.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 02:03   #6
Ja sam ga pogledala večeras u kinu (ne živim u Hr) i oduševljena sam :klap: Mislim da je svrstavanje u horor žanr malo prenategnuto, ali to je možda samo moj dojam. Ne bih pisala nikakve konkretne detalje dok i ostali ne pogledaju, samo ću reći da definitivno preporučujem.
Belem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:34   #7
Odgledo sinoc, zanimlljiv, usudim se rec nest novo napokon.super ideja

Poslano sa mog meanIT Q1 plus koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:40   #8
Quote:
Belem kaže: Pogledaj post
Ja sam ga pogledala večeras u kinu (ne živim u Hr) i oduševljena sam :klap: Mislim da je svrstavanje u horor žanr malo prenategnuto, ali to je možda samo moj dojam. Ne bih pisala nikakve konkretne detalje dok i ostali ne pogledaju, samo ću reći da definitivno preporučujem.
Da, baš mi je žao što su to napravili. Ja inače ne gledam horore pa sam išla pročitati sadržaj na Wiki jer jako volim (Key&)Peelea, i stvarno mi se ne čini prehororično.
Sad mi je žao što sam si spoilala, ali bit će zanimljivo pogledat, fora ideja.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:21   #9
I ja si zelim spojlat. Al vise zelim ic gledat to u kino
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 02:26   #10
Ovo je čisti horor. Samo ispričan na drugačiji i rijeđi način. Dok će ljudi većinu slashera (moj omiljeni podžanr) svrstavati među horore, a ovo neće je žalosno iako obožavam slashere. Get Out je nešto slično kao Cabin in the Woods koji je u svoje vrijeme krivo shvaćen i što je najžalosnije dosta je krivo shvaćen i od horor fanova. Vjerujem da će takav slučaj i biti sa Get Out samo što Get Out nije čisti meta horor niti je kritika na horor žanr koliko je socijalna kritika. Get Out je Night of the Living Dead ovoga doba baš zbog ogromne sličnosti sa Romerovim klasikom.

Ovo je izvrstan spoj horora i paranoje. Smatram da smo dobili novi horor klasik o kojem će se pričati, ali isto tako smatram da ga neće dosta ljudi takvim ga prihvatiti.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:49   #11
Spoileri

Imao sam priliku pogledati ga prije nekih 2 tjedna. Ništa posebno. Čudi me da je film odobren uopće s obzirom da je temelj priče bijelci koji upravljaju crncima. Znači sažeta radnja je mamljenje DNA stablinih crnaca u kuću medicinske obitelji koja ih hipnotizira, ispere im mozak i onda u obliku aukcije prodaje njihova tijela imućnim starijim bijelcima čije svijesti operacijom prenesu u tijelo crnaca kako bi oni živjeli i upravljali u tom novom, zdravijem tijelu.

6/10, možda i previše.
Jimmy_Leppard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:12   #12
Nismo li davno imali Kate i Skeleton Key???ovdje nema inovacije...samo obrnuto međurasno...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:20   #13
Ima sutra i preksutra ponoćna pretpremijera u Cinestaru. Zove se Bježi!
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:22   #14
Preporuka svakako za ovo, mene je oduševio, miks žanrova i nekih klišeja ali djeluje dosta svježe i originalno. Za redateljski debi jako dobro, štoviše odlično.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:38   #15
napokon pogledao. malo prevelik koreanski titl no ajd.
odlican film. malo kliseja s debelim frendom, sve drugo lipo i pametno.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:47   #16
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
napokon pogledao. malo prevelik koreanski titl no ajd.
odlican film. malo kliseja s debelim frendom, sve drugo lipo i pametno.
Meni je jedino ono u policiji malo bilo previše, inače je sve debeli frend skužio i pametno rekao. Ali morali su imati tu scenu radi malo humora, šta ćeš...Nasmijala sam se, jesam.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:04   #17
debeli je ok i simpa, no ni drotovi nisu zlonamjerni, kese se oni ko puna suma majmuna, kao eto jos jednog pametnjakovica koji dolazi u policiju igrat se detektiva...(mislim da su se navukli na seksualno roblje)...
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:07   #18
fino je ovo, neki drugačiji horror level, nekako mi je na tragu martyrs. samo ne znam jel ovo trebala biti oda crncima ili neki vid memoranduma o vječnom crnačkom osjećaju podređenosti. ili mix toga.

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:42   #19
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
fino je ovo, neki drugačiji horror level, nekako mi je na tragu martyrs. samo ne znam jel ovo trebala biti oda crncima ili neki vid memoranduma o vječnom crnačkom osjećaju podređenosti. ili mix toga.

nije film nikakva oda crncima već kritika liberalnim bijelcima
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:59   #20
u trenutku kada je sve krenulo o prebacivanju svijesti iz jednog tijela u drugo su me "izgubili", trebali su ostat samo na hipnozi.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.