Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 19:13   #1
Fantastic Beasts 2: The Crimes of Grindelwald (2018)

Danas objavljen službeni titl filma drugog nastavka, uskoro prvi teaser trailer.



IMDB

RT

OFFICIAL WEBSITE

Facebook

Quote:
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald is the second of five all new adventures in J.K. Rowling’s Wizarding World. Opening exactly one year from today, November 16, 2018, the film features an ensemble cast led by Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, with Jude Law and Johnny Depp.
Quote:
At the end of the first film, the powerful Dark wizard Gellert Grindelwald (Depp) was captured by MACUSA (Magical Congress of the United States of America), with the help of Newt Scamander (Redmayne). But, making good on his threat, Grindelwald escaped custody and has set about gathering followers, most unsuspecting of his true agenda: to raise pure-blood wizards up to rule over all non-magical beings.

In an effort to thwart Grindelwald’s plans, Albus Dumbledore (Law) enlists his former student Newt Scamander, who agrees to help, unaware of the dangers that lie ahead. Lines are drawn as love and loyalty are tested, even among the truest friends and family, in an increasingly divided wizarding world.
Quote:
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald is being directed by David Yates, from a screenplay by J.K. Rowling, and produced by David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves and Lionel Wigram.
Glumačka ekipa: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Jude Law, Johnny Depp, Zoë Kravitz...

Jude Law kao mladi Dumbledore

Everything we know about Fantastic Beasts 2 so far

Gellert Grindelwald: the story so far

Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:00   #2
Iskreno, nisam očekivao da će fokus na Grindelwalda doći tako brzo.
Naravno, nitko nije očekivao da će Newt cijeli serijal ganjati zvijeri po metropolama, ali ovo je baš brzi prijelaz na Grindelwalda. Nekako brijem da će Newtov brat biti ''mutan tip''. Jedva čekam vidjeti Judea Lawa kao Dumbledora filmu Ipak, u Lawu više vidim fanovima manjeg dragog Dumbledora (Gambon), a ne moćnog, ali luckastog Richard Harris Dumbledora.

Prema Cinestarovoj stranici, hrvatska inačica naziva bit će Čudesne zvijeri: Grindelwaldova zlodjela.

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 16.11.2017. at 23:27.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:18   #3
Tko je ovaj koji sjedi na smeđoj stolici ?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:02   #4
Mislim da ne sjedi na stolici, već je to iza njega kofer od Newta.

Inače, to je Theseus Scamander (Callum Turner) i njegova zaručnica Leta Lestrange (Zoë Kravitz). Opisan je kao ratni heroj. Auror.

Možemo vidjeti da se Credence vraća u nastavku. Također, cura pokraj njega je Maledictus. Navodno je ona Snake Girl koja se vidi na posteru za Circus Arcanus u prvom dijelu filma. Ukleta ''krvnom kletvom'' (blood curse). U prijevodu: u konačnici će se u jednom trenutku pretvoriti u zvijer. Fanovi pretpostavljaju, obzirom da na nogama ima obilježja zmije, da se zapravo radi o osobi koja će u budućnosti postati Nagini. Nagini znači ''zmija'', a termin je azijskog podrijetla (konkretno područje Indije).


Također, u filmu će se pojaviti Nicholas Flamel. Vratit će se američka ministrica magije iz prvog nastavka. Radnja će se odvijati u New Yorku, Londonu i Parizu.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 00:52   #5
Uf ovome se jako veselim.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:47   #6
Čemu takav krajnje nemaštovit naslov?


Law izgleda kul kao Dumbledore, ali ovaj zblajhani Depp ne može bit Grindelwald da ga ubiš, pa nije li taj tip trebao bit naočit ili tak neš... ovako zgleda patetično, čist mi ga je žao.
__________________
Gram primjene vrijedi više od tone maštarija.
Caron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:23   #7
I meni se ne sviđa naslov. Naime, ovo je jedan od prvih naslova u serijalu koji nas ne potiče na neko razmišljanje ''tko bi mogao biti/što bi moglo biti''.
Deathly Hallows (Darovi smrti), Half-blood Prince (Princ miješane krvi), Order of the Phoenix (Red feniksa), The Goblet of Fire (Plameni pehar)... nisu nam govorili ništa konkretno. Bili su ''mistični'' i poticali su nas na razmišljanje. Fanovi su pisali teorije.

Zlodjela Grindelwalda... prilično je očit naziv. Obzirom da oni koji su čitali Harryja Pottera, a i pogledali prvi film Čudesnih zvijeri mogu dobiti prilično jasnu sliku na što se naziv odnosi.

Ipak, s jedne strane, naziv je ''intrigantan'' i jako blokbasterski.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:08   #8
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Inače, to je Theseus Scamander (Callum Turner) i njegova zaručnica Leta Lestrange (Zoë Kravitz). Opisan je kao ratni heroj. Auror.
Znaci da je veliki brat smotao bratovu curu . I ako je u vezi s Lestrange da ce se braca naci na suprotnim stranama borbe. Ooooh, divno

Quote:
Možemo vidjeti da se Credence vraća u nastavku. Također, cura pokraj njega je Maledictus. Navodno je ona Snake Girl koja se vidi na posteru za Circus Arcanus u prvom dijelu filma. Ukleta ''krvnom kletvom'' (blood curse). U prijevodu: u konačnici će se u jednom trenutku pretvoriti u zvijer. Fanovi pretpostavljaju, obzirom da na nogama ima obilježja zmije, da se zapravo radi o osobi koja će u budućnosti postati Nagini. Nagini znači ''zmija'', a termin je azijskog podrijetla (konkretno područje Indije).
zanimljivo!! Nije mi nikada palo na pamet da je Nagini ista vise od well, zmije .





Quote:
Caron kaže: Pogledaj post
ali ovaj zblajhani Depp ne može bit Grindelwald da ga ubiš, pa nije li taj tip trebao bit naočit ili tak neš... ovako zgleda patetično, čist mi ga je žao.
Apsolutno se slazem, nadam se da ce se pokazat da sam u krivu no meni to izgleda kao totalno promasen casting. Colin Farrell mi je bio iznenadjujuce dobar i recimo njega si mogu zamisliti kao Grindelwalda. Grindelwald je trebao biti sarmantan i karizmatican .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:21   #9
Mislim da je casting Deppa pogrešan s marketinške strane. Frajer je osumnjičen za domestic violence. I dosta ekipa kritizira Rowlingicu i ekipu zbog toga.

Što se tiče fizičkog izgleda... i Voldemort je u početku bio naočitog izgleda pa je kasnije postao gabor nakon svih sranja s horkruksima i sl. Depp je privatno lijep čovjek, ali vjerojatno su ga za ulogu malo badassirali (ožiljci i sl.) zbog Grindewalldovog stila života. U HP filmovima, kao mladić je prikazan jako lijep. Ipak, tada je bio puno mlađi. Rođen je 1883., s 16 je došao u Godrikov Dol (1899). Radnja Zvijeri odvija se gotovo 30 godina poslije (1926). Znači, mi njega u Čudesnim zvijerima vidimo kao frajera u četrdesetima, mračnog maga koji hara Europom i koji je vjerojatno prošao kroz različita sranja. Sigurno je to imalo utjecaja na fizički izgled.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:26   #10
Nekih novih fotkica...
https://www.pottermore.com/news/new-...lwald-revealed









Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:08   #11
vdi dumbledorea što je elegantan, ko peaky blinder, tko bi rekao da će ostarjeti u furača pelerina i luckastih kapica
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:58   #12
i ljubitelja knitting patterns...

Jude Law je inspirativan casting, on će to pojesti. za Deppa i Redmayna nisam sigurna, oni su toliko precijenjeni glumci, nisu ni do koljena kremi britanskog glumišta koja je tako dobro nosila HP (Rickman, Oldman, Gleeson, Fiennes, Thewlis, Thompson, Staunton, Spall...). po fotkama produkcija izgleda fenomenalno, ali nema mi tu te ljudske topline koja je doslovno strujala između Harryja, prijatelja i profesora. odnos Dumbledorea i Grindelwalda mora biti emotivno središte ovog filma, jer sve ovo ostalo, iz prvog dijela, i sam lik Newta S. je zapravo bezvezno.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:41   #13
stigao prvi trailer!

__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:12   #14
Jeee ići ćemo opet u Hogwarts
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:40   #15
Meni ovo izgleda fantasticno
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:45   #16
Jude Law kao Dumbledore, fantastično
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:58   #17
ajme

dumblerdore ko sherlock holmes.

mrzim ih šta pucaju na nostalgiju s glazbenom temom.

al osim tog, ajde, pogledat ce se. iako ne znam na temelju cega pisu scenariji.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:31   #18
Super trailer! I ne samo sa strane mene kao fana; ovo je marketinški jako dobro osmišljen trailer. Potiče gledatelja da rezervira ulaznice. Odlično!
Ako je radnja smještena u Parisu, možda vidimo i Beauxbatons.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 11:44   #19
Iskreno, nisam gledao ni prvi.

Već zadnjih par Harry Potter i knjiga i filmova mi se činili samo kao mužnja franšize.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 12:01   #20
zadnje dvije knjige su najbolje (književno najkvalitetnije i dramski najjače), a zadnja tri filma su jako dobra i uvijek gledljiva, uz treći Cuaronov koji je vrh.

i ovo će biti gledljivo, iako vjerojatno lako zaboravljivo. Jude Law će očito rasturiti ulogu.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.