Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 16:10   #41
Ja znam za jedan brak ( samo jedan , Hvala Bogu ) u kojem je žena onog časa kad je saznala da je trudna rekla svom mužu da je ona od sada majka i neka ne očekuje nikakv seks jer njoj više nije do toga.

On je rekao - u redu , misleći da se radi o mučninama , hormonima Itd i poštovao njenu odluku te živio sa njom kao da taj aspekt braka više ne postoji.

Kad je rodila , isti tjedan je odselila u dječju sobu - On ju je pitao šta to znači , rekla je da doji i planira što dulje dojiti te da se želi koncentrirati samo na dijete.

Od tada su živjeli doslovno kao cimeri.

Kad je dijete navršilo 14 mjeseci , ona je predložila drugo dijete ,a on razvod.

Danas su razvedeni - a radi se mojoj sestrični kojoj ni danas , deset godina kasnije nije jasno zašto je razvedena , jer ona je napravila točno onako kako je prirodno i normalno



Mislim da je to definitivno najčudniji primjer kako hormoni utječu na ženu,koji sam ikada čula i vidjela.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:15   #42
Naravno da utječe.
Samo ovisi o osobi, kao i o načinu i težini poroda koliko dugo će promijenjeno stanje trajati.
1 mjesec minimalno, ako je vaginalni porod u pitanju, s obzirom da je to potreban period da prođu lohije i maternica se vrati na svoje mjesto.

Osobno, nakon teškog poroda nisam bila za snošaj vulgaris nakon 2 mjeseca.
Ali seks ionako ne mora biti isključivo unutra van u vaginu.

Danas ljudi stvarno drame oko svakog kurca. Doslovno.
Valjda se ljudi dogovore da žele dijete, pa se malo znaju i strpiti oko vlastitog inkomoda na određeno vrijeme, kad znaju zašto to čine.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:20   #43
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Naravno da utječe.
Samo ovisi o osobi, kao i o načinu i težini poroda koliko dugo će promijenjeno stanje trajati.
1 mjesec minimalno, ako je vaginalni porod u pitanju, s obzirom da je to potreban period da prođu lohije i maternica se vrati na svoje mjesto.

Osobno, nakon teškog poroda nisam bila za snošaj vulgaris nakon 2 mjeseca.
Ali seks ionako ne mora biti isključivo unutra van u vaginu.

Danas ljudi stvarno drame oko svakog kurca. Doslovno.
Valjda se ljudi dogovore da žele dijete, pa se malo znaju i strpiti oko vlastitog inkomoda na određeno vrijeme, kad znaju zašto to čine.
Hehe.
Mjeseci su sitnica, a nije ni godina dana tragedija, ali tesko da ce se veza vratiti u seksi formu ako se godinu dana ignorira seksualna komponenta.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 16:41   #44
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Hehe.
Mjeseci su sitnica, a nije ni godina dana tragedija, ali tesko da ce se veza vratiti u seksi formu ako se godinu dana ignorira seksualna komponenta.
Zato se oni koji se jebu svaki dan nikada ne zasite partnera.
I apsolutna je nepoznanica da se seksualni život prorijedi i zamre u vezama ili brakovima bez djece.

I već sam napisala da seks ne mora biti isključivo vaginalno penetrativne naravi, tako da ne vidim ignoriranje seksualne komponente u vremenski ograničenom periodu unutar kojeg se čovjek s minimalno mašte može poigrati i bez da nužno traumatizira jadnu vaginu.

Uostalom “čekanje” može često biti stimulativno.
Lijepo se čovjek zaželi.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:06   #45
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Razumni razlozi. Hormoni mogu varirati i ostavljati posljedice. Možda ako takvo stanje potraje nije loše i ispitati njihovu razinu. Bar bih ja. A o zajedničkoj brizi, dogovoru i razgovoru s partnerom, neću ni govoriti.
Nemamo svi ni isto gledanje na seks. Nekome bitan, nekome ne bitan. Problema nema ako partneri to gledište dijele. Problem je ako se u njemu razilaze.
Nije u redu seks ne doživljavati, a partnera zavlačiti tražeći razno razne razloge.
Je li ti se s vremenom libido vratio ili je i nakon godinu - dvije ostao nikakav ( ako je uopće toliko vremena prošlo od poroda)?
Slažem se.
Prošlo je nekih pola godine od poroda i još uvijek je libido jednako nizak. Dojim pa vjerujem da je i do toga. Trudim se da supruga ne uskraćujem po pitanju seksa tako da tu nema problema. Trudimo se oboje razumjeti jedan drugoga.
Nije sve stalo time što imam dijete. Bitno je dijete, ali bitan je i suprug.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:16   #46
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Prošlo je nekih pola godine od poroda i još uvijek je libido jednako nizak. Dojim pa vjerujem da je i do toga. Trudim se da supruga ne uskraćujem po pitanju seksa tako da tu nema problema. Trudimo se oboje razumjeti jedan drugoga.
Nije sve stalo time što imam dijete. Bitno je dijete, ali bitan je i suprug.
Ovo zvuci bas lijepo.

Edit: kolko ovo ljepse zvuci od opravdanja koja se znaju inace cuti na slicnim temama. Realno sagledati situaciju i onda rjesavati problem. Najlakse se u grcu opravdavati samom sebi, ali to na kraju ne dovede do niceg dobrog.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:24   #47
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
pricamo o seksu, a ne o tome sto trudnoca radi tijelu. picka je spremna na seks nakon dva mjeseca.

dojenje ubija zelju radi prolaktina. treba paziti na svoj brak i ne dojiti predugo.
I zato smatras da ce zena nakon 6 meseci odluciti da stane sa dojenjem, samo zato da bi imala cescu zelju za sekspm?

Nie eoporavak tako kratak, nije to bolest, pa prodje, treba se psihicki navici na novu situaciju. Ako neka zena ima ranu od carskog reza, naravno da se moze desiti da joj nije do seksa, odnosno ima zelju, ali ne i mogucnost. Zar je toliko tesko sacekati nekoliko meseci?
Ovo pisem na osnovu iskustava procitanih na netu i onoga sto sam cula.

Prekidati dojenje nakon nekoliko meseci je van zdravog razuma, ukoliko je razlog seks!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:26   #48
Quote:
Klimava kaže: Pogledaj post
A i trudnoća ubrzo nakon prethodne je opasnija od one uz veći razmak.
Zasto se ne bi koristio kondom, nego se ustrucavati od seksa zbog moguce trudnoce? Je li to toliki tabu, koristiti kondom u braku?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:29   #49
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Prije trudnoće normalan libido, u trudnoći izrazito jak libido, a poslije poroda skoro nikakav. Da, definitivno te hormonske promjene rade svoje. Može biti da je netko manje osjetljiv, netko više pa zato i libido varira. Utjecaj svakako nosi i kolika je briga oko djeteta, što si više neispavan, umorniji i osamljeniji u toj brizi oko djeteta to ti je još manje do seksa.

Slazem se!
Vidjala sam svoje drugarice, zaista neispavane, jedba gledaju jer se beba cesto budi. I onda ovde neko napsie kako mora biti seksa prvih meseci i to cestog! Ne znam bre kako tim muskarcima niej zao neispavane i preumorne zene, nego samo msile jesu li''dobili'' ili ne?!
Ima i onih kojima se ne seksa i nakon nekoliko godina, nije mi jasno zasto ne potraze pomoc? (zene)
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:32   #50
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
I zato smatras da ce zena nakon 6 meseci odluciti da stane sa dojenjem, samo zato da bi imala cescu zelju za sekspm?

Nie eoporavak tako kratak, nije to bolest, pa prodje, treba se psihicki navici na novu situaciju. Ako neka zena ima ranu od carskog reza, naravno da se moze desiti da joj nije do seksa, odnosno ima zelju, ali ne i mogucnost. Zar je toliko tesko sacekati nekoliko meseci?
Ovo pisem na osnovu iskustava procitanih na netu i onoga sto sam cula.

Prekidati dojenje nakon nekoliko meseci je van zdravog razuma, ukoliko je razlog seks!
Nisam uopce dojen pa sam super ispao.
Uz to, majci je daleko lakse ako ne doji do iznemoglosti jer je beba manje ovisna samo o njoj pa tata moze vise biti ukljucen.

Nece bebi nista biti ako je dojena samo pola godine.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:33   #51
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
I apsolutna je nepoznanica da se seksualni život prorijedi i zamre u vezama ili brakovima bez djece.
.
Ovakvih primera veza bas ima dosta, odnosno, seks je jednom u nekoliko meseci Za brakove ne znam.

Primer sa zenom koja je prestala biti ljubavnica-ne lici mi da je samo do hormona, vec i do odgoja.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:34   #52
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Slazem se!
Vidjala sam svoje drugarice, zaista neispavane, jedba gledaju jer se beba cesto budi. I onda ovde neko napsie kako mora biti seksa prvih meseci i to cestog! Ne znam bre kako tim muskarcima niej zao neispavane i preumorne zene, nego samo msile jesu li''dobili'' ili ne?!
Ima i onih kojima se ne seksa i nakon nekoliko godina, nije mi jasno zasto ne potraze pomoc? (zene)
Tko je rekao da treba biti puno seksa prvih mjeseci?

Ovaj zud je carstvo izmisljanja onog sto nije napisano i onda uzimanje toga izmisljenog kao da je nekakav argument.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:35   #53
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ovakvih primera veza bas ima dosta, odnosno, seks je jednom u nekoliko meseci Za brakove ne znam.

Primer sa zenom koja je prestala biti ljubavnica-ne lici mi da je samo do hormona, vec i do odgoja.
Skroz je ok i da nema seksa ako tako svima odgovara.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:38   #54
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisam uopce dojen pa sam super ispao.
Uz to, majci je daleko lakse ako ne doji do iznemoglosti jer je beba manje ovisna samo o njoj pa tata moze vise biti ukljucen.

Nece bebi nista biti ako je dojena samo pola godine.
To kako si ti ispao, mi ne znamo.
Da dojenje nije potrebno, ne bi ni postojalo!
Nisam u fazonu da mora da se doji, ako to majci smeta iz bilo kojeg razloga, ali zarad seksa nema potrebe prekidati, ako muz ne moze malo da se strpi, niej ni trebao da pravi dete.
Dojenje do npr. osmog meseca nije dojenje do iznemoglosti, niti je majka luda da uskrati detetu sve sto dobija njenim mlekom za rast, kao i za prevenciju nekih bolesti, zarad oca kojem se jako seksa!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 17:46   #55
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
To kako si ti ispao, mi ne znamo.
Da dojenje nije potrebno, ne bi ni postojalo!
Nisam u fazonu da mora da se doji, ako to majci smeta iz bilo kojeg razloga, ali zarad seksa nema potrebe prekidati, ako muz ne moze malo da se strpi, niej ni trebao da pravi dete.
Dojenje do npr. osmog meseca nije dojenje do iznemoglosti, niti je majka luda da uskrati detetu sve sto dobija njenim mlekom za rast, kao i za prevenciju nekih bolesti, zarad oca kojem se jako seksa!
Ispao sam dobro jer nisam ni bolestan, a ni falican. Mozda imam ukupno tjedan dana godisnjeg u 11 godina kolko radim.

Moj sin je isto pio majcino mlijeko samo 3 mjeseca. Nis mu ne fali.

Moj brat je jedini dojen i on je bio najbolezljiviji od nas.
Imam jos sestru.

Mama ce napraviti vecu uslugu djetetu ako ga prestane dojiti kad krene dohrana, od toga da ga doji i dalje pa da se ona i muz raspadnu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:29   #56
Neke žene su valjda dobile smisao života u djetetu. Moguće je i to. Iako, ako su trudnoću skupa jednako proživljavale sa suprugom, imale njegovu podršku i nakon poroda ne vidim razloga zašto bi se izgubila bliskost i želja. Bojim se da uzrok te udaljenosti i manjka seksa leži u dubljim problemima. Znam po sebi, nakon poroda si baš u jednom lošem emotivnom stanju. Hormoni luduju, razdražljiv si, pretjerano emotivan, više ti se plače nego smije, dijete traži svoje, nema spavanja, živčan si sam na sebe. Ako si još i prepušten sam sebi, suprug radi, lako se gubi na bliskosti. Zato bi trebali prvo sazrijeti kao osobe i kao par, a onda tek imati dijete.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:32   #57
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post

Mama ce napraviti vecu uslugu djetetu ako ga prestane dojiti kad krene dohrana, od toga da ga doji i dalje pa da se ona i muz raspadnu.
Ti to protiv dojenja?!

Ajme, da te forumašice sa RiD - a čuju...
A tek Rode...


U zadnje vrijeme nije rijetkost vidjeti ženu koja doji par godina. Nisi u toku.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:36   #58
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Ti to protiv dojenja?!

Ajme, da te forumašice sa RiD - a čuju...
A tek Rode...


U zadnje vrijeme nije rijetkost vidjeti ženu koja doji par godina. Nisi u toku.
nisam uopce protiv dojenja vec za.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:42   #59
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
nisam uopce protiv dojenja vec za.
Da, ali ne doji se onoliko dugo koliko odgovara ocu, nego onoliko koliko treba djetetu.
Kužiš?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:47   #60
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Da, ali ne doji se onoliko dugo koliko odgovara ocu, nego onoliko koliko treba djetetu.
Kužiš?
Kolko treba djetetu?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.