Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 21:54   #1
Koji ruter kupiti?

Pozdrav!
Molila bih pomoć.
Imam internet preko vipa i njihov Huawei router HG658 V2.
Bio je relativno dobar, dok sam imala malo uređaja u kući koji su na netu.
Ali sada imam 17 uređaja koji se preko njega bežično spajaju na net i kućnu mrežu, i ponekad imam problema, vjerovatno je preopterečen. Loša stvar je slabi domet wifija.
Pa sam mislila kupiti bolji ruter.
Molim neki dobar prijedlog za ne preskupi uređaj. Do 1000 kn bi bilo osuper, ako može.
( malo sam istraživala i naišala na ovaj
https://www.gearbest.com/wireless-ro...pp_633685.html
imam neki popust kod nji i izašao bi me oko 100 dolara s popustom.
dali je dobar i bili radio na vipu?
Hvala
anita1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:14   #2
Taj sa linka nemože raditi umjesto Vipova rutera jer nema xDSL modem ...to je samo wifi ruter pa se koristi kao dodatni ( extender).
-Svi wifi uređaji su na tržištu EU ograničeni na 20dBm izračene snage ....pa i oni najskuplji jednako kao i jeftiniji.
-Imaš pogrešan pristup problemu...nije problem samo sa brojem korisnika na ruteru već što jedan drugom smetaju pogotovo oni koji su bliži ruteru pa od njih ruter ne čuje dobro one udaljenije.
-Ukoliko ima dovoljan broj tih uređaja u kući koji podržavaju 5GHz WiFi tada je izbor dual-band isplativ jer oni neće smetati onima koji koriste 2,4GHz (normalno te uređaje ograničiti da koriste 5GHz). Iako ima na 5GHz mod "ac" sa velikim brzinama bolje je ograničiti ga na "n" mod radi dometa.
-Domet uređaja na 5GHz je u stambenim prostorijama manji na 5GHz uslijed prepreka.
-Dodatni ruter spoji u drugoj prostoriji na Vipov ruter lan-kablom ....a ne preko wifi jer je to daleko lošije.
-Na dodatnom ruteru može ostati SSID i pasword kao na wifi od Vipa ali mora biti drugi kanal ( bar 3 kanala razlike).
-Dobro je najprije sve što može da se prebaci na LAN kabal jer on nema nikakvih problema sa smetnjama.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 21:47   #3
Ako povezujem na vipov, jel može bilo koji ruter?
anita1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 02:01   #4
Quote:
anita1234 kaže: Pogledaj post
Ako povezujem na vipov, jel može bilo koji ruter?
Može, tražiš od korisničke službe Vipa da njihov modem prebaci u bridge mode (u tom slučaju njihov modem je "most" koji prosljeđuje vezu na tvoj router) i svoj konfiguriraš po želji. Preporuka je naći neki dual band (2.4/5 GHz)

edit: taj sa linka nazivno bio bi više nego dobar ali gledam recenzije i bugovit je link

prijedlozi: 1 i 2
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:26   #5
Hvala.
anita1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.