Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2008., 18:07   #141
ma zam ja da ima
kupuju moji kod jedne rezance,ponekad "ispod" pulta koju kokicu i puricu njih je jednostavno prepoznati jer dolaze samo sa sezonskim voćem i povrćem i to u manjim količinama
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 16:38   #142
Prvošlo cca.2godina od kada sam dala otkaz nakon 1,5 god. rada u Super Konzumu. Nikada ali nikada nisam požalila na tom otkazu. Najgori period života. Koliko Ste Vi svi razočarani i ljuti na radnike i sve popratno toliko su isti ti radnici ljuti na sebe zbog "prisilnog" rada u Konzumu. Ja nemam niti jedno pozitivno sjećanje osim ljudi s kojima sam radila. Od plaće, do zahvalnosti, radnih vikenda, praznika, skračenih godišnjih za koji moliš kao da moliš lotto dobitak pa do ponižavanja pred kupcima i pred bogom danim članovima obitelji Todorić. Sve u svemu žalim sve koji rade u bilo kojem obliku Konzuma i želim im da što prije nađu bolji posao. Ja sam trenutno doma i tražim posao al rađe se osjećam nevrijedno doma nego kao radnik Konzuma
stararadnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:15   #143
fascinantno
i čovjek se registrira (primjetit nick ) samo da bi to podjelio s nama

inače 70% kupaca ide u konzum,bilo jučer rezultati anketa (anketa je inače bila o prepoznatljivosti marki/tvrtki)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 16:43   #144
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
fascinantno
i čovjek se registrira (primjetit nick ) samo da bi to podjelio s nama

inače 70% kupaca ide u konzum,bilo jučer rezultati anketa (anketa je inače bila o prepoznatljivosti marki/tvrtki)
hehe, i trenutno je doma, "traži" posao i sufra po forumima
outlow99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 19:15   #145
70 %njih ide tamo,ne zato jer prepoznaju marku,nego jer su im najbliži zato što je država omogućila robovlasniku Todoriću da pokupuje najbolje lokacije u državi.
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 19:33   #146
ovo mi nikad nije bilo jasno pa bi molio da se pojasni
kako je točno država omogućila prodaju većinom privatnih prostor?
da li osobu kojoj se ne svjesno otići dalje da uštedi novce treba žaliti?

koje su to točno najbolje lokacije?

inače robovlasništvo ti je nešto drugo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:09   #147
Danas je Konzum izgubio još jednog vjernog kupca, mene. Već dulje vrijeme slušam kako me kradu i da rađe kupujem u nekim drugim supermarketima a ja odano tvrdim ma nije.Ali kad se uvjeriš na svojoj koži eeeee.....
Kupim ja mljeveno meso na akciji, žuta naljepnica 20,96 i kupim jos samo cigarete 16,00 kn i na blagajnu. Kad teta kaže 42,36! what a fuck? ljudi su pametni zakeljili primamljivu olfo zutu naljpnicu sa nizom cijenom a na blagajni naplacuju regularnu. Zamislite si koliko sam puta kupila stavri za 500 - 600 kn i uopce nisam gledala koja je cijene na polici a koja na računu. E nećeš više idem kupovati kod Janeza i Švaba uz mjere predostrožnosti.... ko bakica bum studirala račune
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:20   #148
dosta dugo ne kupujem u konzumu...obično odem u Getro ili Interspar....al sam ostala bez omekšivača pa otišla do konzuma jer mi je najbliži....kad ono kradu bezobraznici jedni...Lenor 1 L u konzumu dođe 24 kn, a 2 L 34 kn ....Lenor 2 L u Intersparu dobijem za 24 kn...pa sam odustala od jučerašnjeg pranja i otišla danas do Interspara....a da ne kažem kako taj konzum stalno napuhava cijene, a dobro im ide samo zato jer kućanice i umirovljenici ne idu u shopping centre i jer su se navikli na konzum...ovdje u zg nitko ne kaže "idem u market, trgovinu i sl." već idem u konzum", čega je todorić jako dobro svjestan i to jako dobro iskorištava...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 22:48   #149
Quote:
ivana_5 kaže: Pogledaj post
Kupim ja mljeveno meso na akciji, žuta naljepnica 20,96 i kupim jos samo cigarete 16,00 kn i na blagajnu. Kad teta kaže 42,36! what a fuck? ljudi su pametni zakeljili primamljivu olfo zutu naljpnicu sa nizom cijenom a na blagajni naplacuju regularnu. Zamislite si koliko sam puta kupila stavri za 500 - 600 kn i uopce nisam gledala koja je cijene na polici a koja na računu. E nećeš više idem kupovati kod Janeza i Švaba uz mjere predostrožnosti.... ko bakica bum studirala račune
Dužni su ti naplatiti cijenu istaknutu na proizvodu, krše propise, ja sam vraćao stvari kad bi mi htjeli prodati tu foru, ko ih j...
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 01:00   #150
Quote:
ivana_5 kaže: Pogledaj post
E nećeš više idem kupovati kod Janeza i Švaba uz mjere predostrožnosti.... ko bakica bum studirala račune
ja uvijek chekiram račun nakon što stavim stvari u vrećice...i odmah reklamiram...zadnji put sam u intersparu kupila vileda spužvu za napu --> pored nje piše akcija za 16 kn, na računu mi naplatili 36 kn , reklama ih odmah stigla pa su mi vratili 20 kn...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:47   #151
Moju staru su neki dan skoro za 50kn prevarili. Isto neka fora sa cijenama.

A ja se cudim stalno kako tako puno love potrosi na kupnju osnovnih namirnica
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:20   #152
bježi iz konzuma glavom bez obzira
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:32   #153
A kakvu bofl robu prodaju neću ni komentirat. Išli smo prije 2 tjedna u Daruvar i usput stali u novom super Konzumu u Garešnici. Tamo je mama kupila neki močo za pranje poda i kantu s onim nastavkom za cijeđenje vode. Bolje da je dala 10 ili 20 kuna više pa kupila pošteno nego ovo (a i to je sve skupa koštalo oko 60kn). Močo se uopće ne da iscijediti i koliko god da stisneš uvijek je pun vode, a kanta se sva uvija i samo gledam kad će puknuti Mislim gore smeće u životu nisam vidio. A kako znati kakvo je dok ne probaš. Pa nije mogla u dućanu prati pod da vidi jel dobro?
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:33   #154
konzum izbjegavam u sirokom luku, isto kao i vecinu proizvoda agrokor grupe. puno para, malo muzike.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 00:47   #155
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
konzum izbjegavam u sirokom luku, isto kao i vecinu proizvoda agrokor grupe. puno para, malo muzike.
Ekipo Konzum ide na prodaju uskoro, Vlasnik (a znate o kome pricam) ima rak , jedan srpski biznismen je u igri da ga uzme, a onda ni bog nezna sta ce bit sa tim ljudima sto rade u njemu. Naravno Agrokor nije na prodaju i to ostaje obitelji.
__________________
Balkanbux - forum
Balkanbux is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 01:27   #156
Konzum je po meni najgora trgovina... istina ima veliku ponudu, ali vec par puta hocu kupit ondje meso, no sta se desi... uzmem meso, i iz zajebancije skinem etiketu i gle cuda, ispod jos jedna etiketa gdje pise da je rok trajanja mesa isteklo prije 2 dana... a na novoj etiketi meso moze jos 3 dana stojat... uzas...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:25   #157
KONZUMirate li i vi "hrvatsko" mlijeko iz uvoza?

Jedan od najvećih pobornika akcije "Kupujmo hrvatsko" je Konzum Ivice Todorića, koji velikom marketinškom kampanjom poziva kupce da "KONZUMiraju hrvatsko".
Iako Konzum izrijekom ne tvrdi da su proizvodi koje prodaje iz Hrvatske, promoviranje hrvatskih proizvoda uz istodobno difamiranje konkurencije (koja valjda prodaje samo uvezene proizvode) sugerira da je Konzum mjesto gdje se mogu kupiti hrvatski proizvodi.

Tako i reklama za K plus mlijeko, koje za potrebe Konzumove robne marke puni karlovački KIM, s velikom hrvatskom trobojnicom i logom kampanje "KONZUMirajmo hrvatsko" sugerira da je u pitanju izvorni hrvatski proizvod, no podaci o uvozu mlijeka u Hrvatsku bacaju na to drugo svjetlo.

Naime, prema podacima za siječanj ove godine, Konzum je uvezao 380.004 litre mlijeka u vrijednosti 1.617.871 kunu. Ispada tako da hrvatski potrošači "konzumirajući hrvatsko" mlijeko zapravo piju mlijeko iz uvoza.

Konzum je tim rezultatom treći najveći uvoznik mlijeka u Hrvatskoj iza tvrtke Betoven, koja je najveći hrvatski uvoznik mlijeka zbog uvoza proizvoda tvrtke Mlijekoprodukt iz Bosanske Dubice u BiH, te Lidla. Te tri tvrtke u Hrvatsku su u siječnju uvezle 92,82 posto svog mlijeka.

Komentar ove priče pokušali smo dobiti u Konzumu, ali njegova glasnogovornica Anja Linić nije odgovarala na naše pozive.

http://business.hr/Default2.aspx?ref...9-d9cf7a035f77
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:36   #158
Samo da dodam ulja na vatru - Todorić dobiva najviše poljoprivrednih poticaja u cro - a prodaje bofl robu uvezenu tkoznaotkud...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:54   #159
Kupujmo hrvatsko u konzumu

Proizvod .................................................. ............................................. Zemlja porijekla
signum is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:33   #160
Pitanje je da li su i ovi KIM-ovi proizvodi doista hrvatski jer se sve više piše po netu kako za njih Konzum uvozi mlijeko, za koje je dobio poticaj.

Obzirom Todorić tako radi od početka, a novinari su tek sad "otkrili" toplu vodu, pitam se zakaj mu netko sapuna dasku? Kaj se je mislil politički angažirati u npr. precjedničkoj kampanji, pa ga političari kojima smeta idu defamirati.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.