Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 08:09   #9921
Kako se kreću cijene taxi-a u Parizu? Hotel nam je udaljen 32 km od aerodroma,a 4-ero nas pa razmišljam o taxi-u...
__________________
Ne prodajem ništa, samo kupujem ;)
groficamaja is offline  
Old 30.09.2013., 10:08   #9922
Quote:
groficamaja kaže: Pogledaj post
Kako se kreću cijene taxi-a u Parizu? Hotel nam je udaljen 32 km od aerodroma,a 4-ero nas pa razmišljam o taxi-u...
Naišla na nekakav kalkulator i ispada mi 43 eura od točke A do točke B,
a metro mi ispada 8,90 eura po osobi za istu relaciju...
__________________
Ne prodajem ništa, samo kupujem ;)
groficamaja is offline  
Old 30.09.2013., 12:04   #9923
pozzz... molim iskusne parižane. mišljenje o ovom app? hitno je,putujem za 5 dana. ovo bi trebao biti 2.arr.. hvala. http://www.tripadvisor.com/VacationR...rance.html#map
16ice06 is offline  
Old 30.09.2013., 16:17   #9924
Ja ne bih tu osobno, ali nije lose. Moze biti i gore. To nije van prstena, ali je od tih centralnih dijelova najlosiji.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 30.09.2013., 16:36   #9925
hvala ti... a ovaj hotel,jest da je u 19.arr.. http://www.booking.com/hotel/fr/de-p...-11;interval=4
16ice06 is offline  
Old 30.09.2013., 19:07   #9926
Ne vidim koji hotel. Ne radi link.

Boljle ti je drugi nego devetnaesti.

A deseti bolje nego drugi, ako mene pitas.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 30.09.2013., 20:38   #9927
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Pozdrav BuBuBubiiiii. Sorry na kasnom odgovoru, malo sam bio odsutan. Ja sam bookirao preko RyanHotels oni imaju sada akciju pa dobiješ još i 10€ vaučer za neko sljedeće putovanje. Uglavnom cijena mi je bila jednaka kao direktno preko hotela, 35€ soba/noć. Pa bookiraj dirktno preko stranica hotela, ako tako već dobiješ bolju cijenu, zašto ne. Kada točno putuješ?
Karte su kupljene za 21/10 - 26/10 CA

Mislim da ipak nećemo bookirati direktno preko stranice (znam da je jeftinije) ali postoje male šanse da ne odemo, tako da ne želim riskirati da mi skinu cijeli iznos s kartice
Preko bookinga mogu otkazati u zadnji čas bez ikakve naknade

Hvala!
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Old 01.10.2013., 00:01   #9928
Pozdrav! Do sada pročitah prvih stotinjak stranica, naravno nastavljam i dalje, ali u međuvremenu Vas molim mišljenje za slijedeće apartmane:

https://www.airbnb.com/rooms/725558

https://www.airbnb.com/rooms/793447

https://www.airbnb.com/rooms/148392

Vodim ženu i stariju kćer (6 godina) u ožujku 2014. u Pariz , karte kupljene prije 9 dana za vrijeme trajanja akcije u CA - 139 €/osobi.
Prošle godine sam bio u Parizu, ali samo 1 dan tako da nisam skoro ništa vidio . Odsjeo sam u Hotelu Volney Opera, ali tamo nema trokrevetnih soba, a i svakako nam je isplativije iznajmiti stan nego ići u bilo kakav hotel 3*. Klinku prvi put vodimo na ovakav tip putovanja, pa mislim da nam je pametnije naći smještaj u blizini znamenitosti i što manje se izmotavat po metrou jer ako joj se slučajno ne svidi podzemna da ne bi bilo...
Cilj mi je rezervirati smještaj što prije kako bi mogao u miru pročitati preostalih 400-njak stranica i napraviti plan za tih 5 dana. Do sada nisam koristio airbnb jer sam svuda putovao poslovno i imao plaćen hotelski smještaj, pa usput i molim za savjet da li je potrebno uz apartman rezervirati i neki hotel koji ima free cancelation za slučaj da mi najmodavac otkaže rezervaciju apartmana?

Unaprijed hvala na savjetima.
rval is offline  
Old 01.10.2013., 01:12   #9929
problem je taj što na povratku imamo let u 9 ujutro, tako da oko 6 trebamo bit na porte maillotu.. a na dan dolaska stižemo navečer.. ludilo kombinacija. prelistala sam skoro sve stranice, većina preporučenih app je zauzeta u mom terminu.
16ice06 is offline  
Old 01.10.2013., 02:49   #9930
Quote:
16ice06 kaže: Pogledaj post
problem je taj što na povratku imamo let u 9 ujutro, tako da oko 6 trebamo bit na porte maillotu.. a na dan dolaska stižemo navečer.. ludilo kombinacija. prelistala sam skoro sve stranice, većina preporučenih app je zauzeta u mom terminu.
Nebitna je preporuka - trazi po portalima, dosad nisam cula lose direktno iskustvo ev. otkaz stana prije dolaska bez fin. reperkusije.

S obzirom na organizaciju prometa - nema straha.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 01.10.2013., 02:52   #9931
@ rval

Meni se jos otkaz nije dogodio ali to se moze dogoditi limitirano vrijeme prije. Zato pazljivo citaj kritike te da li je istih bilo.
Sad sam na mobu pa ako nitko ne odgovori prije budem sutra sa konkretnog kompa.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 01.10.2013., 02:55   #9932
Quote:
groficamaja kaže: Pogledaj post
Naišla na nekakav kalkulator i ispada mi 43 eura od točke A do točke B,
a metro mi ispada 8,90 eura po osobi za istu relaciju...
Vrti se neka okvirna cijena od 50€ CDG-centar no nisi navela gdje je hotel. Pitaj na licu mjesta taxi a RER je sad skuplji ako na nj mislis.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 01.10.2013., 09:02   #9933
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Vrti se neka okvirna cijena od 50€ CDG-centar no nisi navela gdje je hotel. Pitaj na licu mjesta taxi a RER je sad skuplji ako na nj mislis.
Mislim na RER krivo sam se izrazila, hotel je u :20 Rue d'Oradour-sur-Glâne
Paris.
Razgovarala jučer s divnom tetom u Air France-u koja mi je objasnila sve vezano za gradski prijevoz, nadam se ću se snaći. Idemo obiteljski s 2 djece (14 i 12 g). Planirala sam RER-om plavim dio, pa se prebaciti negdje na metro. U blizini hotel mi je neki zeleni metro...? Imaš bolji prijedlog?
__________________
Ne prodajem ništa, samo kupujem ;)
groficamaja is offline  
Old 01.10.2013., 14:10   #9934
Ako nekoga zanima informacija, par stranica prije sam pisala o tome da nije bilo karata na netu za Eiffelov toranj, ali kako bih svakodnevno bacila oko na to da li se šta promijenilo...evo danas našla dvije karte za iduću srijedu u 16.00, a svaki put prije toga nije bilo nijednog slobodnog termina sve do 20.10.
Stoga ako s netko nađe u sličnoj situaciji, iz osobnog iskustva savjetujem da i dalje gledate jer se očito ipak oslobodi neko mjesto za online kupnju.
Bolje vrijeme iskoristiti za nešto drugo nego čekajući u redu za ulaznicu.
tonc is offline  
Old 01.10.2013., 14:33   #9935
jeftini letovi :)

"Jeftino putovati" je objavio cijene jeftinih Ryanairovih letova u 10.mjesecu. Nikad jeftinije za Pariz. Navali narode
http://jeftinoputovati.com/ryanair-r...a-iz-hrvatske/
FRAFO is offline  
Old 01.10.2013., 17:13   #9936
Quote:
groficamaja kaže: Pogledaj post
Mislim na RER krivo sam se izrazila, hotel je u :20 Rue d'Oradour-sur-Glâne
Paris.
Razgovarala jučer s divnom tetom u Air France-u koja mi je objasnila sve vezano za gradski prijevoz, nadam se ću se snaći. Idemo obiteljski s 2 djece (14 i 12 g). Planirala sam RER-om plavim dio, pa se prebaciti negdje na metro. U blizini hotel mi je neki zeleni metro...? Imaš bolji prijedlog?
Imas previse linija da bi ih tako zapamtila - pamti brojeve.
Tako svi mi putujemo - sa RER-om+kombinacija metro. Iako je taxi elegantno rjesenhe ja volim od pocetka uciti igru snalazenja.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 01.10.2013., 20:35   #9937
Putovnica nam uopće ne treba?
Anita2507 is offline  
Old 01.10.2013., 20:49   #9938
Ne treba.
nukac is offline  
Old 02.10.2013., 11:04   #9939
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Tako svi mi putujemo - sa RER-om+kombinacija metro. Iako je taxi elegantno rjesenhe ja volim od pocetka uciti igru snalazenja.
Ovisno o dobu dana, taxi bi mogao biti i bitno sporije rješenje - ako se uđe u prometnu "špicu".
nvnk is offline  
Old 02.10.2013., 11:47   #9940
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ovisno o dobu dana, taxi bi mogao biti i bitno sporije rješenje - ako se uđe u prometnu "špicu".
da, toga se i bojim, mislim da ćemo koristiti javni prijevoz.
RER B do Cite Universitaire pa T3 do Porte de Versailles, kaj kažete? Imate bolju soluciju?
__________________
Ne prodajem ništa, samo kupujem ;)
groficamaja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.