Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 22:33   #61
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
Ja ne mislim ovako, bezveze je sto pomalo ironicno si napisala ovaj post, daleko smo mi od savrsenog, ali mislim vecina mama sa dvoje dijece i vise su opustenije i jednostavnije barataju svakodnevnim problemcicima. Sve mi sa vise dijece od jednog smo isto bile "mlade, nove, prvi put mame" i znamo kako to izgleda. Ja osobno znam da sam kolica prvorodjenoj narucila kolica iz inozemstva, ciko mi jedan na pijaci rece "gospodjo samo im volan fali", a ja sva ponosna, ali nisam mijesecima mozgala i mislila, koja kolica, kakva, boja, kotaci......vec vidila, narucila i kupila
Evo trudim se pratiti topic i uopće ne razumijem o čemu se tu raspravlja? To što netko razmišlja o felgama kotača na kolicima? Ili o uzorku slinga? To što su ljudi neodlučni? Traže savjet i iskustvo drugoga ( dobronamjernog) forumaša? Trapava, nije svijet krojen po tebi. Koliko ljudi toliko čudi. Ne znam da li postoji topic koliko muškarci kompliciraju oko kupnje auta i zašto to čine? Ovdje, ako se i komplicira, komplicira se oko živog bića za početak. Zar ćemo se i na forumu podijeliti u grupe 'mi s više djece' i ' mame s jednim djetetom'?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:34   #62
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
da li netko uistinu pita i komplicira previše? nekom bi raspava o dojenju bila suvišna. helouuuuu, pa dojenje je najprirodnija stvar na svijetu. jest, kad znaš kako ide.
ili vječna tematika sa dohranom. kad bi slijepo slušali svekrve ili nekakve babe, mnoge bebice bi bile na petit keksima ili na prežganoj juhi (o tome je netko nedavno pisao ako se ne varam). solili bi sve od reda da djeca ne jedu splačine.
alI eto, tu smo da se malo educiramo, da razmjenimo mišljenja i sa drugima, da čujemo PRO/KONTRA u vezi nekih 'problemčića'.
za nekog bi i to bilo kompliciranje. dakle i kompliciranje je relativna stvar.

sve je rečeno s ovim postom
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:23   #63
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Evo trudim se pratiti topic i uopće ne razumijem o čemu se tu raspravlja? To što netko razmišlja o felgama kotača na kolicima? Ili o uzorku slinga? To što su ljudi neodlučni? Traže savjet i iskustvo drugoga ( dobronamjernog) forumaša? Trapava, nije svijet krojen po tebi. Koliko ljudi toliko čudi. Ne znam da li postoji topic koliko muškarci kompliciraju oko kupnje auta i zašto to čine? Ovdje, ako se i komplicira, komplicira se oko živog bića za početak. Zar ćemo se i na forumu podijeliti u grupe 'mi s više djece' i ' mame s jednim djetetom'?
Svijet da je krojen po meni izgledao bi mnogo drugaciji, znaci slazem se nije krojen po meni, niti sam to rekla! Ovdje nema rijeci o podjelama, tema nije otvorena kako bi se grupirale mame sa jednim, mame sa dvoje ili vise dijece, tema je napravljena cisto da cujem misljenja cura/zena zasto je tesko ili nije, kupit ta je### kolica , jabuke, kupus, kruh. Nisam ni jednoj curi rekla kako je manje majka ili losija majka zato sto ima jedno dijete ili obrnuto!Svatko se bori na svoj nacin, vjerujem na najbolji.Kako svi na ovom forumu imaju pravo misljenja, zasto ja ne bih mogla reci ono sto mislim?
To za aute ne znam, imam muza, ali eto prepusten mi je izbor sto sam i ucinila, za 3 veceri smislila, vidila i kupila, ni kupnja auta nije tako komplicirana ako znas sto hoces i imas mogucnosti za to sto zelis
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:58   #64
Sad mi je jasnije. Hvala na objašnjenju.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:08   #65
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
To za aute ne znam, imam muza, ali eto prepusten mi je izbor sto sam i ucinila, za 3 veceri smislila, vidila i kupila, ni kupnja auta nije tako komplicirana ako znas sto hoces i imas mogucnosti za to sto zelis

ali ne funkcioniraju svi kao ti, zar je to tako teško shvatiti?
ja sam kolica kupila tako da sam kupila ista kao šogi. došla u dućan, pokazali mi dvije boje koje imaju, uzela onu koja mi se u tom trenu svidjela.
to ne znači da netko drugi neće posebno iz kataloga naručivati boju za koju se zapikirao i tjednima ili mjesecima prije čak se raspitivati o performansama kolica na forumu.
imam frenda koji valjda ništa nije u životu kupio a da prije nije pročitao recenzije na netu i usporedio cijene i pronašao neki best buy. ja pak dođem u dućan i kupim.
elem, različiti smo.
jel to tako teško shvatiti?

tebi je bilo lakše što si svoje iskustvo iz hitne napisala na forumu, nekom ne bi uopće bilo do toga. i, što sad, da se taj čudi zašto ti otvaraš temu i kompliciraš oko odlaska na hitnu, za koje svi znamo kakve su i koliko hitne?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 01:01   #66
Lali moje iskustvo sa odlaskom u hitnu je bilo jako ruzno, ispuhala sam se na tipkovnici, koliko se sijecam to sam i u postu rekla.
Diskutirat o zdravlju dijeteta i kolicima, nije isto.
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 08:49   #67
btw. pod šta spadaju modne tričarije - baby gym,viper,MT,MS bodići - pa mislim da to manje više sva djeca ovdje imaju - po toj je logici većina je onda tašta jer kupuje svakojake gluposti za djecu
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:25   #68
Ovdje čini mi se kreće podjela na mame koje imaju i koje nemaju love...one koje nemaju nemogu fantazirati, ove druge mogu..istina je da bi svako ko ima sredstva kupio i bolja kolica i bolju odjeću i štapni mikser sa 10 brzina...ja sam u situaciji da sam probala obje krajnosti. Pri rođenju prvo dvoje djece nisam imala za papar...sve kupljeno iz oglasnika, robica donirana od rodbine, ali djeci ništa što propisuje zakon i zdrav razum nije nedostajalo. Stvari su se kasnije promijenile..mogla sam si priuštiti preseravanja svih vrsta, ali nekako ti prvi skromni dani su ostavili prevelik utjecaj na mene. Ima nelagodu kod kupovanja skupih igračaka ne zato što sam škrta nego me strah kako će ispunjavanje svake želje utjecati na moju djecu..mislim da sam postigla neku sretnu sredinu...nisu razmaženi i cijene stvari koje imaju..ne samo igračke nego i obleku, svoje sobe, skijanja i ljetovanja..objašnjavam im da to ne uzimaju zdravo za gotovo. Sad je na putu treća beba i prilika da kupujem sve novo što sam prije samo mogla gledati po izlozima, ali koliko vidim i pratim svoje reakcije neće biti bjesomučnih kupovina svega proizvedenog za bebu. Primjer...ne želim klasični dječji krevetić, kolijevke i nosiljke...odlučila sam kupiti krevetić na sklapanje i kad ga dijete preraste odlazi na normalan krevet...nadalje trebaju mi kolica koja imaju auto-sjedalicu, gajba za igranje i to je to što se aparature tiče. Naravno da postoji još desetak stvari koje bi mogal kupiti, ali nemam želju. Što se odjeće tiče skroz tamo do osnovne škole kupovala sam samo jeftino i pamučno..moj pojam preserancije su male najkice na djetetu koje ne hoda...ali ako roditelja to raduje što da mu ja radim.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:35   #69
evo ja se ne slazem sa tobom pises o "beskorisnim" temama i raspravama a po meni je ovo upravo beskorisna tema i rasprava. uvik postoje mame koje ce trazit rade pomoc od mama na forumu nego od suside od 60 godina, ili prijateljice koja nema dite. na vecini tema mozes saznat neku korisnu informaciju, a ovde nism nista saznala...
p.s. super mi je kako skoro svaka rasprava nakon 2 strance preraste u nesto totalno deseto. jel se ovde prica o parama ili?
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:43   #70
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Evo trudim se pratiti topic i uopće ne razumijem o čemu se tu raspravlja? To što netko razmišlja o felgama kotača na kolicima? Ili o uzorku slinga? To što su ljudi neodlučni? Traže savjet i iskustvo drugoga ( dobronamjernog) forumaša? Koliko ljudi toliko čudi. Ne znam da li postoji topic koliko muškarci kompliciraju oko kupnje auta i zašto to čine? Ovdje, ako se i komplicira, komplicira se oko živog bića za početak. Zar ćemo se i na forumu podijeliti u grupe 'mi s više djece' i ' mame s jednim djetetom'?

djelimo isto misljenje!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:48   #71
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
evo ja se ne slazem sa tobom pises o "beskorisnim" temama i raspravama a po meni je ovo upravo beskorisna tema i rasprava. uvik postoje mame koje ce trazit rade pomoc od mama na forumu nego od suside od 60 godina, ili prijateljice koja nema dite. na vecini tema mozes saznat neku korisnu informaciju, a ovde nism nista saznala...
p.s. super mi je kako skoro svaka rasprava nakon 2 strance preraste u nesto totalno deseto. jel se ovde prica o parama ili?
Jedno i drugo je dobro,jer vjeruj mi, ne tražiš ni ovdje ni od susjede,pedagoške savjete,ali ona od 6o g čije je petero djece preboljelo recimo kozice(to samo kao banalan primjer)odmah će ti kao iz puške:ma to su kozice!A ako osobno nisi vidjela ili preboljela kozice,to će ti odmah skinuti strah s vrata...
Podcjenjivanje bilo čijeg iskustva,osobito onog koje se stiće godinama života,je velika pogreška.A dobro si uočila da mlade dame(čitaj mame)podcjenjuju sve što dolazi od starijih generacija!
A glupih ideja i savjeta ima jednako među mlađim vršnjacima kao i onim više životne dobi.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:56   #72
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
evo ja se ne slazem sa tobom pises o "beskorisnim" temama i raspravama a po meni je ovo upravo beskorisna tema i rasprava. uvik postoje mame koje ce trazit rade pomoc od mama na forumu nego od suside od 60 godina, ili prijateljice koja nema dite. na vecini tema mozes saznat neku korisnu informaciju, a ovde nism nista saznala...
p.s. super mi je kako skoro svaka rasprava nakon 2 strance preraste u nesto totalno deseto. jel se ovde prica o parama ili?


e baš to spada u ovu temu o kompliciranim mamicama!

Imati ili ne imati;pitanje je većine mama!

Treba li to stvarno ili ne treba,je sporedno pitanje!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:07   #73
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ja mislim da je dok drugog djeteta sve jednostavnije. bilo bi zanimljivo znati koliko je ovdje mamica koje imaju 'samo' jedno dijete (od nekoliko mjeseci ili godinu-dvije), a koliko ih je sa više djece.
više od pedeset posto tema se vrti oko bebica, čudno, hm?
normalno je kad netko nema iskustva da ima milijun pitanja i da si pri tome nerijetko zakomplicira život.

osobno mi prepucavanja idu na živce (što je u ovom podforumu česta pojava)
kad sam ostala trudna i ja sam imala milijun pitanja....a isto tak mislim da sam si bespotrebno komplicirala život s puuuuno gluposti
al sad bar znam da ću sa slijedećim (ak ga uopće i bude ) jednostavnije i bez ikakve panike i prevelikog pametovanja
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:14   #74
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
tu na forumu sam čula za takve stvari koje nigdje ne možeš čuti ili pročitati - i super,zašto nebi probala nešto novo
išla sam vježbati kod Ive u trudnoći,sad vodim malu na plivanje i super nam je,hoću nešto novo,bolje,a zašto ne?
hoću kolica koje imaju felge,baš su mi fora - i na mom su autu dobre felge,pa mi je baš štos provozati malu u space shuttleu
ne oblačim se bilo gdje,pa tako ni djetetu neću kupovati bilo gdje - zašto i bi?
imam financijsku sigurnost,pa mogu izabrati,mogu komplicirati
hoću eko hranu,zašto ne?
hoću MT a ne klokanicu,zašto ne?

evo, potpisujem!

i ja sam tu na forumu čula puuuuno dobrih, korisnih i pametnih stvari, za koje mi nitko drugi nije rekao. Naravno, one loše ili glupe sam ignorirala!
Što se tiće kolica, e to je posebna priča! I mi smo htjeli space shuttle isto s dobrim felgama, jer bome i naš auto ima dobre felge (pa ajmo pretjerivat' )
isto, kaj veliš za odjeću, i moj D. mora imati ko i njegovi starci, e, pa...
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:17   #75
Osobno ne spadam u mlade i nadobudne mame koje čekaju/imaju prvo dijete pa sad uživaju u nekim stvarima i pomagalima, imam sina u 8. razredu (skoro 14 g.) i čekam bebu za 4 mj., ali mi je jako drago s nekim podijeliti mišljenje ili upitati za savjet. Moram priznati da sam s foruma dosta naučila i od mladih mama ili trudnica jer svijet hvala Bogu ide naprijed, dosta dugo sam bila van svijeta trudnica i beba, a sad se čudim kakvih sve stvari ima i čemu služe Ako nekog veseli ja ne vidim zbog čega bi drugom smetalo
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:29   #76
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
.
...Zbog cega danasnje mame kompliciraju zivot sebi? Bebama? Obitelji?
...
Zato što su opterećene savršenstvom, zato što misle da se to od njih očekuje, zato što misle da je to dobro i da tako treba, da su zato dobre mame.
Od kad su roditelji postali dežurni krivci za koješta, mame su pod takvim pritiskom straha da ne "istraumatiziraju" svoje dijete da to koji put dovodi do apsurda. Zbog želje da svoju ulogu odradimo kako treba, od želje da nam dijete izraste u normalnog zdravog čovjeka, postali smo toliko opsjednuti sitnicama da u toj potrazi za savršenim odrastanjem ponekad doista gubimo iz vida ono najvažnije.

To naravno, ne znači da mama ne treba tražiti informaciju, jasno da treba, ali u konačnici zaista nije presudno. Sve ove metode, od naših baka do suvremenih pravaca nisu same sebi svrha. Kolica su samo kolica, kašica je samo kašica, dobro je tražiti savjet, ali sve skupa nije ni u pola toliko bitno za rast i razvoj koliko da se o tome priča i da se od toga napravi biznis.

Dijete će rasti, odrasti, bolovati, izliječiti se, imati više ili manje, biti debelo, biti mršavo, sigurno, nesigurno, pametno i bedasto, imati cijeli spektar vrlina i mana, a kako stvari stoje, sasvim je sigurno da će mame opet u nečemu fulati. Ako ništa drugo, sje... će nas taj perfekcionizam.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:33   #77
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
evo, potpisujem!

i ja sam tu na forumu čula puuuuno dobrih, korisnih i pametnih stvari, za koje mi nitko drugi nije rekao. Naravno, one loše ili glupe sam ignorirala!
Što se tiće kolica, e to je posebna priča! I mi smo htjeli space shuttle isto s dobrim felgama, jer bome i naš auto ima dobre felge (pa ajmo pretjerivat' )
isto, kaj veliš za odjeću, i moj D. mora imati ko i njegovi starci, e, pa...
nemoj tako - ovdje se ne smije tako govoriti

evo npr. jedna situacija s foruma koja me uzdrmala u trudnoći - sjećam se kad se Lari dogodilo ono s bebom - rekla je nešto da je to možda zbog naglog porasta tlaka...
u 9. mj trudnoće počela sam oticati i tlak se iz niskog pretvorio u eksploziju - prvo što mi je prošlo kroz glavu je ona
iste sekunde kad me 1. put zveknuo tlak spremila sam se i na hitnu (Petrovu) gdje su mi dali da pijem Normabel - odbila sam jer nisam htjela piti kemiju,a i činilo mi se da to ionako dijele šakom i kapom trudnicama imala ti tlak,glavobolju,prpbavne probleme i sl.
nisam se dala smesti jer mi je taj događaj sledio krv u žilama,pa sam krenula na SD - tamo su me odmah hospitalizirali,pa sam tako cijeli 9 mj trudnoće preležala tamo da bi me 10 dana ranije zbog mogućih komplikacija i porodili

eto toliko o kompliciranju,postavljanju milijun pitanja i podpitanja
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:54   #78
pikacu - jer tebi jasno da materijalne stvari djecu samo pokvare...imam dva školarca i u razredu je totalno nadmetanje tko ima više i tko ima bolje netrebam ni pričati kako se osjećaju djeca koja ne mogu imati jer im financije roditelja to ne dozvoljavaju, moji dečki imaju mobitel ali ih ne nose u školu jer ih tako ionako ne smiju nositi.drugi nose.pa što...pričali su isto da moji dečki nemaju pc...na kraju se ispostavilo da imaju bolji...mojima materijalno apsolutno ništa ne predstavlja...u biti stvorila bi samo nesretnu djecu da ih učim oblačenju u osh koshu i onda jednog dana da im isto ne mogu priuštiti...da prostiš osjećali bi se posrano onda,.zar je nečije dijete bolje ako nosi osh kosh majicu...ili lošije ako se kupi na placu...zar moraš imati boogaloo kolica ili kak se već zovu da prošećeš centrom grada ili možeš i npr. graco kolicima...zar će tvoje dijete biti bolje ako mu ti uplacujes stambenu štednju a neko dijete lošije ako si digne kredit i samo kupi...? materijalnim se stvaraju samo gotovani koji se neznaju bez roditelja nigdje pomaknuti kroz cijeli život jer se za ništa u životu ne trebaju truditi....da imam hrpu love isto bi ih odgajala i pružala im ko i sada...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:55   #79
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
nemoj tako - ovdje se ne smije tako govoriti

evo npr. jedna situacija s foruma koja me uzdrmala u trudnoći - sjećam se kad se Lari dogodilo ono s bebom - rekla je nešto da je to možda zbog naglog porasta tlaka...
u 9. mj trudnoće počela sam oticati i tlak se iz niskog pretvorio u eksploziju - prvo što mi je prošlo kroz glavu je ona
iste sekunde kad me 1. put zveknuo tlak spremila sam se i na hitnu (Petrovu) gdje su mi dali da pijem Normabel - odbila sam jer nisam htjela piti kemiju,a i činilo mi se da to ionako dijele šakom i kapom trudnicama imala ti tlak,glavobolju,prpbavne probleme i sl.
nisam se dala smesti jer mi je taj događaj sledio krv u žilama,pa sam krenula na SD - tamo su me odmah hospitalizirali,pa sam tako cijeli 9 mj trudnoće preležala tamo da bi me 10 dana ranije zbog mogućih komplikacija i porodili

eto toliko o kompliciranju,postavljanju milijun pitanja i podpitanja
Tak sam i ja imala jednu situacju, nije slična, ali je meni bitna. Tu na forumu sam čitala za toxoplasmozu, a ja sam doma imala mačku koja je vani obavljala nuždu, a spavala doma. Meni gin. NIKAD nije ništa u vezi s tim spominjala, a trebala je. Ali sam zato pročitala tu na forumu sve o tome i sama sam ju tražila uputnicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 11:09   #80
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
pikacu - jer tebi jasno da materijalne stvari djecu samo pokvare...imam dva školarca i u razredu je totalno nadmetanje tko ima više i tko ima bolje netrebam ni pričati kako se osjećaju djeca koja ne mogu imati jer im financije roditelja to ne dozvoljavaju, moji dečki imaju mobitel ali ih ne nose u školu jer ih tako ionako ne smiju nositi.drugi nose.pa što...pričali su isto da moji dečki nemaju pc...na kraju se ispostavilo da imaju bolji...mojima materijalno apsolutno ništa ne predstavlja...u biti stvorila bi samo nesretnu djecu da ih učim oblačenju u osh koshu i onda jednog dana da im isto ne mogu priuštiti...da prostiš osjećali bi se posrano onda,.zar je nečije dijete bolje ako nosi osh kosh majicu...ili lošije ako se kupi na placu...zar moraš imati boogaloo kolica ili kak se već zovu da prošećeš centrom grada ili možeš i npr. graco kolicima...zar će tvoje dijete biti bolje ako mu ti uplacujes stambenu štednju a neko dijete lošije ako si digne kredit i samo kupi...? materijalnim se stvaraju samo gotovani koji se neznaju bez roditelja nigdje pomaknuti kroz cijeli život jer se za ništa u životu ne trebaju truditi....da imam hrpu love isto bi ih odgajala i pružala im ko i sada...
Ma ne, mislim da si krivo skužila! Ne preferiramo materjalizam, nikako!
I ja svog ne mislim rascartati i ne bih htjela da bude neki snob ili cendravo, cmizdravo dijete ako nekaj ne dobije kaj si želi. Ali sad kad je još beba, ja mu, ono, za svoju volju, kupim rađe 1 benetton majcu, nego 5 'običnih'. Makar ima i 'običnih', a te 'bolje' ima za nekam ići I kaj, nije to nikakav luksuz kad vidim kaj rade druge mame po gradu.
Kolica jesmo htjeli bolja, ali iz razloga da izrže za troje, četvero, petero djece (nadam se da i šogor i moja sestra budu imali djecu, pa da im posudimo). Nikako nedam 1000 kn za kineska kolica, jer su moje frendice imale, pa su za 2-3 mjeseca kupovale nova
Kolica smo dugo birali i puno sam visila na toj temi na forumu (hvala bogu da postoji! ), ali sad ih imamo i nema više kompliciranja.
Za ostale stvari ne kompliciram!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.