Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 09:24   #741
@ kajperinja - ne mislis da si malo pretjerala? ok iznjela si svoje misljenje ali tu je puno pretpostavki. Moje misljenje: bas da bi pas da je ne znam kako mazan stavio odmah covjeku za susjednim stolom njusku u krilo a bez da ga pozna ili da mu taj covjek nije prisao podragao ga ili tako nesto cisto sumnjam, mozda se netko boji, mozda ovo, mozda ono a mozda su u sumi Nije dobro kad psi nisu na lajni nije dobro kad su na lajni ja to ne razumijem....Mogu razumijeti da se netko boji i mogu razumjeti da ne zeli dok pije kavu da mu neko dahce ili slini po njemu (ja prva to mrzim a vlasnica sam psa ), no ako taj "stvor" pokazuje znakove zivota i meskolji se a ne prilazi nepoznatome ja ne vidim nikakav problem. Ono s cime se ja susrecem da ljudi strasno prigovaraju na pse i sve ostale stvari vezano za njih a da su uvijek ljudi prvi koji pristupe mom psu (s pitanjem ili bez). Vrh vrhova je bio kad sam sa svojim psom bila na terasi na klopi (vracali se s mora pa oni uz cestu ali veliki) i za susjednim stolom sjedi neka ekipa i zena s djetetom. Moj pes je bil uz nas, zvezan, nije obadao nikoga a ta zena gleda u njega i prica drustvu i svom sinu (koji je naravno htio prici i pitati me da li ga moze podragati - drago dijete) al da je cuje pol terase sva si je vazna : ne gledaj ga u oci jer cim uspostavis pogled oci u oci on ce te zaklat znam ja te pse koriste u policiji sve ja znam o tim psima. Mi smo bili sokirani nad tolikom ljudskom gluposcu i primitivizmom... eto crtica iz zivota
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 10:23   #742
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
@ kajperinja - ne mislis da si malo pretjerala? ok iznjela si svoje misljenje ali tu je puno pretpostavki.
Pretjerala? S cim? Ne znam na sto mislis, opisala sam ono sto sam vidjela i rekla sto o tome mislim, kakve pretpostavke...no, ajmo redom...
Quote:
Moje misljenje: bas da bi pas da je ne znam kako mazan stavio odmah covjeku za susjednim stolom njusku u krilo a bez da ga pozna ili da mu taj covjek nije prisao podragao ga ili tako nesto cisto sumnjam, mozda se netko boji, mozda ovo, mozda ono a mozda su u sumi
Ni ja ne vjerujem da bi pas ikome stavljao njusku u krilo samo tako...
Ja i nisam napisala da mislim da bi, nego samo to da nekome tko se boji pasa to ne bi pasalo..."njuska u krilu" je pjesnicka sloboda, jer nisam ni prije napisala da je zeni stavio njusku u krilo - nego da joj je dosao s ledja.
Dosao joj je sledja, ruku je imala na rukohvatu, a pas je njuskom dosao do njene ruke. Ako govorimo o pretpostavkama, da moja je pretpostavka da nekima to ne bi pasalo, jer ima ljudi koji se boje, a i onih koji to ne vole. A pas je bio dovoljno blizu da pridje osobi za susjednim stolom.
Quote:
Nije dobro kad psi nisu na lajni nije dobro kad su na lajni ja to ne razumijem....
Nije dobro da su na lajni? Tko je to rekao?
Quote:
Mogu razumijeti da se netko boji i mogu razumjeti da ne zeli dok pije kavu da mu neko dahce ili slini po njemu (ja prva to mrzim a vlasnica sam psa ), no ako taj "stvor" pokazuje znakove zivota i meskolji se a ne prilazi nepoznatome ja ne vidim nikakav problem.
Ako ne prilazi, ne vidim ni ja...osim sto je psu dosadno biti sat i pol na kavi, a mozda je bio i zedan. (bilo je prilicno toplo)
Btw ja se pasa ne bojim, ali stvarno mi nije bas gust jesti vani, a da mi pas hoda medju nogama i da mi odjeca bude prepuna dlaka...a da ne pricam o tome da i okolo lete dlake (dugodlaki pas koji se posteno linjao...to je jedan drugi primjer)
Quote:
Ono s cime se ja susrecem da ljudi strasno prigovaraju na pse i sve ostale stvari vezano za njih a da su uvijek ljudi prvi koji pristupe mom psu (s pitanjem ili bez).
U cemu je problem, pogotovo kod ovih sto pitaju? A u cemu je problem sto prigovaraju? Valjda je u redu prigovarati? Ili svima mora pasati tudje ponasanje? Bilo pasa, bilo ljudi?
Quote:
Vrh vrhova je bio kad sam sa svojim psom bila na terasi na klopi (vracali se s mora pa oni uz cestu ali veliki) i za susjednim stolom sjedi neka ekipa i zena s djetetom. Moj pes je bil uz nas, zvezan, nije obadao nikoga a ta zena gleda u njega i prica drustvu i svom sinu (koji je naravno htio prici i pitati me da li ga moze podragati - drago dijete) al da je cuje pol terase sva si je vazna : ne gledaj ga u oci jer cim uspostavis pogled oci u oci on ce te zaklat znam ja te pse koriste u policiji sve ja znam o tim psima. Mi smo bili sokirani nad tolikom ljudskom gluposcu i primitivizmom... eto crtica iz zivota
Svakakvi ljudi ima...i glupih i ludih...
A ako se radi o sarplanincu, onda i sama znas da je to prilicno ostar pas (naravno, nisu svi isti, ali onako opcenito govoreci) kojeg se ljudi boje...a u strahu su velike oci.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 11:26   #743
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pretjerala? S cim? Ne znam na sto mislis, opisala sam ono sto sam vidjela i rekla sto o tome mislim, kakve pretpostavke...no, ajmo redom...
sve ok sve si argumentirala no ja samo mislim da nekako ne treba ici tako daleko s analizama . Naravno ako je neprihvaceno ponasanje prema nekom da treba reagirati ali ne treba niti sitnicariti, a ostatak teksta mi je cisto bio inspiracija a ne osvrt konkretno na tebe.

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije dobro da su na lajni? Tko je to rekao?
Isprika ako sam krivo shvatila no taj pes je bio na lajni u birtiji pa sam si i ja dala malo pjesnicke slobode

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Btw ja se pasa ne bojim, ali stvarno mi nije bas gust jesti vani, a da mi pas hoda medju nogama i da mi odjeca bude prepuna dlaka...a da ne pricam o tome da i okolo lete dlake (dugodlaki pas koji se posteno linjao...to je jedan drugi primjer)
Slazem se no ja stvarno nisam dozivjela nikad u zivotu da mi se u restoranu mota tudi pas pod nogama i trese da sve dlake lete (macke da ali pes jedino od nekog iz familije no to su druge relacije )

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A u cemu je problem sto prigovaraju? Valjda je u redu prigovarati? Ili svima mora pasati tudje ponasanje? Bilo pasa, bilo ljudi?
Istina ali i suzivot bi nam bio lijepsi i laksi da nismo (kazem svi) toliko sitnicavi i da se toliko ne bavimo drugima (osim ako udu u nas prostor a to se zna kako izgleda)

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Svakakvi ljudi ima...i glupih i ludih...
A ako se radi o sarplanincu, onda i sama znas da je to prilicno ostar pas (naravno, nisu svi isti, ali onako opcenito govoreci) kojeg se ljudi boje...a u strahu su velike oci.
Nije sarplaninac i razumijem da se ljudi boje i uvijek maknem psa na pristojnu udaljenost ali eto cesto nabasam na te nazovimo ih politicki korektno manje tolerantne. I da se razumijemo mene je ko malo dijete pas ugrizao, zavrsila na sivanju zbog toga no nikad moji roditelji nakon toga mi nisu branili prilazak zivotinjama (naravno uz pitanje drugih, i ovom sam prisla uz prethodno pitanje mojih roditelja) i eto me zive, zdrave, jedan oziljak koji na to podsjeca i dalje ogromna ljubav prema psima i zato hvala mojim roditeljima jer smatram da bi bila zakinuta da mi nisu dozvolili prilazak psima nakon tog dogadaja a jos vise zakinutija da ih se panicno bojim, zivim u strahu kad prolazim kroz park pun pasa ili da ih mrzim. No svako ima svoj izbor i zivi prema njemu i sam odlucuje koliko ce si dati slobode ili ograniciti a tako i svoje dijete....
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 11:59   #744
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
sve ok sve si argumentirala no ja samo mislim da nekako ne treba ici tako daleko s analizama .
Ja sam poznata cjepidlaka ovdje...nije pas kriv, ja sam.
Quote:
Naravno ako je neprihvaceno ponasanje prema nekom da treba reagirati ali ne treba niti sitnicariti, a ostatak teksta mi je cisto bio inspiracija a ne osvrt konkretno na tebe.
Ne znam treba li ili ne...s jedne strane takva sam (tu na forumu), a s druge..ipak mislim da i treba (bar tu na forumu), jer samo tako se neke stvari pomicu na bolje.
Recimo do unazad mozda dvije godine nisam u zivotu vidjela (osim u kampu, malu strankinju), da netko skuplja drekec iza psa. Sad to ipak vidim sve cesce.
Da se i one nekulturnije, koji o psu (i okolini) ne brinu na pravi nacin, nauce kako treba. A ne da pas navlaci gazdu...vuce ga gdje hoce, sere gdje hoce ...na plocnik i tako to. Ako imas psa, brini se za njega i odgoji ga. Bas kao i dijete.
Quote:
Isprika ako sam krivo shvatila no taj pes je bio na lajni u birtiji pa sam si i ja dala malo pjesnicke slobode
Da bio je, ali to ne znaci da sam prigovorila sto je bio na lajni i da sam htjela reci da nije trebao biti na lajni. Nego to da ako je pas u kaficu, onda treba paziti na to da ne moze prici drugima. Sto vrijedi lajna ako svejedno moze do drugog covjeka, koji mozda ne zeli da pas dodje do njega.
Quote:
Slazem se no ja stvarno nisam dozivjela nikad u zivotu da mi se u restoranu mota tudi pas pod nogama i trese da sve dlake lete (macke da ali pes jedino od nekog iz familije no to su druge relacije )
Pa nije bas neki restoran...pizzeria je , iako ustvari ima i druge hrane tako da i je neka ajmo reci...ako ne restoran, onda nesto na novou gostionice.
Nije se pas tresao, nego je (kao sto sam napisala) prolazio izmedju nogu. Kad pas s puno dlake koja s linja prodje uz nogu, pola toga ostavi na toj nogavici. Doslovno smo bili puni dlaka. A dio dlaka onda i leti okolo...
Quote:
Istina ali i suzivot bi nam bio lijepsi i laksi da nismo (kazem svi) toliko sitnicavi i da se toliko ne bavimo drugima (osim ako udu u nas prostor a to se zna kako izgleda)
Istina je da se mnogi ne bave drugima, a mislim da je bas u tome problem.
Jer da se razmislja o drugima, onda bi ih se uvazavalo i brinulo o njima, pa se ne bi psa pustilo da sece po pizzeriji i ostavlja svoje dlake po svuda.
Sorry, ali ne moze se od svih ocekivati da ne budu sitnicavi i da ne prigovaraju tudjem nekulturnom ponasanju koje im smeta. (to mislim opcenito na nekulturno ponasanje ljudi)
Quote:
Nije sarplaninac i razumijem da se ljudi boje i uvijek maknem psa na pristojnu udaljenost ali eto cesto nabasam na te nazovimo ih politicki korektno manje tolerantne. I da se razumijemo mene je ko malo dijete pas ugrizao,
No svako ima svoj izbor i zivi prema njemu i sam odlucuje koliko ce si dati slobode ili ograniciti a tako i svoje dijete....
Ne znam jesi li me mozda krivo shvatila, ali ako mislis da bilo sto nekome ogranicavam ili takvo sto...nije tako.
Jer, i mene je kao malu ugrizao pas (ne znam zasto je tebe, mene je iz "cistog mira"...vidi prijasnje postove, ako te zanima rasprava o tome), istina nisam bila na sivanju jer nije bilo tako jako, imala sam traperice.
Bez obzira na to, ne bojim se pasa, nemam nista protiv njih, neki su mi bili ili jesu jako dragi. Neki su mi prekrasni...neki mi mozda nisu bas simpaticni. (uostalom, kao i ljudi) Ni moje dijete se ne boji pasa, dapace jako voli zivotinje.
Moje prigovaranje (ako to tako nazivas) ide samo onima koji cine nesto sto drugima ne pase. Bez obzira sto konkretno meni ne bi pala glava s ramenima da mi u kaficu odjednom neki pas dodje s ledja, mislim da to nije u redu. NIje u redu ni setanje psa na kilometarskoj lajni.
Evo friskog primjera. Krenemo jucer autom ...auti parkirani s obje strane ulice.
I odjednom nesto maleno istrci na cestu i caskom nestane...(u djelicu sekunde, mogli smo i ne vidjeti, jer smo tek lagano kretali), a lajna razapeta preko cijele ceste....tek onda evo ide covjek koji "vodi" psa.
Da ne govorim o pokakanim plocnicima, skolskim i djecjim igralistima, ljudima koji prolaze sa psom a ne privuku ga nego te svaki mora dodirnuti (mozda zvuci grozno, ali ne vole svi da se svaki pas otare o njih i ostavi dlake/slinu na odjeci), ostavljanje snopova dlaka u parkovima itd.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:26   #745
Moj pas je uvijek na vodilici -djeca ju zovu u park no ja ne dam jer bi napravili od nje krokodila.
Stalno "teta, teta,dajte da ju ja prošetam". Iza psa obavezno čistim. Nema šanse da ostavim mada sam ja ta koja uvijek ugazi u govno drugo psa.
Moja bi da je puštena bez beda otišla do drugog stola i mazila se jer je takva po prirodi. Voli ljude. No, ne dopuštam. Osim kada netko kaže da ju pustim do njega.
Ona liže,dijeli puse pa nije svakom ugodno i izbjegavam.
A nije ni meni ugodno da poslije mene cmokne. Uglavnom htjela sam napisati da ne idemo u parkove za djecu mada moje dijete tamo uredno boravi.
Ne dam kćerki ni da ju ona sama šeće jer se bojim da ne naiđe neki drugi veći pas pa da ne nastane fajt koji moja kćer ne može spriječiti.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:36   #746
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Moj pas je uvijek na vodilici -djeca ju zovu u park no ja ne dam jer bi napravili od nje krokodila.
Stalno "teta, teta,dajte da ju ja prošetam". Iza psa obavezno čistim. Nema šanse da ostavim mada sam ja ta koja uvijek ugazi u govno drugo psa.
Moja bi da je puštena bez beda otišla do drugog stola i mazila se jer je takva po prirodi. Voli ljude. No, ne dopuštam. Osim kada netko kaže da ju pustim do njega.
Ona liže,dijeli puse pa nije svakom ugodno i izbjegavam.
A nije ni meni ugodno da poslije mene cmokne.
Zasto ne "poslije tebe"? Meni bi bilo neugodnije da prije cmokne nekog drugog, pa onda mene.
Quote:
Uglavnom htjela sam napisati da ne idemo u parkove za djecu mada moje dijete tamo uredno boravi.
Ne dam kćerki ni da ju ona sama šeće jer se bojim da ne naiđe neki drugi veći pas pa da ne nastane fajt koji moja kćer ne može spriječiti.
Eto...rekla si sve. Ono sto se ocekuje od vlasnika psa, pogotovo od onog koji ima i dijete. Ne kazem to zbog druge djece (na njih bi trebao misliti svaki vlasnik psa) nego zbog vlastitog djeteta.
Ako ne mogu brinuti i psu onako kako mislim da treba, onda ga niti ne mogu imati. Nema sanse da bih imala psa, a ne kupila drek za njim. Pas je obaveza, tko nije spreman za to, ne treba imati psa.
U ulici je jedna obitelj (mama i dijete, tatu nisam nikad vidjela, mozda ga ima, mozda ne, ne znam) imala psa, mama je neka malecka, pas velik...on nju vuce i poteze, ne moze ga uopce kontrolirati. Tog istog psa je u setnju "vodila" i curica od cca 5-6 godina. (vrlo vjerojatno je bas taj zakakavao plocnik) Sad ga vise nemaju, imaju nekakvog malenog.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:54   #747
U trenu kada smo odlučili imati psa svjesno smo prihvatili sva pravila ponašanja.
Pas je obaveza, kod nas doma i pomalo član obitelji naravno ne ravnopravni.
Naša djeca kada zajedno šećemo psa isto pokupe drekec za našim psom.
Jednostavno to se mora. Ja prva poludim kada stanemo u nečiji drek što mi se uredno dešava.
U mom gradu ima park gdje je dopušteno voditi pse na lajni a i igraju se i djeca.
Velika travnata površina. Imamo i posebne kutije postavljene po parku gdje se nalaze vrečice za drekece i na žalost nemaju ni roditelji kulturu da nauče djecu da to nisu vrečice koje se bacaju po parku - pun ih je park nego da je to za pse.
no, ne živciram se zbog toga. Nisam česti gost a i imam uvijek svoje vrečice.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:39   #748
Nemam djece, ali apeliram na roditelje da ne strase djecu govoreci im da ce ih psi ugristi.

Jedna zena iz susjedstva nije mogla kontrolirati svoje dijete (otpr 5 god staro) koje je histericno plakalo i kleknulo na plocnik.
Ja sam sa svojim psom prolazila s druge strane ulice (moj pas je shih tzu, 7 kila pas sa palmom na glavi i umiljat do bola), i uznemirilo ga je to sto dijete place jer je naculio usi i gledao u tom pravcu.
Majka je zatim viknula prema djetetu da ce sad taj pas doci i ugristi ga ako se odmah ne digne i dodje.

Dva dana poslije prolazila sam sa psom ulicom, to isto dijete se zaletilo prema mom psu i htjelo ga je udariti nogom.
Nicim izazvano, doletilo je kao vihor.

I onda sam djetetu rekla da se ne smije tako ponasati prema zivotinjama, da to nije lijepo.
Njegova majka je dosla do nas i nije mi rekla niti rijeci.

Ovom citabom zelim reci da je u redu da ljudi koji su imali ruzna iskustva sa psima pusu i na hladno, ali svoje strahove nemojte prenositi na djecu.
Naucite ih kako da prilaze psima, tako da im vi pokazete.

Prvo pitati smije li se podragati, zatim staviti ruku pred njuskicu, pa malo ispod njuskice podragati, pa sa strane.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 23:44   #749
Imala sam i takvih situacija - moja ima 2,5 kg pa ne znam baš kako bi podnijela fizički udarac nogom - čak i trogodišnjeg djeteta.
Uglavnom djelujem instiktivno - ako dijete priđe s osmjehom ok, dam mu upute kako da se približi psu, ako krene kao ovo dijete iz primjera gore - jednostavno fizički spriječim udarac. Što drugo da napravim?
Ne udarim dijete. Samo ga jednostavno zaustavim. Ili malo grubljim glasom kažem mu da to ne smije raditi. U 90% slučajeva pali.
No, u pravilu moram priznati da ljudi pozitivno reagiraju na mog psa.
Ja poštujem pravila o ne izaženju na kakanje u park gdje se djeca igraju,čistim za njom, poštujem da ju vodim na lajni, poštujem da možda netko ne želi kontakt s psom pa isto očekujem i od ne vlasnika psa. Poštujte mene.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 23:48   #750
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ja poštujem pravila o ne izaženju na kakanje u park gdje se djeca igraju,čistim za njom, poštujem da ju vodim na lajni, poštujem da možda netko ne želi kontakt s psom pa isto očekujem i od ne vlasnika psa. Poštujte mene.
I to je sasvim korektno
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 23:53   #751
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
I
Ja poštujem pravila o ne izaženju na kakanje u park gdje se djeca igraju,čistim za njom, poštujem da ju vodim na lajni, poštujem da možda netko ne želi kontakt s psom pa isto očekujem i od ne vlasnika psa. Poštujte mene.
Ti psa ne vodis u park, skupljas drek, vodis ga na lajni i postujes tudju zelju da se ne drzu s tvojim psom - sto to isto ocekujes od onih koji nemaju psa?
Sto znaci "postovati tebe", u ovom kontekstu?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 15:39   #752
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ti psa ne vodis u park, skupljas drek, vodis ga na lajni i postujes tudju zelju da se ne drzu s tvojim psom - sto to isto ocekujes od onih koji nemaju psa?
Sto znaci "postovati tebe", u ovom kontekstu?
To znaći da roditelji s djecom koja imaju potrebu šutnuti mog psa nogom trebaju reagirati jer ja ne puštam svog psa da skače po njima.
Ne mogu napisati da poštuju mog psa - mada bih i mogla
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 16:10   #753
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
To znaći da roditelji s djecom koja imaju potrebu šutnuti mog psa nogom trebaju reagirati jer ja ne puštam svog psa da skače po njima.

Quote:
Ne mogu napisati da poštuju mog psa - mada bih i mogla
Zasto ne? Pa jasno da i psa treba postovati. Njegov prostor, njegove potrebe/navike...i naravno njega samog, pa ne sluzi on za to da ga mala djeca sutaju...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:23   #754
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post


Zasto ne? Pa jasno da i psa treba postovati.
A štakora?
Kanarinca?

No, dobro. Treba prvo znati što znači riječ "poštovanje".
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:43   #755
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Nemam djece, ali apeliram na roditelje da ne strase djecu govoreci im da ce ih psi ugristi.

Jedna zena iz susjedstva nije mogla kontrolirati svoje dijete (otpr 5 god staro) koje je histericno plakalo i kleknulo na plocnik.
Ja sam sa svojim psom prolazila s druge strane ulice (moj pas je shih tzu, 7 kila pas sa palmom na glavi i umiljat do bola), i uznemirilo ga je to sto dijete place jer je naculio usi i gledao u tom pravcu.
Majka je zatim viknula prema djetetu da ce sad taj pas doci i ugristi ga ako se odmah ne digne i dodje.

Dva dana poslije prolazila sam sa psom ulicom, to isto dijete se zaletilo prema mom psu i htjelo ga je udariti nogom.
Nicim izazvano, doletilo je kao vihor.

I onda sam djetetu rekla da se ne smije tako ponasati prema zivotinjama, da to nije lijepo.
Njegova majka je dosla do nas i nije mi rekla niti rijeci.

Ovom citabom zelim reci da je u redu da ljudi koji su imali ruzna iskustva sa psima pusu i na hladno, ali svoje strahove nemojte prenositi na djecu.
Naucite ih kako da prilaze psima, tako da im vi pokazete.

Prvo pitati smije li se podragati, zatim staviti ruku pred njuskicu, pa malo ispod njuskice podragati, pa sa strane.
ma žena je samo htjela da joj se dijete prestane derati pa ga je išla plašiti. Boli nju kuki kako će se on/ti/tvoj pas ponašati.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 07:47   #756
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ma žena je samo htjela da joj se dijete prestane derati pa ga je išla plašiti. Boli nju kuki kako će se on/ti/tvoj pas ponašati.
Neka ga plasi babarogama ili u novije vrijeme - oduzimanjem playstationa ili ajfona.
Takva djeca odrastu u mrzitelje i zlostavljace zivotinja pa ih nadjemo na ulici kako maltretiraju macke i pse.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:15   #757
meni ne ide u glavu zašto ne postoje onako kako postoje parkovi za djecu u koje ne smiju psi i parkovi za pse u koje ne smiju (uvjetno rečeno, jel) djeca naravno da psima treba šetanja, igre i istrčavanja, i neke pasmine ne mogu živjeti na lajni. ali trebalo bi se znati gdje je to okej a gdje nije.

pas na gradskoj ulici mi je normalno da je na lajni, jer ulicom prvenstveno prolaze ljudi. i popizdim kad ekipa pusti psa da slobodno trčkara 20 metara ispred njih. po mogućnosti pitbulla. najradije bih prijavila takve idiote, ali kome? volim životinje, volim pse, ali pas je životinja i koliko god inteligentan i umiljat bio, može pogrešno protumačiti neku radnju ili se (s razlogom ili bez) uplašiti nepoznatog djeteta, i reagirati napadom. nije životinja kriva, naravno, ali dijete bude ozlijeđeno, životinju se ubije, a kriv je jedino vlasnik životinje.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:42   #758
nije kriv samo vlasnik životinje, kriv je i vlasnik djeteta. u daljnjem tekstu roditelj.

zato što se dijete ili djecu ne obučava o načinu ponašanja prema životinjama s kojima je moguće doći u kontakt radi izvanprosječne ljubavi prema životinjama, već ih se podučava o tome radi toga da bi ih se zaštitilo od eventualnih loših posljedica.

to se inače zove i preventivno obučavanje. a može se doslovno usporediti s podučavanjem djece o tome kako (jedan od primjera) nije zdravo hraniti se hamburgerima i jedino hamburgerima. roditelji obično to ne uče djecu samo zato što imaju urođenu mržnju prema hamburgeru.
crna kraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 18:10   #759
kako objasniti klincu od godinu i pol do dvije koji ne sluša ni ono jednostavno "ne i gotovo" tipa za utičnicu kako treba postupati sa psom a da shvati bez greške?

osim toga, sve i da zanemarimo djecu - ja idem ulicom i gledam svoja posla. ako ne diram psa ni njegove stvari, očekujem da ne dira ni on mene. svejedno nešto što ja napravim može isprovociati psa (npr. jednom me zamalo napao rotvajler zato što sam imala bilježnicu u ruci jer je taj pas se jako bojao bilježnica i novina, jer ga je bivši vlasnik mlatio njima po glavi), no nemam namjeru proučavati finese psihologije pasa ukoliko se ne mislim družiti na bilo koji način sa tim psom, zato da jadan vlasnik ne bi stavljao psa na lajnu.

mislim, da idem kod nekog tko ima psa doma ili želim pomaziti psa na ulici, naravno da bih pitala jel smijem, što i kako smijem/ne smijem; i da načelno znam ponešto o psima jer su mi izuzetno dragi. ali svejedno, to nije moja niti bilo čija dužnost da znam išta o psima ukoliko nemam namjeru imati kontakta s njima. no jest dužnost vlasnika psa da me oslobodi neželjenog kontakta sa njegovim psom ukoliko njegov pas odluči kontaktirati sa mnom a bez da sam ja to svojevoljno isprovocirala. zato kažem - na ulici psa na lajnu i problem riješen. moje pravo je da me pas ne dira ako ne diram ni ja njega, a to pravo mi je odgovoran osigurati vlasnik psa.

sad ispadam mrziteljica pasa, a zbilja to nisam. štoviše, jedna sam od onih koja stalno mazi pse, koja je gro puta šetala i pazila tuđe pse kad vlasnici ne bi mogli i tako to. samo sam mrziteljica neodgovornih vlasnika koji si briju da svi moraju obožavati njihovog super kul psa i svi moraju podrediti svoje ponašanje njima i njihovom psu. ne moraju. live and let live.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.