Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 21:20   #361
Quote:
0,69 kaže: Pogledaj post
Sreću sami stvaramo koliko god to otrcano zvuči ...
... ako se malo prisiliš i okružiš lijepim i sretnim stvarima svih 24 sata ... ljudima koji ti daju energiju .Okreni se na kraju tog dana i reci kakav ti je bio ??? Isto se možeš okružiti i lošim, teškim situacijama, ulaziti u konflikte sa svima tko se ne slaže s tobom,nametati svoja ili pobijati tuđa mišljenja, što vodi u u depresiju ili frustraciju itd itd ...i kakav će ti biti taj dan, kada se na njegovom kraju osvrneš???
Sreću stvaramo sami.... to je naš IZBOR.
Religija je samo još jedno u nizu namjetanja izbora ....nema tu sreće...
ima tu sreće jer nam je nametnuta-Onda nam je i sreća nametnuta,po tebi?Na koji način je religija kontradiktorna sreći?Zar ti smatraš da jednom katoliku njegova vjera nije njegov vlastiti IZBOR i da nije sretan ako je katolik,jer on to nije izabrao,nego mu je nametnuto?na koji način religija stoji na putu sreći?
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 23:58   #362
Quote:
martinjo kaže: Pogledaj post
Zar ti smatraš da jednom katoliku njegova vjera nije njegov vlastiti IZBOR i da nije sretan ako je katolik,jer on to nije izabrao,nego mu je nametnuto?na koji način religija stoji na putu sreći?
Većini ljudi je rođenjem nametnuta religijska sljedba popularnog im mesije u tom društvu; roditelji misle kako razmišljaju, pa eto, nametnu djetetu "svoje" ideje.
Manjina si sama nametne ideju kako je neka religija pravi izbor, zbog razloga iz kojih se ne može valjano razmišljati.

Ako sljediš nekoga; činiš ono što on kaže kako je ispravno; he says jump you say how high; ako ti on definira sreću, o kakvoj sreći uopće pričamo?

Kakva je to sreća ako ima nekoliko jednakijih od drugih (npr. sveta Marija, Duh, Isus, bog, njih stotinjak svetaca itd.), dok većina na koljenima nije dostojna i moli za oprost?

Kakva je to sreća ako bog u kojeg vjeruješ postoji samo u knjizi i mislima?

Mogao bih još napisati jer lagano je obrazložiti zašto religija ne valja; no, nema koristi. Onome kome se upotrebljuju moždane vijuge za suprotnost delegiranja odgovornosti (između ostalog) može i sam doći do valjanih razmišljanja, dovoljno je jednu nesuglasnost ukazati kako bi se drijemež poremetio i počelo ispitivati.

p.s.
Ako se netko nije našao prozvanim, tj. nisam spomenuo njegovu sektu ili religiju, nek' si slobodno izvede prikladnu analogiju.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:21   #363
dakle,zaključak teme glasi-
PashkoPata'q = Bog,tj.ima nas koji ne kužimo da su Bog i on na istoj razini i da se nebi trebali nikome klanjati,pa eto tako onda ni njemu(Bogu).
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 01:37   #364
Quote:
martinjo kaže: Pogledaj post
dakle,zaključak teme glasi-
PashkoPata'q = Bog,tj.ima nas koji ne kužimo da su Bog i on na istoj razini i da se nebi trebali nikome klanjati,pa eto tako onda ni njemu(Bogu).
Ako te svrbi počeši se, no varaš se kako ćeš i kod mene izazvati svrbež.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 17:23   #365
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Ako te svrbi počeši se, no varaš se kako ćeš i kod mene izazvati svrbež.
Znam,ima vas još tako pametnih.-Šalim se frend,nemoj zamjeriti.Mogli bi sada do preksutra na tom nivou,ali naravno nećemo.

Radi se samo u suprotnim mišljenjima,a to je u redu.Glupo mi je samo što si tako samouvjeren u svoju verziju konačne istine,a nećemo saznati tko je u pravu,bar ne za ovoga života,tako da nas je obojicu najbolje ostaviti da mislimo i radimo po svome.

Htio sam te pitati što se po tebi dešava sa čovjekovom srećom kada sazna da ima još par mjeseci ili godina života?
Mislim da je BOLEST najgora prepreka ponekad na putu ka sreći,iako dosta često su ljudi sami sebi najveći problem.Ali fascinatno mi je kako harmoniju odjednom može pokvariti ta boleščina prokleta,i tada,ja mislim da se istaknu,ajmo reći,pravi "profesori sreće".
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 01:23   #366
Quote:
martinjo kaže: Pogledaj post
Znam,ima vas još tako pametnih.-Šalim se frend,nemoj zamjeriti.Mogli bi sada do preksutra na tom nivou,ali naravno nećemo.

Radi se samo u suprotnim mišljenjima,a to je u redu.Glupo mi je samo što si tako samouvjeren u svoju verziju konačne istine,a nećemo saznati tko je u pravu,bar ne za ovoga života,tako da nas je obojicu najbolje ostaviti da mislimo i radimo po svome.

Htio sam te pitati što se po tebi dešava sa čovjekovom srećom kada sazna da ima još par mjeseci ili godina života?
Mislim da je BOLEST najgora prepreka ponekad na putu ka sreći,iako dosta često su ljudi sami sebi najveći problem.Ali fascinatno mi je kako harmoniju odjednom može pokvariti ta boleščina prokleta,i tada,ja mislim da se istaknu,ajmo reći,pravi "profesori sreće".
Povlačim se s foruma na neko vrijeme. Ne mogu odvojiti vrijeme na adekvatan odgovor pa ću te uputiti na dvije knjige od Jiddu Krishnamurtija:
- A wholly different way of living;
- Awakening of Intelligence.

Pošto se knjige mogu, legalno, besplatno nabaviti (npr. scribd), onda ih možeš slobodno skinuti i preko torrenta.

Over & out
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:36   #367
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Povlačim se s foruma na neko vrijeme. Ne mogu odvojiti vrijeme na adekvatan odgovor pa ću te uputiti na dvije knjige od Jiddu Krishnamurtija:
- A wholly different way of living;
- Awakening of Intelligence.

Pošto se knjige mogu, legalno, besplatno nabaviti (npr. scribd), onda ih možeš slobodno skinuti i preko torrenta.

Over & out
Hvala,budem sigurno pogledao što taj autor piše,sam pitanje je kada točno ću stići.Možda se javim kad pročitam za neki komentar.Nemoj fakat ništa zamjerit,hvala još jednom na savjetu!pozdrav
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 13:30   #368
Quote:
iolo kaže: Pogledaj post
Neželim nikog uvrjedit,ali mislim da se previše filzofira i da večina shvača intelektualno koncept,ali ga treba istinski prihvatit.Samo bit prisutan i to je to bez dodatnih pitanja i podpitanja,samo budi što jesi i vidjet češ svu ljepotu života.
da... baš to Tolle i govori, da se ovo sve može probati shvatiti intelektualno ali da se jedino može u biti doživjeti i shvatiti ako si prisutan što god radio, gdje god bio... pogledala sam sve njegove web class-ove koje je napravio sa Oprah i to mi je definitvno skroz otvorilo oči kako biti prisutan i što to u biti znači...

i kad god vidim da ne mogu biti prisutna upalim si još jednom neki web class i evo ga, opet prisutna...

e fakat predobro... kod mene se toliko promjena dogodilo otkad prakticiram prisutnost da svima ali svima govorim o Tolle-u...

i ne, ne ide preko noći... bar meni nije ali događa mi se ono što je Tolle rekao da kako vježbam prisutnost da se ona polako uvlači u sve veći dio mog života i da je samo pitanje vremena kad ću u njoj prebivati stalno...

jedva čekam!!!
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 17:59   #369
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Većini ljudi je rođenjem nametnuta religijska sljedba popularnog im mesije u tom društvu; roditelji misle kako razmišljaju, pa eto, nametnu djetetu "svoje" ideje.
Manjina si sama nametne ideju kako je neka religija pravi izbor, zbog razloga iz kojih se ne može valjano razmišljati.

Ako sljediš nekoga; činiš ono što on kaže kako je ispravno; he says jump you say how high; ako ti on definira sreću, o kakvoj sreći uopće pričamo?

Kakva je to sreća ako ima nekoliko jednakijih od drugih (npr. sveta Marija, Duh, Isus, bog, njih stotinjak svetaca itd.), dok većina na koljenima nije dostojna i moli za oprost?

Kakva je to sreća ako bog u kojeg vjeruješ postoji samo u knjizi i mislima?

Mogao bih još napisati jer lagano je obrazložiti zašto religija ne valja; no, nema koristi. Onome kome se upotrebljuju moždane vijuge za suprotnost delegiranja odgovornosti (između ostalog) može i sam doći do valjanih razmišljanja, dovoljno je jednu nesuglasnost ukazati kako bi se drijemež poremetio i počelo ispitivati.

p.s.
Ako se netko nije našao prozvanim, tj. nisam spomenuo njegovu sektu ili religiju, nek' si slobodno izvede prikladnu analogiju.
Ne mogu a da se ne slozim. Kada sam osobno shvatila da ne moram vjerovati i da ne vjerujem u religijsko nasljeđe vlastite majke postala sam slobodna. Svakako bih preporucila jedno od najplemenitijih djela koje nisam u cijelosti procitala...jos! Također od Krishnamurtija- Biti čovjek.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:19   #370
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Većini ljudi je rođenjem nametnuta religijska sljedba popularnog im mesije u tom društvu; roditelji misle kako razmišljaju, pa eto, nametnu djetetu "svoje" ideje.
Manjina si sama nametne ideju kako je neka religija pravi izbor, zbog razloga iz kojih se ne može valjano razmišljati.

Ako sljediš nekoga; činiš ono što on kaže kako je ispravno; he says jump you say how high; ako ti on definira sreću, o kakvoj sreći uopće pričamo?

Kakva je to sreća ako ima nekoliko jednakijih od drugih (npr. sveta Marija, Duh, Isus, bog, njih stotinjak svetaca itd.), dok većina na koljenima nije dostojna i moli za oprost?

Kakva je to sreća ako bog u kojeg vjeruješ postoji samo u knjizi i mislima?

Mogao bih još napisati jer lagano je obrazložiti zašto religija ne valja; no, nema koristi. Onome kome se upotrebljuju moždane vijuge za suprotnost delegiranja odgovornosti (između ostalog) može i sam doći do valjanih razmišljanja, dovoljno je jednu nesuglasnost ukazati kako bi se drijemež poremetio i počelo ispitivati.

p.s.
Ako se netko nije našao prozvanim, tj. nisam spomenuo njegovu sektu ili religiju, nek' si slobodno izvede prikladnu analogiju.
Vidis jednom prilikom Isus kaze; Nebojte se ja sam svijet pobjedio.
Sto to vec znaci ? Tko ga je isto pobjedio taj to zna. A tko nije ostaje mu vjerovati da se nema cega bojati. Pa njegova poruka je bar tako lagano oslobadjajuca. Koncept akta otkupljenja kao oslobadjajuce presude covjeku za sve vjeke vjekova. Nema tu veceg, manjeg, svetijeg i sl. vec samo radost samospoznaje. Izvanredno zar ne.
__________________
ovo nije stvarnost...druge stvarnosti nema !
klimakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:19   #371
?

Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Ne mogu a da se ne slozim. Kada sam osobno shvatila da ne moram vjerovati i da ne vjerujem u religijsko nasljeđe vlastite majke postala sam slobodna. Svakako bih preporucila jedno od najplemenitijih djela koje nisam u cijelosti procitala...jos! Također od Krishnamurtija- Biti čovjek.
OK.Shvaćam i poštujem.Imam pitanje-Znači vjerovala si u što točno?(samo da postoji Bog ili u cijelo crkveno učenje?).

Slobodna si u kojem smislu?
Sada si slobodna,znači ne vjeruješ u ništa?
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:25   #372
Quote:
martinjo kaže: Pogledaj post
OK.Shvaćam i poštujem.Imam pitanje-Znači vjerovala si u što točno?(samo da postoji Bog ili u cijelo crkveno učenje?).

Slobodna si u kojem smislu?
Sada si slobodna,znači ne vjeruješ u ništa?
Ovo je tema o kojoj se piše već milijunima godina na egzaktan i malo manje egzaktan način...i imam dojam da što god ovdje upisala kao svoj odgovor (po principu na koji si mi postavio pitanja) samo ću dovesti pod upitnik pitanje vlastite slobode.

pametnom dosta.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:45   #373
Quote:
klimakos kaže: Pogledaj post
Vidis jednom prilikom Isus kaze; Nebojte se ja sam svijet pobjedio.
Sto to vec znaci ? Tko ga je isto pobjedio taj to zna.
Da bi znao što to znači potrebno je znati na što se odnosi "svijet" i "pobijedio" i u kojem je kontekstu to Hristus izjavio. I to je potrebno saznati čitajući samo ono što je Isus govorio, a ne kako drugi to interpretiraju - od čega se sastoji većina Biblije.

Tko god je 'pobijedio svijet', nek' se javi na propitivanje; Jezuš, conviniently, ne može.
Quote:
A tko nije ostaje mu vjerovati da se nema cega bojati.
A zašto ne bi npr. istražio što je to strah, kad se takva emocija pojavljuje i što uzrokuje.
Zašto ne bi shvatio kako je strah iracionalan, blokira djelovanje, stvara (i u određenoj mjeri pojačava) pritisak koji smanje imunitet te može uzrokovati razne bolesti.
Zašto se ne bi na takvom temelju suočio s vlastitim strahom i negirao njegovo djelovanje, tj. promijenio strah u nešto što ne blokira, ne izaziva stres itd. - opuštenost.

Ili, je potreban tamo neki lik koji izjavljuje srcedrapajuće, ugodne apstraktne pojmove. Kako se uopće može tvoj strah promijeniti, i ostati takvim, u nešto drugo samo ako je neka druga osoba to uspjela postići.
Quote:
Pa njegova poruka je bar tako lagano oslobadjajuca. Koncept akta otkupljenja kao oslobadjajuce presude covjeku za sve vjeke vjekova. Nema tu veceg, manjeg, svetijeg i sl. vec samo radost samospoznaje. Izvanredno zar ne.
Takva poruka te može osloboditi preuzimanja posla u vlastite ruke i prikladno njom preneseš odgovornost na nekog drugog.

Ne, nije izvanredno. Ispolitizirano npr. jest.

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 31.01.2011. at 21:46. Reason: omanji edit
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:16   #374
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Da bi znao što to znači potrebno je znati na što se odnosi "svijet" i "pobijedio" i u kojem je kontekstu to Hristus izjavio. I to je potrebno saznati čitajući samo ono što je Isus govorio, a ne kako drugi to interpretiraju - od čega se sastoji većina Biblije.

Ma to u biti i nije tako vazno. Ti bi htio u svijetu neku istinu koje nema. Skupa, istina i laz jesu istina koja nadilazi i jedno i drugo.


Quote:
A zašto ne bi npr. istražio što je to strah, kad se takva emocija pojavljuje i što uzrokuje.
Zašto ne bi shvatio kako je strah iracionalan, blokira djelovanje, stvara (i u određenoj mjeri pojačava) pritisak koji smanje imunitet te može uzrokovati razne bolesti.
Zašto se ne bi na takvom temelju suočio s vlastitim strahom i negirao njegovo djelovanje, tj. promijenio strah u nešto što ne blokira, ne izaziva stres itd. - opuštenost.

Pricas o nekim mogucnostima i konceptima osobne terapije o modificiranju osobnosti do stanja harmonije. Toga nema.
Ono sto se moze opustiti to ce se opet i napeti i obratno. Mozda upravo totalna rezignacija svih tih pokusaja dovodi do spoznaje koja nadilazi osobnost, koja ju raskrinkava kao nepostojeci fantom, a za to nema nikakvog ordena niti diplome jer nikad i nije bilo drugacije.


Quote:
Ili, je potreban tamo neki lik koji izjavljuje srcedrapajuće, ugodne apstraktne pojmove. Kako se uopće može tvoj strah promijeniti, i ostati takvim, u nešto drugo samo ako je neka druga osoba to uspjela postići.

Takva poruka te može osloboditi preuzimanja posla u vlastite ruke i prikladno njom preneseš odgovornost na nekog drugog.

Ne, nije izvanredno. Ispolitizirano npr. jest.
Ako ti bude dato spoznaja ce doci, nikako drugacije.
Kao sto rekoh, nema tu nikakve prednosti nad onima koje je zaobisla, a takvih je 99,9 %.
Tako funkcionira iz ja perspektive uformljeni svemir, tu se ne moze nista napraviti.
I onda reci ili cuti ono „ne bojte se“ jeste melem za svaku dusu. To je stvarna opustenost iz koje izvire neizmjerna radost i koja se raduje i kad tugujes, a ne neko mozgovno razglabanje koje ne zna i ne vidi da je sam svoj i zatvor i zatvorenik.
__________________
ovo nije stvarnost...druge stvarnosti nema !
klimakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:46   #375
moze li rasprava o organiziranoj religiji i ici drugacijim pravcem od ovoga, izgleda da ne.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 14:49   #376
Quote:
klimakos kaže: Pogledaj post
Ma to u biti i nije tako vazno. Ti bi htio u svijetu neku istinu koje nema. Skupa, istina i laz jesu istina koja nadilazi i jedno i drugo.
Čitaj ono što sam napisao - ne izmišljaj čega nema!
Quote:
Pricas o nekim mogucnostima i konceptima osobne terapije o modificiranju osobnosti do stanja harmonije. Toga nema.
Kao prvo, nisam uopće govorio o harmoniji.

Pod drugo, ili ćeš se sam promijeniti ili ćeš otići do psihoterapeuta, psihijatra i opet se sam promijeniti. Jer, oni te usmjeravaju, ne promjenjuju. Ili, se nećeš promijeniti...
Quote:
Ono sto se moze opustiti to ce se opet i napeti i obratno. Mozda upravo totalna rezignacija svih tih pokusaja dovodi do spoznaje koja nadilazi osobnost, koja ju raskrinkava kao nepostojeci fantom, a za to nema nikakvog ordena niti diplome jer nikad i nije bilo drugacije.
Sačuvaj crno-bijeli pogled tamo gdje pripada, ovdje ne.
Quote:
Ako ti bude dato spoznaja ce doci, nikako drugacije.
Kao sto rekoh, nema tu nikakve prednosti nad onima koje je zaobisla, a takvih je 99,9 %.
Tako funkcionira iz ja perspektive uformljeni svemir, tu se ne moze nista napraviti.
I onda reci ili cuti ono „ne bojte se“ jeste melem za svaku dusu. To je stvarna opustenost iz koje izvire neizmjerna radost i koja se raduje i kad tugujes, a ne neko mozgovno razglabanje koje ne zna i ne vidi da je sam svoj i zatvor i zatvorenik.
M'hm, vanjski lokus kotrole, kažeš, imaš - pročitaj, informiraj se.

Btw. nastaviš li ovakvim new agerskim mixom, smatraj time - EOD.
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
moze li rasprava o organiziranoj religiji i ici drugacijim pravcem od ovoga, izgleda da ne.
'Uspjeh preko noći' je rezultat dugogodišnjeg rada.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 02:06   #377
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post

'Uspjeh preko noći' je rezultat dugogodišnjeg rada.
Ali samo i iskljucivo 'ako ti bude dato' jer ako ti kojim slucajem 'ne bude dato' bit ces asimiliran sa onih 99.9 posto izgubljenih ovcica...cudna neka organizacija.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:04   #378
Quote:
Lady_Lazarus kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve njegove knjige, poslušala predavanja i sve u svemu jako mi se sviđa njegov pristup. Inače sam Kršćanka i budistica tako da mi je njegovo "učenje" jako blisko. Slučajno sam "naišla" na njega i odmah mi se učinilo da sve to ima smisla i da sve religije u suštini govore o istom. Sviđa mi se i to što nije nametljiv fanatik ili apstraktan. Jako mi je pomogao, uspjela sam nekoliko puta "probuditi prisutnost" i ući u taj sadašnji trenutak. To je stvarno neopisivno iskustvo. I onda bi se taj procjep opet zatvorio, misli bi počele nadirati. Ali to me nikako ne napušta. Pojavi se tu i tamo, misli stanu i preplavi me taj osjećaj topline i ispunjenosti. Znam da sad sve to zvuči čudno, inače sam znanstveni tip, jako racionalna, ali ne mogu vam to opisati.....nekako ZNAM da je to to!
potpisujem...
ovo za procjepe, razumijem... ali to i Tolle govori da se ne događa preko noći da cijelo vrijeme prebivaš u SADA već s vremenom se povećavaju trenuci u kojima si prisutan, a smanjuju oni u kojima misli marširaju kako ih volja
I zbilja je, kad osjetiš tu radost onda i ako se vratiš u neki prijašnji život pun misli vuče te upravo ona nazad u sadašnji trenutak...
fakat je nevjerojatan život kad si prisutan u sadašnjem trenutku!!! onda si nekako to ti, samo ti... njam....
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...

Zadnje uređivanje COWEC : 02.02.2011. at 17:10. Reason: dodajem
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:52   #379
Sve je to super o cemu Tolle govori jer imao sam jedan perijod od nekih 2 mjeseca kada sam uspio "uci" u to stanje, nisam tragao za tim, jednostavno sam citao neke knjige i slusao neke emisije i upalio je. Osjecaj je super, sa nicim se nemoze usporediti, nema u glavi vise onih misli koje se stalno vrte, a kada ih primjetis ne identificiras se sa njima nego ih promatras i nakon nekog vremena shvatis da one nisu sto i ti i onda nestanu, nekako se rasprse a ostaje bistra glava, odlicna percepcija sebe, ljudi oko sebe i situacija u kojima se nalazis. Sve to je popraceno dubokim mirom, a osjeca se i veliko zadovoljstvo i radost. Kazem bolje kuzis sebe, ljude oko sebe, shvatis kako si mehanican, gledas oko sebe ljude koji su isto tako mehanicni, znas sto osjecaju, zasto se tako ponasaju i cak kako bi mogli reagirati. Sve to vidis kad ti je tako glava bistra i kada si u tom stanju. Neopisivo je.

Ali glavna stvar je kod mene da vise to nemogu postici, vjerujem da je to zbog toga sto zelim to pa se blokiram na neki nacin, jer vjerujem da se to stanje moze odrzavati i da nije to samo ovako prolazno kao u mom slucaju.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 23:13   #380
Quote:
COWEC kaže: Pogledaj post
potpisujem...
ovo za procjepe, razumijem... ali to i Tolle govori da se ne događa preko noći da cijelo vrijeme prebivaš u SADA već s vremenom se povećavaju trenuci u kojima si prisutan, a smanjuju oni u kojima misli marširaju kako ih volja
I zbilja je, kad osjetiš tu radost onda i ako se vratiš u neki prijašnji život pun misli vuče te upravo ona nazad u sadašnji trenutak...
fakat je nevjerojatan život kad si prisutan u sadašnjem trenutku!!! onda si nekako to ti, samo ti... njam....
Kako je doslo tako ce i proci. Kad ? Rastezljivost podnosljivosti ima svoju krajnju tocku. Trenutak je vjecnost, znanje za njega vec je vrijeme. "Ja" u trenutku ne moze dugo izdrzati.
__________________
ovo nije stvarnost...druge stvarnosti nema !
klimakos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.