Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 17:45   #261
jel ideš na psihoterapije?

i ja pijem zyprexu i još solian,a prije tog pila svašta...i ni meni niš ne pomaže

sad sam krenula na kbt terapije i mislim da će mi to pomoći
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:59   #262
Da idem jednom tjedno ali meni je depresija karakterna crta kako to kaze moj psihijatar. Stalno sam suicidan i autodestruktivan, jednostavno ne zelim zivjeti, i ne vidim nista lose u tome, zapravo da li sam stvarno zbog toga psihicki bolestan?
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:02   #263
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Da idem jednom tjedno ali meni je depresija karakterna crta kako to kaze moj psihijatar. Stalno sam suicidan i autodestruktivan, jednostavno ne zelim zivjeti, i ne vidim nista lose u tome, zapravo da li sam stvarno zbog toga psihicki bolestan?
i oni najbolesniji se mogu izlječiti, ako to žele

problem je ako ti ne želiš ozdraviti
karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:51   #264
Da u tome i je problem, ja jednostavno ne zelim zivjeti, ali volim svoju obitelj i zbog njih cu zivjeti, makar to znacili patnju do kraja zivota. Zivot mi je jednostavno prenaporan, psihijatar kaze da mi fali serotonina i da bi to popravilo situaciju ali ja nekako i ne vjerujem u to. Najsretniji bih bio da dobijem neku terminalnu dijagnozu i da znam da cu umrijeti, vjerujem da bi to bio manji sok za moju obitelj nego da se ubijem. I nadam se da ne postoji zagrobni zivot, bilo kakva pomisao na besmrtnost i vjecni zivot poslije smrti mi se gadi. Usput zanima me da li netko ima pozitivna iskustva sa wellbutrinom iako ovo pitanje bi vjerojatno trebalo biti na temi o psihofarmacima.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:01   #265
ajde barem nisi sebičan, misliš na obitelj.

ali vjeruj mi da se može biti sretan i uživati u životu,
zašto ne bi pokušao, nemaš šta izgubiti....

btw. koliko imaš godina?
karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:06   #266
ja pijem zyprexu i pio sam leponex i pomaže djelomično ali u nekim stvarima i ne pijem i paluxon antidepresive a pio sam cipalon ili tak nešt
__________________
this was never my world
Tuthancamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:59   #267
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
ajde barem nisi sebičan, misliš na obitelj.

ali vjeruj mi da se može biti sretan i uživati u životu,
zašto ne bi pokušao, nemaš šta izgubiti....

btw. koliko imaš godina?
Da nisam sebican, moj psihijatar tvrdi da sam previse altruistican i da trebam vise misliti na sebe. Zivim u obitelji koja je presavrsena i sretna. Moji roditelji su vjerojatno jedni od rijetkih koje se jednako vole cijeli zivot. Nitko ne zna da se lijecim jer sebi ne mogu dozvoliti da druge opteretim svojim problemima. Pokusavam ja uzivati u zivotu i stvarno se trudim uciniti svoje roditelje ponosnima, ali jednostavno se umorim od pretvaranja da je sve u redu i da sam sretan. Ne znam, nekako imam osjecaj da vodim bitke a da sam rat vec davno izgubio cim sam se rodio. Jednostavno ja sam jedna velika greska. Imam 23 godine.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:03   #268
uvijek vrijedi živjeti čovječe i bravo za tebe jer paziš na bližnje
__________________
this was never my world
Tuthancamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:28   #269
Quote:
Tuthancamon kaže: Pogledaj post
uvijek vrijedi živjeti čovječe i bravo za tebe jer paziš na bližnje
Ne znam bas. Kad cijeli zivot zivis zbog drugih a ne zbog sebe jednostavno se umoris i postane ti pretesko. Poput naziva kunderine knjige "nepodnosljiva lakoca postojanja" Kad bi mi bar pomogli silni antidepresivi koje pijem. Ponavljam da necu odustati iako znam da vodim rat koji sam izgubio onog dana kada sam se rodio.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:32   #270
ma daj uvijek ima izlaza ja pijem svoje antidepresive i pomažu mi i tebi će ali trebaš nešto više od toga
__________________
this was never my world
Tuthancamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:44   #271
Quote:
Tuthancamon kaže: Pogledaj post
ma daj uvijek ima izlaza ja pijem svoje antidepresive i pomažu mi i tebi će ali trebaš nešto više od toga
Koje ad pijes i koliko dugo je trebalo dok nisi osjetio ucinak. Ja pijem seroxat 20 mg i velafax 150 mg. I na sto mislis kad kazes da treba nesto vise od toga. Ja ne ocekujem od ad da me potpuno promjene, ali ocekujem da mi stvore prostor za promjene uz pomoc psihoterapije, ovakvo misljenje dijeli i moj psihijatar.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 20:48   #272
ja pijem paluxon 10 mg i io sam cipalon ak se tako zove ali ne znam u kojoj dozi iako mi to nije najveći problem jer mene puca i manija
__________________
this was never my world
Tuthancamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:00   #273
nemoj se bedirati
__________________
this was never my world
Tuthancamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:00   #274
jel ideš na psihoterapiju
__________________
this was never my world
Tuthancamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:20   #275
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Pijem ad vec skoro 4 mjeseca, prvi mjesec sam pio zoloft pa onda skupa seroxat i prozac pa sad velafax i seroxat zadnjih mjesec dana i nista ne osjecam niti nuspojave niti poboljsanje, uz sve to sam pio i sulpirid a sad zyprexu i po potrbi apaurin i xanax. Ne znam vise sto da ocekujem, sve mi se cini da meni lijekovi ne mogu poci...
Sve je individualno,i jako puno si AD promijenio u kratkom roku.
Mozda im nisi dao ni dovoljno vremena.
A od kada se osjecas tako jadno,i kazes da roditelji ne znaju za tvoje stanje,
pa imas li nekoga tko ti daje podrsku?
Moras vjerovati,moras raditi na sebi,i dati AD malo vise vremena.
Ja sam 10 mjeseci konbinorala AD bezuspjesno,nesto malo je sulpirid
dao rezultata,ali je imao jako lose nuspojave pa sam ga morala
prestati piti.
Sada sam na velafaxu,trebalo mu je bar 2 mjeseca da osjetim male
promjene,ali 80% sam bolje.
Pijem ga godinu dana,i sa 150 mg sam sisla na 75 mg.
Treba se boriti,takva nam je sudbina dodijeljena,da moramo
puno raditi na sebi,boriti se najvise sa samom sobom,
Zato moras vjerovati i bit ce bolje sigurno...pozzzz...
Senadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:33   #276
pa je terapija s antidepresivima traje min 6 mjeseci i treba vremena da počnu djelovati još ako ti mijenjaju često terapiju sjebu te
__________________
this was never my world
Tuthancamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:16   #277
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Da nisam sebican, moj psihijatar tvrdi da sam previse altruistican i da trebam vise misliti na sebe. Zivim u obitelji koja je presavrsena i sretna. Moji roditelji su vjerojatno jedni od rijetkih koje se jednako vole cijeli zivot. Nitko ne zna da se lijecim jer sebi ne mogu dozvoliti da druge opteretim svojim problemima. Pokusavam ja uzivati u zivotu i stvarno se trudim uciniti svoje roditelje ponosnima, ali jednostavno se umorim od pretvaranja da je sve u redu i da sam sretan. Ne znam, nekako imam osjecaj da vodim bitke a da sam rat vec davno izgubio cim sam se rodio. Jednostavno ja sam jedna velika greska. Imam 23 godine.

pa ti si još uvijek dijete. kažeš da imaš savršenu obitelj,
koja te voli, pa eto ti razlog da se boriš.
ne moraš glumiti da si sretan ako nisi, ali možeš se potruditi
da budeš sretniji.
koja je uopće tvoja dijagnoza?
karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 07:14   #278
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
pa ti si još uvijek dijete. kažeš da imaš savršenu obitelj,
koja te voli, pa eto ti razlog da se boriš.
ne moraš glumiti da si sretan ako nisi, ali možeš se potruditi
da budeš sretniji.
koja je uopće tvoja dijagnoza?
Ma trudim se ja i borim sa zivotom na sve moguce nacine, ali se uvijek sve svede na jedno veliko nista. Moj psihijatar kaze da imam jako kompliciran karakter koji pati u drustvu mediokriteta, a manje vise samo takvo drustvo i imam. Uglavnom nadam se da ce mi velafax bar malo pomoci, da mogu jos malo izdrzati prije nego sto izvrsim suicid. Nemam nikoga tko mi daje podrsku, ne zelim druge opteretiti svojim problemima. Moja dijagnoza je f 60.3
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:25   #279
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro!
Jako sam se rano probudila, ali nakon duuuuugoooooo vremena, ne i umorna.
Mislim da ovo čudo od Wellbutrina djeluje, izgleda da se je dopamin, a ne serotonin sjebo.
Samo da se duljina spavanja ne skrati previše.
ja zadnjih dana nisam imala fevarina i počeo me derati gadni umor i provale plača, dobro, za ovo zadnje imam razloga i dobro je kaj ide van, ali fala bogu dobila jučer lijekove. uvijek čekam do zadnje tbl, koza nora ja!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:44   #280
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Ma trudim se ja i borim sa zivotom na sve moguce nacine, ali se uvijek sve svede na jedno veliko nista. Moj psihijatar kaze da imam jako kompliciran karakter koji pati u drustvu mediokriteta, a manje vise samo takvo drustvo i imam. Uglavnom nadam se da ce mi velafax bar malo pomoci, da mogu jos malo izdrzati prije nego sto izvrsim suicid. Nemam nikoga tko mi daje podrsku, ne zelim druge opteretiti svojim problemima. Moja dijagnoza je f 60.3
da se nisi usudio.
imat ćeš jednom prekrasan život,
pa ćeš vidjeti da se isplatilo patiti.

karamela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.