Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 21:42   #21
ma dobro nije slavan, ali kad čitam neš o Kostajnici uvijek svi spominju ta mjesto.
Tamo su bili izolirani položaji gardista s koje su valjda nadzirali cestu za Dubicu i koje su pobunjenici znali napadati. U zadnjim danima obrane Kostajnice tamo je ostala odsječena grupa gardista pa su im njihove kolege iz Kostajnice išli u pomoć. Tamo je i za proboja iz Kostajnice bila zasjeda u kojoj su ubili barem jednog civila a više ih je nestalo, bilo puno ranjenih.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 10:47   #22
Dosta se u početku Kostajnice tamo naslikavao onaj Rambo, kako se prezivao, Stracaboško, koji je kasnije nešto i u miru pucao po HR....Da li se čovjek pokazao i kao dobar ratnik?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 20:00   #23
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Dosta se u početku Kostajnice tamo naslikavao onaj Rambo, kako se prezivao, Stracaboško, koji je kasnije nešto i u miru pucao po HR....Da li se čovjek pokazao i kao dobar ratnik?
misliš na Dvorskoga ? Šminker pred kamerama , lopov , kriminalac , ( on i njegova postrojba prvi su zbrisali iz Petrinje ( koliko me služi pamćenje , uglavnom sa Banije ) ubojica . Kao da je školovan kod Tute i Štele .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:20   #24
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
misliš na Dvorskoga ? Šminker pred kamerama , lopov , kriminalac , ( on i njegova postrojba prvi su zbrisali iz Petrinje ( koliko me služi pamćenje , uglavnom sa Banije ) ubojica . Kao da je školovan kod Tute i Štele .
Zapravo na njega, Dvorski, ovo Stracaboško mi je prezime nekako koje je vezano uz njega, to mu je bio kasniji suučesnik, ili žrtva* Ne da mi se guglat...uglavnom, hvala na odgovoru, znaći još jedan pozer-
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 16:11   #25
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Zapravo na njega, Dvorski, ovo Stracaboško mi je prezime nekako koje je vezano uz njega, to mu je bio kasniji suučesnik, ili žrtva* Ne da mi se guglat...uglavnom, hvala na odgovoru, znaći još jedan pozer-
evo pa si pogledaj . uplatiš oko 5 eur i saznaš cijelu istinu


http://www.crorambo.com/

BTW Straciboško ili Dvorski je jedna te ista osoba , trenutno leži negdje u buksi jer je Uzijem ubio nekakvig našeg ministra u Istri .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:47   #26
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
evo pa si pogledaj . uplatiš oko 5 eur i saznaš cijelu istinu


http://www.crorambo.com/

BTW Straciboško ili Dvorski je jedna te ista osoba , trenutno leži negdje u buksi jer je Uzijem ubio nekakvig našeg ministra u Istri .
Ahahahah koji car )

Inače, kako su prošli oni naši zarobljenici nakon pada Kostajnice? Ima ona snimka, na kojoj neki oficir govori kako su "vaši očevi/đedovi klali naše, i sad vi opet koljete", kad sjede kao u nekoj kino-dvorani...da li su ti ljudi razmijenjeni, ili?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 23:00   #27
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Ahahahah koji car )

Inače, kako su prošli oni naši zarobljenici nakon pada Kostajnice? Ima ona snimka, na kojoj neki oficir govori kako su "vaši očevi/đedovi klali naše, i sad vi opet koljete", kad sjede kao u nekoj kino-dvorani...da li su ti ljudi razmijenjeni, ili?
Ja nisam bio u Kostajnici , ali mi je kasnije u vod došao , ustvari dvojica zarobljenika iz Kostajnice . Svi su razmjenjeni u Sl Brodu , koji su bili na Manjači .A ovaj drugi je bio u Glini u zatvoru ( KP dom ) . Sad da li je i on bio u toj ekipi koja je njenjana u Sl Brodu , više se ne sjećam , ali ostao je živ i zdrav nakon Gline ( naravno uz odgovarajući tretman , kaže navodno nisu bili ljubazni )
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 21:17   #28
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Ja nisam bio u Kostajnici , ali mi je kasnije u vod došao , ustvari dvojica zarobljenika iz Kostajnice . Svi su razmjenjeni u Sl Brodu , koji su bili na Manjači .A ovaj drugi je bio u Glini u zatvoru ( KP dom ) . Sad da li je i on bio u toj ekipi koja je njenjana u Sl Brodu , više se ne sjećam , ali ostao je živ i zdrav nakon Gline ( naravno uz odgovarajući tretman , kaže navodno nisu bili ljubazni )
Razmijenjeni su ubrzo nakon zarobljavanja, još tijekom 1991., ili?
Sreća da su prošli "samo" uz prijateljski komšijski tretman...
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 22:03   #29
Ako je ratovao (i bježao iz Petrinje) onda je oslobđen odmah.
Kostajnica pada 12.9. a Petrinja 21.9.

Osim ako nije već prije pobjegao iz Petrinje, no stvarno mislim da ga jedan novinar spominje u Brestu oko pada Petrinje.

Jel ovo dvorski sa tigrovima?

http://www.youtube.com/watch?v=gEEXhHdsp2k

Zadnje uređivanje rezon@tor : 10.01.2011. at 22:25. Reason: poruke spojene
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:07   #30
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post
Ako je ratovao (i bježao iz Petrinje) onda je oslobđen odmah.
Kostajnica pada 12.9. a Petrinja 21.9.

Osim ako nije već prije pobjegao iz Petrinje, no stvarno mislim da ga jedan novinar spominje u Brestu oko pada Petrinje.

Jel ovo dvorski sa tigrovima?

http://www.youtube.com/watch?v=gEEXhHdsp2k
Je vidi se Dvorski , a na trenutak i onaj albanac sa šeširom ( to ti je onaj što puca kroz auto na jednom drugom spotu , njega dobro poznam jer sam ga skoro slučajnu ubio u blizini Jasenovca ) Ali to nisu Tigrovi ( koliko mi se čini ) , osim možda onoga kod helikoptera , gdje piše ime i 1.gbr Tigrovi . A na snimci se od prvobitne postrojbe od Dvorskog vidi samo on . Na početku ,njegova ekipa , svi su bili identično ošišani ( pogledaj frizuru od Dvorskog , iznad ušiju i vidjet ćeš crte ) i nazivali su se Zebre . Samo nije mi jasno ovo što si napisao :Ako je ratovao (i bježao iz Petrinje) onda je oslobđen odmah.
Kostajnica pada 12.9. a Petrinja 21.9.Osim ako nije već prije pobjegao iz Petrinje, no stvarno mislim da ga jedan novinar spominje u Brestu oko pada Petrinje.
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:13   #31
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Razmijenjeni su ubrzo nakon zarobljavanja, još tijekom 1991., ili?
Sreća da su prošli "samo" uz prijateljski komšijski tretman...
Mislim da su razmjenjeni 91 i većina se vratila u postrojbe .Mislim manje od dva mjeseca da su proveli u zarobljeništvu. Bilo bi dobro kada bi se mogao uključiti netko u raspravu tko je zaista bio tamo , jer ovo prenosim iz druge ruke , kao što sam i naveo . U mom vodu su bila dva bivša zarobljenika iz Kostajnice . Što su oni rekli ja samo prenosim .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.

Zadnje uređivanje The Worm : 10.01.2011. at 23:22.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 18:07   #32
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Je vidi se Dvorski , a na trenutak i onaj albanac sa šeširom ( to ti je onaj što puca kroz auto na jednom drugom spotu , njega dobro poznam jer sam ga skoro slučajnu ubio u blizini Jasenovca ) Ali to nisu Tigrovi ( koliko mi se čini ) , osim možda onoga kod helikoptera , gdje piše ime i 1.gbr Tigrovi . A na snimci se od prvobitne postrojbe od Dvorskog vidi samo on . Na početku ,njegova ekipa , svi su bili identično ošišani ( pogledaj frizuru od Dvorskog , iznad ušiju i vidjet ćeš crte ) i nazivali su se Zebre . Samo nije mi jasno ovo što si napisao :Ako je ratovao (i bježao iz Petrinje) onda je oslobđen odmah.
Kostajnica pada 12.9. a Petrinja 21.9.Osim ako nije već prije pobjegao iz Petrinje, no stvarno mislim da ga jedan novinar spominje u Brestu oko pada Petrinje.
Zebre su bile jedan vod, nešto kao izvidnički vod tada još 4. bojne, koliko se sjećam bilo ih je cca 20 ljudi i većina ih je bila ošišana kao Dvorski, no ne svi, na onoj snimci su sve pripadnici 1. brigade iz baze Kumrovec, kasnije Petruševec-kasnije je ta bojna kompletna zvana Gavrani, dok se prvobitno tako zvala satnija kojoj je zapovijedao Damir Tomljanović-Gavran.

Dvorski nije bio zarobljen u Kostajnici, oni su se probijali, prilikom toga je (ako se ne varam) poginuo njegov zamjenik Jasenko (prezimena se više ne sjećam) a Dvorski je bio ranjen u jednu ili obje ruke (isto se više ne sjećam). Za njihovo učešće u petrinji, ne znam osim iz priča, a prepričavati priče nemam namjeru.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 18:41   #33
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Zebre su bile jedan vod, nešto kao izvidnički vod tada još 4. bojne, koliko se sjećam bilo ih je cca 20 ljudi i većina ih je bila ošišana kao Dvorski, no ne svi, na onoj snimci su sve pripadnici 1. brigade iz baze Kumrovec, kasnije Petruševec-kasnije je ta bojna kompletna zvana Gavrani, dok se prvobitno tako zvala satnija kojoj je zapovijedao Damir Tomljanović-Gavran.

Dvorski nije bio zarobljen u Kostajnici, oni su se probijali, prilikom toga je (ako se ne varam) poginuo njegov zamjenik Jasenko (prezimena se više ne sjećam) a Dvorski je bio ranjen u jednu ili obje ruke (isto se više ne sjećam). Za njihovo učešće u petrinji, ne znam osim iz priča, a prepričavati priče nemam namjeru.
Evo konkretnog odgovora . Ipak znaći je 1gbr. Ali većina tog videa je iz Petrinje .Dali su Tigrovi bili i u Petrinji ? Za Kostajnicu znam , tamo su ih i zarobili .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:05   #34
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Evo konkretnog odgovora . Ipak znaći je 1gbr. Ali većina tog videa je iz Petrinje .Dali su Tigrovi bili i u Petrinji ? Za Kostajnicu znam , tamo su ih i zarobili .
Da bili su u Petrinji, ova snimka ti je i snimljena od pripadnika 4. bojne-"amera" onaj koji prilazi i mazi mačkicu koju drži gardist koji sjedi- Amer ima cvikere i roza-zelene rukavice bez prstiju, na snimci, 1,58 minuta

Na snimci-1,22minuti ti je đip od "zebri" i u njemu sjede dvojica pripadnika "Zebri" kao što vidiš na snimci, nemaju crte sa strane na glavi, na tom đipu je ponekad znao biti montiran i PAM 12,7.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:48   #35
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Da bili su u Petrinji, ova snimka ti je i snimljena od pripadnika 4. bojne-"amera" onaj koji prilazi i mazi mačkicu koju drži gardist koji sjedi- Amer ima cvikere i roza-zelene rukavice bez prstiju, na snimci, 1,58 minuta

Na snimci-1,22minuti ti je đip od "zebri" i u njemu sjede dvojica pripadnika "Zebri" kao što vidiš na snimci, nemaju crte sa strane na glavi, na tom đipu je ponekad znao biti montiran i PAM 12,7.
Hvala na info.
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 18:06   #36
worm nisam se baš najspretnije izrazio

Želio sam reći da ako je Dvorski (a sad znamo da nije) zarobljen u Kostajnici onda je morao biti odma oslobođen jer se spominje u Brestu u vrijeme pada Petrinje, jer Petrinja je pala poslje Kostajnice.

Onaj đip koj ninja spominje - ima slika u knjizi Petrinjsko bojište valjda baš tog đipa jer ima pam

ninja mislim da je ok ako prenosiš i priče pogotovo ako napomeneš da to ne pričaš iz prve ruke.
Mi koji smo nismo branitelji sve što pričamo su priče , neke iz knjiga (memoarskih, znanstvenih) neke od susjeda, rođaka, novina, tv...

općenito mi je žao što nema više branitelja Petrinje ovdje
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 20:34   #37
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post
worm nisam se baš najspretnije izrazio

Želio sam reći da ako je Dvorski (a sad znamo da nije) zarobljen u Kostajnici onda je morao biti odma oslobođen jer se spominje u Brestu u vrijeme pada Petrinje, jer Petrinja je pala poslje Kostajnice.

Onaj đip koj ninja spominje - ima slika u knjizi Petrinjsko bojište valjda baš tog đipa jer ima pam

ninja mislim da je ok ako prenosiš i priče pogotovo ako napomeneš da to ne pričaš iz prve ruke.
Mi koji smo nismo branitelji sve što pričamo su priče , neke iz knjiga (memoarskih, znanstvenih) neke od susjeda, rođaka, novina, tv...

općenito mi je žao što nema više branitelja Petrinje ovdje
Žalim, ali ja tako ne "funkcioniram", osim u iznimnim situacijama a i tada samo ako sam neku priču dobro provjerio iz više izvora.

Ne želim ni pomisliti da nekakvim prepričavanjem obezvrijedim nekoga a da to bude totalna neistina ili dio istine, ista je stvar i sa zaslugama, koje mogu kroz priče biti nekome pripisane a u stvarnosti ta osoba nije zaslužna za navedeno.

Mislim da sam bio jasan, te ovu kratku raspravu smatram završenom, nadam se bez ičije ljutnje, teme o Domovinskom ratu se treba ozbiljno shvaćati, i u skladu s tim pisati.

Pozdrav.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:50   #38
Worm jel možeš reći nešto više o tome kako je Dvorski zbrisao iz Petrinje? Otkud ti ta priča i jel pouzdana?

možeš o tome i na temi o Petrinji

Zadnje uređivanje danguba2 : 13.01.2011. at 01:02.
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:36   #39
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post
Worm jel možeš reći nešto više o tome kako je Dvorski zbrisao iz Petrinje? Otkud ti ta priča i jel pouzdana?
Molim, ne tražiti spekuliranje od sugovornika na ovom podforumu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 12:12   #40
Da mi ne pišete na pp , kao što kaže rezon@tor . Nakon toliko vremena vjerovatno bi bilo puno špekuliranja . Nije priča , nego istina A kako je bježao , vjerovatno kao i ja kad sam morao bježati . Puno nas je bježalo na početku , ali ljudi ne vole pisati o tome ,ili su zaboravili
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.