Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 09:11   #121
Ma vadila sam i TSH i T3 i T4 i antitijela i ispalo je da imam Hashimoto, visoka antitijela i TSH preko 4. Dobila sam Euthyrox i sada cekam da vidimo da li to ima neke veze. Jer mi nista drugo nisu nasli. Tj jesu, polipoznu sluznicu maternice i te polipe sam uklonila u 10 mj 2012. Ali nis se nije promjenilo.
Pila sam duphastone i nisu mi pomogli i ne da mi se vise da me kljukaju tabletama i htjela sam nekim prirodnim terapijama to probat rijesit i sada sam 2 mjeseca cista od tableta, cajeva... pa sam htjela to ovaj mjesec sve obaviti.
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:11   #122
Quote:
tyna kaže: Pogledaj post
daklem drage moje,
dok čekam da odem kod svoje dr. kaj mislite o nalazu:
smanjen TSH 0,06 ( ref: 0,27-4,2) a povišen slobodni testosteron 2,22 ( ref:0,5-2,06 )
sve druge vrijedosti nalaza hormona u granicama normale
ne znam kakvi su ti T3 i T4, ali TSH govori o hiperu..koristis li L-thyroxin?
testosteron zna biti povise kod PCOS sindroma, znas li vrijednosti FSH i LH (vadjene izmedju 3-5dc)?

Quote:
mali_gad kaže: Pogledaj post
drage cure, pitanje: naime, dhea-s mi je 11.77 (1.8-7.7), a shbg 24.42 (26.10 - 110.00). što je to točno i koliki problem će mi to predstavljati?
jesi li cekirala E2, LH i FSH na izmedju 3-5dc? to bi bilo zanimljivo znati da bi se mogla stvoriti kompletna slika o hormonskom statusu.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 08:47   #123
[QUOTE=zoro007;44759851]ne znam kakvi su ti T3 i T4, ali TSH govori o hiperu..koristis li L-thyroxin?
testosteron zna biti povise kod PCOS sindroma, znas li vrijednosti FSH i LH (vadjene izmedju 3-5dc)?

po preporuci endokrinologa ponovila sam nalaz nakon cca 3 tj i sad ispada sve ok.ne znam kako su moguće takve oscilacije ?! stres ili greška labosa?
tsh 0,92 (0,27-4,20)
t3 1,79 (1,3-3,10)
t4 81,83 (66-181)

fsh 7,2 (3,9-8,8)
lh 3,6 ( 2,1-10,9) sve 3-5 dan ciklusa.
pa sad ja budi pametna
e da endo mie rekao da zanemarim povišeni testosteron jer kao svi ostali hormoni su ok?!

i tak ...
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 23:45   #124
a da još jednom izvadiš TSH jer ovako ne možeš znati kojem vjerovati
suncandan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 13:25   #125
Molila bi ako mi netko može reći koliko su loši slijedeći nalazi odnosno koliko smisla ima uopće prirodno pokušavati:

4.dc

TSH 1,17 mu/L ( 0,55-4,78)
LH 6,69IU/L (2,12-10,89)
FSH 14,16 IU/L (3,89-8,78)
Estradiol 300pmol/L (99-448)
Prolaktin 195mIU/L (71-566)

36,5 godina
Ciklusi uglavnom 28, nekad par dana kraći, nikad duži od iznimno 29.

Molim pomoć
__________________
My pregnancy ticker
_November_rain_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:54   #126
Quote:
_November_rain_ kaže: Pogledaj post
Molila bi ako mi netko može reći koliko su loši slijedeći nalazi odnosno koliko smisla ima uopće prirodno pokušavati:

4.dc

TSH 1,17 mu/L ( 0,55-4,78)
LH 6,69IU/L (2,12-10,89)
FSH 14,16 IU/L (3,89-8,78)
Estradiol 300pmol/L (99-448)
Prolaktin 195mIU/L (71-566)

36,5 godina
Ciklusi uglavnom 28, nekad par dana kraći, nikad duži od iznimno 29.

Molim pomoć
Kako mislis ima li smisla prirodno pokusavati?

Sve dok imas ciklus, ima smisla prirodno pokusavati.

FSH ti jest visi (doduse i mjeren malo kasnije no idealno, 4 dc umjesto 2-3 dc--ako ti je taj ciklus bio par dana kraci, mogao je vec pomalo i poceti rasti) ali dok imas ciklus i ovuliras ti mozes ostati u drugom stanju.

Prirodno pokusavanje nije toliki problem, problem bi mogao biti ako krenete u IUI ili IVF jer s visim FSH se obicno lose odgovori na stimulaciju.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 15:22   #127
Drage cure!
Vjerojatno ovdje ima upucenih u citanje nalaza stitnjace.
Naime, prije godinu dana kad nisam bila u postupku izvadila sam hormone stitnjace i bio je uredan nalaz, sve u granicama normale.
Sad sam ostala trudna (5 tjedana) u postupku kod dr. L i napravila sam danas hormone stitnjace i malo sam isprepadana:
T3 2.80 (1.34-2.73)
T4 151.89 (78.38 - 157.4)
TSH 5.83 (0.34-5.60)

Sad sam zabrinuta jer sam vec jednom imala spontani u postupku prije 2 godine, a cula sam da TSH moze biti odgovoran za spontan. Sutra idem Luciju po njegovo misljenje, ali bi molila iskusne da kazu svoje misljenje.
Hvala vam unaprijed..
tiffany_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:30   #128
Quote:
tiffany_ kaže: Pogledaj post
Drage cure!
Vjerojatno ovdje ima upucenih u citanje nalaza stitnjace.
Naime, prije godinu dana kad nisam bila u postupku izvadila sam hormone stitnjace i bio je uredan nalaz, sve u granicama normale.
Sad sam ostala trudna (5 tjedana) u postupku kod dr. L i napravila sam danas hormone stitnjace i malo sam isprepadana:
T3 2.80 (1.34-2.73)
T4 151.89 (78.38 - 157.4)
TSH 5.83 (0.34-5.60)

Sad sam zabrinuta jer sam vec jednom imala spontani u postupku prije 2 godine, a cula sam da TSH moze biti odgovoran za spontan. Sutra idem Luciju po njegovo misljenje, ali bi molila iskusne da kazu svoje misljenje.
Hvala vam unaprijed..
TSH jest visi, ali nikad nije kasno poceti uzimati tiroksin.
Sto se tice odgovornosti TSH za spontane pobacaje, mislim da je pokazano populacijski da postoji korelacija ali da nije sasvim sigurno kako se to dogadja (koji mehanizam). Tvoji T3 i T4 su ok... ne bih panicarila.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 18:58   #129
molim Vas ako mi netko može reći kakav mi je nalaz hormona.
Vadila sam ih 3 dan ciklusa. Još čekam nalaz AMH.



Nadam se da je čitljivo. Ako je nedopušteno ovako postati sa slikom neka mod obriše, pa ću prepisati.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 16:21   #130
Zar nitko? Inače dobila sam i nalaz AMH. Čini mi se nisko. Vrijednost AMH je 3.4 a referentni interval je od 0 - 75.7 (40 godina)
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 18:34   #131
Pozzz sandra, amh nije bas dobar, al ti je fsh ok, cak i u odnos fsh i lh mi se cini ok. Bitnije bi tilo da ti ginic vidi na pocetku ciklusa koliko imas antralnih folikula.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 21:16   #132
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Pozzz sandra, amh nije bas dobar, al ti je fsh ok, cak i u odnos fsh i lh mi se cini ok. Bitnije bi tilo da ti ginic vidi na pocetku ciklusa koliko imas antralnih folikula.
Odnos nije dobar za početak ciklusa. Na početku ciklusa bi FSH trebao biti nešto veći od LH (ili barem blizu).

Pogledaj ovdje:



P.S. Ovo naravno vrijedi za neki normalan ciklus, bez nekakvih hormonskih intervencija ili sl.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 22:09   #133
Sandra..meni su tvoji hormoni zbunjola..vadjeni na 3-5 dan ciklusa..jel?
Kad ti je ovulacija obicno? Nekako mi je to slika za uranjenu ovulaciju i prerano luteiniziranje.
Druga mogucnost - da nisi taj ciklus eventualno imala cistu? nekako mi je E2 dosta visok za pocetak ciklusa.

amh jd bez dvojbe nizak.koliko antralaca imas na pocetku ciklusa?

Idealan odnos fsh i lh je 1:1..
Kod zena s niskom rezervom je fsh veci od lh..cak i 2:1 ili vise..a kod pcos-vki je obrnuto..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 11:42   #134
tek sam krenula u svijet MPO i ovo su prvi nalazi koje sam napravila. Tako da još ne znam koliko antralaca imam na početku ciklusa.
Inače mi je ciklus 23 -26 dana. Zadnja menstruacije prije ove u kojoj sam 3dc vadila krv mi je izostala, tj jedna menstruacija se preskočila. To mi se desi jednom gordišnje u zadnje 2-3 godina da mi izostane menstruacija a da nisam trudna. Tako da su mi zadnji ciklusi bili
31.01.
25.02.
23.03.
08.05.

10.05. sam vadila ove hormone.

Nikakve hormonske tablete ne pijem.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 21:25   #135
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Sandra..meni su tvoji hormoni zbunjola..vadjeni na 3-5 dan ciklusa..jel?
Kad ti je ovulacija obicno? Nekako mi je to slika za uranjenu ovulaciju i prerano luteiniziranje.
Druga mogucnost - da nisi taj ciklus eventualno imala cistu? nekako mi je E2 dosta visok za pocetak ciklusa.
Evo, ovo meni najvise upada u oci, taj E2 koji ne pase s pocetkom ciklusa--kao da vec postoji 'lead follicle' (iako FSH nije uopce visok!)

Sandra555, jesu li te pogledali ultrazvucno?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 21:38   #136
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Evo, ovo meni najvise upada u oci, taj E2 koji ne pase s pocetkom ciklusa--kao da vec postoji 'lead follicle' (iako FSH nije uopce visok!)

Sandra555, jesu li te pogledali ultrazvucno?
nisam još bila na uzv kod MPO doktora. Samo me gledao moj soc. ginekolog i za njega je sve OK, ali kod njega je valjda uvijek sve OK
Idem 29.5. opet na Sv. Duh s ovim nalazima pa ćemo vidjeti što će reći dr.T.
Poslala me još i kod dr. Hafnera na konzultacije jer inače imam problema s visokim tlakom i pijem lijekove za sniženje tlaka, pa da vidi što će on reći vezano za trudnoću.
prvo dijete sam rodila s 30 tjedana (hvala Bogu sve je OK bilo i s djetetom i samnom), skočio mi je tlak, ali onda nisam bila pod terapijom za tlak, a dr. T. se boji da bi mi i druga trudnoća bila jako, jako rizična i za dijete i za mene pa želi savjet og dr. Hafnera. Ali ja sam nekako uvjerena da i nebi bio baš toliko veliki rizik kako je ona to panično opisala jer sam sada pod terapijom i tlak je s lijekovima pod kontrolom i u normali.
Sada me trenutno brinu ti nalazi i postoji li uopće šansa za trudnoću s takvim nalazima.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 21:50   #137
Ajmo malo off..da li je kod tebe cekirana trombofilija..mislim vezano uz tlak?
Koliko ti je godina? Je li prva T nastala prirodno ili potpomognuto?
bilo kako bilo, izgledi za uspjeh su tu..obzirom na vec ostvarenu T.

Bilo bi zanimljivo znati i progesterom 7 dana od ovulacije..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 10:49   #138
Nisu mi rekli za trombofiliju. Kako se rade pretrage za to? Iz krvi ili nepto drugo?
Imam 40 godina. Prva trudnoća je bila prirodna, prije 6 godina s time da smo barem pola godine pokušavali dok nismo uspjeli (sve prirodno).

Možda je stvarno moguće da imam preuranjenu ovilaciju. Na zadnjem UZV kod soc ginića kad sam bila bio mi je 14 dan ciklusa i dr je rekao da vidi da je ovulacija već bila taj mjesec. Ne znmam može li se to kako utvrditi što sigurnije osim ultrazvukom, možda nekim kućnim testovima?
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 11:18   #139
Mozes pratiti cikluse s lh testovima..da bi isli na ciljane odnose onda.
Trombofilija..imas temu..da ne offtopicarim
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 20:51   #140
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Nisu mi rekli za trombofiliju. Kako se rade pretrage za to? Iz krvi ili nepto drugo?
Imam 40 godina. Prva trudnoća je bila prirodna, prije 6 godina s time da smo barem pola godine pokušavali dok nismo uspjeli (sve prirodno).

Možda je stvarno moguće da imam preuranjenu ovilaciju. Na zadnjem UZV kod soc ginića kad sam bila bio mi je 14 dan ciklusa i dr je rekao da vidi da je ovulacija već bila taj mjesec. Ne znmam može li se to kako utvrditi što sigurnije osim ultrazvukom, možda nekim kućnim testovima?
Prati bazalnu temperaturu (imas cijelu temu ako nisi dosad pratila), cervikalnu sluz, polozaj cerviksa, plus lh testove--tako mozes dosta dobro upoznati ciklus--i naravno sto je vec zoro007 rekla, napraviti progesteron u lutealnoj fazi da se potvrdi ovulacija.

Rana ovulacija u ciklusu moze i ne mora biti problem. Moze biti problem ako se otpuste jajne stanice koje nisu dovoljno zrele i/ili endometrij tada moguce jos nije spreman za implantaciju (odnosno hormoni nisu posve sinhronizirani)--sto bi kod tebe mogao biti slucaj s tim relativno niskim FSH, relativno visokim LH, relativno visokim E2....

To se moze rjesavati, glavno je da ovuliras.

Btw, niski AMH nije lijep nalaz ali nije nuzno nepremostiva prepreka, ima nas dosta koje smo ostvarile trudnocu bilo prirodno bilo potpomognuto s tim nalazom u slicnim godinama (evo i zoro007 i ja).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.