Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 19:58   #1
"Kiseli oblak" uništiće Zemlju

Mislio sam na alternativu ali pošto se radi o nauci stavio sam ovde.

Doktor Albert Šervinski, astrofizičar koji radi na Kembridžu, tvrdi da će naredne, 2014. godine, "kiseli oblak" uništiti solarni sistem i ubiti sav život. Šervinski, koji sarađuje sa NASA, ubeđen je da se "kiseli oblak" kreće prema našoj planeti i da će sledećeg leta doći do sudara koji će uništiti sve živo.Profesor sa Kembridža tvrdi da oblak, dužine od 16 miliona kilometara, uništava sve pred sobom i da će naredne godine doći do našeg Sunčevog sistema, odnosno Zemlje.On smatra da je oblak nastao kao proizvod crne rupe koja se nalazi u centru galaksije. NASA, međutim, saopštava da nema nikakvih podataka o "kiselom oblaku", ali Šervinski i kritičari Nase, pak, smatraju da eksperti namerno prikrivaju loše vesti - da bi bila izbegnuta panika.

Ima li ovo ikakve logike,ili je samo još jedna u nizu provala i prepumpanih vijesti?
imanuel kant 1 is offline  
Old 04.11.2013., 20:11   #2
Taj lik uopće ne postoji. Kad uguglam njegovo ime nailazim isključivo vijesti na hrvatskom jeziku ili na srpskom. Nigdje nikakvog Alberta Šervinskog ili Shervinskog.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Old 04.11.2013., 21:46   #3
doktor je pretjerao sa travom, a fino sam mu reko da je jaka...
Biljka is offline  
Old 05.11.2013., 00:36   #4
To je zezancija americkog satirickog sitea Weekly World News jos iz 2005. godine, kada je prvi put poharala internet. Ne znam otkud je sad opet isplivalo, ali uistinu mnogo govori o jadu domaceg medijskog sljama koji uspije nasjesti na nesto sto je uz dva-tri klika na Googleu vrlo jednostavno provjeriti.

http://www.snopes.com/science/dustcloud.asp
__________________
There's nothing in the middle of the road but yellow lines and dead armadillos.
Chang Shlang is offline  
Old 05.11.2013., 13:14   #5
Weekly World News je zabunom česta inspiracija :ekhm: : suzdržuje se: nekim surferima, parodirajući katkad ozbiljne znanstvene podatke ili otkrića.
Inače, dovoljno je nabaciti par zvučnih titula i pozvati se na stručni izvor bez pokrića (+neki gadni socijalno-psihički poremećaj)... i voila eto ti teorije zavjere zlih reptilielijena sa šesterokrakim zvijezdama i dr/prof/sc titulama koji kriju istinu od radnog naroda -i tako funkcionira tzv. alternativa...

Zadnje uređivanje haram : 05.11.2013. at 13:45.
haram is offline  
Old 05.11.2013., 23:01   #6
Kako zna da je oblak kisel !? A da nije možda gorak. Ili čak previše slan
krena is offline  
Old 06.11.2013., 00:17   #7
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kako zna da je oblak kisel !? A da nije možda gorak. Ili čak previše slan
... a možda i jako zapapren... s tim crnim rupama se nikad ne zna, zato i jesu crne
haram is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.