Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 09:18   #4601
Quote:
more kaže: Pogledaj post
šta je umjetnik mislija
Baš sam i ja htio pitat jer ne razumijem ništa od napisanog.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:38   #4602
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
...
Inače, glede mede i pisanja, ovaj dio virtulanog svijeta je postao šizofrena kreštaonica koja se prelila s dvije teme- remont migova i remont helikoptera.
Antipodi koji se javljaju su tako intenzivni, iritantni i intrigantni da je pomalo mučno čitati a nekmo li sudjelovati.
...
Meni se onako sa strane vidi da nije samo forum shizofren...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:41   #4603
Sa strane...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:23   #4604
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Sa strane...
Da, da, sve je super.
Osim kada padneš sa broda oko Jabuke
pa te onda eventualno traže tek slijedeći dan
Usput,
nisam vidio da KW sudjeluju u tim "akcijama", tek toliko da ostanemo on topic
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:24   #4605
zašto bi te tražili
http://www.mcmurdomarine.com/ais-mob-devices
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:36   #4606
A ja sam negdje napisao da je sve super?
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:37   #4607
@more
He, he, još nisam primjetio na Jadranu da se upalio ovakav AIS a slabo se pale i oni
beaconi iz Cospas-Sarsat programa...
Imam monitoring AIS i avio transpondera upaljen zadnjih 4 godine 24/7/365
Te na stolu jedan sustav u razvoju...

@HoD
netko neupućen bi mogao pomisliti tako nešto
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:15   #4608
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
@more
He, he, još nisam primjetio na Jadranu da se upalio ovakav AIS a slabo se pale i oni
beaconi iz Cospas-Sarsat programa...
Imam monitoring AIS i avio transpondera upaljen zadnjih 4 godine 24/7/365
Te na stolu jedan sustav u razvoju...

@HoD
netko neupućen bi mogao pomisliti tako nešto
e onda nek se utope ko im je kriv.
iako ovo oko Jabuke mi smrdi,
Najava nevere njih dvoje baš uoči nevere se uputili oko Jabuke sa katamaranom.i popravlja motor na palubi
http://www.slobodnadalmacija.hr/Port...an1-140909.jpg
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:40   #4609
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Tko to moje ime doziva?
Kako si mene linkao ,(parcijalno kao odgovor na duhovne opservacije upućenih tehničkih lica- da se izrazim po JNA), red je da ti odgovorim, iako sam čvrsto odlučio danas ne postati.
Podforum je netko odlučio sjebati a taj nisam ja.To smo osjetili i najavili.
Zašto je to tako-mogu pretpostaviti, ali vlasnik možda zna.

Inače, glede mede i pisanja, ovaj dio virtulanog svijeta je postao šizofrena kreštaonica koja se prelila s dvije teme- remont migova i remont helikoptera.
Antipodi koji se javljaju su tako intenzivni, iritantni i intrigantni da je pomalo mučno čitati a nekmo li sudjelovati.
S jedne strane je teški kriminal, bio i upravo se sprema, pače uvjerava nas se kako Rusi nisu sposobni remontirati vlastiti proizvod i da nemaju ovlasnice za to i da će nas "oženiti " do bola a svi drugi koji nemaju i neće imati papire su pravi izbor s umjerenim cijenama.
Hebe mi se i za Ruse i Bjeloruse i Ukrajince i Eskime i bivše generale i masonske organizacije.
Kako sam ja IPD-ovac na zadaći uljepšavanja stanja treba ipak reći da se leti ko nikad; i ovih 7-8 migova od dijelova iz 5 zemalja, i ovih 16 Indijanaca, i 8 Bellova i 8 uvijek spremih Pila, i ovih 12 iz žute, i ovih 13 što ih Ukrajinci remontiraše i ovi mali Zlinići, sve to zuji od jutra do jutra.
Koliko će dugo letjeti- Svevišnji zna, možda mjesec, možda godina ,možda desetljeće.
Još ćemo sačekati listopad 2017. i objavu odabira višenamjenskog aviona za HRZ. Hoće li se to realizirati? Iskreno ne znam, ali znam da nikad nismo došli do ove faze. Po meni je to pozitivno, jer sam ja po promidžbenoj zadaći na foumu ,pa tako gledam na stvar.
Što da od tebe saznajem koliko je država, ekonomija ili vojska sjebana?
O Bože milostiv ti budi.
Majica ima i od Indijanaca i od Migova (nema strukiranih, crna prevladava) pa ako si zaiteresiran...možda bi ti prodali, jer poslati ti neće.

Potpisujem svaku rijec.....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:23   #4610
Mašala evo napokon pravog razloga za korištenje OH-58D(r)

Nesmiju gledati Bujicu i 321 kuhaj i Dnevnik GRTa .. užas treba ih sve helajerovati ekstremiste jedne .

Quote:
Istovremeno hrvatske sigurnosne službe raspolažu detaljnim informacijama o sve većem broju radikaliziranih stanovnika BiH. Procjenjuju se da je između 5000 i 10.000 ljudi bliskih selefijama za koje se može reći da su radikali zadojeni islamskim fundamentalizmom. Analize hrvatskih službi pokazuju da postoji i sve veći broj radikaliziranih skupina na granici s Hrvatskom, oko Velike Kladuše i Bihaća. Dio njih nije agresivan, ali među njima ima i onih koji zagovaraju život po šerijatskom zakonu i vrbuju sve veći broj sljedbenika. Islamska država ideal je kojem treba težiti. Postoje podaci o tome da se u zabačenim mjestima osnivaju škole koje rade po šerijatskom zakonu, u koje djevojčice ne mogu ići, a učenici ne smiju gledati TV ili slušati glazbu i moraju se pridržavati strogih vjerskih pravila
Sad sam miran i siguran da novsi koji se troše na naše SLUŽBE nisu bačeni nego kvalitetno potrošeni za naše bolje sutra...
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:30   #4611
Evo Defendera sa naslovom: Vlada RH odobrava sredstva za nabavu PO raketa Hellfire u 2020. za helikoptere OH-58D

https://www.defender.hr/naslovnica-i...elikoptere-oh/
Dejan206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:13   #4612
ma to nije moguce, pa neki su govorili da ce biti bez hellfirea i da ce sluziti samo za spasavanje turista
theD is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:50   #4613
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
ma to nije moguce, pa neki su govorili da ce biti bez hellfirea i da ce sluziti samo za spasavanje turista

Sa Hellfajerima ćemo gađati Čehe na luftićima
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:27   #4614
Taman za Izbore 2020. ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:10   #4615
Quote:
Dejan206 kaže: Pogledaj post
Evo Defendera sa naslovom: Vlada RH odobrava sredstva za nabavu PO raketa Hellfire u 2020. za helikoptere OH-58D

https://www.defender.hr/naslovnica-i...elikoptere-oh/
..nice...evo rekoše i na TV...e sad će opet krenut...a pemzioneri,učitelji,vatrogasci...ovo ono...standardna kuknjava...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:49   #4616
Quote:
Dejan206 kaže: Pogledaj post
Evo Defendera sa naslovom: Vlada RH odobrava sredstva za nabavu PO raketa Hellfire u 2020. za helikoptere OH-58D

https://www.defender.hr/naslovnica-i...elikoptere-oh/
"Sukladno zaprimljenom pismu nabava raketa iznosi 3.067.378,00 USD odnosno 19.723.875,49 kuna (bez PDV-a)"

To je nekih 25-27 raketa ako računamo po cijeni koja je na Wikipediji.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:56   #4617
3 milijuna dolara, cijena preko 100 tisuća, nabavit će se 20 i nešto komada....

podijeljeno sa 16 helikoptera, raketa i pol po helikopteru

ali , tek sa pametnim naoružanjem kiowa ima nekog smisla
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:13   #4618
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
3 milijuna dolara, cijena preko 100 tisuća, nabavit će se 20 i nešto komada....

podijeljeno sa 16 helikoptera, raketa i pol po helikopteru

ali , tek sa pametnim naoružanjem kiowa ima nekog smisla
Jebote imaćemo više helikoptera od raketa....

16 Kiowa dugo,dugo, godinama neće biti u uporabi.
Maksimalno 8.
Što i dalje daje smiješan broj raketa po heliću.

Jedno je konstanta kod nas-uvijek polovična, niš koristi rješenja... .
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:27   #4619
Ja ovdje moram stat u obranu nasih polupismenih uhljeba.

Nema smisla kupiti vise raketa. To je preskupo za RH da se cesce ispaljuje, a raketa kao raketa zahtjeva odrzavanje/skladistenje kao i sve drugo, dakle neki minimum da se piloti i osoblje upozna sa Hellfireom i mozda koje ispaljivanje je svrhishodnije za HRZ od veceg inventara. Ameri to narucuju u velikim kolicinama, tako da nije problem dobiti, bar za HRZ relativno govoreci, veci broj raketa ako zatreba.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:36   #4620
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Ja ovdje moram stat u obranu nasih polupismenih uhljeba.

Nema smisla kupiti vise raketa. To je preskupo za RH da se cesce ispaljuje, a raketa kao raketa zahtjeva odrzavanje/skladistenje kao i sve drugo, dakle neki minimum da se piloti i osoblje upozna sa Hellfireom i mozda koje ispaljivanje je svrhishodnije za HRZ od veceg inventara. Ameri to narucuju u velikim kolicinama, tako da nije problem dobiti, bar za HRZ relativno govoreci, veci broj raketa ako zatreba.
a i raketa ima svoj resurs, sta kad istekne pa se moraju unistiti ... onda ce se govoriti kako je unisteno milijune kuna... a i bolje je svakih par godina kupovat odredjenu kolicinu tako da ne istekne svim raketama resurs u istom trenu.
theD is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.