Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2015., 10:34   #61
pa OK, nek se u pozadini te presudne bitke odvija gro radnje, znamo da je bio konkvistador tj. materijalista.
ne bi se s tim gnjavio previše, ja osobno ne bi išao naširoko i nadugačko, nek nas odmah špielberg "baci u vatru".

kao što to radi mel gibson, s pasijom, apocalyptom i braveheartom.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 10:56   #62
Pa naravno, od dolaska pa na dalje.

Trebao bi Javier Bardem glumiti Cortesa, jeben izbor ako ima istine u tome.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 11:20   #63
o da da, može i on, možda čak i idealan odabir
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 17:43   #64
Davno sam gledao ovaj film, i bio mi je dobar iako sam zaboravio dosta, ali glazba je bila vrhunska

https://www.youtube.com/watch?v=94dY-QxjDiE
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 18:01   #65
poznata je stvar da je u svim filmovima RS vrhunska glazba,

slučajno?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 18:07   #66


a ovo mi je vrh, pogođeno u samu srž

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:55   #67
Španjolska povijest je nevjerojatna

O muzici sam već sve rekao,vrh

Inace pogledao sam 4 epizode španjolske povijesne serije Isabel...Radi se upravo o Isabeli Kastiljskoj sa čijeg je dvora Kolumbo otišao na put i otkrio Novi svijet

Doduše počeo sam to gledati ima mjesec dana,ali ne mogu nikako nastaviti s tim,evo Ajuto me navuka sad bi moga odgledati 2,3 epizode iman vrimena.U ove 4 epizode se radi uglavnom o borbama za tron Kastilje,invaziji muslimana i tako.Koga zanima https://www.youtube.com/watch?v=W4cEc9uasrg
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:43   #68
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
Španjolska povijest je nevjerojatna

O muzici sam već sve rekao,vrh

Inace pogledao sam 4 epizode španjolske povijesne serije Isabel...Radi se upravo o Isabeli Kastiljskoj sa čijeg je dvora Kolumbo otišao na put i otkrio Novi svijet

Doduše počeo sam to gledati ima mjesec dana,ali ne mogu nikako nastaviti s tim,evo Ajuto me navuka sad bi moga odgledati 2,3 epizode iman vrimena.U ove 4 epizode se radi uglavnom o borbama za tron Kastilje,invaziji muslimana i tako.Koga zanima https://www.youtube.com/watch?v=W4cEc9uasrg
Bit će ti interesantan onda roman koji na osebujan način obrađuje španjolsku povijest. Terra Nostra Carlosa Fuentesa. Ima srpski prijevod.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 07:04   #69
kolaž kadrova s putovanja i sam pristanak [The Exploration Only]



ovo je ogledni primjer gdje se može fino proučavati na koji to način glazbena podloga sudjeluje u dočaravanju filmske radnje tj. kadrova.

već i samo to ovaj film svrstava u remek djelo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:48   #70
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ovo je ogledni primjer gdje se može fino proučavati na koji to način glazbena podloga sudjeluje u dočaravanju filmske radnje tj. kadrova.
Djeluje kao proletarijatska reklama, znojni i ponosni radnici, a u pozadini iscjepkana epska glazba. Samo sam čekao da ulete snimci rudnika i Ilija Sirotanović i njegova lopata.

Ovako se dočarava atmosfera i ton filma.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:29   #71
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Djeluje kao proletarijatska reklama, znojni i ponosni radnici, a u pozadini iscjepkana epska glazba. Samo sam čekao da ulete snimci rudnika i Ilija Sirotanović i njegova lopata.

Ovako se dočarava atmosfera i ton filma.
usporedba ti (kao i inače) ima smisla kao da močvarac u luizijani uspoređuješ s cijelim atlantikom*

niđe veze kolega

*jedno od najvećih otkrića u povijesti čovječanstva s nekakvom vojnom vježbom u američkoj pripizdini
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:43   #72
1492. je meni odličan film, jako podcijenjen.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:49   #73
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ovako se dočarava atmosfera i ton filma.
ne, OVAKO se dočarava.

sorryte, ali kad sam baš jako oduševljena ovim filmom, a malo se o njemu piše, a o svakom govancu da.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:02   #74
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ne, OVAKO se dočarava.

sorryte, ali kad sam baš jako oduševljena ovim filmom, a malo se o njemu piše, a o svakom govancu da.
Ne.... OVAKO se dočarava
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:06   #75
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
usporedba ti (kao i inače) ima smisla kao da močvarac u luizijani uspoređuješ s cijelim atlantikom*
Jesi ti rekao da glazba dočarava kadrove, što god to značilo? Pa u tim kadrovima ja vidim gomilu uznojenih tipova kako pozerski rade na brodu Onako, za druga Tita i kolektiv. Ja ti pokazujem kako se kadrovi dočaravaju glazbom, tj. dobiješ osjećaj za mjesto zbog same glazbe. Ako govoriš o CIJELOM filmu, koji ima EPSKU radnju, gdje bi kadrovi i radnja trebali govoriti PRIČU o najvećem putovanju IKADA (što nije bilo, malo mi je povijest zahrđala, ali nije li Amerigo Vespucci prvi prošao taj put?) onda je soundtrack okej, po meni Vangelis ima i boljih. Ovako, glazba je epsko ziheraška, kao da staviš Beach Boyse i kadrove surfanja, taj rang. Lijepo za čuti, ali da je nešto posebni, i nije baš.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:09   #76
Meni je glazba iz Conquest fenomenalna. Ipak je to Vangelis u svom plodnom i odličnom razdoblju (1973-1996).
Filma se iskreno baš i ne sjećam.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:11   #77
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Jesi ti rekao da glazba dočarava kadrove, što god to značilo? Pa u tim kadrovima ja vidim gomilu uznojenih tipova kako pozerski rade na brodu Onako, za druga Tita i kolektiv. Ja ti pokazujem kako se kadrovi dočaravaju glazbom, tj. dobiješ osjećaj za mjesto zbog same glazbe. Ako govoriš o CIJELOM filmu, koji ima EPSKU radnju, gdje bi kadrovi i radnja trebali govoriti PRIČU o najvećem putovanju IKADA (što nije bilo, malo mi je povijest zahrđala, ali nije li Amerigo Vespucci prvi prošao taj put?) onda je soundtrack okej, po meni Vangelis ima i boljih. Ovako, glazba je epsko ziheraška, kao da staviš Beach Boyse i kadrove surfanja, taj rang. Lijepo za čuti, ali da je nešto posebni, i nije baš.
Jok. Amerigo Vespucci nije otkrio Ameriku, on joj je dao ime.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:15   #78
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jok. Amerigo Vespucci nije otkrio Ameriku, on joj je dao ime.
Jok. Vikinzi su otkrili Ameriku, a prije toga homo sapijens kada se selio iz Afrike u Aziju, pa preko zaleđenog mora u Ameriku.
Iako vjerujem da Amerika nikada nije bila sakrivena, već Europljani nisu znali za nju.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:24   #79
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Jesi ti rekao da glazba dočarava kadrove, što god to značilo? Pa u tim kadrovima ja vidim gomilu uznojenih tipova kako pozerski rade na brodu Onako, za druga Tita i kolektiv. Ja ti pokazujem kako se kadrovi dočaravaju glazbom, tj. dobiješ osjećaj za mjesto zbog same glazbe. Ako govoriš o CIJELOM filmu, koji ima EPSKU radnju, gdje bi kadrovi i radnja trebali govoriti PRIČU o najvećem putovanju IKADA (što nije bilo, malo mi je povijest zahrđala, ali nije li Amerigo Vespucci prvi prošao taj put?) onda je soundtrack okej, po meni Vangelis ima i boljih. Ovako, glazba je epsko ziheraška, kao da staviš Beach Boyse i kadrove surfanja, taj rang. Lijepo za čuti, ali da je nešto posebni, i nije baš.
lijepo sam gore naznačio:

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kolaž kadrova s putovanja i sam pristanak [The Exploration Only]
znači isječci iz filma s datom glazbenom podlogom u TOM trenutku.

amerigo-vespucci-covjek-koji-je-oteo-slavu-kristoforu-kolumbu-1512
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:26   #80
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne.... OVAKO se dočarava
ovo je prelijepo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.