Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2018., 01:21   #141
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
čovjek je izmislio i napisao Marion. nije baš da ne čini razliku u finalnom proizvodu.
dajte sad, nemojte baš toliko minimalizirati rad scenarista. kad bi to sve bilo tako jednostavno, ne bi se dijelile nagrade ni Oscari za scenarij, čak u dvije kategorije.
i ne bi hrvatski filmovi bili tako strašno negledljivi.
ima tu dosta posla, onog finog rada psihologizacije, kroz dijalog, postupke likova, izgradnje odnosa, character arcs, kad od skice i šahovskih figura nastaju zabavne ili emotivne, ili dramatične situacije i likovi prema kojima stvoriš empatiju i zauvijek ih zapamtiš.
Pa tko mu oduzima zasluge?

Samo pišem ono što je čovjek sam izjavio; da je scenarij napisao za tri dana, više-manje i da su SDpielberg i Lucas sve razradili na radnim sastancima. "Samo je trebalo sve zapisati", doslovni citat.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:11   #142
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Meni je Hayden bio dobar kao Anakin. Daleko puno bolji u od Drivera kao Kylo Rena. A SW općenito uništava karijere. Jer svi počinju na glumce gledati kao na likove iz tih filmova, pa kasnije rijetko dobijaju druge uloge. Hamill i Fisher praktički nisu imali karijeru izvan SW a. Da se vratimo na ovaj film, ja nikako ne mogu probaviti ovog glumca kao Han Sola. Niti izgleda niti zvuči kao on.
Slažem se. Meni npr. nije jasno zašto Jamie Costu nisu angažirali za ulogu. Fanovi su bili za njega, a momak je skinuo Fordovog Hana da na trenutke misliš da gledaš originala. Tko ne vjeruje, neka se sam uvjeri.

https://www.youtube.com/watch?v=BvPfCTyd3X8
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:29   #143
ehrenreich ne glumi harrisona forda, već hana soloa. dvije različite stvari.
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:50   #144
Quote:
papa franku kaže: Pogledaj post
ehrenreich ne glumi harrisona forda, već hana soloa. dvije različite stvari.
Tu je problem što Ford jest Han Solo, njegova gluma, pojava i sve ostalo taj lik čine zanimljivim. Indiana je praktički kopija Hana, zato i on funkcionira, imaju i zajedničku scenu, geg koji je upalio u oba filma.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 20:43   #145
Taj lik je dobar imitator ali traži se tu i gluma.
Ljudi se obično ne ponašaju isto niti imaju iste tikove i manire cijeli život.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:13   #146
Quote:
papa franku kaže: Pogledaj post
ehrenreich ne glumi harrisona forda, već hana soloa. dvije različite stvari.
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Tu je problem što Ford jest Han Solo, njegova gluma, pojava i sve ostalo taj lik čine zanimljivim. Indiana je praktički kopija Hana, zato i on funkcionira, imaju i zajedničku scenu, geg koji je upalio u oba filma.
Upravo ovo što Deckard kaže. Ford je toliko integralni dio Han Sola, da bilo kakva drukčija reinkarnacija će žešće podbaciti na kinoblagajnama. Zašto? Zato što će fanovi reći to nije Han Solo. To je neki random lik koji se predstavlja za njega. Disney će tu žešće flopat mark my words. Nije mi nimalo ohrabrujuće ni kada je isplivalo da su usred snimanja Ehrenreicha poslali na dodatne tečajeve glume. Mislim da se razumijemo, nije sad ni Ford da je bio neki ekstra glumac, ali je imao karizmu i djelovao je prirodno u ulozi koju je igrao (Han Solo i Indiana Jones). Jamie Costa isto vjerojatno nije tko zna kak dobar glumac, ali je izvrstan imitator i Forda skida kao da mu je klon, i to je ono što su fanovi htjeli vidjeti. Htjeli su vidjeti nešto poznato, nešto što je dobro znano i vezano uz pojavu lika Han Sola. Ne znam koliko je Disney svjestan koliko će cijeli taj film podbacit i na području igračaka, nešto što je usko povezano uz Star Wars franšizu. Mislim tko će ići kupovati Ehrenreich verziju Han Sola, naspram Fordove? Katastrofa od Last Jedija također neće nimalo pripomoć da ljudi pohrle u kina.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:22   #147
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Upravo ovo što Deckard kaže. Ford je toliko integralni dio Han Sola, da bilo kakva drukčija reinkarnacija će žešće podbaciti na kinoblagajnama. Zašto? Zato što će fanovi reći to nije Han Solo. To je neki random lik koji se predstavlja za njega. Disney će tu žešće flopat mark my words.
Neće film flopat.

Da su stavili one četiri iz Ghostbustersa u SW film, opet bi zaradio kao lud, tako će i ovaj.

SW fanovi nemaju nikakav kriterij, a i kada ga imaju, uvijek će posjest govno.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:14   #148
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Neće film flopat.

Da su stavili one četiri iz Ghostbustersa u SW film, opet bi zaradio kao lud, tako će i ovaj.

SW fanovi nemaju nikakav kriterij, a i kada ga imaju, uvijek će posjest govno.
točno, dok ne izađe film, onda svi postanu siskel i ebert
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 16:56   #149
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Neće film flopat.

Da su stavili one četiri iz Ghostbustersa u SW film, opet bi zaradio kao lud, tako će i ovaj.

SW fanovi nemaju nikakav kriterij, a i kada ga imaju, uvijek će posjest govno.
Kako koji fanovi. Ima fanova koji ne hrle odmah u kino i zbog čije kritičnosti ova franšiza dijelom i podbacuje. Ovakvim raspletom i tempom će patiti sve više. Jasno da postoje i fanovi koji će gutati apsolutno sve što im se servira, ako ima logo Star Wars.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 17:04   #150
Quote:
papa franku kaže: Pogledaj post
točno, dok ne izađe film, onda svi postanu siskel i ebert
Ali će ga uvijek pogledati.

Ajd, ovaj puta sa smećem TLJ je barem da ga hardcore fanovi uglavnom nisu gledali više puta. Što je i glavni razlog što je film uzeto barem 200 mil. manje nego je Disney očekivao.

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Kako koji fanovi. Ima fanova koji ne hrle odmah u kino i zbog čije kritičnosti ova franšiza dijelom i podbacuje. Ovakvim raspletom i tempom će patiti sve više. Jasno da postoje i fanovi koji će gutati apsolutno sve što im se servira, ako ima logo Star Wars.
Ali govorimo o ekipi koja je kupovala blu-ray iako je Lucas namjerno stavio "NOOO" u ROTJ, samo da im se naruga jer su mu srali za to u prequelima.
I svejedno su kupovali kao ludi.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 19:32   #151
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali govorimo o ekipi koja je kupovala blu-ray iako je Lucas namjerno stavio "NOOO" u ROTJ, samo da im se naruga jer su mu srali za to u prequelima.
I svejedno su kupovali kao ludi.
A ti. Hjoooj volio bih živjeti u makar naivnom uvjerenju da je to manjina.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:19   #152
Quote:
Vebster kaže: Pogledaj post

btw,onaj planet u onoj sceni u jurnjavi kroz grad,mislim da bi mogao biti Coruscant,ako je,super što Disney napokon nešto uzima iz PT.
To je industrijski planet Corelia. Matični planet Han Sola. Planet poznat po brodogradnji. Grade brodove za Carstvo.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:15   #153
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
To je industrijski planet Corelia. Matični planet Han Sola. Planet poznat po brodogradnji. Grade brodove za Carstvo.
Na prvo gledanje učinilo mi se kao one najniže razine Coruscanta,slično kao u AOTC kad Obi i Anakin jure onog metamorfa.
Vebster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 03:57   #154
Citam zadnju stranicu topica pa vidim gdje Deckard kaze da je jedino Harisson Ford Han Solo.

Sa tim se apsolutno slazem, koga god da se stavi u te cipele fanovi ce biti nezadovoljni.

Mislim da Disney ide politikom da im treba film sa poznatim likom. Da snime novi Rogue 1 nakon LJ ne bi bila tolika navala u kinima.

Dobro muzu svoju zlatnu koku. Ne bi se zacudio da nakon se ubrzo pojavi i film o Vaderu jer im je on odlican posto za njega ne treba biti isti glumac a lik je koji bi napunio blagajne abnormalno.

Kada ovo pisem vidim da ima i jos likova koji nisu vezani za ljudski lik: Yoda, Boba Fett ( mada ne vjerujem da ce snimit film o njemu) Chewbacca

Jos jedna zanimljivost ima filmova za koji vrlo malo ljudi zna a Star Wars spinoff-ovi su. Dva filma sa Ewoksima, i Holiday special.

Ako netko slucajno ne zna u tom Holiday Specialu se pojavljuje manje vise cijela ekipa iz OT

Zanimljivo kako ti filmovi nisu imali nikakvu prodju na kino blagajnama niti ikakva ocekivanja od istih
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:04   #155
Od tih spin offova bi mogao eventualno dobro proći film o Obi vanu Kenobiju jer je Evan Mc Gregor još relativno mlad.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:24   #156
Slažem se. Obi-wan film će biti uspjeh jer je to jedini spin-off kojeg su fanovi doista tražili. Dok ovaj film o Han Solu nitko nije tražio.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:27   #157
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Od tih spin offova bi mogao eventualno dobro proći film o Obi vanu Kenobiju jer je Evan Mc Gregor još relativno mlad.
Samo ako ga odglumi Ewan, to je doslovno jedini SW spin off koji bi ikada poželio pogledat.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:46   #158
Ako hoće musti likove - Star Wars Palpatine.

Mislim to je baš očito, on ipak nije Han Solo i može ga se prikazati kakvim god hoće.

Hoćeš od mladog biznismena kojem je propao biznis zbog korupcije pa je tijekom ljutnje slučajno otkrio silu i pobio par lokalnih šerifa pa ga je našao na Darth Plaguisa koji ga je obučio u Sitha i onda je odlučio razvaliti Republiku, pa do toga da je zapravo star kao Yoda i da je 1000 godina u sjeni planirao razvaliti Republiku i Jedije ili je bio normalan lik kojeg je ljubav života prevarila sa Jedijem možeš što god hoćeš štancat.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 06:49   #159
Novi traler

Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 09:41   #160
trejler mi je nekako ružan...
SuperSy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.