Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 16:00   #1
American Honey (2016)



IMDb

Quote:
American Honey je dinamična, lirska odiseja u kojoj skupina razuzdanih adolescenata putuje srednjezapadnom Amerikom baveći se prodajom časopisa. Zasićena teškim životom, mlada Star bježi od svoje disfunkcionalne obitelji i pridružuje se grupi mladih putujućih trgovaca. Ondje se zaljubljuje u Jakea, kojeg glumi ekscentrični Shia LeBeouf, a uskoro i prigrljuje njihov otpadnički način života obilježen tulumarenjem, kršenjem zakona i beskonačnim kretanjem. Četvrti film nagrađivane britanske redateljice Andree Arnold smion je uvid u supkulturu mladih američkih marginalaca baziran na stvarnom iskustvu.



Ne mogu vjerovati da sam uspjela odgledati 3 sata filma u kojem se ništa ne deštava. Ovaj 'par' mi je jedan od iritantnijih koje sam u zadnje vrijeme vidjela na filmu. Faca glavne ženske kao da ima brkove i nema zube i u svakoj sceni odvlači pažnju. Tip kojeg glumi Shia...ajme majko koje iritantno stvorenje.
Gomila sjebanih iritantnih balavaca. Ne kužim kako ona sjede u kamion sa onim tipom kad joj on reče da ima odvesti narudžbu i onda ona kad je izašla iz kamiona opet nađe te svoje klošare kao da je napravio krug po kvartu a ne vozio kilometrima ko zna gdje.
Ugodno iznenađenje Elvisova unuka kao ona njihova šefica. Jedini lik koji me nije naživcirao.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:18   #2
nemam niti živaca niti volje pisati o tom filmu pa samo prenosim ono što sam već napisao na nekoj temi. iskoristit ću prvu priliku kad budem u boljem modu da suvislije elaboriram moje dojmove, do tada;

mučno je skoro tri sata gledati šačicu lakomislenih idiota koji misle da se dobro zabavljaju i njihove patetične infatilne sentimentalnosti i jeftinog seksa film je kul onoliko koliko su nekome kul i ovi retardusi, glazba potcrtava isprane mozgove, a film nije drugo nego zlostavljanje i baš me raspizdio kao takav - masterpiece pilana
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:20   #3
Čini se da nisi shvatio film.

Evo mog doprinosa s filmpresija;

Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
American Honey

Dok nisam izguglao, nisam ni znao tko je Andrea Arnold. Jako dobar film, koji se, odmah i samim imenom na neki način izruguje komercijalnom remek-djelu American Beauty. Jednostavno snimljen, sa savršenom fotografijom, sa većinskom, potpuno amaterskom postavom. Iskren, zaljubljujuć, kontradiktoran, jednostavan, iskren, fantastičan, pun ispravnih pogrešaka, imaginativan, intrigantan, pametan, inteligentan, diskutabilan, destruktivan. Jednostavno - životan.

Dobar film.

Zvijezda je stvorena.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:22   #4
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Čini se da nisi shvatio film.
ne moraš bit sharlock da shvatiš kako je ovaj film besmisleno izbrijavanje za provincijalne youtube mozgove
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:26   #5
Sad kad si nam rekao za koga je ovaj film, još mi je bolji.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:34   #6
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Čini se da nisi shvatio film.

Evo mog doprinosa s filmpresija;
ima li još koji pridjev da ga nisi upotrijebio?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:44   #7
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Sad kad si nam rekao za koga je ovaj film, još mi je bolji.
samo sažmi poruku filma na jednu krnju rečenicu i sve bu ti jasno
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:54   #8
Odličan film, totalno zavodi i drži pažnju od početka do kraja. Kao što sam već detljanije pisao na ekspresijama, kemija dvoje glavnih likova se može rezat nožem. Film mi se posebno sviđa u pogledu karakterizacije likova. Ne pojavi se lik u kadar, a o kojem ne saznamo bar nešto. Svaka nova interakcija s nekim epizodnim likovima, gotovo statistima je prava mala minijatura. Film je vrlo autentičan i ljudski. 5+!
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:16   #9
meni jedan od filmova godine. nije čak ni nihilizam na delu (barem ne više nego naš svet), koliko je jedna precizna opservacija generacije bez sadržaja u mestu bez nade. kao okoreli ateista kažem, neka nam je bog u pomoći.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:43   #10
Nije mi tak dobar film ko mnogim drugima ovdje i ne bih mu davala baš grandiozne epitete. Ali u okolnostima u kojima sam film gledala, sjeo mi ko budali šamar - ta vibra prividne yolo slobode, nenametljiva erotičnost, ležernost i opuštenost s dozom nelagode i iritacije tim klincima. S užitkom sam ga pratila, 'primio me', a čini mi se da je to ključno, ćopi li te od početka ili te naživcira svaki postupak likova (a to baš nije teško).

Iako mi se generalno svidio, a kemija između dvoje glavnih mi je bila vrh, kao cjelina su mi bolji prijašnji filmovi autorice, Red road i Fish tank, jer su zaokruženiji i 'konkretniji'.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:54   #11
Ja ne vidim tu grandioznu kemiju između njih
jedva sam čekala da ne budu zajedno u kadru


prejak mi je onaj što joj je platio 1000$ da bi drkao

i ne kužim epizodu sa kaubojima
iznervirao me Shia kad je tu uletio jer me baš zanimalo šta će oni s njom nakon što je napiju
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:00   #12
Ni ja ne vidim kemiju. Ona mi jest zanimljiva, a umjesto njega htjela sam vidjeti više onu šeficu. Zapravo su bajkovito prikazane jedna i druga. Ova glavna hrani i spašava životinjice gdjegod stigne, čudo da nije one krave oslobodila, a šefica je korporativna manipulativna zvijerka.
I ne vidim zašto zapomagati "jadno Ameriko na što si spala", zbog ove retardirane skupinice. Štoviše usporedivši ih s načitanom, društveno-političkom osviještenom mladeži, i jedne i druge vidim kao impotentne.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 00:01   #13
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Film mi se posebno sviđa u pogledu karakterizacije likova. Ne pojavi se lik u kadar, a o kojem ne saznamo bar nešto. Svaka nova interakcija s nekim epizodnim likovima, gotovo statistima je prava mala minijatura.
o ovima koji kupuju casopise saznamo skoro sve docim o ekipi iz kombija do kraja ne saznamo nista (osim da ih je puno i da statiraju dok troje glavnih igraju svoju dramu). a volio bih znati par stvari (kad vec traje skoro 3 sata, jel).
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 00:15   #14
Pogledala sam zasad samo trailer, ali u njemu se ništa ne događa i izgleda mi pomalo pretenciozno. Ali necu suditi potpuno dok ga ne pogledam. Tj.ako stignem pogledati, kud bas tri sata...
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 00:20   #15
tidusy, radje pogledaj red road od te redateljice, ovo je pila.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 10:02   #16
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
o ovima koji kupuju casopise saznamo skoro sve docim o ekipi iz kombija do kraja ne saznamo nista (osim da ih je puno i da statiraju dok troje glavnih igraju svoju dramu). a volio bih znati par stvari (kad vec traje skoro 3 sata, jel).
bas to.

nisam ni znala kolko traje, negdje nakon sat vremena sam se zapitala hoce li se stic tu sta razvit, oh 3h! onda oce! ne, nece.
3sata repetitivnih scena.
__________________
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 10:08   #17
fish tank mi se svojevremeno bas dopao.
__________________
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 10:30   #18
ako se vec 'nis posebno' ne desava, ocu zanimljive likove, ocu nekakav sarm.
__________________
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:38   #19
red road je najbolji film od a. arnold, za njim ide fish tank.

samo zbog redateljice koju cijenim gledao sam americki med tijekom dugih 8 dana. cura s deformiranim usnama koja igra star junacki odradjuje svoj lik no nista se ne dogadja, nikakav pomak, kako zapocelo tako i svrsilo (kad je vec tako, mogao je trajati sat i pol).

*predobra scena s drkicom za tisucu dolara no premalo je to za 3 sata.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:13   #20
red road nijesan pogledala, stavila sam skidat, bas me zanima.

kad si vec spomenuo. cijelo vrijeme sam joj gledala u usta i osmijeh, izrazito mi je neprivlacan, cak tolko da mi je smetalo za uzivit se kako spada u film. mislim da mi nikad necija usta u filmu nisu smetala. prilicno sam sigurna.

*a bogami premalo je i drkica za tisucu dolara :G
__________________
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.