Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 17:23   #1
Procedura promjene adrese

Što sve treba napaviti, koje dokumente treba mijenjati i koliko to cca košta?
tsc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:32   #2
Treba prvo odjaviti prebivaliste u mjestu gdje je bilo do sad. Nakon toga s tom odjavom i vlasnickim listom (ili drugim dokumentom koji vrijedi za takve stvari) otici u mjesto gdje se prijavljuje novo prebivaliste. Ako je mjesto isto, tim bolje... sve se napravi odjednom.

Od dokumenata treba mjenjati obavezno samo osobnu. Putovnica vrijedi sa starom adresom do isteka. Ako se mjenja mjesto prebivalista tako da to utjece na promjenu registracije auta, onda se treba mjenjati i prometna, inace ne treba... samo se u prometnu upise nova adresa (moguce prilikom tehnickog pregleda). U vozacku se isto moze upisati nova adresa, ne treba ju mjenjati.

Sva papirologija i dokumenti potrebni za promjenu prebivalista i novu osobnu i ostale dokumente su navedeni tu: http://www.mup.hr/11.aspx

Na tom linku postoje i cijene. Osobna je oko 50 kn.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:09   #3
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Treba prvo odjaviti prebivaliste u mjestu gdje je bilo do sad. Nakon toga s tom odjavom i vlasnickim listom (ili drugim dokumentom koji vrijedi za takve stvari) otici u mjesto gdje se prijavljuje novo prebivaliste. Ako je mjesto isto, tim bolje... sve se napravi odjednom.

Od dokumenata treba mjenjati obavezno samo osobnu. Putovnica vrijedi sa starom adresom do isteka. Ako se mjenja mjesto prebivalista tako da to utjece na promjenu registracije auta, onda se treba mjenjati i prometna, inace ne treba... samo se u prometnu upise nova adresa (moguce prilikom tehnickog pregleda). U vozacku se isto moze upisati nova adresa, ne treba ju mjenjati.

Sva papirologija i dokumenti potrebni za promjenu prebivalista i novu osobnu i ostale dokumente su navedeni tu: http://www.mup.hr/11.aspx

Na tom linku postoje i cijene. Osobna je oko 50 kn.

Jesi li siguran u ovo?
Miže neki link, jer ja sam našao na MUP-ovim stranicama da ti je rok za zamjenu mislim 30 dana.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:24   #4
Po tome bi ti i osobna vrijedila do isteka.
Trebaš mijenjati sve,osobnu,putovnicu,prometnu,vozačku...
Barem bi trebalo,makar uglavnom svi mjenjaju samo osobnu.
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 21:32   #5
Naravno da sam sigurna... pa ne bi bedastoce i neprovjerene informacije pisala

Evo c/p odgovora mupa kad sam ih pitala za sebe istu stvar:

-----Original Message-----
From: pitanja [mailto[email protected]]
Subject: Re: Promjena prebivalista


Postovana,

Clankom 12. Zakona o prebivalistu i boravistu gradana je propisano da je
gradanin uz prijavu prebivalista duzan donijti i potvrdu o odjavi ranijeg
prebivalista. Ptvrdu izdaje ona policijska uprava ili postaja as cijeg se
podrucja odjavljuje prebivaliste.
Sto se tice promjene dokumenata, ako su se promijenili osobni podaci, a
prebivaliste je osobni podatak, onda ste duzni promijeniti osobnu iskaznicu,
putovnicu ne trebate mijenjati ukoliko Vam je jos vazeca. Takoder, ne
trebate mijenjati vozacku dozvolu ali ukoliko ste vlasnik vozila morate
promijeniti registarske tablice, a stare i prometnu dozvolu vratiti u
Policijsku upravu dosadasnjeg prebivalista.

S postovanjem
Odjel za odnose s javnoscu
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 00:59   #6
Ako mijenjaš općinu prebivališta moraš promijeniti i poreznu karticu u poreznoj upravi.
Bad Robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 14:51   #7
Meni nisu htjeli upisati novu adresu u vozacku iako tamo ima prostor upravo za to upisati vec su mi rekli da moram izvaditi novu,naravno treba kupit taksene marke,slikat se i tako to..
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 09:20   #8
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Meni nisu htjeli upisati novu adresu u vozacku iako tamo ima prostor upravo za to upisati vec su mi rekli da moram izvaditi novu,naravno treba kupit taksene marke,slikat se i tako to..
I meni su tako i vozačku i prometnu i knjižicu vozila...
Sve novo
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:05   #9
Prometnu moras mjenjati, i knjizicu vozila isto, ako se mjenja registracija. Ja nisam mjenjala registraciju, pa su mi u prometnu pod napomena upisali samo novu adresu i to je to.... za vozacku nisu nis rekli, niti upisali novu adresu....
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.