Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 05:00   #621
skužila
http://i1001.photobucket.com/albums/...q/IMG_2941.jpg
anorexiq is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 17:27   #622
Koji ovo kukac, sličan produljenoj osi sa spuštenim nožicama, gradi ovakvu kućicu od blata na mojoj kutiji od roleta s unutarnje strane ? Nisam ga uspio uslikati. Ajde Goetterdamerica, slijedi nagrada !

[IMG][/IMG]

Uspio poslikati konačno ! [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Kućica je definitvno zabetonirana....[IMG][/IMG]

Zadnje uređivanje panorama : 18.06.2010. at 18:48.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:29   #623
imam isti problem od danas moja kucica je smedja
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:33   #624
Quote:
anorexiq kaže: Pogledaj post
mislim da sam negdje među prvim stranicama vidjela nešto slično,ali nisam sigurna,ovaj pauk mi se čini malo drugačiji i ima neke 'šiljke' na guzi... uglavnom,velik cca 4cm,slikano u Istri,izašao iza ormarića...žao mi je što je fotka mutna,to je zbog zooma,fotkala sam s drugog kraja sobe od straha neću pokazati u šta se pretvorio nakon što sam skupila hrabrost da mu se približim!

osim toga,zanima me zna li tko koji su oni mali(3-5mm) crni vragovi koji vole obitavati po spavaćim sobama?bar ih tamo ja najčešće nalazim.na zidovima,po krevetu,na podu...nemogu ih bolje opisati nego kao sitne potpuno crne glatke kukčiće ovalnog oblika.nekad ih nalazim krepane,a nekad se samo čini da jesu dok ih ne počnem gurkati... uglavnom,strašno mi idu na živce,pa ako itko zna šta je to i kako se riješiti tih napasnika-PLIIIIZ HELP!
ako si ga vec vidjela tu i posto je fotkan u istri moguce da je wolf. nalazila sam ih i ja u kuci

a male crne bubice... si probala koju ubit? smrdi? imam iskustva s nekom oblom glatkom mini bubicom koja mi je zasmrdila sobu
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:59   #625
Quote:
Pharmacist's Daughter kaže: Pogledaj post
imam isti problem od danas moja kucica je smedja
Izgleda da boja ovisi o mjestu gdje se uzima materijal za gradnju..
No, više od tog me zanima koliko će iz kućice izaći stvorova.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 01:13   #626
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Izgleda da boja ovisi o mjestu gdje se uzima materijal za gradnju..
No, više od tog me zanima koliko će iz kućice izaći stvorova.

neznam i vjeruj mi nezelim znati. brat je to razbio lani na terasi i bilo je prazno.
ja to planiram skrsit sutra jer kod mene vrijedi pravilo: ne ulazi na moj teritorij i ja necu na tvoj
+ moja soba nije javno leglo
+ zivcia me zujanje dok gradi
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 02:30   #627
Nisam uspio slikati ptice bile su podalje od mene, a zanimaju me koje su to!!

Zuto tijelo, krila su im crna. Veci od vrapcica a opet manji od goluba. Danas ih vidjeg vani, 2-3 ih je bilo, nisam siguran.

Radnja se odvila u Mostaru!!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 02:53   #628
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Nisam uspio slikati ptice bile su podalje od mene, a zanimaju me koje su to!!

Zuto tijelo, krila su im crna. Veci od vrapcica a opet manji od goluba. Danas ih vidjeg vani, 2-3 ih je bilo, nisam siguran.

Radnja se odvila u Mostaru!!
zlatna vuga.
Orioulus orioulus
http://img140.imageshack.us/img140/5...olus000gw8.jpg

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 19.06.2010. at 09:00. Reason: ukl. prevelike slike
mau123 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.06.2010., 04:41   #629
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post

Hvala puno na odgovoru, to je ta ptica... Prelijapa je

Prvi put sam je vidio, i bas sam se iznenadio kad ugledah u krosnji, onako sve zeleno i 3 zute ptice... prelijepo
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:51   #630
A ovo čudo od leptira kaj je?? Predivan je i ooogroman. Našla ga na zavjesi.



I ovaj - doletio ko neki bombarder.

__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 21:54   #631
Leptir je Smerinthus ocellata (ljiljci ) a kornjaš ženka jelenka, Lucanus cervus
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 22:35   #632
Došlo je do nekih poteškoća pa ponovo stavljam fotke vezane uz moj post o gostujućem kukcu na kutiji od roleta.








Autor tj. vlasnik :


Kućica je zatvorena
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 02:41   #633
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Leptir je Smerinthus ocellata (ljiljci ) a kornjaš ženka jelenka, Lucanus cervus

Samo da pitam za ovog kornjasa...

Ima li sto da ga privlaci na mramor???

Evo 3 dana za redom, kad idem hranit pse, uvijek nadjem jednu zenku i to uvijek okrenutu na ledjima. Uvijek je ispravim, i podignem s poda i vratim je na drvo.

Mislim, znam da ih nema sta privlacit, ali pitanje je zasto se eto vec 3 dana vraca na to mjesto, i jos se ktome okrene na ledja???


I koje je njegovo staniste opcenito, ja sam ih do sad vidjao u velikom broju na hrastovima, sto muske sto zenske, i uvijek su bili ogromni
Nisam ih primjecivao po i pod drugim drvecem, a ovdje u blizini nema nijednog hrasta, "obicna" drveca, i eventualno orah.

Dali njih privlace velika drva sa prostranom krosnjom??
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 11:31   #634
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Leptir je Smerinthus ocellata (ljiljci ) a kornjaš ženka jelenka, Lucanus cervus
E thanks. Mislila sam da jelenci ne lete.
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 18:22   #635
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Došlo je do nekih poteškoća pa ponovo stavljam fotke vezane uz moj post o gostujućem kukcu na kutiji od roleta.
Očito neki opnokrilac, ne znam točno.

Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Samo da pitam za ovog kornjasa...

Ima li sto da ga privlaci na mramor???
Ne, samo je pao na mramor.

Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Evo 3 dana za redom, kad idem hranit pse, uvijek nadjem jednu zenku i to uvijek okrenutu na ledjima. Uvijek je ispravim, i podignem s poda i vratim je na drvo.

Mislim, znam da ih nema sta privlacit, ali pitanje je zasto se eto vec 3 dana vraca na to mjesto, i jos se ktome okrene na ledja???
Zašto misliš da je to ista?

A i da je, tko zna zašto to radi ?

Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
I koje je njegovo staniste opcenito, ja sam ih do sad vidjao u velikom broju na hrastovima, sto muske sto zenske, i uvijek su bili ogromni
Nisam ih primjecivao po i pod drugim drvecem, a ovdje u blizini nema nijednog hrasta, "obicna" drveca, i eventualno orah.

Dali njih privlace velika drva sa prostranom krosnjom??
Privlače ih šume općenito. Hrast je biljka domaćin često ličinkama.

Quote:
sita kaže: Pogledaj post
E thanks. Mislila sam da jelenci ne lete.
Oh, lete, lete. Itekako . Donja krila, koja aktivno sudjeluju u letu tijekom mirovanja budu složena pod tvrdo pokrilje. Inače, prozuje kao mali helikopteri pokraj glave, kad se streseš pitajući "Što je to bilo?! "
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 19:09   #636
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Došlo je do nekih poteškoća pa ponovo stavljam fotke vezane uz moj post o gostujućem kukcu na kutiji od roleta.








Autor tj. vlasnik :


Kućica je zatvorena
ovo smo mi imali prije par godina u jednom stanu- al si je tu čahuricu napravio u lusteru, i nekako je čudno zujio..
uglavnom, plašio me- pa sam natjerala mm-a da se riješit toga..

ja se stvarno bojim buba

nisam nikad saznala šta je to bilo...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 19:17   #637
@ Götterdämmerung : ima crni zadak, nožice obojene dio crno, dio žuto. Evo vratio se vlasnik kućice opet danas, razvalio vrata dok me nije bilo doma i sad mi se čini da opet betonira ulaz, da nisu neka jajčeka sad unutra ?
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:45   #638
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
@ Götterdämmerung : ima crni zadak, nožice obojene dio crno, dio žuto. Evo vratio se vlasnik kućice opet danas, razvalio vrata dok me nije bilo doma i sad mi se čini da opet betonira ulaz, da nisu neka jajčeka sad unutra ?
Sceliphron caementarium
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 15:10   #639
Koji je ovaj!



Našao sam ih tri komada, iste veličine, dok sam premještao iscijepana drva sa hrpe u šupu, ispod kojih je bilo dosta puževa.

Sasvim sigurno se hrane puževima.

Kako to rade. Na koji način.
Da li se hrane ovim novim žutim puževima ili samo starim na koje su navikli.

Da li ovaj možda ne mijenja boju kad dodatno odraste u ovakvog.

kakvi izgledaju kad su mali, jer sigurno sam morao i na njih naići.
__________________
Istina je, tako lijepa..
Haludovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 16:02   #640
Guglaj Carabus violaceus.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.