Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 18:05   #1
Samsung I5800 Galaxy 3

evo kupio sam ga i prezadovoljan sam samo sam nezadovoljan jer mi je uzeo odma pare neznam zasto 3G je bio upaljen i tek je poslje poceo jesti sad sam samo stavio GSM i nestalo je pa cemo vidit dali ce i dalje jesti.

---

Best custom roms for our Galaxy 3

INDROID CUSTOM ROM v 6.0

ROM>>Multi-Upload
IMG>>Multi-Upload

KYRILLOS CUSTOM ROM

v7.0 OC => Part1 / Part2
v7.0 NON-OC => Part1 / Part2
Note: Both versions will wipe your data!
Note2: New, easiest way to flash! No fs.convert file. Follow the instructions!!

Kyrillos' rom v7.1
v7.1 Update.zip => Hotfile [You must have v7.0 already installed in order to install this update]



Procedure on how to install rom over odin
  1. Turn off your phone
  2. Go to download mode(here is how>http://goo.gl/byK8G)
  3. Connect your phone to pc via USB
  4. Fire up odin (ODIN>http://goo.gl/nCxCw)
  5. Select the .ops (OPS FILE>http://goo.gl/ORin0)
  6. Select the .tar file(make sure one package is checked)
  7. Hit START!
  8. After the process is complete you will get and Android Logo with "!" mark. Press Menu key(soft key to the left of home)
  9. To avoid the problems , do wipe data(factory reset)
  10. Reboot.
  11. Enjoy.

Instructions to install the Update
  1. Put the Zip file into SD card(dont extract)
  2. Do not re-name the .zip file.
  3. Get into recovery.
    • Using Volume Keys navigate to "Install zip from sdcard"
    • Choose zip from sdcard.
    • Navigate to the file you copied to sd card.
    • Hit home key when selected
    • Select yes.
  4. Wait for the update.zip to install and finish
  5. Then hit reboot system 26 now
  6. And your should be done.

GPS Fix
  1. Download & Install "Fasterfix" from Android market. u fasterfix idite na custom i upisite hr.pool.ntp.org( to je za hrv)
    Open it and select your country or your Content. Click "Go" two times & uninstall fasterfix. :P
    From your phone dialer type *#*#3214789650#*#*- This will bring up the secret GPSSetup2 application.
    -Settings\Parameter Settings\Address\Server Type: 1x MPC
    -Settings\Parameter Settings\Position mode: option3
    -Settings\Fix Request Settings\Session Operation: Standalone
    -Settings\Fix Request Settings\Server Option: Local
    -gpsOne XTRA\Xtra Enable: Enable
    After the following steps: Save the settings by exiting and then turn off and on your phone.
    After this: use *#*#3214789650#*#*and again enter GPSSetup2 application.
    Enter: Commands/TTFF test and press start test. It will run the test 5 times.
    Exit the application.
    Reboot and Enjoy!!

Zadnje uređivanje assassin : 08.09.2011. at 18:02.
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:02   #2
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
da uzimam u t-mobileu produzujem pretplatu valjda cu dobit hebes navigaciju stalak je 150kn to mi se neda kupovat a navigaciju nadem na svakom cosku, si ga probao upragradeat na 2.2 verziju
nisam probao upgrade. svugdje piše da može, al ni na samsung stranici ni androidu nema ništa za upgrade. ne znam, možda ja krivo gledam. a koliko sam skužio taj upgrade je planiran za neku bližu budućnost. možda još nije stigla...

meni nije uzeo nikakve pare, sve normalno. jedina zamjerka mi je danas bilo da je samo najednom bio simbol da nema signala i kad sam htio radit nešto što uključuju mrežu, javljao je da umetnem SIM karticu. ugasio ga, izvadio sim, obrisao ga, umetnuo sim i upalio i ista stvar,s tim da mi je pokazivao simbol da nema sim-a. ugasio ga i nakon pola sata probao isto i sad radi. već sam ga mislio nosit nazad u dućan.

Zadnje uređivanje assassin : 04.11.2010. at 23:24. Reason: Koristi tipku Edit.
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 00:30   #3
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc u vezi mobitela jer mi mobitel uzima pare cim pokrenem neku aplikaciju kad je spojem na wifi onda nece naravno, sve sam pretrazio i nemogu naci ili neznam, vec mi je pojeo jedno 10kn.
Vjerojatno ti ta neka aplikacija troši podatkovni promet i skida ti pare,a kada se spojiš preko WIFI-ja onda ti je on u radu i ne troši data promet...

Obriši si pristupnu točku spajanja ako se nećeš spajati ubuduće preko podatkovnog prometa na net, odeš na SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->ACESS POINT NAME i izbriši GPRS ili koji ti je već naziv za podatkovnu pristupnu točku .

Isto tako, možeš si probati uređaj staviti u samo GSM način rada, znači da nema omogućen WCDMA mode te se nemože spajati na podatkovnu mrežu.
Izaberi SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->NETWORK MODE i odaberi GSM only !

Ili po meni naj rješenje, odi na Android market i skini si aplikaciju APNdroid, pomoću nje možeš isključiti podatkovni promet jednim klikom,a isto ga tako i uključiti !
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 12:44   #4
ja sam dobio onu navigaciju od t-mobilea al nekuzim kako da mi proradi udem u nju i nemogu moram podesiti neke gluposti a nekuzim sta, poslao sam mail t-mobileu pa cu vidit dali ce sta oni napisat. Stavio sam i navigon al ga moram nes sredit jer sam krivo nesto napravio. Sad i meni neuzima pare sve gluposti sam pogasio.

EDIT: 2.2 jos nije offical izasao tek ce izaci kod nas, jel znas neku str sa wallpaperima da lijepo budu na ekranu probao par slika pa pola bude na jednoj str pola na drugoj
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 21:30   #5
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
ja sam dobio onu navigaciju od t-mobilea al nekuzim kako da mi proradi udem u nju i nemogu moram podesiti neke gluposti a nekuzim sta, poslao sam mail t-mobileu pa cu vidit dali ce sta oni napisat. Stavio sam i navigon al ga moram nes sredit jer sam krivo nesto napravio. Sad i meni neuzima pare sve gluposti sam pogasio.

EDIT: 2.2 jos nije offical izasao tek ce izaci kod nas, jel znas neku str sa wallpaperima da lijepo budu na ekranu probao par slika pa pola bude na jednoj str pola na drugoj
Ja imam Galaxy S isti je OS kao na 3-ojki.
Imao sam problem sa wallpaperima dok nisam skuzio da je fora u prozorcicima home screena.
Dakle, ja imam na hr. android i otisao sam na sljedece:
dok sam na home screenu odem pod opcije lijevom navi tipkom,odaberem UREDI i onda mi se otvori + da dodam novi prozor ili imas postojuce prozorcice koje mozes odabirom - izbrisat...kada sam si skinuo wallpaper bilo mi je sve razvuceno a onda sam sve prozorcice osim prvog izbrisao i tad mi je wallpaper bio kako treba!
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:09   #6
ima li tko iskustva, kako prebaciti kontakte sa SE W580i na Samsung I5800??
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:19   #7
Quote:
rukfaš kaže: Pogledaj post
Ja imam Galaxy S isti je OS kao na 3-ojki.
Imao sam problem sa wallpaperima dok nisam skuzio da je fora u prozorcicima home screena.
Dakle, ja imam na hr. android i otisao sam na sljedece:
dok sam na home screenu odem pod opcije lijevom navi tipkom,odaberem UREDI i onda mi se otvori + da dodam novi prozor ili imas postojuce prozorcice koje mozes odabirom - izbrisat...kada sam si skinuo wallpaper bilo mi je sve razvuceno a onda sam sve prozorcice osim prvog izbrisao i tad mi je wallpaper bio kako treba!
kad to napravim i onda tek dodam jos jedan prozor ce se razvuci slika ili ce doci ista takva na novi prozor?
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:33   #8
Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
kad to napravim i onda tek dodam jos jedan prozor ce se razvuci slika ili ce doci ista takva na novi prozor?
onda će ti biti po pola wallpaper, pola na jednom pola na drugom screenu !
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 02:11   #9
sta mislis dal bi se moglo u photoshopu napravit da iz par slika napravim jednu za tu rezu i onda svaki prozor ima svoju slika samo treba izracunat kolko treba doci sve zajedno
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 07:31   #10
Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
ima li tko iskustva, kako prebaciti kontakte sa SE W580i na Samsung I5800??
šta nemožeš preko bluetootha ?

možeš probati ono standardno, staviš SIM u W580 premjestiš dio kontakta
na SIM, staviš u samsung i premjestiš, zatim ako imaš još kontakta više no što ti ima SIM memorije, izbrišeš ove prve kontakte sa SIM-a pa ponovno u W580 i ista procedura !!

meni je osobno to najmanji problem već odavno imam email preko exchangea i onda svaki mob. novi koji uzmem ima moguću sinkronizaciju kontakata sa servera tako da mi nikad to nije bio problem,, rješim sve za minutu !

Quote:
cro_denno kaže: Pogledaj post
sta mislis dal bi se moglo u photoshopu napravit da iz par slika napravim jednu za tu rezu i onda svaki prozor ima svoju slika samo treba izracunat kolko treba doci sve zajedno
eh sad ne kuzim se toliko u photoshop i njegove mogucnosti tako da ti iskreno nemogu tu nesto pametno reci osim da probas pa vidis !

ja sam svoj problem rjesio onime sto sam ti napisao, a sad nisu mi vazni toliko ovi ostali screenovi jer sam tamo imao neke defaultno postavljene widgete koji mi nisu bili potrebni !

EDIT (moderator): Koristi tipku Edit!

Zadnje uređivanje assassin : 06.11.2010. at 09:37.
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 17:27   #11
Zanima me jos samo jedno kad ukljucim GPS i onda pokrenem navigon navigaciju kako znam dali se spojio na GPS, tj nemora ni biti pokrenuta navigacija nego samo GPS kako cu znati?
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 18:41   #12
Navigacijska aplikacija svaka prikazuje status na drugi način.
Nekima u glavnom izborniku "blinka" ikona satelita, neke u opcijama pokazuju koliko je satelita "vidljivo"...
Ali, možeš skinuti aplikaciju GPS status pa vidjeti kada si lociran (i u njoj imaš još dosta opcija).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:56   #13
baterija

kupio ga i ja u petak,
u subotu uključio, nakon punjenja
u subotu sam se poprilično igrao postavkama, WI-FI-em, imenikom
jutros mi pokazivao bateriju na 50%
Jedan poziv iza toga i odma mi signalizira 15% baterije
jel to normalno ??
čini se da mu softver za kontrolu i nije nekaj ili još baterija nije formirana?
jel je i vama bilo tako ?
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:17   #14
Imam drugi Samsung (GT-S7550) i ista je stvar. Ali u principu baterija mi izdrži jaaako dugo. 3G je stalno uključen, kao i bluetooth. I koristim ga provjeru mejla, i druge app preko neta. Uglavnom baterija uz jako puno priče izdrži gotovo 7 dana. Ali ovo sa crticama je i meni situacija pogotovo kada ga koristim preko aplikacije. Kao da tada ne update-a status baterije do prvog poziva.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:31   #15
Zahvaljujem na ovim uputama.

Quote:
rukfaš kaže: Pogledaj post
Isto tako, možeš si probati uređaj staviti u samo GSM način rada, znači da nema omogućen WCDMA mode te se nemože spajati na podatkovnu mrežu.
Izaberi SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->NETWORK MODE i odaberi GSM only !
Prvo sam napravio ovo, pa sam onda skužio da mi na internet ide preko HSDPA

Zatim sam napravio ovo

Quote:
rukfaš kaže: Pogledaj post
Obriši si pristupnu točku spajanja ako se nećeš spajati ubuduće preko podatkovnog prometa na net, odeš na SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->ACESS POINT NAME i izbriši GPRS ili koji ti je već naziv za podatkovnu pristupnu točku .
I sad se spaja samo preko WiFi-a
Ali što ako mi negdje treba internet, a nema WiFi-a??
Kako vratiti tu postavku?
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:15   #16
samo tamo di je apn upises web.htgprs i radit ce net
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 22:47   #17
Bok ljudi! Namjeravam kupiti I5800 pa me zanima koliko su po prilici velike aplikacije za I5800.
jura2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:05   #18
zavisi od programa ima ih od par kb pa do par mb, odes na android market i vidis
cro_denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 23:30   #19
Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
Ali što ako mi negdje treba internet, a nema WiFi-a??
Kako vratiti tu postavku?
Zato sam i napomenuo da je možda najbolje da skineš s Android Marketa aplikaciju APNdroid, isključuješ i uključuješ podatkovni promet po želji kad ti treba !

A da bi se ponovno spajao preko date odeš tamo gdje si ga izbrisao, opcije i kreiraš novi apn, pod APN upišeš web.htgprs a pod APN vrsta odabereš internet !

Ovo je navedeno za t-mobile korisnike a pretpostavljam da si njihov !

Imaš i primanje postavki putem sms-a, pošalji sms sadržaja : I na broj 1598 ( poruka se ne naplaćuje ), nakon toga upišeš PIN sadržaja 1234 i onda odeš na postavke mobilne mreže, odabereš naziv pristupnih točaka i ako ti nije odabran taj novi instalirani apn odabereš ga pritiskom desno od naziva apn-a .

Gle instaliraj postavke ponovno, skineš si sa marketa APNdroid i isključuj i uključuj podatkovni promet kad god želiš, ovo će te izluditi ako budeš stalno brisao i postavljao novu postavku
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 09:52   #20
hvala. to je to .... jučer sam nekoliko puta brisao, pa upisivao postavke ... i izludio
i poslao I na 1589, pa mi odgovorili da moj mob nije podržan ... svašta
upravo instalirao APNdroid i to je to

Ali imam(o) još jedan problemčić
Kako umrežiti dva moba preko WiFi mreže?
Oba androida ... Samsung I5800 (2.1) i Xperia X10 (1.6)
Sinoć se malo igrali postavkama i jock - ne ide
Nekak imam osjećaj da to bez rotanja ne bu išlo
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.