Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2015., 14:03   #981
možda neću dobiti odgovor jer možda ovdje nema nas toliko iz BIH ali mene zanima ovo:
prvi puta vadim putovnicu i na stranici veleposlanstva vidim ovo
Upravna pristojba u iznosu od 285,00 KM plaća ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA PRIMITAK U DRŽAVLJANSTVO REPUBLIKE HRVATSKE(dali uopće trebam predavati zahtjev jer sam hrvat koji živi u BIH a i rođen sam u RH samo imam sada državljanstvo BIH)

i pravljenje nove putovnice (prvi put)
za osobe od 21 godine starosti: 102,00 KM
dali onda ukupan trošak meni koji bi prvi put vadio putovnicu iznosi skoro 400 km

Zadnje uređivanje zelj : 05.07.2015. at 14:15.
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 22:47   #982
Bez domovnice nema ni putovnice.zahtjev za državljanstvom pa putovnica.dobro si izračunao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:39   #983
Quote:
zelj kaže: Pogledaj post
dali uopće trebam predavati zahtjev jer sam hrvat koji živi u BIH a i rođen sam u RH samo imam sada državljanstvo BIH
Naravno da moras predati zahtjev za drzavljanstvo, bez drzavljanstva (tj. domovnce kao sluzbenog papira koji dokazuje isto) nemas uopce osnove za putovnicu RH.

Btw, nema veze da li si rodjen u RH ili nisi, to je u ovom kontekstu potpuno nebitno.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 01:18   #984
Pala je MUP-ova stranica.

Je li se putovnica moze izraditi bilo gdje neovisno o mjestu prebivalista? Je li mogu dobiti putovnicu po zurnom postupku bez obzira na razglog?
__________________
C'est la vie mon ami!

Zadnje uređivanje California : 15.08.2016. at 01:35.
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 07:03   #985
U bilo kojoj PP
Hitan službeni ili privatni put i gotovo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:00   #986
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U bilo kojoj PP

Hitan službeni ili privatni put i gotovo.


Dakle moze u zurnom postupku, a da nije PUZ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 16:26   #987
Putovnica za koju je zahtjev za izdavanje podnesen u žurnom postupku u Policijskoj upravi zagrebačkoj, izdaje se u roku od 48 sati u navedenoj policijskoj upravi.

Putovnica za koju je zahtjev za izdavanje podnesen u žurnom postupku u drugim policijskim upravama ili u policijskim postajama koje su u sastavu tih drugih policijskih uprava izdaje se u roku od tri radna dana od dana podnošenja zahtjeva.

Građanin koji želi da mu se putovnica izda u roku od tri radna dana od dana podnošenja zahtjeva, putovnicu preuzima u policijskoj upravi u kojoj je podnio zahtjev za njeno izdavanje, odnosno u policijskoj upravi u čijem je sastavu policijska postaja u kojoj je podnio zahtjev za izdavanje putovnice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 18:17   #988
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:25   #989
Sredinom 10. mjeseca putujem turistički u London. Rezervirala sam avion i u potvrdi leta mi stoji u napomeni ovo: Monarch is a ticketless airline, which means that to check-in for your flights, you only require your passports and booking reference. Znači, spominje se putovnica, nema spomena osobne. Kao što uvijek biva u mom životu mora se zakomplicirati. I osobna i putovnica ističu 04.10., prije putovanja. Ja bh radila samo novu osobnu ali se bojim da mi avio kompanija ne bude radila probleme. Opet, mislim se, idem u državu članicu EU i trebala bih moći putovati samo s osobnom, ali, ipak ne znam. Ne planiram putovanja van EU u skoroj budućnosti pa mi izrada putovnice izgleda kao bacanje novaca. Može li avio kompanija uvjetovati putovnicu ili mogu putovati samo s osobnom?
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:01   #990
Quote:
kateo kaže: Pogledaj post
Sredinom 10. mjeseca putujem turistički u London. Rezervirala sam avion i u potvrdi leta mi stoji u napomeni ovo: Monarch is a ticketless airline, which means that to check-in for your flights, you only require your passports and booking reference. Znači, spominje se putovnica, nema spomena osobne. Kao što uvijek biva u mom životu mora se zakomplicirati. I osobna i putovnica ističu 04.10., prije putovanja. Ja bh radila samo novu osobnu ali se bojim da mi avio kompanija ne bude radila probleme. Opet, mislim se, idem u državu članicu EU i trebala bih moći putovati samo s osobnom, ali, ipak ne znam. Ne planiram putovanja van EU u skoroj budućnosti pa mi izrada putovnice izgleda kao bacanje novaca. Može li avio kompanija uvjetovati putovnicu ili mogu putovati samo s osobnom?
U UK možeš ući samo s osobnom iskaznicom, ali avio kompanija te može tražiti što god želi. Vjerojatno možeš s osobnom umjesto putovnice, ali pošalji im mail i provjeri.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:07   #991
Pisala sam im prije 3 dana ali još nema odgovora pa ludim. Nisam znala da mogu uvjetovati bez obzira na međudržavne dogovore ili kako već da to nazovem
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:13   #992
Quote:
kateo kaže: Pogledaj post
Pisala sam im prije 3 dana ali još nema odgovora pa ludim. Nisam znala da mogu uvjetovati bez obzira na međudržavne dogovore ili kako već da to nazovem
Može ti privatna kompanija uvjetovati što god hoće, ti prihvaćaš njezine uvjete. Treba li ti po zakonu osobna za ulazak u noćni klub? Ne. Može li ti klub zabraniti ulazak ako ne pokažeš osobnu? Itekako.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:40   #993
Nisu mi odgovorili pa ih zvala i kazali su mi da mogu s osobnom. Danas baš bila na policiji da dam zahtjev za novu osobnu, pitala i tamo pa mi rekli da je osobna dovoljna.
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:07   #994
ako bi mi netko iz struke mogao reći, pri davanju otisaka za putovnicu, kažiprst lijeve ruke mi nije prošao pa je uzet otisak srednjeg prsta. Što to znači, da li to ima veze sa osobom i zakonom ili čisto zbog nekih drugih stvari se ne može uzeti otisak?
sandalinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:57   #995
"Od podnositelja zahtjeva iz stavka 1. ovoga članka uzimaju se otisci lijevog i desnog kažiprsta, ako podnositelj zahtjeva nema kažiprst ili je vrh kažiprsta ozlijeđen, uzima se otisak srednjeg ili nekog drugog prsta, a ako nema jedne ruke uzima se otisak kažiprsta i srednjeg ili nekog drugog prsta druge ruke. Otisci prstiju se ne uzimaju ako to zbog medicinskih razloga, koji nisu privremeni, nije moguće."

sasvim je svejedno s kojeg prsta će ti uzet otiske.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 19:05   #996
Jel ima neki rok do kad se mora pokupit putovnica kad je gotova? Tj. da li se plaća "ležarina"?
Napravila bi putovnicu, ali bi je pokupila tek za 2-3 mjeseca jer moram na 2 mjeseca u inozemstvo, a neda mi se trošit novce na punomoći i slično...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:14   #997
ne plaća se ništa.
daj zahtjev kad se vratiš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:31   #998
Bojim se da neće stić bit gotova jer čim se vratim za 2-3 tjedna putujem preko bare. A sad idem u EU pa mogu samo s osobnom.
Ak se ne plaća super, napravim ju sad pa pokupim kad se vratim
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:48   #999
Već je neko pitao, stara putovnica mi je istekla još 2002. ali nisam radio novu jer mi nije trebala ... sad mi treba, ali staru putovnicu ne mogu nigdje naći po stanu, jer smo otada stalno nešto tramakali i adaptirali ... moram li imati obavezno staru ili je moram prijaviti kao izgubljenu ?

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U MUP-u gdje izdaju putovnice zatražit češ novu i tamo će ti objasnit sve šta trebaš napravit da objaviš da si izgubio staru.Malo će trajat to sa narodnim novinama a putovnicu češ ionako čekat.
Jel to jos uvijek tako ide? Jel se plaća to šta više u tom slucaju? I kolko to duze traje no inace?
Dal mogu onda uopce radit putovnicu zurno?
__________________
"And it seems we would come to appreciate all the things that stay with us everyday, but we only see what moves, and I can't help but notice this new view."

Zadnje uređivanje Bixler-Zavala : 30.07.2017. at 13:59.
Bixler-Zavala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:15   #1000
ne plaća se ništa više nego samo onoliko koliko je koji postupak.nema više objava u narodnim novinama.
http://stari.mup.hr/main.aspx?id=44#Nestanak putovnice
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.