Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 14:05   #1601
Tko sve može učiniti ovjeru potpisa? Šaljemo zahtjev za povrat devizne štednje u Sloveniju poštom i nužno je potpis na zahtjevu ovjerit..slovenska ambasada naplaćuje navodno oko 150 kn ovjeru..može li to povoljnije proći?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:50   #1602
Ništetnost ugovora

Dragi svi,
imam nekoliko pitanja.
1. Da li se može podići tužba za ništetnost ugovora koji je gradonačelnik potpisao s trećom stranom (zamjena zemljišta)? Vjerujem da može, ali više me zanima procedura.
2. Koliko detaljno treba obrazložiti tužbu (laik, bez odvjetnika, ali ipak s nekim osnovnim znanjem)
3. Troškovi.
Hvala!
yepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 13:58   #1603
Pozdrav svima!
Tražila sam po postovima ali nisam naletila na nešto slično..

ugl.. često pretražujem internet i "uradi sam" stvarčice koje potom radim i sama. Nađem nešto što mi se sviđa i izradim vrlo slično ako ne i isto originalu kojeg sam našla na internetu. Ponekad je to cijeli video gdje se korak po korak obašnjava način izrade, a ponekad je i dovoljna slika da znam kako ću istu stvar napraviti svojim rukama. Mene zanima, jesu li onda moje stvarčice plagijati? Krivotovorine? ili što već? Da li bi ja bila u prekršaju i zakonski kažnjena ako taj svoj uradak sličan ili identičan (izgledom) pokušam prodati?
Npr. nedavno sam našla jastučić u obliku mede, isprintala sliku na papir, napravila kroj, oslikala medu i sašila jastučić. Nisam imala sliku stražnje strane jastučića pa ne mogu tvrditi da je 100% isti, ali na prvu, pogotovo kada se gledaju fotografije, izgledaju isto.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:51   #1604
ako ne zivim u hrv, a imam stan u hrv (trajno odjavljen), da li se moj stan u kojem sam nekada zivio moze smatrati kucom za odmor? (nitko ne zivi u njemu)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 07:58   #1605
Quote:
tikii kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Tražila sam po postovima ali nisam naletila na nešto slično..

ugl.. često pretražujem internet i "uradi sam" stvarčice koje potom radim i sama. Nađem nešto što mi se sviđa i izradim vrlo slično ako ne i isto originalu kojeg sam našla na internetu. Ponekad je to cijeli video gdje se korak po korak obašnjava način izrade, a ponekad je i dovoljna slika da znam kako ću istu stvar napraviti svojim rukama. Mene zanima, jesu li onda moje stvarčice plagijati? Krivotovorine? ili što već? Da li bi ja bila u prekršaju i zakonski kažnjena ako taj svoj uradak sličan ili identičan (izgledom) pokušam prodati?
Npr. nedavno sam našla jastučić u obliku mede, isprintala sliku na papir, napravila kroj, oslikala medu i sašila jastučić. Nisam imala sliku stražnje strane jastučića pa ne mogu tvrditi da je 100% isti, ali na prvu, pogotovo kada se gledaju fotografije, izgledaju isto.
Da li je to što radiš autor zaštitio na bilo koji način? Ako je , vjerovatno si u nekom prekršaju . Koliko to sad zadire u autorska prava , sve ovisi koliko je autor to zaštitio.

Ako nije, ako je autor to svoje djelo stavio sam na net... napravio tutorijal, s namjerom da drugima pokaže i da ih nauči, i ti po tome radiš, onda nisi u prekršaju.

Za sve ostalo...teško je reći. Ukoliko te netko prijavi (ili tako nešto), o tome bi odlučivao sud i sudski vještaci.
Bio je slučaj jedne dizajnerice (iz HR) koja je prijavila cure koje su radile slične stvari. Čak se i na forumu o tome pisalo. I ak, se dobro sjećam, neke forumašice su bile prijavljene.
Al nemam pojma kak je to završilo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 02:44   #1606
Quote:
Sherajzlin kaže: Pogledaj post
Znači ovako,prije 2 godine je kupljen set za čišćenje od tvrtke Raypath, čime je stečeno pravo da se u ime spomenute tvrtke zastupaju odnosno prezentiraju njihovi proizvodi kupcima, te ukoliko dođe do prodaje, sa kupcem se radi ugovor o kupnji, navode moji podaci kao prodavatelja, te kao posrednik kod prodaje ostvarujem pravo na određeni % zarade.
Nikakav ugovor o suradnji ili slično nije potpisano sa tvrtkom Raypath osim ugovora/računa kojeg potpisuje kupac, na čijem se kraju navode moji podaci da mogu ostvariti gore navedeni % zarade.
2 prodaje su odrađene u iznosu preko 10.000 kn, te je time ostavreno pravo na %, koji mi je i isplaćen na žiro račun. Kod isplate, ja sam dobio predložak da popunim rn i pošaljem tvrtki Raypath na temelju čega su mi oni isplatili zaradu.
I tu sve staje. Nikakvih daljnjih prodaja ni ugovora sa kupcima nije bila, pa tako ni isplata od tvrtke Raypath, no jučer je primljena obavijest od njih da sam dužan platiti 3000 kn za porez koji je njima porezna naplatila na ime zarade koju su onim meni isplatili.
S obzirom da nisam imao niti nemam obrt preko kojeg je to odrađeno, nego sam to odradio kao građanin i nigdje nisam prijavio taj prihod jer nisam ni prijavljen na burzi, ni imam ikakve papire slične, mene zanima da li sam to dužan platiti, kakva je procedura? Da li sam trebao kao građanin/porezni obveznik ipak prilikom tih transakcija napraviti nešto, odnosno prijaviti to?
znaci izlevatili te je.eno

a gle neki su placeni za reklamiranje, neki su "prezadovoljni" nakon 1 mjeseca a neki su nezadovoljni nakon 5-6 mjeseci, i što tada, dao si milione za krpice i nezadovoljan si

ili vam slučajno zatreba hitno novac pa poželite na njuškalu ili negdje drugdje prodati set koji ste preskupo platili, E NE MOŽE onda će vas zvat carina i porezna uprava jer će firma raypath hrvatska protiv vas podnijeti krivičnu prijavu, da prodajete robu za koju su samo oni jedini ovlašteni distributer za hrvatsku

neprocjenjivo

ako netko treba detaljnije objašnjenje može mi poslati poruku ili nazvati na vip-2335-495

raypath, raypath, raypath, "čarobne krpice i čišćenje bez ičega"

za cijenu raypath seta mogu platit čistačicu 5 godina da mi čisti stan,

a i mogu kupit ekološke proizvode za čišćenje, a i mogu ih sam napraviti sa malo octa... limuna... sode... i još kupim 5 mikrofibra krpica za 30 kn i imam ih bar godinu dana

i još stavim 8000kn na banku i imam 400kn kamata svake godine

Kako se ja razumijem u te stvarčice, potrebno je određeno vrijeme korištenja da sagledaš učinkovitost etc. i dovedeš sve to u vezu s cijenom.

Toliki novci za krpe (pa nazvali ih ne znam kako opasno stručnim nazivljem) sa kojima ću fizikalit i znojit se opet JA - čistit vlastitim rukama

I one "čarobne" krpe od mikrovlakana, u početku su se prodavale isljučivo putem prezentacija i koštale su masne pare, da bi za koju godinicu ih mogli kupit na svakom ćošku, gotovo badava.

al ovaj dio: Navodno, što ih više koristiš imaju bolju učinkovitost
Da mi je znat kako to objašnjavaju na prezentacijama?
Ovako - protokom vremena ulažeš sve više fizičke snage da opravdaš investiciju ili
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 03:30   #1607
pokret za aktivnu obranu potrošaća

Raypath krpe za čiščenje u nano tehnologiji. Prodaje se samo po kućama u Hrvatskoj, dolaze po preporuci. Proizvod nije loš, jer doista čisti jako dobro. No za komplet od par krpa i đoger morat ćete izdvojiti koji 7000 kn. Naravno to je cijena s popustom koji dolazi na vaše ime i prezime i da, popust ne vrijedi sutra. Sada, ovdje i više nikada. Kao da vaš partner ili susjed ne može pozvati prodavača kao što ste ga i vi pozvali.
Meni se proizvod svidio, ali nisam želio kupiti taj dan, želio sam promisliti. I dobro da sam tako napravio jer sam uštedio kojih 5000 kn. Malo sam proguglao i našao Raypath tvrtku u SAD-u koja je imala cjenik na internetu, nije uvjetovala kupovine paketa i pojedinačni artikal je bio mislim 6-7 puta jeftiniji. U međuvremenu sam našao slične proizvode marke Vikan koji su jednako kavlitetni ali mnogo mnogo jeftiniji. Što je najbolje od svega čak sam posjetio internetski dučan koji je u Samoboru, pa kad sam tamo došao mogao sam se uvjeriti da su Vikan proizvodi čak i bolji od Raypathovih. Što se đogera tiče od Raypatha izgleda poprilično jadno, od nekakve plastike kao da ste ga kupili u Ofertissimi.
Ukoliko vam ipak dolazi trgovački putnik, ne žalite koji desetak kuna potrošiti na magičnu krpu koju možete kupiti na ovom linku
Kada vam budu demonstrirali Raypath izvadite magičnu krpu (ali ne onu iz DM-a jer sam ih testirao i lošija je) pokažite da je jednaka kao i njegova ali je pet puta jeftinija.
I za kraj, prodavač je bio jako razočaran kad sam mu rekao da ne želim kupiti Raypath od njega, da sam vidio cjenik u SAD-u i da sam kupio Vikan. Cjenik iz SAD-a drugi je dan nestao sa interneta zajedno sa njegovom web stranicom.
__________________

Zadnje uređivanje File : 27.12.2016. at 21:30.
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:53   #1608
Dvije strane se potuku na jednoj strani trojica, jedan dobio teške tjelesne, druga dva lakše), na drugoj 15, nitko ništa nije dobio.
Obje strane su skoro jednako krive za tuču, kako postupiti ovdje?
MObin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 12:13   #1609
Postovanje svima...evo i mog kratkog problema pa ako itko moze pomoci...
Imao sam dugovanje prema tmobile 2005 te godine...nakon toga su me tuzili zastupani od strane hanzekovica te je sveukupan dug bio oko 2800kn...to je doslo 2011g na naplatu...to sam istog dana podmirio da se vise ne zezam s njima,nazvao sud,hanzekovica i tmobile i oni su mi potvrdili da je dug podmiren...
S time je s moje strane prica zavrsena
E pa danas na kraju 2016_te i na moj rodjendan dosla cestitka od skoro 2000kn...zatezne kamate nekakve opet
Hanzekovic 2015 te godine opet podnio zahtjev...
Zatezne kamate 950kn,troskovi suda 450 i gospon hanzekovic skromnih 750kn...
Pa ima li tome kraja...
10 god oni vec potrazuju od mene neke stvari...
Ja sam svoj dug od 2800 platio i time su mi telefonski rekli da sam podmirio sva dugovanja...kakve sad opet zatezne kamate i troskovi...
S tim da nema specifikacije kako sta gdje...nego samo cifra i ovrha...jer nasli me kao po oibu...

Napominjem da s vec tri god odjavljen s zg adrese i zivim u inozemstvu...

Pa eto ako bi netko mogao pomoci...bio bih zahvalan...moze i pp (zna se sto mislim)
Samo da se rijesim toga...jer ako ovo platim opet ce doci zatezne kamate..jer im je trebalo godinu dana od 2015 te do 2016te da mi uruce rjesenje...ima li tome kraja...
Hvala unaprijed
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 10:29   #1610
Dali slučajno rodni list isprintan sa e-građani ima snagu ovjerene kopije ili orginala ili ga moram ovjeravati?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 07:36   #1611
Original

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 19:04   #1612
Ako može pomoć.

Dobila sam nepravomoćnu sudsku presudu u jednoj stvari pred Općinskim građanskim sudom.
28. prosinca primila sam žalbu protivne strane; dakle rok za odgovor bi isticao danas.

Ležim u krevetu, s visokom temperaturom i pokušavam sročiti kakav odgovor, ali nevoljko mi je, jedva gledam a čitam zakon za zakonom.

U članku 359 Zakona o parničnom postupku piše da se odgovor na žalbu može predati i nepravodobno i da će, ukoliko još ima vremena biti upućen uz ostale spise drugostupanjskom sudu. Da neće biti automatski odbačen.

Mogu li ja to ipak odnijeti na poštu sutra ujutro, da se ne mrcvarim večeras? Kasnila bih jedan dan.
Hvala.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:05   #1613
Moze li mi netko kokretnije reci kako prijaviti nelegalnu automehaničarsku radnju ispod mene. Kome kako u kojoj formi. Sta da napisem. Dobijam dvosmislene odgovare od poznanika. Netko kaze prijava ide carini netko policiji netko kaze prijavi radnoj sanitarnoj i poteznoj inspekciji. .. wtfff.... vise ne znam odakle krenuti i kako sastaviti mozebitnu prijavu. Teroriziranje bukom smradom laka kita i boja traje vec preeeeedugo.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:23   #1614
Možeš poreznoj ili carini.napišeš da radi na crno,kad uobičajeno radi,koliko osoba i gotovo.
http://www.hok.hr/press/novosti/suzb...ih_djelatnosti
http://www.mfin.hr/hr/novosti/suzbij...06-18-08-50-10
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:25   #1615
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš poreznoj ili carini.napišeš da radi na crno,kad uobičajeno radi,koliko osoba i gotovo.
http://www.hok.hr/press/novosti/suzb...ih_djelatnosti
http://www.mfin.hr/hr/novosti/suzbij...06-18-08-50-10
O hvala ti covjece puno. Da li su oni nakon prija duzni izaci ili to ovisi o njihovoj procjeni hoce li ili nece.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:59   #1616
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Da li je to što radiš autor zaštitio na bilo koji način? Ako je , vjerovatno si u nekom prekršaju . Koliko to sad zadire u autorska prava , sve ovisi koliko je autor to zaštitio.

Ako nije, ako je autor to svoje djelo stavio sam na net... napravio tutorijal, s namjerom da drugima pokaže i da ih nauči, i ti po tome radiš, onda nisi u prekršaju.

Za sve ostalo...teško je reći. Ukoliko te netko prijavi (ili tako nešto), o tome bi odlučivao sud i sudski vještaci.
Bio je slučaj jedne dizajnerice (iz HR) koja je prijavila cure koje su radile slične stvari. Čak se i na forumu o tome pisalo. I ak, se dobro sjećam, neke forumašice su bile prijavljene.
Al nemam pojma kak je to završilo.
Darsey, hvala na odgovoru! Potražim još informacija.. ne bi voljela nekome učiniti štetu. Zasad sam još na poklonima za obitelj, pa nije tolika frka
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:47   #1617
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
O hvala ti covjece puno. Da li su oni nakon prija duzni izaci ili to ovisi o njihovoj procjeni hoce li ili nece.
Vjerovatno će izaći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 19:03   #1618
Da li se u imovinskoj kartici javnih dužnosnika u slučaju da štednja postoji navodi i iznos iste? Po prvi put evo dana otvorih slučajno im. karticu i to je ispalo Zorana Milanovića, konkretno kod njega ne stoji da ima štednju, a šta kad netko ima? Baš se u javnost ide sa informacijom koliko tko ima oročenih sredstava? Meni je to ful nevjerojatno. Isto sam nešto čula da će sada svaka fizička osoba morati podnositi FINI mjesečno izvješće o stanju na računu, jel to istina? Guglat ću, ali svejedno mi i da je istina nije jasna pravna osnova po kojoj se tako lako i javno objavljuju financijske informacije bilo građana bilo javnih dužnosnika. Okej mi je da se zna iznos plaće, ali i iznos kredita i štednje? Ajme. https://www.sukobinteresa.hr/hr/imov...oran-milanovic
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 20:44   #1619
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Da li se u imovinskoj kartici javnih dužnosnika u slučaju da štednja postoji navodi i iznos iste? Po prvi put evo dana otvorih slučajno im. karticu i to je ispalo Zorana Milanovića, konkretno kod njega ne stoji da ima štednju, a šta kad netko ima? Baš se u javnost ide sa informacijom koliko tko ima oročenih sredstava? Meni je to ful nevjerojatno. Isto sam nešto čula da će sada svaka fizička osoba morati podnositi FINI mjesečno izvješće o stanju na računu, jel to istina? Guglat ću, ali svejedno mi i da je istina nije jasna pravna osnova po kojoj se tako lako i javno objavljuju financijske informacije bilo građana bilo javnih dužnosnika. Okej mi je da se zna iznos plaće, ali i iznos kredita i štednje? Ajme. https://www.sukobinteresa.hr/hr/imov...oran-milanovic
Neće svaka osoba predavati izvješće o stanju na računu već će to automatizmom raditi banka putem OIB-a će Poreznoj upravi to biti dostupno,a što se tiće toga javnog izvješća ,svi bi političari i ostali dužnosnici predavati to i stavljati štednju ukoliko imaju ,treba sve biti transparentno.
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 01:35   #1620
Nakarade RH sudstva

Smijem li otvoriti ovu temu?
Smijem li navesti sva imena?
Molim odgovor moderatora.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.