Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 11:36   #4601
Hoću! Već sam naručila, samo još da stignu. Nadam se da budu do sljedećeg ciklusa i vremena kada će zatrebati.

Baš mi je bilo čudno kad mi je fertility friend obznanio da je ovulacija bila, a na appu na mobitelu treba biti tek za 4-5 dana (a taj mobilni app pratim već jako dugo i budala se po njemu ravnam). Feeling 'king of the world', ta ja tempiram krivo vrijeme i zato ne ide, kad ono možda ipak ne. Momentalno prizemljenje.
minesota is offline  
Old 23.01.2017., 12:02   #4602
Quote:
minesota kaže: Pogledaj post
Bok, žene!
Čitam vas neko vrijeme i odlučila sam se priključiti. I mi pokušavamo nešto više od pola godine (7-8 mjeseci). Nismo radili nikakve posebne pretrage jer želim još mrvicu sačekati prije nego dragog potjeram na spermokulturu. Ne želim mu ubijati veselje. Inače oboje imamo 32 godine.

Ja sam manje-više od srednje cijelo vrijeme bila na piluli zbog preobilnih mengi, ali i problema s tenom. Odlučila sam prestati jer nema više smisla. Nakon toga su mi se ciklusi malo poremetili, ali ne u smislu dužine trajanja, nego je menga bila čudna. Redovita sam na pregledima, bila na UZV-u i jedan ginekolog mi je rekao da mi je lijevi jajnik mrtav, sasušen, a drugi ginekolog da se oko toga ne zabrinjavam jer je sve u redu (s tim da više vjerujem ovom drugom - svom ginekologu jer je onaj prvi mesar, govno ). Brisevi napravljeni, sve 5.

Počela sam se baviti mjerenjem bazalne temperature i meni je to totalni SF. Iščitala sam sve živo što se iščitati online može, ali i dalje gledam svoj prvi grafikon koji još nije gotov i ne znam što bih rekla. Prema temperaturi je ovulacija bila 13.dc, a eggwhite sluz imam sada 17. i 18. dc.

Uglavnom zbunjena sam maksimalno. Nemam pojma što radim, ali radim i ustrajem u tome! I naskačemo u svakom slobodnom trenutku.

Uglavnom, lijep pozdrav svima vama! Nadam se tu zajedničkim snagama 'ispipat' teren.
To što je on označio ovulaciju 13.dc ništa ne znači, moguće je da će ju i prebaciti na 17. - 18. dan ako mu bude tada temperatura bolje odgovarala.
Jel paziš da ju mijeriš svaki dan u isto vrijeme i da ništa ne radiš prije mjerenja? Dakle prva stvar koju napraviš ujutro? Kolko sam skužila s tom bazalnom treba biti ustrajan par mjeseci dok se ne vidi neki uzorak.

Inače, drago mi je vidjet da vam je ova tema ovako živnula, baš je bila zamrla jedno vrijeme. Sretno vam svima u dobivanju bebica i posipam vas malo sa trudničkom prašinom ~~~~~~~~~~~
Nyameria is offline  
Old 23.01.2017., 13:52   #4603
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
To što je on označio ovulaciju 13.dc ništa ne znači, moguće je da će ju i prebaciti na 17. - 18. dan ako mu bude tada temperatura bolje odgovarala.
Jel paziš da ju mijeriš svaki dan u isto vrijeme i da ništa ne radiš prije mjerenja? Dakle prva stvar koju napraviš ujutro? Kolko sam skužila s tom bazalnom treba biti ustrajan par mjeseci dok se ne vidi neki uzorak.
To mi je najteža stavka zbog rada u smjenama. Zvoni mi mobitel svaki dan u pola 6 jer tako moram ustat kada radim prvu (što su samo 2 dana u tjednu). Ove druge dane, izmjerim u isto to vrijeme, upišem rezultat i okrenem se na drugu stranu. Baš koma! Najjače mi je kad nedjeljom zvoni... Pa bacila bih mobitel! Ali odradim.

I pazim da ništa ne radim prije mjerenja. Pripremljen mi je toplomjer, večer ranije otrešen. Sve po ps-u! Štreber! Jedini je problem spavanje barem 6 sati u komadu. Znači od 7 dana u tjednu ako dva dana odspavam toliko prije mjerenja, sretna sam.

Ali to je taj dio koji ne kontam. Kako može označit ovulaciju i onda prebacit? Koja je onda svrha mjerenja bazalne? No vjerujem da će se posložiti nakon još ciklusa do dva i da će mi biti jasnije.
minesota is offline  
Old 23.01.2017., 14:09   #4604
Imas stari toplomjer? Kad ga treses. Bilo bi ti najbolje da imas sa dvije decimale digitalni, jer je ovdje preciznost važna.

A poanta je da nakon par ciklusa upoznaš svoj ciklus pa sljedeće cikluse otprilike možeš prepoznat kad dolazi. A mislim da i po padu temp možeš skužit da dolazi M, a ako ostane visoka temp da si vjerojatno trudna. Ak sam dobro zapamtila.

Al da napomenem, ja nisam nikad mjerila bazalnu nego sam bila planirala počet pa sam ove informacije pokupila od drugih cura na ovoj temi. Tak da nisam baš neki stručnjak i imam samo teorijska znanja
Nyameria is offline  
Old 23.01.2017., 14:15   #4605
Quote:
minesota kaže: Pogledaj post

Ali to je taj dio koji ne kontam. Kako može označit ovulaciju i onda prebacit? Koja je onda svrha mjerenja bazalne? No vjerujem da će se posložiti nakon još ciklusa do dva i da će mi biti jasnije.
mora se barem 2,3 ciklusa mjeriti temp. da bi se vidio obrazac neki. A ff ti može i ne mora pogoditi kad ti je točno bila ovulacija(zna fulati za dan simo tamo), ti ćeš to moći najbolje sama nakon nekoliko ciklusa mjerenja. Dobro je da mjeriš temp. , puno stvari će ti biti jasnije nakon nekog vremena, i jako dobro možeš upoznati svoj ciklus. Sad još kad ti stignu lh trakice pa i po njima i sluzi počneš gledati ...znati ćeš ovulaciju u sekundu
Lena84 is offline  
Old 23.01.2017., 14:23   #4606
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Imas stari toplomjer? Kad ga treses. Bilo bi ti najbolje da imas sa dvije decimale digitalni, jer je ovdje preciznost važna.
Da, imam stari živin toplomjer i dva digitalna. Jedan Braunov skuplji i jedan prosječan. Od oba digitalna sam digla ruke jer su podbacili kada sam bila bolesna. Mjerim temperaturu 7 minuta i po isteku vremena, temperatura još raste čak za dodatnih 0,5 - 0,7. Sumnjam da bi mi bili od neke koristi u slučaju bazalne.
minesota is offline  
Old 23.01.2017., 14:33   #4607
Quote:
minesota kaže: Pogledaj post
Hoću! Već sam naručila, samo još da stignu. Nadam se da budu do sljedećeg ciklusa i vremena kada će zatrebati.

Baš mi je bilo čudno kad mi je fertility friend obznanio da je ovulacija bila, a na appu na mobitelu treba biti tek za 4-5 dana (a taj mobilni app pratim već jako dugo i budala se po njemu ravnam). Feeling 'king of the world', ta ja tempiram krivo vrijeme i zato ne ide, kad ono možda ipak ne. Momentalno prizemljenje.
Pozdrav nove curke i želim vam punoooo sreće, isto ko i starim curkama i da što prije sveee ugledate pulsiće..

Ja sam već prije pisala ali se nitko nije javio, imam nekoliko lh trakica(mislim okko 10 kom) i testova za trudnoću doma pa mogu poslati kome treba, s tim da mogu poslati tek idući ponedjeljak jer nisam doma u Zg-u do onda.. ako netko treba nek mi se javi na pp
keka1v is offline  
Old 23.01.2017., 19:33   #4608
Quote:
LibraSt kaže: Pogledaj post
Verdena nadam se da vam nece ovi put potrajat vise. Lipa razlika,taman.
Da, bilo bi super da se mrva ulovi uskoro pa razlika bude tako 2,5-3 godine

Testovi su se meni pokazali svi isti, kinezi ili ne kinezi. Jedina stavka je osjetljivost, svaki mi je pokazao trudnocu na dan neocekivane M ili dan, dva iza. Ne kazem da je to pravilo ali iz mog iskustva nema neke razlike.

I nas je digitalni toplomjer krenuo za*ebavat u zadnje vrijeme pa vise vjerujem živinom. Našem ne raste temp kasnije ali u tri razlicita mjerenja pokaze skroz razlicito
O bazalnoj isto znam samo iz teorije pa nisam od pomoci.

Boli me mjehur na momente Od popodne, jos sam se i posteno smrzla vani danas
verdena is offline  
Old 24.01.2017., 14:23   #4609
Samo da javim, beta mi je 90,75
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 24.01.2017., 14:45   #4610
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Samo da javim, beta mi je 90,75
Cestitam!!
Stvarno ekspresno
verdena is offline  
Old 24.01.2017., 16:06   #4611
Da li da sada smatram da je to to, i cekam 7i tjedan i odem na uzv, ili da napravim jos jednu betu i vidim dal se pravilno dupla?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 24.01.2017., 16:33   #4612
Napravi, i za svoj mir i kao dragocjen dijagnosticki podatak za gina, sad kad vec jednu imas. Odi za 2, (4 ili 6 )dana i u usti lab obavezno
drzimfige is offline  
Old 24.01.2017., 17:04   #4613
Evo cure da se javim, ja sam jučer potražila još jedno mišljenje prije mpo. Ugl. Ovaj ginekolog je stvarno temeljit. Vidio je nešto kraj lijevog jajnika, nesto nalik cisti.Kaze da postoji mogućnost da je taj jajovod začepljen. ( nedavno sam radila hsg ultrazvucno i pokazalo je da su jajovodi prohodni,al ovaj dr. Kaze da to ne mora bit sigurni pokazatelj i da se rendgenski ipak bolje vidi). Napravili smo i test za ovulaciju (znači 10-ti dan) bio je pozitivan. Krajem tjedna idem opet na pregled pa ćemo vidit kako će se situacija dalje odvijat
MAMIBLUE is offline  
Old 24.01.2017., 22:42   #4614
Mamiblue nadam se da ce ti sve proc ok.

Scissors CESTITKE!!! To je bilo ekstra brzo. Ja sam uvik radila i drugu betu da vidim da se dupla dobro.
Bas mi je drago i zelim da vam protekne sve ok.

Evo malo info o meni.
Ja 33 Suprug 34
Nalazi: moji svi, on nista
Dijagnoza: trombofilija
1 sin od 8 god.
4 spontana.
I sad zadnjom turok ovo je prvi misec pokusavanja.
Ocekivana M treba 9.2. doc
LibraSt is offline  
Old 25.01.2017., 01:58   #4615
hvala svima na lijepim zeljama, ja sirim pozitivnu vibru dalje vama
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.01.2017., 09:55   #4616
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
hvala svima na lijepim zeljama, ja sirim pozitivnu vibru dalje vama
Čestitam i napravi još jednu betu za svoj mir, 2 dana nakon
keka1v is offline  
Old 25.01.2017., 10:22   #4617
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
Čestitam i napravi još jednu betu za svoj mir, 2 dana nakon
Budem, sutra
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.01.2017., 10:37   #4618
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Budem, sutra
Cestitam draga!!!
Cure tablicu cu urediti veceras ili sutra, kad se vratim kuci.
Ajde jos koji plusic do sutra
Lena84 is offline  
Old 25.01.2017., 13:47   #4619
E cure, kolegica mi je prije 2 mjeseca počela piti čaj od vrkute.
inače joj je menga bila baš točna i sad joj nikako ne dolazi na vrijeme.
ja sam joj rekla da prestane piti čaj. Ima li smisla?
Ailani is offline  
Old 25.01.2017., 14:12   #4620
Ailani ja neznam koliko moze caj toliko poremetiti ciklus, vrkuta je dobar caj ali pisale su tu cure kojima je nastetio... neznam. Mozda je trudna pa joj zato kasni
Evo mene sa hsg-a, bilo je jako bolno i to s razlogom😕, imam neprohodne jajnike i to je razlog zasto ne uspijevamo ostati trudni, i sad smo dobili savijet da prikupimo papire i idemo na vantjelesnu bez stimulacije i to vec za mjesec dana.
Lena84 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.