Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 02:25   #1
Obalna straža RH

Ljudi dali itko nesto vise o OStRH? ako je tamo raditi, kako uopce doci do OSt..? svaka info dobro dosla :$
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 09:50   #2
Za to pitanje si mogao posebnu temu otvoriti.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:37   #3
Koliko imaš godina? Završena škola? Što bi htio biti, vojnik, dočasnik, časnik?

Sent from my D5833 using Tapatalk
__________________
Each day had been worse than the day that had come before it..Today was the worst of all..
thurms is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:41   #4
imaš li pomorsku školu, il ideš u istu?
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:29   #5
Quote:
thurms kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina? Završena škola? Što bi htio biti, vojnik, dočasnik, časnik?

Sent from my D5833 using Tapatalk
2 razred sam, srednje skole a inace casnik bi htjeo biti..
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:30   #6
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
imaš li pomorsku školu, il ideš u istu?
Idem u tehničku školu u ZG-u, ali msm da srednja nije toliko bitna jer OSRH imaju obuke za OSt.. ili se varam? :S
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 08:47   #7
Quote:
ivanx kaže: Pogledaj post
Idem u tehničku školu u ZG-u, ali msm da srednja nije toliko bitna jer OSRH imaju obuke za OSt.. ili se varam? :S
Pa bitno je, ne može zidar bit kapetan. Neka pomorska je primjerenija, ako ideš za časnika stroja nije isto kao nautika...
Koliko znam, ne pstoji nikakava obuka za OS, jer OS kao samostalna organizacija ni ne postoji.
HRM je imala svoje stipendiste sa smještajem u Lori, ne znam je li taj program još aktivan, ali ti forum ionako nije pravo mjesto za relevantne informacije, pravac najbliži ured za obranu...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 09:10   #8
Možeš napraviti prekvalifikaciju...položiti razliku predmeta u nekoj pomorskoj školi ili upisati "pomorsku školu" npr. http://www.libar.net/index.php?tip=s...pomorska-skola , samo računaj da se to plaća masno. Obično to ljudi rade za ukrcaj na brodove trgovačke mornarice gdje će brzo vratiti uloženo.

Mornar, mazač ili čistač možeš na svakom brodu trg. mornarice biti sa završenom bilo kojom srednjom, položenim D2 brevetom i pomorskom knjižicom. (ima tu još papirologije, ali ovo su osnove)
Da li je ovako na brodovima ObS, ne znam.

Ti bi prvo trebao odlučiti što želiš biti. Časnik na palubi ili u stroju ili mornar? Onda lijepo okreni par brojeva pa se informiraj o uvjetima i zahtjevima.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 09:40   #9
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post

Ti bi prvo trebao odlučiti što želiš biti. Časnik na palubi ili u stroju ili mornar? Onda lijepo okreni par brojeva pa se informiraj o uvjetima i zahtjevima.
Izričito je naveo da bi htio biti časnik...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:58   #10
Ljudi hvala na info Pošto je najavljivano, nadam se da će uskoro krenuti vojno pomorski faks pa da ću se moći upisati, samo da me ne fula za jednu godinu a ako ne tako budem vido na HVU pa kasnije ako bude kakvo osposobljavanje za HRM prebacit se
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:20   #11
Mogao bi poraditi na pravopisu i gramatici jer su ti rečenice zbrčkane i zvučiš poput stranca. Ne želim ispasti jezični čistunac ali baš mi je upalo u oči
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:09   #12
Quote:
ivanx kaže: Pogledaj post
Ljudi hvala na info Pošto je najavljivano, nadam se da će uskoro krenuti vojno pomorski faks pa da ću se moći upisati, samo da me ne fula za jednu godinu a ako ne tako budem vido na HVU pa kasnije ako bude kakvo osposobljavanje za HRM prebacit se
To je lijepo od tebe ali bojim se kakva te budućnost čeka u HRM. To možeš upisati jedino jer te iznimno zanima i iz ljubavi. A da ćeš nešto prosperirat ili se ne daj Bože obogatit...sumnjam.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:11   #13
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Mogao bi poraditi na pravopisu i gramatici jer su ti rečenice zbrčkane i zvučiš poput stranca. Ne želim ispasti jezični čistunac ali baš mi je upalo u oči
Hhahah a kralju žurio sam u školu pa nisam gledao na gramatiku baš

Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
To je lijepo od tebe ali bojim se kakva te budućnost čeka u HRM. To možeš upisati jedino jer te iznimno zanima i iz ljubavi. A da ćeš nešto prosperirat ili se ne daj Bože obogatit...sumnjam.
A je istina, ali meni je više stalo do toga da volim svoj posao nego da imam 20 000kna plaću.. Inače me je oduvijek vukla policija i HRM, iako plaće nisu Bog zna kakve...
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 00:47   #14
Quote:
ivanx kaže: Pogledaj post
Hhahah a kralju žurio sam u školu pa nisam gledao na gramatiku baš



A je istina, ali meni je više stalo do toga da volim svoj posao nego da imam 20 000kna plaću.. Inače me je oduvijek vukla policija i HRM, iako plaće nisu Bog zna kakve...

ti znaš najbolje šta te u životu privlači,a šta ne. sa završenom srednjom pomorskom možeš na brod trgovačke mornarice, za asistenta/kadeta (stroj-makinja/paluba-kuverta),naravno pregled,osnovno osposobljavanje - breveti, i 12 miseci plovidbe. nakon toga polažeš poručnički, koji košta.ali ako misliš plovit onda ćeš to i vratit. novci u trgovačkoj mornarici zavise od brodovlasnika do brodovlasnika, šta imaš položeno, .. uglavnom nije isto bit drugi makinje na kemikalcu ili LNG tankeru i upravitelj stroja na cementašu koji ide od RH do ITA. da neko vidi samo količinu love koje dobije neko ka pomorac. samo onako da znaš ljudi su živi, mrtvi,ili pomorci.
i da,kad već misliš bit časnik HRM-a,tehnička škola ti može dat neku prednost,jer ćeš lakše pohvatat neke stvari. posveti se matematici,fizici,mehanici,elektrotehnici, ili šta već imaš. ono šta savladaš sada, kasnije će ti bit lakše.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 10:54   #15
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ti znaš najbolje šta te u životu privlači,a šta ne. sa završenom srednjom pomorskom možeš na brod trgovačke mornarice, za asistenta/kadeta (stroj-makinja/paluba-kuverta),naravno pregled,osnovno osposobljavanje - breveti, i 12 miseci plovidbe. nakon toga polažeš poručnički, koji košta.ali ako misliš plovit onda ćeš to i vratit. novci u trgovačkoj mornarici zavise od brodovlasnika do brodovlasnika, šta imaš položeno, .. uglavnom nije isto bit drugi makinje na kemikalcu ili LNG tankeru i upravitelj stroja na cementašu koji ide od RH do ITA. da neko vidi samo količinu love koje dobije neko ka pomorac. samo onako da znaš ljudi su živi, mrtvi,ili pomorci.
i da,kad već misliš bit časnik HRM-a,tehnička škola ti može dat neku prednost,jer ćeš lakše pohvatat neke stvari. posveti se matematici,fizici,mehanici,elektrotehnici, ili šta već imaš. ono šta savladaš sada, kasnije će ti bit lakše.
Eto izgleda da sam uspio spojiti ugodno s korisnim, ima i kruha u poslu a i voljet ću ga... Inace da imam i elektroniku i elektrotehniku i digitalnu logik i mikroupravljače i svašta nesta me jos ceka hahah i da hvala na info
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:22   #16
mislin da je ovo ne samo za HRM nego i za obalnu stražu
Quote:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=8838

Bark
Evo, gore na temi o 21-nicama je 9aplus postao ovaj link..Neznam dali je imao namjeru ovdje.., ali evo ...http://obris.org/hrvatska/rh-i-schen...ca-na-jadranu/
Počelo se i o ovom problemu u javnosti čitati..,X o OS i R!!
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:47   #17
https://youtu.be/pGnjaXO-Rio laganih 3500t/ist
Dakle ,može se.., ako se želi nešto napraviti u suradnji s EU....Kad je već kadar u min. poljoprivrede sposobniji od ostalih, neka budu dečki primarno pod njima onda,nije bitno samo da se pokrenu?!
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 04:36   #18
http://products.damen.com/en/ranges/...se-vessel-8116

kupljeno od Damena za švedsku obalnu stražu, koja je usput rečeno civilna služba



ili recimo jedna nizozemska

http://www.kustwacht.nl/en/aboutus.html

Zadnje uređivanje karabin : 03.04.2017. at 04:46.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:40   #19
Evo ,samo mu topi'ć fali!
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:33   #20
znan da nije tema,ali puka san ka kokica kad san ovo vidija u foje

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...sao-na-otocima
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.