Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 09:07   #3461
Bok! Evo nas opet
Bili u prosincu na krstarenju i zaljubili se u krstarenje pa sada idemo opet
Pa imam par pitanja ako je tko bio na toj relaciji itd...
Prvo, mi smo bili na MSC Fantasia, a sada idemo sa COSTA FAVOLOSA,pa me zanima koja je razlika između msc i coste? Znam da je msc luksuzniji, bolji i itd,al zanimaju me baš konkretne razlike, ako zna tko...

Idemo 20.10.2014
http://www.costacruise.com/med/cruis...A07141006.html
Itinerarij:
Savona, Barcelona, Palma de Mallorca, La Valletta, Palermo, Civitavecchia, Savona

U Barceloni smo bili kao i u Civitavecchiji, pa me zanimaju informacije oko Mallorce, Vallette, i Palerma... Što je tamo lijepo za vidjeti, doživjeti i slično, ako ima tko iskustva s tim mjestima... Kakve su cijene tamo,....
lyonnesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:47   #3462
Smile

Pozdrav, idem na krstarenje sa MSC Poesia, 24.09.2014, zapadni Mediteran, polazak iz Genove, pa me zanima da li jos neko ide na isto putovanje. Ovo mi je prvo krstarenje brodom i voljela bih da cujem vase savjete
Snjezana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:14   #3463
ovo je najs...

http://www.nbcnews.com/business/trav...assage-n192106
koleda7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:54   #3464
venecia

pozdrav svima

čitam vas mjesecima i svašta sam korisnog pročitala još za prethodno krstarenje

sad mi treba pomoć - čini mi se kao da sam čak jednom i vidjela da spominjete al tko bi to sad našao među tolikim stranicama

Dakle idem na krstarenje grčkim otocima iz Venecije
Odlučili smo ići svojim autom, al ne znam gdje bi ga ostavili u Veneciji

Jel netko isprobao te njihove parkinge?
Imate iskustva?

hvala
Tana2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:06   #3465
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Za sve one koji idu na Costu i da se ne traze po brodu , mogu na brodu preko WiFia skinuta aplikaciju Costa in Touch za android i iPhone koja omogucava besplatnu komunikaciju na brodu ( sms , pozivi unutar broda , zvat u kabinu , zvat posadu ) i informacije o događanjima na brodu . Da bi ovo mogli besplatno koristit , preuzmite app , registrirate se , spojite na brodski WiFi , koji je lokalni i koristi se se samo za komuniciranje na brodu
Jel postoji išta takvo na msc-u?
nikolina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:14   #3466
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Samo pitaj , ako cu znat odgovorit cu.
Prvi puta smo isli sa lokalnom agenciom , islo nas je 6 ( nas troje i americka obitel ,oni su imali klinca od 3 godine) isli smo u Jeruzalem i Betlehem .
A drugi puta isli busom iz Haife sami do Jeruzalema sa Merkazit Khof Ha-Karmel autobusnog terminala.Prenocili u Jeruzalemu i drugi dan se vratili . Nismo isli u Betlehem jer dosta mi je bilo jednom prelazit granicu između Izrajelskog i Palestinskog djela . Granicu morali prelazit sami ( jer zidovi neidu u palestiski dio ) sam prelazak je dosta stresan , a ne znas tko te ceka sa druge strane ( nas vodic dogovorio sa palesticima da nas cekaju ) . ali sve super ispalo , bili su super palestisnki vodici , svigdje nas preko reda uveli i puno toga pokazali i ispricali .Povratak je bio jos stresniji . nakon sto su ameri i nasa kcer presli na izrajelsku stranu , zatvorili prelaz , a mi i hrpa rusa iza nas ostali na nicijoj zemlji . Ne znas sta se desava , a i frka da ne zakasnis na brod .A ameri s druge strane nas tjese da ce nas cekat u sljedecoj luci i da ce nam posvojit kcer tako da ne brinemo . To je trajalo dugihhhhh 5- 10 minuta . Poslje saznali da to znaju ucinit kada je guzva , ali nije mi bilo sve jedno. U Izrajelu se nisam nigdje osjeco nesigurno i nelagodno ( osim navedenog perlaska ) , a naoruzani vojnici nisu mi smetali, a i daju jos vise sigurnosti .

Moze se iz Jeruzalema do Betlehema i lokalnim busem ako je tko zainteresitan mogu mu objasnit

Mbeginner imaš li možda neke savjete, prijedloge za istočni mediteran, Venecija- Bari-Katakolon(olympia)- Izmir- Istanbul- Dubrovnik- Venecija?

Kad smo prvi puta plovili zapadnim mediteranom sam pronašla na forumu tvoje rute i odlično su nam poslužile, hvala ti na tome
nikolina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:01   #3467
Quote:
nikolina28 kaže: Pogledaj post
Jel postoji išta takvo na msc-u?
Koliko znam jedino postoji na MSC Divini Traveler Web App . Za ostale brodove nisam siguran , mislim da nema . Ali provjerite na brodu
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:18   #3468
Quote:
nikolina28 kaže: Pogledaj post
Mbeginner imaš li možda neke savjete, prijedloge za istočni mediteran, Venecija- Bari-Katakolon(olympia)- Izmir- Istanbul- Dubrovnik- Venecija?

Kad smo prvi puta plovili zapadnim mediteranom sam pronašla na forumu tvoje rute i odlično su nam poslužile, hvala ti na tome
Kojim brodom idete i sta bi zeljeli vidjet u tim gradovima jel zelite u Ephesus iz izmira
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 14:40   #3469
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Kojim brodom idete i sta bi zeljeli vidjet u tim gradovima jel zelite u Ephesus iz izmira
Idemo Msc Preziosom 04- 11.10. Nekako mi se čini da smo jako kratko u svim gradovima (ili bar znatno kraće nego kad smo bili na zapadnom mediteranu) pa mi je to još dodatni problem.

Recimo ovako ti to izgleda u mojim očima....a ti me dapače dopuni i ispravi u svemu

Bari 10-15h, dovoljno da prošećemo samim gradom (pretpostavljam da ne moramo koristiti javni prijevoz)
Katakolon 08-13, to mi je najveći problem recimo, ne znam stignemo li uopće do Olympije
Izmir 08:30-15h, pretpostavljam da nam javni prijevoz također ne treba ako želimo samo Izmir obiđi, a stignemo li do Ephesusa?
Istanbul 07:30-17, tu smo čak o.k.....obišli bi stari grad
Dubrovnik 11:30-17h, gradski bus pa do starog grada....
nikolina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 14:42   #3470
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Koliko znam jedino postoji na MSC Divini Traveler Web App . Za ostale brodove nisam siguran , mislim da nema . Ali provjerite na brodu
Puno hvala, možda onda ima i Preziosa...znači pitati na recepciji
nikolina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:39   #3471
Quote:
nikolina28 kaže: Pogledaj post
Idemo Msc Preziosom 04- 11.10. Nekako mi se čini da smo jako kratko u svim gradovima (ili bar znatno kraće nego kad smo bili na zapadnom mediteranu) pa mi je to još dodatni problem.

Recimo ovako ti to izgleda u mojim očima....a ti me dapače dopuni i ispravi u svemu

Bari 10-15h, dovoljno da prošećemo samim gradom (pretpostavljam da ne moramo koristiti javni prijevoz)
Katakolon 08-13, to mi je najveći problem recimo, ne znam stignemo li uopće do Olympije
Izmir 08:30-15h, pretpostavljam da nam javni prijevoz također ne treba ako želimo samo Izmir obiđi, a stignemo li do Ephesusa?
Istanbul 07:30-17, tu smo čak o.k.....obišli bi stari grad
Dubrovnik 11:30-17h, gradski bus pa do starog grada....



Bari - do starog grada ima oko 10-15 minuta pjeke od luke . Pjeske od broda do izlaza iz luke . Kad izađete iz luke pređite cestu i skrenite ljevo . Doci cete do zida ( koji je vama sa desne strane , a more sa ljeve ) nakon zavoja prva veca rupa u zidu (prolaz ) vodi direktno do Bazilike Sv.Nikole .Ako idete unutra sa desne strane imate stepenice i mozete i u podrum . Vani ima kip Sv.Nikole , pored njega je prolaz ( uska ulicica ) kad uđete skrenite ljevo i samo ravno i doci cete do Katedreale . Od ulaza Katedrale samo ravno (pređete cestu ) i doci cete do Castello Normanno-Svevo . A poslje mozete lutat ulicicama ili se vratit po Corso Vittorio Emanuele II ( ako ste za shoping ) onda po zidu ili po Lungomare natrag na brod .
To bi bilo otprilike ovako -

https://maps.google.hr/maps?saddr=Mo...=17&via=1&z=17




https://maps.google.hr/maps?saddr=St...=19&via=5&z=16


Ovo je tak mali dio sta se ima vidjet u Bariju , naj bolje poslje toga lutat po staraom djelu i uvjek se nesta nađe zanimljivog

Za posjet Alberobellu nemate dosta vremena , jedino organizirani izlet ako ima na brodu.

Nastavak sljedi kad nađem vremena
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu

Zadnje uređivanje mbeginner : 17.09.2014. at 18:52.
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:07   #3472
Pozdrav, gledam krstarenje zapadnim Mediteranom polazak 30.03 polazak iz Civittavechia. Ako moze mala pomoc: MSC Splendida ili Costa Fascinosa, cijena je tu negdje. Mi smo obitelj sa djetetom od 6 godina inprvi put na cruise Hvala
__________________
Ultima Tule beyond the borders of the known world...
Supplier is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 13:53   #3473
Quote:
nikolina28 kaže: Pogledaj post
Idemo Msc Preziosom 04- 11.10. Nekako mi se čini da smo jako kratko u svim gradovima (ili bar znatno kraće nego kad smo bili na zapadnom mediteranu) pa mi je to još dodatni problem.
Mi smo se upravo vratili sa ovog krstarenja pa evo malo svezih informacija. Prvo, brod je super i uzivacete. Za sva pitanja oko broda i krstarenja me mozes kontaktirati preko poruke, da ne duzim ovde previse.
Sto se tice luka, evo kako smo mi to napravili:
Bari - mbeginner je sve vec lepo napisao, ja bih samo dodala da je za shopping najbolja ulica Via Sparano, koja je pod pravim uglom u odnosu na Corso Vittorio Emanuelle II. U Bariju ste u nedelju, sto je mali problem jer je dosta toga zatvoreno, ali u ovoj ulici prodavnice, ili barem vecina njih, radi. Ako budete te nesrece kao mi, da vam treba apoteka vec prvi dan, u Bariju je nismo nasli, ali smo je nasli u luci. Posle toga sam videla da i na brodu ima apoteke, u istom lokalu sa cigaretama i zestokim picima (: ali eto, korisna informacija. Stari grad u Bariju je sladak, svasta se desava, a za kupovinu preporucujem Via Sparano. Na tvrdjavu nismo ulazili, ulaz se placa, ne secam se koliko. U samoj luci gomila taksista salece za turu do Alberobella, ako vas to zanima. Vremena za obilazak centra Barija i starog dela ima dovoljno.

Katakolon smo preskocili i ostali na brodu. U Olimpiji sam vec bila, muz nije bio zainteresovan za to, ali pronasli smo ovo: http://www.katakolon-express.com/olympiaonyourown.htm, za izlet do Olimpije, ali pazite, vremena su vrlo nategnuta.

Izmir - vremena nam nije ponestalo, videli smo sta smo zeleli, ali Izmir je prilicno velik i sigurno je dosta toga ostalo. Mi smo isli peske uz more do Saat Kulesi, pa se malo motali po tom delu grada (Konak), zatim peske nazad do Alsancaka, tu je puno ulicica sa trgovinama i kaficima. Za neki markiraniji shopping je ok ulica 1382 Sokak i okolina (usput je). Zanimljiv je Izmir ali nista tako posebno.

Istanbul - odlicno ga poznajemo pa smo stigli svasta i to peske. Vremena je za neko osnovno razgledanje dovoljno, ali se pripremite unapred - kako, gde, sta videti, radna vremena i slicno, jer nije bas tako puno vremena na raspolaganju. Za Istanbul ni 10 dana nije dovoljno, tako da je ovo, ako vam je prva poseta, dovoljno za informativno razgledanje i ono najvaznije. Mi smo uspeli da za to vreme odemo od luke preko Galata mosta do Plave dzamije i Aje Sofije, bez ulazenja (Istanbul smo vec obisli uzduz i popreko pa smo sada samo uzivali u setnji), zatim u Cisternu (20 TL ulaz, radi od 9 ujutro, nju smo obisli, oko pola sata je dovoljno za sam obilazak). Nakon toga peske preko mosta pa uz brdo pored Galata kule do Istiklal ulice, pa do Taksima pa pored parka do Nisantasija. Nazad peske istim putem do luke. Za dodatne informacije u vezi Istanbula me slobodno kontaktirajte, a i tema posvecena Istanbulu na ovom forumu je fenomenalna.

Dubrovnik - brodski shuttle do centra je bio 12,90e, a na trafici se kupuje karta za gradski bus za 12kn. Autobusi koji voze od luke do starog grada su 1a, 1c i 3. Imali smo dosta vremena za setnju po starom gradu (ne detaljnu! prvi put smo bili u Dubrovniku) i za obilazak Zidina (oko sat vremena, nije naivno za hodanje, ulaz je 100kn).

Osim u Dubrovniku, javni prevoz vise nigde nismo koristili.

To je ukratko sta smo mi gde stigli da obidjemo za vreme koje smo imali na raspolaganju, cisto da dobijete osecaj koliko moze da se vidi. Rado cu odgovoriti na sva druga pitanja oko ovog krstarenja i gradova, tako da mi pisite bez ustrucavanja (:

Lep pozdrav i sretan put svima koje brod tek ceka.. zavidimo vam
AnnieD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 22:54   #3474
Quote:
Supplier kaže: Pogledaj post
Pozdrav, gledam krstarenje zapadnim Mediteranom polazak 30.03 polazak iz Civittavechia. Ako moze mala pomoc: MSC Splendida ili Costa Fascinosa, cijena je tu negdje. Mi smo obitelj sa djetetom od 6 godina inprvi put na cruise Hvala
Da se mene pita MSC Splendida
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 08:40   #3475
Quote:
Tana2000 kaže: Pogledaj post
Dakle idem na krstarenje grčkim otocima iz Venecije
Odlučili smo ići svojim autom, al ne znam gdje bi ga ostavili u Veneciji

Jel netko isprobao te njihove parkinge?
Imate iskustva?
Bok!
evo mi smo bili u Veneciji 2 puta (samo na jedan dan), prvi put smo parkirali na glavnom parkiralištu u garaži San Marco, al tamo ti se ne isplati parkirati ga ako ideš na krstarenje. Zadnji put smo išli posjetiti moju sestru na brodu (radi na kruzeru) pa nam je sredila da uđemo baš u parkiralište od luke, i bilo nam je puno jeftinije. A vidjela sam da baš imaju i posebno za ljude koji idu na krstarenje (jer je sve odvojeno koji dolaze samo u posjet, koji putuju...),
a cijene su ti ovakve:

Sito Web: www.vtp.it per prenotazioni on-line
€ 95,00 (crociere di 7 notti)

Note:
- Le tariffe indicate si riferiscono alle auto. La quotazione per camper o altri veicoli è pubblicata sul sito www.vtp.it, disponibile per ulteriori informazioni o prenotazioni on-line.
- Il parcheggio è garantito solo su prenotazione, che si consiglia venga fatta almeno 7 giorni di calendario prima della data di imbarco sulla nave.
- La sosta in parcheggio è coperta da assicurazione.
- I piazzali di sosta situati all'interno del porto sono video sorvegliati, guarianati, recintati e scoperti.
- Per soste oltre l’ottavo giorno il costo del parcheggio è 1€/ora fino ad un massimo di 10 ore. Oltre è applicata la tariffa giornaliera di 10 €/giorno.

Al moraš rezervirati online... nadam se da sam bila od pomoći
lyonnesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 08:42   #3476
Quote:
lyonnesse kaže: Pogledaj post
Bok! Evo nas opet
Bili u prosincu na krstarenju i zaljubili se u krstarenje pa sada idemo opet
Pa imam par pitanja ako je tko bio na toj relaciji itd...
Prvo, mi smo bili na MSC Fantasia, a sada idemo sa COSTA FAVOLOSA,pa me zanima koja je razlika između msc i coste? Znam da je msc luksuzniji, bolji i itd,al zanimaju me baš konkretne razlike, ako zna tko...

Idemo 20.10.2014
http://www.costacruise.com/med/cruis...A07141006.html
Itinerarij:
Savona, Barcelona, Palma de Mallorca, La Valletta, Palermo, Civitavecchia, Savona

U Barceloni smo bili kao i u Civitavecchiji, pa me zanimaju informacije oko Mallorce, Vallette, i Palerma... Što je tamo lijepo za vidjeti, doživjeti i slično, ako ima tko iskustva s tim mjestima... Kakve su cijene tamo,....
ponavljam se hehehe
lyonnesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:36   #3477
Quote:
AnnieD kaže: Pogledaj post
Mi smo se upravo vratili sa ovog krstarenja pa evo malo svezih informacija. Prvo, brod je super i uzivacete. Za sva pitanja oko broda i krstarenja me mozes kontaktirati preko poruke, da ne duzim ovde previse.
Sto se tice luka, evo kako smo mi to napravili:
Bari - mbeginner je sve vec lepo napisao, ja bih samo dodala da je za shopping najbolja ulica Via Sparano, koja je pod pravim uglom u odnosu na Corso Vittorio Emanuelle II. U Bariju ste u nedelju, sto je mali problem jer je dosta toga zatvoreno, ali u ovoj ulici prodavnice, ili barem vecina njih, radi. Ako budete te nesrece kao mi, da vam treba apoteka vec prvi dan, u Bariju je nismo nasli, ali smo je nasli u luci. Posle toga sam videla da i na brodu ima apoteke, u istom lokalu sa cigaretama i zestokim picima (: ali eto, korisna informacija. Stari grad u Bariju je sladak, svasta se desava, a za kupovinu preporucujem Via Sparano. Na tvrdjavu nismo ulazili, ulaz se placa, ne secam se koliko. U samoj luci gomila taksista salece za turu do Alberobella, ako vas to zanima. Vremena za obilazak centra Barija i starog dela ima dovoljno.

Katakolon smo preskocili i ostali na brodu. U Olimpiji sam vec bila, muz nije bio zainteresovan za to, ali pronasli smo ovo: http://www.katakolon-express.com/olympiaonyourown.htm, za izlet do Olimpije, ali pazite, vremena su vrlo nategnuta.

Izmir - vremena nam nije ponestalo, videli smo sta smo zeleli, ali Izmir je prilicno velik i sigurno je dosta toga ostalo. Mi smo isli peske uz more do Saat Kulesi, pa se malo motali po tom delu grada (Konak), zatim peske nazad do Alsancaka, tu je puno ulicica sa trgovinama i kaficima. Za neki markiraniji shopping je ok ulica 1382 Sokak i okolina (usput je). Zanimljiv je Izmir ali nista tako posebno.

Istanbul - odlicno ga poznajemo pa smo stigli svasta i to peske. Vremena je za neko osnovno razgledanje dovoljno, ali se pripremite unapred - kako, gde, sta videti, radna vremena i slicno, jer nije bas tako puno vremena na raspolaganju. Za Istanbul ni 10 dana nije dovoljno, tako da je ovo, ako vam je prva poseta, dovoljno za informativno razgledanje i ono najvaznije. Mi smo uspeli da za to vreme odemo od luke preko Galata mosta do Plave dzamije i Aje Sofije, bez ulazenja (Istanbul smo vec obisli uzduz i popreko pa smo sada samo uzivali u setnji), zatim u Cisternu (20 TL ulaz, radi od 9 ujutro, nju smo obisli, oko pola sata je dovoljno za sam obilazak). Nakon toga peske preko mosta pa uz brdo pored Galata kule do Istiklal ulice, pa do Taksima pa pored parka do Nisantasija. Nazad peske istim putem do luke. Za dodatne informacije u vezi Istanbula me slobodno kontaktirajte, a i tema posvecena Istanbulu na ovom forumu je fenomenalna.

Dubrovnik - brodski shuttle do centra je bio 12,90e, a na trafici se kupuje karta za gradski bus za 12kn. Autobusi koji voze od luke do starog grada su 1a, 1c i 3. Imali smo dosta vremena za setnju po starom gradu (ne detaljnu! prvi put smo bili u Dubrovniku) i za obilazak Zidina (oko sat vremena, nije naivno za hodanje, ulaz je 100kn).

Osim u Dubrovniku, javni prevoz vise nigde nismo koristili.

To je ukratko sta smo mi gde stigli da obidjemo za vreme koje smo imali na raspolaganju, cisto da dobijete osecaj koliko moze da se vidi. Rado cu odgovoriti na sva druga pitanja oko ovog krstarenja i gradova, tako da mi pisite bez ustrucavanja (:

Lep pozdrav i sretan put svima koje brod tek ceka.. zavidimo vam
Puno hvala na detaljnom opisu. Već sam mislila da nitko s foruma nije bio na toj ruti MSC Preziosom. Reci mi je li potrebno igdje mijenjati eure? Turska?
nikolina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:37   #3478
Quote:
mbeginner kaže: Pogledaj post
Da se mene pita MSC Splendida
Moj glas isto ide Splendidi, divan brod
nikolina28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:18   #3479
Quote:
nikolina28 kaže: Pogledaj post
Puno hvala na detaljnom opisu. Već sam mislila da nitko s foruma nije bio na toj ruti MSC Preziosom. Reci mi je li potrebno igdje mijenjati eure? Turska?
U Turskoj primaju turske lire. Mi smo neku kolicinu eura promenili na ukrcavanju u Veneciji, ali ne preporucujemo - kurs je dobar ali je provizija visoka. Mozda je bolje da zamenite u Hrvatskoj pre polaska ili u Izmiru kada stignete tamo.
AnnieD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 18:32   #3480
Quote:
nikolina28 kaže: Pogledaj post
Moj glas isto ide Splendidi, divan brod
puno hvala
__________________
Ultima Tule beyond the borders of the known world...
Supplier is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.