Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2018., 07:06   #401
Smile Mudar potez PHOTOCHAIN.IO

Ima jedan dobar ICO Photochain.io, danas nastavljaju, ali su poceli prihvacati i FIAT contributions. Nadalje, ide jedan jako dobar u pripremi CHROMAWAY Stockholm Sweden, koji ima vec funkcionalan svoj blockchain sustav, keep an eye on them, soon to be launched.
__________________
Timski rad je pravi put do uspjeha.
ZELENO131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 09:32   #402
Thumbs up BULL period

Sad je bear period i palo je ulaganje u ICO-ove, tako da sve ukazuje da se priprema novi BULL kada vecina coina strmoglavo raste. Za male ulagace bi bilo pametno kupiti malo IOTA (MIOTA) kao i TRON, jer mogu imati puno veci rast od etabliranih. Pred neki dan je IOTA lansirala svoj Wallet i za desktop, pa to olaksava cijeli proces. Osim toga, grupa VW ce koristiti neka rjesenja od IOTA , od naredne godine, tako da i to daje naznake za buduci rast i stabilnost.
__________________
Timski rad je pravi put do uspjeha.
ZELENO131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 11:59   #403
ma ICO navlakusa za naivne...svi iskesirali ETH, dumpali mu cijenu, a investitore ko hebe...
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 19:08   #404
Smile CARDANO (ADA) U Zagrebu

Još jedan kvalitetan blockchain je CARDANO (ADA) koji je na zadnjem bullu dao dosta dobar povrat, a imaju prezentaciju u Zagrebu September 29, 2018, evo link tko zeli ici : https://t.co/vzjsBAGlJa
__________________
Timski rad je pravi put do uspjeha.
ZELENO131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 10:27   #405
Malo da oživim temu, jer imam želju uložiti neke novce u ICO projekte, ali sam još zelen. Za početak proučavam, znam da su dosta rizični i puno je scam projekata, ali da nekom analizom kroz whitepaper, provjerom kakvi ljudi stoje iza projekta, čitajući komentare drugih kroz neke forume može se minimizirati rizik. Engleski mi je solidan, nije perfektan, ali kad čitam whitepaper nekog projekta to je tako komplicirano za razumjeti.

Volio bi čuti kakva su vaša iskustva, jeste li zaradili nešto kroz ICO? Naravno, tu je potrebno izabrati pravu strategiju kada i koliko prodati tokene. Znam da je ova godina općenito za kriptovalute jako loša godina, sve se crveni i da je za ovakvu vrstu investicije potrebno dosta vremena i strpljenja, i da nije za one koji žele nešto na brzinu zaraditi.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 23:57   #406
trenutno svi ICOovi imaju velikih problema da ispune hardcap, pa cak i NEX koji je vjerojatno najvise hypean projekt 2018 nije ispunio hardcap.

Velik broj ICO-ova odgađa distribuciju tokena dok se market ne oporavi jer se boje dumpanja cim izadju na exchange( sto se i dogodoilo prakticki sa svim projektima zadnjih 3-4mjeseca)

Ako im u roadmapu pise distribucija 1.10 to ne znaci nista jer oni mogu distribuciju odgađati do kad žele. Ja cekam tokene za 5 projekata koji su svi vec trebali biti na exchangeu vec mjesecima ali samo pomicu rokove

Sad svi imaju puno manje hardcapove nego prije 3-6mj jer je ETH strasno pao tako da ako pogodis dobar projekt i krene u medjuvremenu bull run mozes zaraditi odlicno, ali mozes i cekati na tokene 6mj a da oko toga ne mozes bas nista.

Tako da ti je bolje kupiti neke tokene od dobrog projekta koji su izasli u zadnja 3mj i koji sada vrijede 3-10x manje nego u ICO, zahvaljujuci stanju na trzistu... pogotovo ako si pocetnik

Na pamet mi padaju Egretia, PCHAIN, Edenchain, NKN, Seele, Zebi

Za svim tim projektima je bila velika potraznja u fazi ICOa i u vecinu njih nisi mogao ni uci bez poolova, kupovanja od VC.ova...
1 x 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 20:42   #407
Ekipa, skrećem pažnju na AERGO, jedan od najbolej coijenjenih trmneutnih ICO. Zapravo, nemaj ICO prodaju već se tokeni dijele kroz bounty koj ije prilično zahtjevan, ali ovo je projekt vrijedan truda.


Evo vam moj referral, i ispod prijevod sažetka whitepapera koji sam radio za jedan eng članak.



https://get.aergo.io/r/al5OLNK5GwaB


Po meni, ovo će biti jedan od naj projekata u 2019.


Projekt AERGO
AERGO je projekt koji planira odgovoriti upravo na te probleme, a pritom napraviti hibridni block chain protokol otvorenog koda, spreman za upotrebu u privatnom sektoru. Koristeći AERGO platformu, developeri, poduzetnici i drugi poslovni ljudi moći će jednostavno sami dizajnirati, izgraditi i pokrenuti aplikacije na blockchainu unutar oblaka, s opcijom prebacivanja na neki drugi javni ili privatni blockchain. Upravo je integracija javnog i privatnog blockchaina (tkz. hibridni blockchain) zajedno s podrškom za moderno računalstvo u oblaku ono što čini AERGO posebnim i privlačnim projektom. U pozadini razvoja ovog projekta je tvrtka Blocko, poznata južnokorejska firma s iskustvom blockchaina i implementacije poslovnih rješenja i već postojećom blockchain tehnologijom Coinstack.
Reklamiran kao blockchain 4. generacije AERGO planira riješiti pitanje IT integracije, softverskog razvoja, privatnosti, skalabilnosti i interoperabilnosti. S navedenim postojećim problemima, enterprise sektor nema povjerenja u blockchain tehnologiju, bez da s druge strane učini određene ustupke na polju sigurnosti, što naravno da nije uputno. AERGO taj problem planira riješiti prepuštanjem dijela kreiranja i razvoja samim organizacijama koje će ga koristiti.
Tri su glavna elementa na kojima se temelji AERGO platforma:
1. AERGO Chain
Javni „blockchain Internet“ koji će biti pogonjen SQL baziranom smart contract platformom s potencijalom razvijanja brzine transkacija preko 1 milijun transkacija u sekundi koristeći sidechain tehnologiju. Chain će koristiti delegirani PoS (DPoS) model upravljanja kako bi pospješio performanse i postigao maksimalnu stabilnost mreže. Važno je istaknuti da AERGO podržava i druge najčešće upotrebljavane algoritme konsenzusa (PoW, PoS…), tako da recimo svaka organizacija za svoj privatni blockchain može odabrati algoritam koji želi( za usporedbu - DPoS konsenzus koriste recimo projekti EOS i STEEM). Kako bi postigli interoperabilnost smart contract će koristiti Ethereum Virtual Machine i AERGOSQL - novi smart contract engine koji će jednostavno kreirati napredne ugovore i omogućiti inovativne proizvode i servise. Kako bi privukao već ibroj SQL developera u blockchain razvoj, upravo ovih dana AERGO je izbacio LiteTree, brzi SQLite engine s mogućnošću grananja. LiteTree ima mogućnost spremanja više verzija (grana)iste baze podataka, a svaka grana se može neovisno razvijati i nadograđivati. Konceptualno AERGO Chain zamišljen je kao operativni sustav otvorenog koda za blockchain, u pozadini kojeg je posebni file system AERGOFS baziran na Facebookovoj tehnologiji Haystack i koji će glavnu ulogu imati u poboljšanju skalabilnosti.

2. AERGO Hub
Hub predstavlja korisničko sučelje za Chain, vrlo slično sučelju već postojećih servisa za pohranu podataka u oblaku, pružajući različite alate i servise, te povezujući decentralizirane aplikacije koristeći AERGO chain. Obzirom na dvostruku narav AERGO Chaina, Hub će imati dva repozitorija: AERGO Public Repository – dijeljeni, otvoreni javni decentralizirani repozitorij, te AERGO Private Repository – kontrolirani, sigurni i privatni hub. Time AERGO postiže kontrolu pristupa, sigurnosti i performanse aplikacija. Hub će imati podršku za softverske mikroservise, CDN servise, baze podataka bez potrebe za serverom, sučelje za spajanje s blockchainom koji koristi drugačije baze podataka te pametni gateway za inteligentno usmjeravanje prometa podataka i poruka u blockchainu. Dio Huba će biti i AERGO Horde – servis čija će zadaća biti upravljanje i optimiziranje decentraliziranih aplikacaja u Hubu.

3. AERGO Marketplace
Marketplace predstavlja zapravo peer to peer dućan za aplikacije te različite računalne resurse poput pohrane podataka, CDN, power computinga i dr., a na kojem će i treće strane - davatelji i pružatelji usluga moći oglašavati i prodavati svoje proizvode, a u dućan će se ulaziti kroz AERGO Hub.

Token
U pozadini cijelog projekta biti će AERGO token - utility token za upravljanje i korištenje unutar AERGO platforme, transferabilni medij razmjene unutar AERGO ekosistema, koji omogućuje holderima prava na određene dostupne servise. Mogućnosti upotrebe tokena su: smart contract (AERGOSQL), DPoS ili neki drugi konsenzus, plaćanje Blocko tehničke podrške na Coinstacku 4.0, plaćanje servisa unutar Huba, plaćanje unutar AERGO Marketplacea, plaćanje unutar AERGO domene.
ERGO mainnet predviđen je za Q1 2019, a do tada AERGO će po izdavanju funkcionirati kao ERC20 token, na ethereum mreži. Ukupno će biti izdano 500,000,000 AERGO tokena (vrijednost tokena u pretprodaji $0,2) prema slijedećem rasporedu:
- 30% za prodaju
- 30% AERGO zajednica i strateški partneri
- 25% izdavač tokena
- 10% savjetnici i glavni podupiratelji
- 5% zaposlenici i suradnici izdavača tokena

Zaključak
Kroz navedena tri glavna elementa AERGO planira riješiti postojeće probleme blockchain mreže, a ujedno u nju implementirati nove tehnologije te time u konačnici dobiti proizvod jednako upotrebljiv pojedincima i privatnim poduzećima. AERGO je prvi koji na blockchain tehnologiji nudi SQL smart contract, reaktivno i izomorfno programiranje. Također će predstaviti SQL, AERGO i Meteor softverske stogove s ciljem stvaranja platforme koja će developerima omogućiti jednostavan razvoj decentraliziranih aplikacija unutar oblaka, s velikim brzinama transakcije i niskim operativnim troškovima. To AERGO čini jedinstvenim projektom u blockchain zajednici.
AERGO kako je navedeno, već ima određeno iskustvo i prednost u razvoju. Tvrtka Blocko, koja stoji u pozadini projekta već je etablirana južnokorejska kompanija koja već nudi brojna poslovna rješenja i čiju tehnologiju Coinstack će koristiti AERGO chain. Riječ je o tehnologiji koja omogućuje dijeljenje podataka korisnicima s trećim stranama na siguran i efikasan način. Blocko već ima 25 milijuna korisnika diljem svijeta, te surađuje s velikim brojem poznatih kompanija kao što su Cisco, Hyundai-Kia Motors, KRX Korea Exchange, IBM, Microsoft Azure, SK Telecom, Lotte Card, Samsung SDS, LG CNS. Obzirom da je Coinstack već uspješno implementiran u velikom broju kompanija, AERGO zapravo predstavlja njegovu nadogradnju, slijedeći veliki korak u razvoju.
No, za razliku od Coinstacka koji je u potpunosti privatno rješenje, AERGO će ponuditi i privatni i javni blockchain. Hibridni pristup nije novost u svijetu novih tehnologija - već ga koriste recimo razni ponuđači računarstva u oblaku koji kombiniraju podatkovne centre privatnih oblaka s javnima koji su jeftiniji za održavanje. Hibridni blockchain također nije nepoznanica, razvija ga recimo QTUM, a mnogi i Ripple/XRP smatraju hibridnim blockchainom.
Zamišljen vrlo ambiciozno, ovaj projekt je prilično detaljno razrađen, s gotovo stotinjak stranica materijala koje objašnjavaju sam projekt, njegove tehničke aspekte i smart contract, a projekt vodi ozbiljan tim predvođen ljudima s višegodišnjim iskustvom u razvoju softvera i aplikacija temeljenih na modernim tehnologijama.
U svijetu blockchain tehnologije koja je još uvijek na svojim počecima, gdje ulaganja prati visoka volatilnost, sve to ne daje projektu siguran put do uspjeha, ali mu daje odlične predispozicije. U ovom trenutku, AERGO je jedan od najperspektivnijih projekata i zaslužuje preporuku za ulaganje. Nastavi li se razvoj u željenom smjeru i tempu, AERGO kao projekt ima velike šanse postati uspješan te ulagačima donijeti odličnu zaradu.

Copyrighted je, pa ne "posuđujte".
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 06:59   #408
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Ekipa, skrećem pažnju na AERGO, jedan od najbolej coijenjenih trmneutnih ICO. Zapravo, nemaj ICO prodaju već se tokeni dijele kroz bounty koj ije prilično zahtjevan, ali ovo je projekt vrijedan truda.


Evo vam moj referral, i ispod prijevod sažetka whitepapera koji sam radio za jedan eng članak.



https://get.aergo.io/r/al5OLNK5GwaB
Imam pitanje. Pošto sam se već prije verificirao na tvoju preporuku, sad ako idem preko referrala, tebi ništa ne znači?

Jer ako je tako, napravit ću novi akount na sebe ili ženu, pa preko toga šerat ili šta već treba.

Jer ruka ruku mije, mislim da je stvarno solidan projekt, tvoja je preporuka, i stvarno si si dao truda. Referral je najmanje čime se možemo odužit
__________________
"I'm not crazy, my mother had me tested. " S. C.
zgrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 16:25   #409
Kada je ova tema otvorena bio je ico za digitex futures, dosta smo i raspravljali o tome, pricalo se o scamu, ne znam dali je netko uspio uloziti jer je ico prodan u par minuta, ja nisam. Uopce ih vise nisam ni pratio, do pred nekoliko dana, kada sam na CMC-u odabrao opciju 'change(24h)' i pojavio mi se na vrhu. A ako danas ponovo pogledate, ima strasan pump u 24 sata. Isao sam cackati stare mailove i nasao sam da se prodavao po 0.01 usd na ico, danas vrijedi 0.124 usd. 12xusd u ovom bear marketu, propustili smo lijep vlakić rojaci moji
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 22:26   #410
Quote:
zgrules kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Pošto sam se već prije verificirao na tvoju preporuku, sad ako idem preko referrala, tebi ništa ne znači?

Jer ako je tako, napravit ću novi akount na sebe ili ženu, pa preko toga šerat ili šta već treba.

Jer ruka ruku mije, mislim da je stvarno solidan projekt, tvoja je preporuka, i stvarno si si dao truda. Referral je najmanje čime se možemo odužit
Hvala ti

Referrali u principu vrijede samo ako osobe koje su se učlanile doprinesu nešto u ovom bountyu, ako ne, mislim da neće biti nešto osobito.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 22:41   #411
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Hvala ti

Referrali u principu vrijede samo ako osobe koje su se učlanile doprinesu nešto u ovom bountyu, ako ne, mislim da neće biti nešto osobito.
Jedan od rijetkih Ico koji me privukao, šteta što je samo bounty, moram nać vremena i pozabavit se malo time
__________________
"I'm not crazy, my mother had me tested. " S. C.
zgrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 18:35   #412
Koji su ovo???

https://onecoinico.io/#partners
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 11:36   #413
Dajte ljudi, šerajte neke kvalitetne poolove, nisu svi zatvoreni, znamo da ih ima. Ove zajebancije po mjenjačnicama nemaju nikakvog smisla.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 17:58   #414
Pozdrav svima
Vidim da neki od vas ulažu u ico tokene
Pa bi vam ja preporučio jedan koji je već na burzi.
Radi se o Robotina Rox.
Krenuo je s malom cijenom i u roku nekoliko mj. raste za 200-300%.
Ako je netko kupio na pocetku ico,a taj je dobro zaradio ali tu nije kraj ima nešto uz njega nestvarno dobro.
Tvrtka Robotina iz slo. plasirala je rox na burzu zbog svog projekta .
Oni su patentirali pametan uređaj nazvan HEMS (home energy menagment system)
Taj uređaj instaliran na osigurače csmanjuje troskove do 30%.Svaki hems instaliran u kuću spojen je internetom i salje podatke o potrosnji struje.
Da ne duljim i tome stavit cu link sa prezentacijom
Radi se o tome da se moze dobro zaraditi na mreži,binarna provizjia,direktni bonusi itd.
Rade na svojoj platformi Greenox.
Ako netko zeli raditi mrežu zaraditi mnogo ako ima ljude koji bi ušli u taj posao dobro ć e profitirat u bonusima i provizijama a na kraju i na cijeni roxa jer sve isplate idu u roxu tako da rox uvijek raste.
Damir 1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 18:06   #415
Evo link video prezentacije na hr.jeziku
Pogledajte obavezno bit će vam jasnije ja sam u tome već neko vrijeme i ne žalim.
https://vimeo.com/301915651
Damir 1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 18:21   #416
Wp.Robotina
https://www.facebook.com/groups/2937...6004013332492/
Damir 1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2021., 17:02   #417
Hi dollars projekt - beta stadija, pa proučite

Radi se o potpuno novom projektu u koji ulažem te se možete pridružiti ukoliko vas zainteresira.
Neki od vas se možda sjećaju Seana Racha, bivšeg CMO (marketing) Crypto.com. On je krenuo raditi na novom projektu koji je sada spreman za pokretanje. Njegov suosnivač je Stefan Rust, bivši izvršni direktor Bitcoin.com-a i drugi iz TravelTech-a, Tencenta i Alibabe.
Projekt se zove Hi Dollars – društvena kripto banka / yielding projekt nešto slično Celsius, Nexo, Yield, Blockfi, etc..
Projekt je još u „pelenama“ te se upravo pokreće. Još uvijek nema nekih opcija na platformi jer se doslovno tek pokreće, što čini ovo eventualnom sjajnom prilikom za ulaganje.
Token još nije nigdje izlistan. Ali čak i ako ne želite kupite token, možete zaraditi dnevne nagrade u Hi Dollars tokena. Prvi u projektu dobivaju najveće nagrade, 100 tokena dnevno ako komunicirate s Hi botom na Telegramu ili drugim aplikacijama za chat.
Projekt će nuditi prinos na razne coine i dodatne povlastice (netflix, disney +, uber, zrakoplovne kompanije, besplatan boravak u hotelima itd.) - koji svi rade na razinama poput CdC kartica ili Yield tiers.
Nove mogućnosti će se dodavati kako će se projekt razijati - prvo, štedni račun, pokretanje telefonske aplikacije, pogodnosti, crypto exchange, fiat-on i off rampe, (virtualne) kartice i zajmovi, i na kraju će vjerojatno postati cjelovit DAO ekosustav s vlastitim DeFi novčanikom i glavnom mrežom koji nude sve što rade Celsius and CdC, a više poput trgovanja derivatima, tokenizacije imovine, e-trgovine, itd, ali za početak je štedni račun s pogodnostima.
Cijena tokena Hi Dollars će rasti kako se pridružuje više članova (pročitajte whitepaper), bit će polako puštanje tokena na temelju rasta korisnika, a prodajna cijena tokena će rasti kako se bude pridruživalo sve više članova), a na kraju naći će se na burzama, a cijenu će odrediti tržište.
Za mene je ovo dugoročni hodl, kupit ću malo pa zaboraviti na otprilike godinu dana, uživati u pogodnostima i zaradite prinos, iskoristite dnevne padove, podržati projekt.
Ulazak je super jednostavan, poput iOS-a Clubhouse. Dakle, morate imati link na pozivnicu da biste pristupili web stranici i registrirali putem chat bota izravno iz Telegrama ili drugih aplikacija za chat poput WhatApp, Facebook Messenger, LINE ...
Već postoji web aplikacija, a uskoro će biti i telefonska, ali sve možete kontrolirati putem aplikacije za chat koju odaberete.
Chat bot je i mjesto na kojem podižete svoje dnevne nagrade (100 tokena po danu za nas koji smo rano u projektu. To će se smanjiti na 10 kako baza članova i token raste. Dakle, čak i ako ne želite kupiti token trebali biste barem iskoristiti ovo i podići ovaj airdrop)
Molim iskoristite moj refferal link, obzirom da sam dao informaciju:

http://hi.com/AlexeiA
Kad kliknite na link idite dolje skroz na stranici i stisnite gumb Free sign up with Telegram pa slijedite upute.

Na ovom linku također možete pogledati i roadmap, videozapise s čestim pitanjima o Seanu Rachu, preuzeti tehničku dokumentaciju i pročitati sve detalje o projektu, provjerite izbornik na vrhu (Usluge, Dolari, nagrade, Swag, About) - iako imajte na umu da je puno toga još u fazi izrade.
Znajući da netko poput Seana Racha sudjeluje u projektu mislim da bi projekt mogao uspjeti. Ako ste propustili ući u projekte poput Celsius ili Yield - ovo bi mogla biti vaša šansa!
Naravno ovo nije nikakav financijski savjet, napravite vlastito istraživanje i pamet u glavu DYOR!
aaniskin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.