Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 02:55   #421
Totalno silujem karting. Dobro vozim karting .. ali za vozački i auto nemam muda.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 16:59   #422
Quote:
Manekenn kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Prije kojih dva tjedna sam prvi put probao karting i eto jako mi se svidio i pratim f1 dosta dugo pa eto da pitam jel prekasno probat pocet bavit se kartingom ? Ako imam srece eto da mi neko ukratko objasni sto i kako da pocnem? Hvala svima!

Ako si u Zagrebu, savjet je da počneš sa vožnjama po obližnjim stazama i amaterskim natjecanjima. To je daleko najjeftiniji put do feelinga utrkivanja.
Pogledaj prigram natjecanja u Karting Areni Zagreb.

Druga opcija je kupiti karting u nekoj klasi koja se vozi u Hrvatskoj i nastupati tamo, ali uvijek je bolje krenuti redom...

Odmah sjesti u racekart nije baš preporučljivo

Godine nisu presudne, osim ako se želi baš profesionalno baviti kartingom, onda je bolje krenuti čim prije, npr sa max 7-8 godina...
- KRU - is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 02:07   #423
Samo si 2.godine okasnio na odgovor
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:47   #424
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Samo si 2.godine okasnio na odgovor
Za dobar odgovor nikad nije kasno!
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 21:55   #425
Quote:
- KRU - kaže: Pogledaj post

Godine nisu presudne, osim ako se želi baš profesionalno baviti kartingom, onda je bolje krenuti čim prije, npr sa max 7-8 godina...
šteta je da se ovakvi postovi pojavljuju na internetu.

1) U hrvatskoj se nije moguće profesionalno baviti kartingom. To nije uspjelo nikada nikome. Pa čak i u svjetu profesionalni karting vozači su vrlo vrlo rijetki.

2) No međutim sportski i natjecateljski se itekako moguće baviti čak i ako počneš sa 30+. Trenutno je u PH izuzetno popularna klasa KZ2 Master koju vozi ekipa 30+ a ima ih barem trećina koji su potpuni početnici. Tako da nemoj molim te obeshrabrivati ljude koji se misle baviti kartingom. Jedini problem je što je KZ2 master izuzetno skupa kategorija.

3) Neka jeftinija varijanta natjecateljskog bavljenja kartingom je klasa "briggs". Kartinzi u toj klasi su vrlo jeftini, a motori četverotaktni, rijetko se kvare i jeftino se održavaju. Evo npr. već sa ovim kartingom moguće je voziti prvenstvo hrvatske. I ne samo voziti već i osvajati dobre plasmane. Koliko je meni poznato taj karting pripada negdašnjem viceprvaku (broj 602, 6 je oznaka za klasu, a 02 je osvojeni plasman u prethodnoj sezoni). Klasa "Briggs" se od svojeg uvođenja pa do danas nije uopče mjenjala tako da taj bolid iz 2011 je sasvim isti kao i bolidi koji se natječu i 2016
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:02   #426
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.