Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 05.11.2017., 19:55   #1
Angry Otvaranje kafića - susjed ne dozvoljava mjerenje buke

Poštovanje,

U prizemlju stambene zgrade se otvara cafe bar, a iznad njega su dva stana.

S obzirom da za ispunjavanje minimalnih tehničkih uvjeta treba donijeti atest o buci, nas dva susjeda smo se dogovorili da mu nećemo dozvoliti mjerenje buke.
1) Zanima me može li nas vlasnik kafića tužiti i dobiti tu tužbu?

2) Može li se nekako zaobići mjerenje buke u našim stanovima i bez toga otvoriti kafić?

Razlog ovakvog našeg ponašanja jest što vlasnik kafića nikako ne želi razgovarati sa nama susjedima. Sada, dok kafić još nije službeno otvoren, on radi privatne zabave i buka je nepodnošljiva. Razlog je i što na prvom mjerenju buke (koji smo dozvolili) nije zadovoljio granične vrijednosti i onda je pozvao drugu firmu da mjeri buku (to nismo dozvolili).

Također je provukao ventilacijske cijevi točno ispod mog prozora (30cm) i nije izvukao dimnjak na vrh zgrade (kao susjedni kafić). Kontaktirao sam sanitarnu inspekciju u svezi mogućeg ulaska smrada iz ventilacije u moj stan i oni su me uputili na ministarstvo zaštite okoliša. Ovi su me pak uputili na ministarstvo rada... i tako u krug. - vjerojatno je toga svjestan i vlasnik kafića pa zato i nije izvukao dimnjak na vrh zgrade.

3) Kome mogu prijaviti problem sa ispušnim plinovima iz kafića koji će ulaziti u moj stan?

4)Imate li još neki savjet?

Zahvaljujem!
Damson is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.