Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 18:41   #5661
Gimnazija u Bosilegradu imala 36 maturanata ove godine...tu se vidi da vise od pola su iseljeni.
Bagatur is online now  
Old 27.10.2017., 20:28   #5662
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Gimnazija u Bosilegradu imala 36 maturanata ove godine...tu se vidi da vise od pola su iseljeni.
Ne mora da znači. Đaci koji ne planiraju da završavaju fakultet neće ići u gimnaziju već u neke stručne srednje škole, a kako istih nema u Bosilegradu upisivaće se u Vranje ili Surdulicu.
Lucho is offline  
Old 27.10.2017., 21:07   #5663
Severnobački okrug, rođeni I-IX:

2017. 1.288
2016. 1.149
2015. 1.123

Posle 3 kvartala je jasno da će porast u odnosu na prethodne godine biti značajan, kakav god bio ovaj poslednji.
Cakson is offline  
Old 04.11.2017., 10:40   #5664
http://jugmedia.rs/bebi-bum-leskovackom-porodilistu/
Podaci za Leskovac do 2. oktobra
laki lukovic88 is offline  
Old 04.11.2017., 11:06   #5665
Leskovac za sada isti kao prosle godine, sto uzimajuci u obzir prethodne trendove nije tako lose.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 10.11.2017., 13:46   #5666
Srbija u avgustu nastavila sa padom broja zivorodjenih. Pad od oko 450 u odnosu na avgust 2016. Trenutno je Srbija iz navodnih plus hiljadu od pre nekoliko meseci presla na porast od tek neku stotinu. Ne mogu izvuci sad tacne brojke, samo sam letimicno prosao podatke.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 10.11.2017., 13:55   #5667
VIII 2016
rođeni/umrli
6508 /8046 =-1538



VIII 2017
rođeni/umrli
6057 /8167 = -2110

Mislim da vam ovaj pad je isto kao kod nas, ali i ostalih zemalja. Jednostavno druga polovica 2016 je doživila velik baby boom na području ex-YU tako da je ovo očekivan pad kod svih.
arizin is offline  
Old 10.11.2017., 15:34   #5668
Mi zapravo bez januara koji je ove godine bolje obrađen u preostalih 7 meseci imamo 164 rođenih manje.
Kad se setim kako se Vučić hvalio velikim povećanjem od 1.000 rođenih ne bi me čudilo da su namerno bolje obradili januar da bi mogli da se hvale. Sada ih naravno nema nigde.

Evo velikog doprinosa za borbu protiv bele kuge. 18 bicikala opštini Šid da bi asistenti mogli lakše da obilaze majke sa malom decom. To će sigurno povećati prirodni priraštaj.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...ataliteta.html

Ili ovo

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...ete-u-porodici

Već sam iznosio podatke sa popisa da velika većina žena u Srbiji ima 2 deteta, a da je najveći problem što jako malo njih ima 3 (da se ne ponavljam podacima). Bitno je naravno i drugo dete, ali oni se ponašaju kao da je treće potpuno nebitno.

Čak i sa Veljom Ilićem moram da se složim. Tri žene koje zajedno dva deteta imaju vode populacionu politiku...

https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1320215

Evo još jedan biser naše ministarke. Umesto da se studentima omoguće normalni uslovi i posao kada završe fakultete umesto da idu u inostranstvo treba da imaju decu dok studiraju i nemaju od čega da se izdržavaju, a posle završenog fakulteta ako nemaju vezu za posao neka sa decom idu u inostranstvo...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/dju...a-medu/mp7l662

Tako je to kada je država cirkus i kada gotovo svaki segment vode diletanti. Kakve veze Slavica Đukić Dejanović po profesiji psihijatar ima veze sa demografijom? Isto važi i za druga ministarstva.
Zemlje kao što su Rusija i Belorusija, a u poslednje vreme Danska, Poljska, Slovačka, Češka i Mađarska pokazuju kako se može povećati broj rođenih kada se na tome stvarno radi, a ne samo priča.
Lucho is offline  
Old 10.11.2017., 18:21   #5669
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Mi zapravo bez januara koji je ove godine bolje obrađen u preostalih 7 meseci imamo 164 rođenih manje.
Kad se setim kako se Vučić hvalio velikim povećanjem od 1.000 rođenih ne bi me čudilo da su namerno bolje obradili januar da bi mogli da se hvale. Sada ih naravno nema nigde.

Evo velikog doprinosa za borbu protiv bele kuge. 18 bicikala opštini Šid da bi asistenti mogli lakše da obilaze majke sa malom decom. To će sigurno povećati prirodni priraštaj.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...ataliteta.html

Ili ovo

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...ete-u-porodici

Već sam iznosio podatke sa popisa da velika većina žena u Srbiji ima 2 deteta, a da je najveći problem što jako malo njih ima 3 (da se ne ponavljam podacima). Bitno je naravno i drugo dete, ali oni se ponašaju kao da je treće potpuno nebitno.

Čak i sa Veljom Ilićem moram da se složim. Tri žene koje zajedno dva deteta imaju vode populacionu politiku...

https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1320215

Evo još jedan biser naše ministarke. Umesto da se studentima omoguće normalni uslovi i posao kada završe fakultete umesto da idu u inostranstvo treba da imaju decu dok studiraju i nemaju od čega da se izdržavaju, a posle završenog fakulteta ako nemaju vezu za posao neka sa decom idu u inostranstvo...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/dju...a-medu/mp7l662

Tako je to kada je država cirkus i kada gotovo svaki segment vode diletanti. Kakve veze Slavica Đukić Dejanović po profesiji psihijatar ima veze sa demografijom? Isto važi i za druga ministarstva.
Zemlje kao što su Rusija i Belorusija, a u poslednje vreme Danska, Poljska, Slovačka, Češka i Mađarska pokazuju kako se može povećati broj rođenih kada se na tome stvarno radi, a ne samo priča.
lucho sve se slažem sa tobom
priče od političara mnogo, dela malo
inače što se tiče nataliteta u 2017 u srbiji sačekajmo još 4 meseca, oktobar nam je bio jako loš u 2016 godini kao i novembar 2016 godine, tako da imamo šanse još da se iščupamo
još nisu objavili podatke za beograd za avgust 2017 godine
e ovo za bicikle je sramota stvarno...
SLANINA is offline  
Old 10.11.2017., 18:25   #5670
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Srbija u avgustu nastavila sa padom broja zivorodjenih. Pad od oko 450 u odnosu na avgust 2016. Trenutno je Srbija iz navodnih plus hiljadu od pre nekoliko meseci presla na porast od tek neku stotinu. Ne mogu izvuci sad tacne brojke, samo sam letimicno prosao podatke.
loki ,u 2017 godini ako budemo bili u plusu u odnosu na 2016 godinu, što se tiče nataliteta u srbiji , možemo da slavimo, jer faktički bez onog januara mi smo u minusu kako je napisao lucho, mi moramo da jurimo taj minus, i svaki plus u 2017 godini, pa makar bio i jedna beba, u odnosu na 2016 godinu, bio bi veliki kao kuća
SLANINA is offline  
Old 10.11.2017., 19:37   #5671
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
lucho sve se slažem sa tobom
priče od političara mnogo, dela malo
inače što se tiče nataliteta u 2017 u srbiji sačekajmo još 4 meseca, oktobar nam je bio jako loš u 2016 godini kao i novembar 2016 godine, tako da imamo šanse još da se iščupamo
još nisu objavili podatke za beograd za avgust 2017 godine
e ovo za bicikle je sramota stvarno...
Pazi, to za bicikle bolje da nije ni spominjala nego da se time hvali. Koliko vlast radi na povećanju nataliteta mi još i nismo loši.

Znamo kako su Rusija i Belorusija imale povećanje zahvaljujući populacionoj politici. Poljska i Slovačka takođe imaju povećanje, mada su one bile baš loše tako da su sada po pitanju fertiliteta negde kao mi, ali ako ovako nastave biće bolji.

Najbolji primer je Danska. Prošle godine su imali 6.000 rođenih više nego 2013-e i fertilitet 1,79 nasuprot onom od 1,67 iz 2013-e. Primera radi, mi bi sada imali oko 69.000 rođenih da smo imali procentualno takvo povećanje fertiliteta.

Znam da je njihova nova vlada dosta pažnje posvetila tome. Bilo je i reklama na tu temu

https://www.youtube.com/watch?v=vrO3TfJc9Qw

Što se nas tiče nadam se da se bar održimo na nivou od prošle godine...
Lucho is offline  
Old 10.11.2017., 20:50   #5672
Ne moze se to tako gledati kako vi gledate Lucho i Slanina,porediti januar 2016.i 2017.god.i trenutnu razliku za 8.meseci.U januaru i decembru se rodi oko 11 500 dece,zavisno od godine,a u 2016.godini po zavodu januar+decembar ima 9700 rodjenih.Šta hoću da kazem?Slabo obradjeni januar(bilo koje godine do sad)se najvećim delom nadoknadi već u sledećih par meseci,a najmanje u decembru-JER BI INAČE JANUAR+DECEMBAR 2016.god.MORALI IMATI PRIBILZNO 11500 RODJENIH ZAJEDNO,A NE 9700.Nema pravila,ništa se precizno ne zna.Inače.samo neko neozbiljan bi mogao očekivati neki preveliki rast.Na osnovu čega bi se desio rast,u uslovima stalnog smanjenja fertilne baze iz godine u godinu,smanjenja broja stanovnika,iseljavanja itd.Bio bih zadovoljan da imamopo konačnim podacima 64 500 rodjenih,a sa 65 000 bih bio prezadovoljan.Ali poredjenje januara 2016.i 2017.ne stoji,jer nijedne godine Decembar+januar nisu dali logičnu računicu,ne znamo ništa do kraja.

Zadnje uređivanje gargash : 10.11.2017. at 21:01.
gargash is offline  
Old 10.11.2017., 21:39   #5673
Videćemo gargash. Pre nekoliko meseci sam na osnovu podataka bio skoro siguran da ćemo imati 65.000, a sada bih bio prezadovoljan da imamo toliko.
Naravno da ne očekujem preveliki rast, ali 2016. godina je bila najgora u istoriji. Ako ova godina bude slabija to će biti pad treću uzastopnu godinu. Stopa fertiliteta se uopšte ne povećava i to je glavni problem. Tu smo na malo manje od 1,5. Mi bi sa stopom fertiliteta od 1,6 što nije neka nedostižna stopa imali skoro 70.000 rođenih. Ipak se ne može reći da je održavanje stope fertiliteta između 1,45 i 1,50 dobra stvar...
Lucho is offline  
Old 10.11.2017., 22:04   #5674
Mnogo ima neudatih i neozenjenih,Lucho.Sigurno trećina mladjih od 50 godina.Stopa fertliteta teško da će rasti.
gargash is offline  
Old 10.11.2017., 22:25   #5675
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Pazi, to za bicikle bolje da nije ni spominjala nego da se time hvali. Koliko vlast radi na povećanju nataliteta mi još i nismo loši.

Znamo kako su Rusija i Belorusija imale povećanje zahvaljujući populacionoj politici. Poljska i Slovačka takođe imaju povećanje, mada su one bile baš loše tako da su sada po pitanju fertiliteta negde kao mi, ali ako ovako nastave biće bolji.

Najbolji primer je Danska. Prošle godine su imali 6.000 rođenih više nego 2013-e i fertilitet 1,79 nasuprot onom od 1,67 iz 2013-e. Primera radi, mi bi sada imali oko 69.000 rođenih da smo imali procentualno takvo povećanje fertiliteta.

Znam da je njihova nova vlada dosta pažnje posvetila tome. Bilo je i reklama na tu temu

https://www.youtube.com/watch?v=vrO3TfJc9Qw

Što se nas tiče nadam se da se bar održimo na nivou od prošle godine...
Hahaha, sve je to pecanje u prazno. Evropa je demografski mrtva i nema povratak. Bice sve gore i gore. Liberalni kapitalizam i kulturni marksizam su motor demografske propasti, a ne ekonomski standard. Beogradizacija Srbije u kulturoloskom smislu je isto tako veliki problem.

Da nisu imigranti Danska nikad ne bi povecala natalitet.
Wispy is offline  
Old 10.11.2017., 22:27   #5676
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Mnogo ima neudatih i neozenjenih,Lucho.Sigurno trećina mladjih od 50 godina.Stopa fertliteta teško da će rasti.
Mnogo se i uda za strance. Vecina devojke koje napuste Srbije se uda za strance i nikad se ne vrate u Srbije. To je jos jedan nokaut demografije.
Wispy is offline  
Old 10.11.2017., 22:45   #5677
Quote:
Wispy kaže: Pogledaj post
Mnogo se i uda za strance. Vecina devojke koje napuste Srbije se uda za strance i nikad se ne vrate u Srbije. To je jos jedan nokaut demografije.
jeste, ali sa druge strane imaš albanke , ukrajnke i ruskinje koje dolaze u srbiju i udaju se za naše momke
taman toliko da nadomeste ovaj odlazak naših devojaka i žena koje se udaju za strance
SLANINA is offline  
Old 10.11.2017., 22:54   #5678
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Mnogo ima neudatih i neozenjenih,Lucho.Sigurno trećina mladjih od 50 godina.Stopa fertliteta teško da će rasti.
to je tačno gargsh i to više nije pojava na selu, nego i u gradovima ih ima koliko hoćeš, gledaju dame seks i grad
ovde znam kod mene ukraju u kraju bar 10 muškraca i žena preko 40 godina neoženjeno i neudato
i kad ih pitam šta čekaju više, žene kažu svi su muškarci isti, a od muškaraca da je ostao samo škart, koji ne vredi ničemu
i siguran sam da je u beogradu najmanji fertilitet , ko i svuda na svetu gde su najveći gradovi u nekoj zemlji , isto su im najmanji fertiliteti
SLANINA is offline  
Old 10.11.2017., 22:56   #5679
Quote:
Wispy kaže: Pogledaj post
Hahaha, sve je to pecanje u prazno. Evropa je demografski mrtva i nema povratak. Bice sve gore i gore. Liberalni kapitalizam i kulturni marksizam su motor demografske propasti, a ne ekonomski standard. Beogradizacija Srbije u kulturoloskom smislu je isto tako veliki problem.

Da nisu imigranti Danska nikad ne bi povecala natalitet.
tačno sve što si napisao, jedino da evropa dovuče 50 miliona crnaca iz afrike, ali to više ne bi bila evropa već druga afrika
SLANINA is offline  
Old 11.11.2017., 00:09   #5680
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Mnogo ima neudatih i neozenjenih,Lucho.Sigurno trećina mladjih od 50 godina.Stopa fertliteta teško da će rasti.
Po popisu je od 40-49 godina bilo oko 11% žena koje nisu rodile dete, od 50-59 godina 9%, a preko 60 godina 10%.
Od 30-39 godina je bilo oko 22% žena koje nisu rodile dete, ali deo koji je tada bio u ranim 30-im je do sada sigurno rodio. Znaćemo na popisu 2021. kada one budu u kategoriji 40-49 godina.
Takođe u velikim gradovima veći udeo žena nije rađalo.

Quote:
Wispy kaže: Pogledaj post
Hahaha, sve je to pecanje u prazno. Evropa je demografski mrtva i nema povratak. Bice sve gore i gore. Liberalni kapitalizam i kulturni marksizam su motor demografske propasti, a ne ekonomski standard. Beogradizacija Srbije u kulturoloskom smislu je isto tako veliki problem.

Da nisu imigranti Danska nikad ne bi povecala natalitet.
Nisu samo imigranti mogli da naprave ovoliki rast u Danskoj za prethodne 3 godine. Čini mi se da je i njihova nova desna vlada smanjila imigraciju na minimum.
Imaš primer Belorusije, a u poslednje 2-3 godine Poljske, Slovačke, Češke i Mađarske koje povećavaju broj rođenih (ili bar stopu fertiliteta), a sigurno nemaju migrante.
Slažem se dobrim delom za liberalni kapitalizam i kulturni marksizam. Upravo jedine zemlje kod kojih postoji neki koliki-toliki napredak po ovom pitanju su zemlje koje odbijaju te vrednosti.
Da li će biti sve gore i gore videćemo. Zanimljivo je da su u zemljama centralne i istočne Evrope po svim istraživanjima mladi konzervativniji u odnosu na starije generacije, a to bi između ostalog trebalo da znači da će imati više dece.
Zapadna Evropa je druga priča, mada i tamo političke opcije koje se bore protiv toga jačaju i daleko su jače nego pre 10 godina.
Lucho is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.