Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 10:39   #301
Pozdrav svima, da li je itko putovao Flixom do Milana (noćni bus Zagreb (23:00) - Milano (7:55))?

Gdje bus obično stoji na autobusnom u Zagrenu?
Sunčiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 10:25   #302
Bus stoji tamo do ograde (stajališta) gdje obično stoji Samoborček.

Do Milana nisam išla, sorry
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 18:01   #303
Flix - Zagreb - Prag povratna

Bok ekipa!
Suprug i ja planiramo pocetkom 4. mjeseca za Prag i trenutacno nam se Flixbus cini kao najisplativija opcija. Sto se moze promjeniti ako nadjemo kakve solidne povratne avio karte No... ako mi netko moze pomoci u vezi par stvari; rezervirati dva mjesta mogu samo uz obavezno placanje unaprijed? Ako odustanem od Flixa ne mogu dobiti natrag gotovinu kojom sam platila vec je opcija samo neki vaucher kojeg mogu iskoristiti kroz godinu dana? Ako bi isli Flixom putovali bi do Praga i nazad po noci, da nam 10h brze prodje. Postoji li mogucnost scenarija u kojem bi nam javili kako ta nocna linija nece krenuti tj. da nam npr. 3 dana prije puta jave da nece biti polaska naseg busa u tom terminu pa se snalazi kako znas? Ako ne rezerviram sada, da li ce cijena karte rasti do 4. mjeseca? Hvala unaprijed na svakom pojasnjenju i na vasim iskustvima
DarkisThefuture is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 19:58   #304
Moze samo s placanjem unaprijed. Ako odustanete, ne dobijete novce, ali dobijete voucher.
Ne znam da li postoji mogucnost da otkazu. Do sad nisam imao to iskustvo.
Ja uvijek kupujem izmedu 1-7 dana unaprijed tako da znam je li neka razlika ako kupis par mjeseci unaprijed. Svakako da karta poskupi cim se vise priblizava dan polaska, ali iz mojeg iskustva bih rekao da je vezano uz broj mjesta koja su ostala. Cim manje mjesta, tim skuplje. Dok kupujem 3-4 dana prije sasvim su ok cijene. Poslije obicno poskupi.

Sent from my A0001 using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:13   #305
Quote:
Futsal Dinamo kaže: Pogledaj post
Moze samo s placanjem unaprijed. Ako odustanete, ne dobijete novce, ali dobijete voucher.
Ne znam da li postoji mogucnost da otkazu. Do sad nisam imao to iskustvo.
Ja uvijek kupujem izmedu 1-7 dana unaprijed tako da znam je li neka razlika ako kupis par mjeseci unaprijed. Svakako da karta poskupi cim se vise priblizava dan polaska, ali iz mojeg iskustva bih rekao da je vezano uz broj mjesta koja su ostala. Cim manje mjesta, tim skuplje. Dok kupujem 3-4 dana prije sasvim su ok cijene. Poslije obicno poskupi.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Hvala ti. Onda cemo i mi sacekati nekih 7 dana prije pa kako ce nam grah pasti Ipak ne zelim imati 1000kn u vaucheru jer sumnjam da cemo ici negdje u toj vrijednosti kroz godinu dana. Tenks!
DarkisThefuture is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:26   #306
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa stajanjem na granici? Sutra putujem za Sloveniju i u srijedu nazad za Zagreb. Ako nas zaustave na putu prema tamo mi ne smeta, ali nadam se da neće raditi probleme pri povratku jer mi je jako stisnut raspored.

Svega sam par puta putovala busom preko granice i to prije ulaska u EU pa ne znam kakva je praksa.
Malo stariji post, ali odgovaram više zbog drugih.
Prijelaz granice je lutrija, ili te hoće, ili ne će. Išao sam baš jučer Trst - Zagreb i u Trstu se rom ubacio potajno u bus, a bio je i neki tip iz Tunisa. Granična nas je zaustavila, policajac je ušau u bus, roma su odmah uhapsili, a tunižana na ispitivanje. Ima je neke probleme sa dokumentima, pa je rekao da putuje bez prtljage i onda je policajac rekao: OK, ako ne ćete fino, ajmo svi van, svi uzimajte svoje stvari, sva prtljaga van. Onda je ušla policija i pretražila bus, došao je još jedan policijski auto, strpali roma, ovog vratili u bus, pa smo nastavili. Ne znam koliko smo stajali, ali uglavnom dugo.
A i kasnio je u dolasku 20-ak minuta, što nije čudo jer je stizao iz Venecije u kojoj je prekjučer bio karneval. Gužva je bila tako strašna da se nije moglo dobiti bus, pa sam išao vlakom iz Venecije za Trst, pa se u trstu ukrcao u isti bus jer se do Trsta "ispraznio." Zapravo nije bio prazan, možda samo mjesto - dva, ali bolje i to, nego čekati jutranji u 8:30 za Rijeku.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 07:54   #307
Hahahaha pa ti reci da cijela ta priča nije bila vrijedna par sati života... Vidim te kako unucima ili nekoj dičurliji iz kvarta pričaš tu avanturu, oni okruženi oko tebe slušaju hahahaha Putovanje nikad nije samo ono što si isplanirao definitivno
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:05   #308
I meni su se dogadale slicne stvari i nije mi bilo smijesno jer sam znao kasniti, a i nije smijesno dok svaki tjedan putujes. Istina, ne putujem uvijek busom, ali i tih par puta mjesecno mi je rizicno pa uvijek racunam da mogu izgubiti 1-2-3 sata, pa si ostavim lufta ako presjedam ili idem dalje na vlak ili avion. Nekad ostavim dva sata lufta pa strepim, a ono, dva sata imas, trebalo bi biti dosta. Pa onda dode na vrijeme i onda si opet izgubio dva sata, tj. cekas bezveze. Ali bolje to nego zakasniti...
Ne govorim to samo za flixbus vec za sve kompanije

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:09   #309
Ima li netko kakav kod za popust za flixbus koji se može iskoristiti?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 00:57   #310
Jel išao netko Zagreb - Prag? Koliko se kasni otprilike? I svi ostali detalji dobrodošli...
m@tij@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 18:55   #311
15% popusta od 01.03. -30.06.

svi korisnici Zaba kartice (Mastercarda i Visa karticama)

više detalja kako na linku
https://www.zaba.hr/home/pogodnosti/...anje-flixbusom
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 09:30   #312
I davali su njihove kupone na nekim faksevima i u nekim menzama, koliko čujem. Tak da se fakat jeftino prođe putujući s njima.

Par put sam putovala s njihovim busem i fora je to za punjenje mobitela.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:52   #313
cuo sam da znaju otkazati rutu ako nema dovoljno prodanih karata. da li je to istina?
ako je, onda je to jako neozbiljno jer npr. vec platis smjestaj u gradu gdje ides, isplaniras, kupis kartu za bus i onda otkazu put. nadam se da nije tako
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:30   #314
moja saznanja su kasnjenja, ovo nisam cula, ali realno, da je to istina, pa proculo bi se i cini mi se vrlo brzo bi im se odbilo na prodaju... pa tko bi ih vise koristio da su ne znam kako jeftini, a da im ruta ovisi o broju ljudi, a ti to saznas kad?... ono dodjes na vrijeme pa poljubis prazno stajaliste jer busa nema ili... a cijela daljnja logistika ti ovise o njima...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 20:42   #315
Kupila sam karte za Flixbus Zagreb - Beč povratno. Dobila sam karte na mail i na karti ne piše broj sjedala, pa me zanima je li to tko prvi dođe pa sjedaš na mjesto gdje hoćeš ili treba nekako rezervirati sjedala?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 20:53   #316
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Kupila sam karte za Flixbus Zagreb - Beč povratno. Dobila sam karte na mail i na karti ne piše broj sjedala, pa me zanima je li to tko prvi dođe pa sjedaš na mjesto gdje hoćeš ili treba nekako rezervirati sjedala?
Sjedaš gdje hoćeš, obično bude viška mjesta jer ulazi još ljudi u Ljubljani bar je tak bilo kad sam putovao.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 21:01   #317
Troje nas je pa mi je bitno da smo na kupu
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 23:02   #318
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Troje nas je pa mi je bitno da smo na kupu


Treba doci mozda malo ranije i stat u red. Iako pise, da putnici s djecom imaju prednost.

Ovo pise na njihovim stranicama:

Kod:
Mogu li rezervirati sjedalo?
U našim autobusima možeš uzeti sjedalo po vlastitom izboru. Kako bi dobio/-la određeno sjedalo, preporučujemo ti da u autobus uđeš što prije. Ako ne dobiješ željeno mjesto, možeš zamoliti druge goste da se zamijenite za sjedalo. Osobe s ograničenom pokretljivošću i putnici s djecom imaju prednost pri izboru sjedala.

Na nekima od naših linija trenutačno testiramo rezervaciju sjedala. Na tim odabranim linijama moguće je rezervirati sjedalo tijekom postupka rezervacije.

Ako na tvojoj liniji nudimo rezervaciju sjedala, to će biti navedeno tijekom postupka rezervacije. Nakon što ispuniš podatke o putniku, bit će ti ponuđena opcija rezervacije sjedala. To je najjednostavije napraviti na našoj internetskoj stranici. Rezervacija sjedala moguća je i u našim agencijama. Nažalost, ta mogućnost još nije dostupna kod vozača, niti u aplikaciji.

Naknada za rezervaciju sjedala ovisi o vrsti odabranog sjedala i udaljenosti.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 08:58   #319
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Troje nas je pa mi je bitno da smo na kupu
Neće biti problem na polasku u ZG jer bus kreće prazan.
Na povratku bi već moglo biti pogotovo ako prije Beča bus kupi od negdje drugdje (npr. aerodrom)
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 21:02   #320
Hvala! Javiti ću kako je prošlo
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.