Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 17:41   #9901
Moja je bila na sunčanju i ta 3 sata koliko je bila ako bi ogladnila davali su moje mlijeko na špricu.
Pokazala mi je sestra kako to rade kad smo odlazile jer sam htjela vidjeti. Najbolje je od 5 ml jer je lakše držatiu ruci. Duže traje hranjenje, ali beba lakše odustane kad više nije gladna. Kroz bočicu joj curi samo pa će (uglavnom) pojesti više nego što joj treba.
Ne mislim da će bočica par puta zeznuti dojenje, ali ako postoji alternativa pokušat ću s njom.
Kad počnem raditi beba će biti veća pa ako bude trebala mlijeko, onda će ga dobiti na bočicu, ali prva 3 mj ja ne planiram davati bočicu.
Kod prve je bočica u bolnici i zeznula dojenje (2 tjedna je tako jela nakon što je 2 tjedna bila na infuziji) pa sam možda zato opreznija.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 23.02.2018., 18:56   #9902
Naravno da će 2 tjedna konstantnog hranjenja na bočicu zeznuti dojenje. Vjerujem da bi šprica u tom slučaju bila puno bolja opcija.
Ali mislim da par puta u tipa mjesec ili dva sigurno neće. Na kraju svatko će napraviti kako misli da je najbolje za njegovo dijete.
Moja jako dobra prijateljica je rodila puno prije termina i bebu su hranili isključivo njezinim mlijekom na špricu prvih mjesec dana i sad najnormalnije doji.

Samo sam htjela reći da nije isto kontantno gurati bočicu i dati ju par puta.


Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Old 24.02.2018., 09:53   #9903
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Koliko vas je uspjelo zaobici bilo kakvo koristenje formule?
Ja uU rodilistu je imao malo zuticu pa je bio dosta uspavan, neeto je sisao al nemam pojma dal je ista mlijeka bilo. I tjednims nakon kad sam si sama stisnula nije nista izlazilo, a bilo ga je jer je dobivao jako puno na kilazi.
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
A mi danas opet nekako po starom.

Važno da je ona sebi navukla mlijeko pa sad opet imam cice 3 broja veće, no mala zloća ne može ipak to sve pojesti pa ja ponovno curim na sve strane

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
To ce se kasnije iznormalizirati, normalno je da nakon skoka par dana sise budu baloni i da curi iz njih.
Quote:
Dekanica kaže: Pogledaj post
Špricu? Prvi put čujem Koliko mililitarsku špricu? 5, 10, 20ml? Pretpostavljam da će o tome pričati na trudničkom tečaju u bolnici jel? Baš zujim po tom pitanju, a želim se što bolje pripremiti.

Izgubila sam se ispred police s dudama i bočicama u dućanu. Malo sma išla pogledati što se nudi. Frendica je koristila isključivo sve od MAM-a i dude i bočice. Pa mi nekako taj proizvođač "zvoni" da je dobar. Čujem da je dobar avent i tomee tipee.



Bočicu ne bi davala da ne odbije cicu? Ili je još neki razlog?

Kako onda kad u rodilištu daju AD, a ti pokušavaš dojiti? Jel im u rodilištu daju na špricu?
Ma nema potrebe da kupujes unaprijed niti bocice niti sprice, nego po potrebi ak ce ti trebat ode muz. U bolnicu nist ne trebas od toga.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 25.02.2018., 09:52   #9904
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
I tjednims nakon kad sam si sama stisnula nije nista izlazilo, a bilo ga je jer je dobivao jako puno na kilazi.
Tako je i kod mene bilo. Niti sam mogla izdojiti vise od 20ak ml, niti je izlazilo nesto puno kad bi stisnula, a dobila je 1kg tijekom prvog mjeseca. Naravno da sam mislila da ne jede dovoljno, dok nismo otisli na prvi pregled

Bas zna biti zbunjujuce za neupucene mame.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 25.02.2018., 14:24   #9905
Zato ja nikad nisam izmjerila količinu mlijeka koju je moja beba popila. Dobro dobiva na težini, pa se nisam zamarala sa tim.
charmed84 is offline  
Old 25.02.2018., 17:20   #9906
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Tako je i kod mene bilo. Niti sam mogla izdojiti vise od 20ak ml, niti je izlazilo nesto puno kad bi stisnula, a dobila je 1kg tijekom prvog mjeseca. Naravno da sam mislila da ne jede dovoljno, dok nismo otisli na prvi pregled

Bas zna biti zbunjujuce za neupucene mame.
Da, a bas cesto vidim da mame komentiraju da ocito nemaju mlijeka jer stiscu a nista ne izlazi, a stvarno ne mora bit. Moj je u par dana presisao porodajnu, znam da je patronazna komentirala "ok, necu vas pitat kak ide dojenje, vidim da ide ". Dobio mislim1600 u mjesec dana a sa 6 tjedana starosti sam jedva rucno izdojila 1dl kad sam negdje isla

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 25.02.2018., 17:38   #9907
Meni izdajanje ide ok iz jedne, slabo iz druge. Oko 40-50 mogu iz ove dobre izvući u 15ak minuta.

Odlučila sam sad polako ukidati ad, unatoč protivljenju patronazne, tj zamijenit cu ga izdojenim. Ne odjednom, ali prvo jedan noćni obrok (i time sebe poštediti dizanja isto)

Pa onda i to izdojeno isto postepeno izbaciti.

Počela je kakati vise puta dnevno, danas je 22 dana od rodjenja, dobila 720 grama od otpusne težine, mislim da mogu krenuti s ovim kombinacijama.

Sta vi iskusnije mislite?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.02.2018., 17:55   #9908
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Meni izdajanje ide ok iz jedne, slabo iz druge. Oko 40-50 mogu iz ove dobre izvući u 15ak minuta.

Odlučila sam sad polako ukidati ad, unatoč protivljenju patronazne, tj zamijenit cu ga izdojenim. Ne odjednom, ali prvo jedan noćni obrok (i time sebe poštediti dizanja isto)

Pa onda i to izdojeno isto postepeno izbaciti.

Počela je kakati vise puta dnevno, danas je 22 dana od rodjenja, dobila 720 grama od otpusne težine, mislim da mogu krenuti s ovim kombinacijama.

Sta vi iskusnije mislite?
Ja isto mislim da mozes polako, samo nista prenaglo.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 25.02.2018., 18:03   #9909
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da mozes polako, samo nista prenaglo.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Ma lagano, tek sam 170ml ad-a smanjila na 150, tako cu postepeno.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.02.2018., 18:52   #9910
Scissors. zasto se patronazna protivi?
Loth_lorien is offline  
Old 25.02.2018., 19:13   #9911
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Meni izdajanje ide ok iz jedne, slabo iz druge. Oko 40-50 mogu iz ove dobre izvući u 15ak minuta.

Odlučila sam sad polako ukidati ad, unatoč protivljenju patronazne, tj zamijenit cu ga izdojenim. Ne odjednom, ali prvo jedan noćni obrok (i time sebe poštediti dizanja isto)

Pa onda i to izdojeno isto postepeno izbaciti.

Počela je kakati vise puta dnevno, danas je 22 dana od rodjenja, dobila 720 grama od otpusne težine, mislim da mogu krenuti s ovim kombinacijama.

Sta vi iskusnije mislite?
Trebala si već davno zamijeniti barem na taj način ako već nisi poslušala savjete na više tema iskusnijih (a i Roda na fejsu) da tu bočicu bilo čega ukidaš. Već ti je rečeno da u 2 tjedna možeš izbaciti tu dohranu.

Razumijem da te strah i sl, ali dijete ti je dobilo preko 700grama u 3 tjedna što prelazi u mjesečni prosjek. Ne treba ti potvrda patronažne da je to dobro i da dijete dobro jede.

Ja bih odmah svih 170ml zamijenila izdojenim, a onda po 10ml dnevno smanjivala tu bočicu ili samo smanjuj tu bočicu kako ti je savjetovano.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 25.02.2018., 19:34   #9912
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
Scissors. zasto se patronazna protivi?
Jako je slabo dobivala u početku, a kod prvog mog pokušaja micanja, tj smanjivanja, počela gubiti. I nije kakala, sto je patronazna tumačila kao da jos ne dobiva dovoljno hrane, samo je na održavanju, nema viska3.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.02.2018., 19:41   #9913
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Trebala si već davno zamijeniti barem na taj način ako već nisi poslušala savjete na više tema iskusnijih (a i Roda na fejsu) da tu bočicu bilo čega ukidaš. Već ti je rečeno da u 2 tjedna možeš izbaciti tu dohranu.

Razumijem da te strah i sl, ali dijete ti je dobilo preko 700grama u 3 tjedna što prelazi u mjesečni prosjek. Ne treba ti potvrda patronažne da je to dobro i da dijete dobro jede.

Ja bih odmah svih 170ml zamijenila izdojenim, a onda po 10ml dnevno smanjivala tu bočicu ili samo smanjuj tu bočicu kako ti je savjetovano.
Ovaj veliki dobitak na tezini je bio tek poslije svih tih savjeta, zadnjih par dana je krenula dobivati i kakati.

S druge strane, nekako mi se činilo sigurnije slusati kao profi osobu koja je uzivo vidjela bebu i problem s dojenjem koji smo imali, točnije 2 patronazne, nego savjete preko telefona i fejsa na neviđeno.

Nisam mogla samo tako ignorirati patronaznu, tj nisam se usudila na svoju ruku igrati se s tim. Govori mi da pricekam da jos malo ojaca i da ce onda i dojenje ici lakse, a doista ide svakim danom sve bolje.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.02.2018., 19:42   #9914
Al sad ćeš ignorirati patronažnu
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 25.02.2018., 20:14   #9915
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Al sad ćeš ignorirati patronažnu
Pa i dalje nisam pametna sto da radim, uopce ne skrivam to. Tj svjesna sam svoje neodlučnosti, straha oko toga sto je najbolje za bebu.

Tek sad kad je počela kakati i dobivati na tezini,, usudim se. Nisan se usudila micati ad, dok nije dobivala na tezini i kakala.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 25.02.2018., 20:17   #9916
Ja bih smanjivala bočicu i davala svoje izdojeno umjesto ad-a.

Pretpostavljam da kad makneš ad da će možda i sporije dobivati na težini pa da te to ne uplaši
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 25.02.2018., 20:49   #9917
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ja bih smanjivala bočicu i davala svoje izdojeno umjesto ad-a.

Pretpostavljam da kad makneš ad da će možda i sporije dobivati na težini pa da te to ne uplaši
To i počinjem raditi.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 26.02.2018., 09:34   #9918
Scissors kad je zadnji put beba tako pala na tezini?
Cini li ti se da sad bolje vuce, aktivno jede?
Po tvom opisanom se cini kao dobro vrijeme za pocet to prakticirat s obzirom da je beba super dobila pogotovo ak kazes da je i gubila. I tebi se sigurno povecala produkcija od tad ak jos i redovito izdajas.
Pelene ce ti brzo pokazati kak ide.

https://kellymom.com/ages/newborn/nb...rease-formula/

Evo nekakve smjernice kak bi se trebalo provoditi odvikavanje od formule.
Sigurna sam da znas to, al nek se nade ovdje ako komu zatreba.
Loth_lorien is offline  
Old 26.02.2018., 12:23   #9919
Prije 12 dana je imala pad kilaze zadnji
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 27.02.2018., 07:29   #9920
Evo zadnja 2 dana kako sam malo smanjila ad, opet gubi na kilazi

Nadam se da je do vage. Vazem uvijek u približno isto vrijeme, al nekad se prije toga pokaka, nekad ne, nekad je neposredno prije toga jela, nekad ne.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.